Osiągnięcia 11 lat prezydentury Pęcherza od 2002 r.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 10 wrz 2009, o 22:37

Piekarz - jak widać ktos pamieta :-) , i dlatego ( już) nie zachwycam się tak Pęcherzem i nie uważam go za wiele lepszego niz poprzednicy.

Gdyby nie budowa w Kaliszu kolejnych marketów ( gdzie wystarczyło nie przeszkadzać ) czy nadal uwazalibyśmy , ze w Kaliszu wiele powstało w stosunku do czasów przed Pęcherzem ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 wrz 2009, o 22:46

Gumis nie jest od tego, aby wytykac błędy prezydenta.Od tego sa jego przeciwnicy w wyborach.Mam nadzieję, że kampania wyborcza w Kaliszu, skupi się na pokazaniu słabości w rządzeniu tej ekipy.A nie na przepychankach słownych które nie dotyczą spraw najważniejszych dla rozwoju Kalisza.Jak to często bywa w polityce :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 10 wrz 2009, o 22:50

A ja mam nadzieję , ze skupi się na pokazaniu co trzeba zrobić i jak.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

osiągnięcia ..

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 10 wrz 2009, o 22:55

Świetnie ! Tylko ile osób czyta posty na tym forum?A ile jest uprawnionych do głosowania?Ja wyraziłem swoją opinię i bilans wychodzi raczej na nie.Fajnie ,że poseł Rogacki robi niezłą robotę,mam nadzieję,że szczerze.Tylko dlaczego dopiero teraz ?
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 wrz 2009, o 22:59

K-man pisze:Gumis nie jest od tego, aby wytykac błędy prezydenta
A kto jak nie Ja Ty i kilka osób na forum wytykamy błędy tej prezydentury???Może nasz głos jest nic nie znaczący,ale głos opozycji w ogóle utonął w kiblu na PKP lub jak kto woli w niewybudowanym jeszcze aquaparku.Opozycja w Naszym mieście nie istnieje albo jest tak mało znacząca,że nikt jej nie zauważa.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 10 wrz 2009, o 23:01

W kaliskich mediach pojawił si.ę jako kandydat do zmiany prezydenckiej dyr.szpitala Wojciech Grzelak Ma jakieś szanse? A lewica z Sikorskim chce wzmpcnić kolesiów z SK.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Re: osiągnięcia ..

Nieprzeczytany post autor: LUK » 10 wrz 2009, o 23:10

Piekarz pisze:Świetnie ! Tylko ile osób czyta posty na tym forum?A ile jest uprawnionych do głosowania?Ja wyraziłem swoją opinię i bilans wychodzi raczej na nie.Fajnie ,że poseł Rogacki robi niezłą robotę,mam nadzieję,że szczerze.Tylko dlaczego dopiero teraz ?
Mam pytanko. Gdzie był poseł Rogacki jak rządy sprawował PiS? Właśnie w tamtym okresie mógł coś wywalczyć. Dzisiaj głośno krzyczy, bo nie narazi się ministrowi ze swojego ugrupowania i oczywistym jest, że nic dla Kalisza nie wywalczy.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Osiągnięcia

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 10 wrz 2009, o 23:11

Sobieray-3 już miałem gratulować Gumisiowi kolejnego świetnego komentaża ale mnie rozwaliłeś!Jeśli pan G się szykuje na ten stołek ,to lepiej niech J Pęcherz rządzi do końca świata i jeden dzień dłużej.
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 10 wrz 2009, o 23:19

A ten p. G. to z jakiego ramienia ma startować ?

[ Dodano: Czw, 10.09.2009, 23:24 ]
Inaczej mówiąc , kto za nim stoi ? :-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 wrz 2009, o 23:36

Oczywiście. Gumis mozesz krytykować, zwłaszcza naszych rządzących, ja robię to samo.Chodziło mi bardziej, o to, że masz za zadanie przekonać innych.Jeśli ktoś ma otwarte oczy widzi co się dzieję w Kaliszu.Nawet jakbyśmy pisali na wszystkich forach o nieudolnych rządach tej ekipy, to myslicie, że wielu ludzi byście przekonali.Tylko dobra kampania wyborcza, wyrazisty polityk z wizją, otwarte dyskusje w mediach moga coś zmienić.Pisaniem na forum nie wyslemy SK na boczny tor.A o to chodzi.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 wrz 2009, o 23:44

K-man pisze: to myslicie, że wielu ludzi byście przekonali.
Gdyby Nasze rodzime media przyłączyły by się do tej krytyki to byłoby to juz pół sukcesu.Ale jak wiemy Nasze rodzime media nie są a polityczne i na ich pomoc nie możemy liczyć.Ale napisałem,że nasze myśli,słowa są niczym w tej całej batalii o stołki i władzę.I tutaj jest pies pogrzebany.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 10 wrz 2009, o 23:51

