Aglomeracja OK? - NO!

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 25 sie 2010, o 16:17

Dla kaliszanina dobrze to byłoby zdegradowanie OW, dla ostrowianina - aglomeracja ostrowska.

Z drugiej strony zastanawiałem się i dochodzę do wniosku, że gdyby wybudować linie kolejowe Kalisz - Konin, Kalisz - Pleszew - Kalisz - Wieluń to wraz z OW tworzylibyśmy ogromny węzeł kolejowy posiadający tory w aż 9 kierunkach.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 25 sie 2010, o 21:47

Chyba w 6 kierunkach.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 25 sie 2010, o 22:55

uważam "kompromisowo" :wink:, ze w 7 kierunkach :

Poznan, Konin, Łodz, Wieluń, Katowice, Wrocław, Leszno

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 sie 2010, o 23:15

A tu jeszcze materiał, który pokazał, że jednak daleko nam do przyjażni. Co by nie mówic, studio tv maja tekie, ze nasz teletop to wies totalna. A pan prezes zapowiadał w wywiadzie kilka miesiecy temu, jakie to nowoczesne studio bedzie miał teletop.
http://tvproart.pl/tvonline/obejrzyj/24 ... 2010-08-20
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sztywniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2010, o 01:13
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Nieprzeczytany post autor: sztywniak » 26 sie 2010, o 00:35

K-man pisze:A tu jeszcze materiał, który pokazał, że jednak daleko nam do przyjażni. Co by nie mówic, studio tv maja tekie, ze nasz teletop to wies totalna. A pan prezes zapowiadał w wywiadzie kilka miesiecy temu, jakie to nowoczesne studio bedzie miał teletop.
http://tvproart.pl/tvonline/obejrzyj/24 ... 2010-08-20
a ja myslę że gdybyśmy przestali zwracać uwagę na kilku głosno krzyczących frustratów to nasze miasta rozwijałyby się potencjałem regionu. Kłotnie powodują tylko straty, nic więcej.
Uważam że aglomeracja to bardzo dobry pomysł na konkurowanie z innymi duzymi aglomeracjami w Polsce jesli tylko zaczniemy rozmawiać wspólnym językiem a nie słuchać populizmów nieudaczników z naszych miast.
Faktem jest że w tej chwili Kalisz i Ostrów nie mogą już żyć bez siebie więc powinniśmy zacząć wspólpracować nie oglądając się na prostackie teksty że Kalisz zabiera coś Ostrowowi lub odwrotnie.
Poznań tylko czeka na nasze podtknięcia.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 26 sie 2010, o 00:44

Masz rację ale jak ma być lepiej jak ostrowska kablówka emituje taki propagandowy materiał ?Na dodatek wypowiada się w nim gość który wcale nie powinien zabierać głosu jeśli chodzi o wydawanie publicznych pieniędzy.Argument o centralnym położeniu Ostrowa jest chybiony bo karetki będą stacjonować w obecnych miejscach a nie w jednym punkcie.Dokładanie dwóch krzeseł nawet nie chce mi się komentować.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 sie 2010, o 11:50

No, ale Sztywniak jak ta współpraca ma wyglądać. Przystanek KDP pokazał, że tu tez się raczej bedzie wojna. Ktoś powie, że trzeba iść na kompromis, ale co to oznacza. Mamy budowac wszystkie miedzy Kaliszem, a Ostrowem. Po środku. Wiem, że ostrowianie czytaja to forum, niech zabiora głos, ale bez głupich tekstów.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Lukas_OSW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2009, o 13:20
Lokalizacja: Ostrów

Nieprzeczytany post autor: Lukas_OSW » 26 sie 2010, o 13:01

Na pewno aglomeracja to dobry pomysł na rozwój obu miast, ale nie w takiej formie jakiej istnienie ona obecnie, czyli Holdikom organizuje szkolenia, z ktorych nic nie wynika :lol:

Problem leży przede wszystkim w głowach ludzi, którzy nie rozumieją, że tylko działając jako aglomeracja jesteśmy w stanie coś ugrać.

Ani Kalisz, ani Ostrów w pojedynkę nie mają za dużej siły przebicia.

Wspólne inwestycje w niektórych obszarach też mogłyby być bardzo dobrym rozwiązaniem, tylko tutaj pojawia się od razu ALE, bo każdy chce mieć u siebie.

