Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 13 cze 2016, o 11:06

on jest żałosny :roll:

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3648
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 13 cze 2016, o 12:09

Caspress pisze:Prezydent Sapiński o krytykujących go internautach: szczury
ANewDay pisze:on jest żałosny :roll:
On ma bardzo ciężką pracę, jego zadaniem jako koalicjanta PiSu jest przeciwdziałanie rebelii "szczurów", elementu animalnego gorszego sortu.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 13 cze 2016, o 14:57

ANewDay pisze:on jest żałosny :roll:
Nie mniej żałosne są pro-Pęcherzowe Fakty Kaliskie i Radio Centrum, które tylko podkręcają tę żałosną wojenkę.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 cze 2016, o 16:58

Dokładnie. Nie chcę bronić p. Sapińskiego, ale wymienione wyżej media rzadko kiedy, bądź w ogóle nie dostrzegają dobrych wiadomości.
Zarzucają zacofanie Kalisza i np. lepszą pozycje w danej sytuacji Ostrowa, a zapominają, ze taka pozycja była aktualna za poprzedniej kadencji - czego już nie podkreślą ;)
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3648
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 13 cze 2016, o 17:47

P. Sapiński nie atakował p. Pęcherza i mediów, tylko anonimowych internautów, którzy mają niemiły dla p. Sapińskiego zwyczaj doszukiwania się różnych słabości władzy. To samo robili za p. Pęcherza, który też się od tego opędzał, ale jednak nikogo nie nazywał szczurem.

ZKalisza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 14:24

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: ZKalisza » 14 cze 2016, o 13:55

Nie mieszajcie w to kto wcześniej rządził miastem a kto był w opozycji, tu chodzi o tu i teraz i o daną osobę, która obraża internautów kaliskich a tym samym nas kaliszan. P. Pęcherz już nie rządzi, rządzi teraz p. Sapiński. Proszę nie relatywizować. Nie mam ochoty, aby ktoś nazywał mnie szczurem, jestem internautą a przede wszystkim dumnym kaliszaninem. Jeżeli ktoś lubi być obrażany jego sprawa, ale należy pamiętać, że w społeczeństwie najważniejsze są zasady dobrego wychowania, kto ich nie przestrzega skazuje się na banicję. Relatywizowanie tego co się stało ze względu na to kogo ktoś lubi - opozycję czy koalicję. Tu nie o to chodzi, tak samo obraził się bym na opozycję, jeżeli jeden z ich ludzi nazwał mnie tak samo.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 14 cze 2016, o 14:28

dokładnie nie chodzi o to, kto kiedy rządził czy o to, jak sytuację przedstawiają media. Takie słowa nie powinny wyjść z ust/profilu osoby wykształconej, kulturalnej i pełniącej tak ważny urząd w przestrzeni publicznej. I nie może mówić, że ma dwa profile, skoro na OBA może wejść każdy. To niech sobie zablokuje wgląd osobom postronnym na swoje prywatne konto. Taka opcja istnieje.

ZKalisza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 14:24

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: ZKalisza » 15 cze 2016, o 14:42

Dokładnie ANewDay każdy powinien mieć kulturę osobistą zwłaszcza ci na świeczniku. Ja odniosłem się również w moim wpisie, do poprzednich wpisów skupiających się na tym gdzie to zostało napisane i zostało rozdmuchane, a nie o czym.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3648
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 15 cze 2016, o 17:47

ZKalisza pisze:Nie mieszajcie w to kto wcześniej rządził miastem a kto był w opozycji, tu chodzi o tu i teraz i o daną osobę, która obraża internautów kaliskich a tym samym nas kaliszan. P. Pęcherz już nie rządzi, rządzi teraz p. Sapiński.
O co chodzi? Twoim zdaniem nie powinno się porównywać zachowań polityków? A dlaczego? Jeden nazywa internautów szczurami, a drugi ich tak nie nazywał. Dlaczego ta różnica ma być tajna?

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: LUK » 15 cze 2016, o 18:13

kaliszanin2 pisze:P. Sapiński nie atakował p. Pęcherza i mediów, tylko anonimowych internautów, którzy mają niemiły dla p. Sapińskiego zwyczaj doszukiwania się różnych słabości władzy. To samo robili za p. Pęcherza, który też się od tego opędzał, ale jednak nikogo nie nazywał szczurem.
Kaliszanin2 w dziale Pomysły w Zabudowie Nowego Runku napisałeś:
"Ta debilna władza żywi to samo kretyńskie przekonanie co równie głupia poprzednia..."
czyli Ty możesz wyzywać władzę obecną i poprzednią a sformułowanie "szczury" Ci przeszkadza. HIPOKRYZJA!

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3648
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 15 cze 2016, o 19:36

Określenie władzy jako debilnej albo głupiej nie odnosi się do osób, tylko do jakości polityki tej władzy, a w tym wypadku szczególnie do jednego z założeń tej polityki, tj. do absurdalnego mitu wielkiej potęgi kupców, którzy ponoć, jeśli się im nie podporządkować, rozniosą każdą władzę.