Gumiś pisze: Gdyby Nasze rodzime media przyłączyły by się do tej krytyki to byłoby to juz pół sukcesu.Ale jak wiemy Nasze rodzime media nie są a polityczne i na ich pomoc nie możemy liczyć.Ale napisałem,że nasze myśli,słowa są niczym w tej całej batalii o stołki i władzę.I tutaj jest pies pogrzebany.
W Kaliszu brakuje lokalnej kablówki na poziomie. Takiej, w której prócz wiadomości z regionu, można by było zobaczyć wywiady, debaty z kaliskimi politykami. My (wyborcy) w ogóle nie znamy tych ludzi.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 wrz 2009, o 23:58

LUK pisze: W Kaliszu brakuje lokalnej kablówki na poziomie. Takiej, w której prócz wiadomości z regionu, można by było zobaczyć wywiady, debaty z kaliskimi politykami. My (wyborcy) w ogóle nie znamy tych ludzi.
Nasza kablówka jest poniżej poziomu.
Debata???To słowo działa na media jak święcona woda na diabła.
Jeżeli chodzi o kaliskich polityków to przyznam się szczerze tylko Rogacki i Nasz prezio zapadli Mi w pamięć.Nikt więcej.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Osiągnięcia ,,,

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 11 wrz 2009, o 14:40

Święte słowa.A oto dzisiesze supertematy w rc.fm http://www.rc.fm
JP - WRÓĆ !!!!!!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 wrz 2009, o 15:13

Na Teletop nie ma co liczyć.Jego producentem są Multimedia, których prezesem jest prezes samorządnego Kalisza.Czego, jak czego, ale krytyki ratusza tam nie ma.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 16 wrz 2009, o 18:53

Po tym forum można zauważyć ile obecnie inwestycji jest w trakcie realizacji w Kaliszu.
A czy ktoś pamięta słowa pana Pęcherza podczas jego kampanii wyborczej odnośnie inwestycji w mieście?

zacytuje : "Ani chwili przerwy w rozwoju Kalisza"

tymczasem od dłuższego czasu totalny zastój i marazm.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 17 wrz 2009, o 16:21

że Kalisz będzie cały czas rozkopanym miastem też było. I tak jest różnica Kalisza, a Wrocławia, gdzie rzeczywiście miasto jest rozkopane i zakorkowane z powodu remontów

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Osiągnięcia

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 7 lis 2009, o 21:42

Wszystkie dotychczasowe osiągnięcia pana prezydenta bledną wobec tego jak potężny wkład wnosi w rozwój Ostrowa i powiatu ostrowskiego.Ostrów ma dwóch prezydentów w dodatku jednego opłaca Kalisz.To musi dać pozytywne efekty.
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 3 gru 2009, o 17:18

To ja może napiszę jakie działania powinien podejmować samorząd terytorialny w celu przyciągnięcia inwestorów do siebie i porównamy sobie co robi ekipa obecnego "prezydenta".
1. Działalność marketingowa i promocyjna. Oczywiście nie mówię tutaj o pseudo broszurkach, tylko o opracowaniach z prawdziwego zdarzenia, przygotowywanych przez fachowców dla przyszłych inwestorów.
2. Udzielanie gwarancji kredytowej.
3. Przeprowadzanie szkoleń związanych ze zmianą kwalifikacji siły roboczej.
4. Doradztwo dla firm i biznesu.
5. Organizowanie klubów przedsiębiorczości.
6. Przyciąganie wysoko wykwalifikowanego kapitału ludzkiego.
7. Usprawnienie obsługi administracyjnej inwestorów.
8. Pozytywnie nastawienie władz lokalnych do inwestorów.
9. Przygotowanie terenu pod inwestycje (nie tylko grunt, ale także media itp)

I teraz równie ważne, a może ważniejsze, jak zatrzymać tego inwestora u siebie:
1. Zapoznanie inwestora z postępowaniem lokalizacyjnym, warunkami technicznymi inwestycji i przepisami prawa.
2. Pilotaż spraw danego inwestora przez kolejne etapy lokalizacyjne.
3. Przygotowywanie aktualnych informacji dotyczących poziomu rozwoju społeczno-ekonomicznego we współpracy z instytucjami zewnętrznymi.
4. Współpraca i porozumienia z innymi gminami w regionie w zakresie wymiany informacji o możliwościach inwestowania (ten punkt to oczko w głowie "prezydenta" i jego ekipy, tylko że Kalisz rezygnuje z inwestycji na rzecz naszych aglomeracyjnych braci).
5. Doradztwo i pomoc w trakcie całego procesu inwestycyjnego.
6. Serwis poinwestycyjny (np. zapewnianie gruntów pod rozbudowę działalności gospodarczej - patrz Haft)
7. Wciąganie inwestora w codzienne życie gminy i gospodarkę lokalną.

Teraz każdy może sobie odpowiedzieć na pytanie co tak naprawdę robi ta ekipa żeby ściągnąć inwestorów.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 gru 2009, o 07:40

To są rzeczy oczywiste. ale nie w kaliskim ratuszu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