Nie nazwałem p. Sapińskiego debilem ani p. Pęcherza głupcem i nie myślę tak o nich jako osobach. Natomiast p. Sapiński nazwał konkretne, chociaż anonimowe osoby szczurami tylko dlatego, że nie podobały im się pomysły p. Sapińskiego, które, być może niesprawiedliwie i zbyt obcesowo, krytycznie oceniły. Wcześniej p. Sapiński obraził się na gimnazjalistów za ich brak zainteresowania przemówieniem p. Sapińskiego. To są zachowania dość dziwne.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: LUK » 15 cze 2016, o 20:46

Wynika z tego, że jakby p.Sapiński powiedział, że zachowują się jak szczury było by ok. BRAWO!

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3648
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 15 cze 2016, o 20:53

LUK pisze:Wynika z tego, że jakby p.Sapiński powiedział, że zachowują się jak szczury było by ok. BRAWO!
Może nie byłoby ok, ale byłoby o wiele sensowniej i jednak grzeczniej. Byłoby to na granicy ataku personalnego, nie przekraczałoby jej tak jednoznacznie jak stwierdzenie "jesteś szczurem"..

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: LUK » 15 cze 2016, o 23:25

kaliszanin2 pisze:
LUK pisze:Wynika z tego, że jakby p.Sapiński powiedział, że zachowują się jak szczury było by ok. BRAWO!
Może nie byłoby ok, ale byłoby o wiele sensowniej i jednak grzeczniej. Byłoby to na granicy ataku personalnego, nie przekraczałoby jej tak jednoznacznie jak stwierdzenie "jesteś szczurem"..
Czyli ja nie ukradłem, bo miałem białe rękawiczki. DOBRE :D

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3648
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 16 cze 2016, o 12:12

LUK pisze:Czyli ja nie ukradłem, bo miałem białe rękawiczki.
Uważasz, że nie istnieją inne wybory zachowań niż wyłącznie czarno-białe? Tylko alternatywa: pełna rewerencji uprzejmość albo w mordę go i nożem?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 cze 2016, o 15:40

http://www.calisia.pl/articles/kalisz-miasto-gospodarne" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 22 cze 2016, o 22:39

Z tą gospodarnością to bym nie przesadzał.Skoro szereg inwestycji np. remonty mostów i dróg przesunięto na następny rok to zostały pieniądze. Zaplanowane prace trzeba więc sfinansować z następnego budżetu który w związku z tym będzie pomniejszony o koszty zaległych inwestycji.
Ostatnio zmieniony 3 lip 2016, o 09:08 przez Cristof, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 2 lip 2016, o 09:02

Po plastyku
Miejski plastyk - Krzysztof Ziental, odszedł z kaliskiego magistratu. Złożył wypowiedzenie z miesięcznym terminem rozwiązania umowy i pod koniec lipca wraca do Wrocławia. Jak przyznał prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, decyzja Krzysztofa Zientala była dla władz zaskoczeniem. Jednak jak dodał wiceprezydent Piotr Kościelny, nie ma obaw, że odejście urzędnika spowolni proces rewitalizacji w mieście:
http://www.rc.fm//polityczne/kalisz-po-plastyku.html" onclick="window.open(this.href);return false;

No to chłopina długo nie popracował, najpierw jako spec od rewitalizacji a później plastyk miejski. A takie miał piękne wizje. Pamiętam wywiady z nim. A może jest drugie dno, że z tą ekipą nie daje się współpracować ?

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 lip 2016, o 08:13

Cristof pisze:Po plastyku
Miejski plastyk - Krzysztof Ziental, odszedł z kaliskiego magistratu. Złożył wypowiedzenie z miesięcznym terminem rozwiązania umowy i pod koniec lipca wraca do Wrocławia. Jak przyznał prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, decyzja Krzysztofa Zientala była dla władz zaskoczeniem. Jednak jak dodał wiceprezydent Piotr Kościelny, nie ma obaw, że odejście urzędnika spowolni proces rewitalizacji w mieście:
http://www.rc.fm//polityczne/kalisz-po-plastyku.html" onclick="window.open(this.href);return false;

No to chłopina długo nie popracował, najpierw jako spec od rewitalizacji a później plastyk miejski. A takie miał piękne wizje. Pamiętam wywiady z nim. A może jest drugie dno, że z tą ekipą nie daje się współpracować ?
Jedynym powodem, dla którego rezygnuję z pracy w kaliskim urzędzie i wracam do Wrocławia są względy rodzinne. To jest moja osobista decyzja. Kalisz, miasto w którym spędziłem półtora roku, w którym według mnie największą wartością są jego mieszkańcy opuszczam z żalem Zostawiam tu wielu bardzo dobrych znajomych – zapewnia Krzysztof Ziental.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ur ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 lip 2016, o 20:48

Matko kolejna osoba odchodzi z urzędu http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... m,366.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