Czy budowa przykładowo wspólnego aquaparku nie byłaby rozsądnym pod względem kosztowym rozwiązaniem?!

Niestety tego typu projektów nie wiem czy kiedykolwiek się doczekamy 8)

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 26 sie 2010, o 14:19

Kalisz nawet sam miałby dużą siłę przebicia, gdyby tym miastem rządzili ludzie z charyzmą i zapałem.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 26 sie 2010, o 14:21

Park wodny, wspólny? Pewnie w Skalmierzycach, a sam dojazd do strefy 5-10 bądż nawet 10-15 km autobusem w 2 strony kosztowałby tyle samo co koszt wstępu. Część inwestycji można prowadzić razem, ale części się zwyczajnie nie da.

do sectora: w 9 kierunkach (w tym Kalisz - OW, jako średnicówka).
Wyloty kolejowe:
Kalisz-Łódż
Kalisz-Inowrocław
Kalisz-Pleszew
Kalisz-Wieluń
Kalisz-Ostrów
Ostrów-Grabowo Wielkie
Ostrów-Kluczbork
Ostrów-Poznań
Ostrów-Zasieki

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 sie 2010, o 20:40

Pobudziłem dyskusję ale chyba na próżno.....

http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i ... ,7553.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sztywniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2010, o 01:13
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Nieprzeczytany post autor: sztywniak » 26 sie 2010, o 21:36

Pawel pisze:Masz rację ale jak ma być lepiej jak ostrowska kablówka emituje taki propagandowy materiał ?Na dodatek wypowiada się w nim gość który wcale nie powinien zabierać głosu jeśli chodzi o wydawanie publicznych pieniędzy.Argument o centralnym położeniu Ostrowa jest chybiony bo karetki będą stacjonować w obecnych miejscach a nie w jednym punkcie.Dokładanie dwóch krzeseł nawet nie chce mi się komentować.
Pawle często czytam Twoje wypowiedzi na różnych forach i z wieloma się zgadzam

1. kablówka, gazety ostrowskie, radio centrum ... idąc dalej Onet itd.. Oni wszyscy żyją z sensacji. Najbardziej poczytne tematy u nas to takie gdzie w temacie jest "Zabiorą". Dziennikarze są coraz mniej rzetelni.
Sam powtarzałem bzdury po Komendancie Straży z Kalisza który dla RC wypowiadał się o 18 stanowiskach itd..
Dopiero jak przeczytałem obecny i nowy Wojewódzki plan działania ratunkowego to mnie oświeciło że ktoś tu nas robi w trąbe.

2.co do tych 2 krzesełek to ktoś zafałszował wypowiedż bo chodziło o 2 stanowiska i ma to potwierdzenie w wojewódzkim planie.
minimum 1 stan/150 tyś mieszkańców. W regionie objętym CPR mieszka 667 tyś. Z resztą opisałem to na forum Ostrowa. Jak masz ochotę to wejdz i przeczytaj. Tam też wrzuciłem link do wojewódzkiego planu który zawiera wiele cennych informacji o ochronie naszego zdrowia w regionie.

3. co do lokalizacji to szanuje decyzję Wojewody ,który chce w końcu uporządkować sprawę CPR , który to w wielu powiatach działa żle i generuje niepotrzebne koszty.

Co do aglomeracji to uważam że jesli gdzieś będzie wspólny interes to zaczniemy w końcu się dogadywać.

Sztywniak

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 sie 2010, o 22:56

No, ale jaki My możemy miec wspólny interes. Pytam serio. Jestem przekonany, że każda centralna inwestycja(dziwnie to brzmi) wywoła między nami konflikt. Bo rzeczą naturalną jest, że mieszkańcy Kalisza, czy Ostrowa, chcą aby jak najwięcej inwestycji trafiało do ich miasta, a nie sąsiadów.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 26 sie 2010, o 23:03

K-man pisze:No, ale jaki My możemy miec wspólny interes...
Np. droga S 25 z Ostrowa przez Kalisz do Konina. Najbliższe połączenie naszych miast z autostradą.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 sie 2010, o 23:08

A to z pewnością. Gorzej już może być wyższą uczelnia. Bo chodziły słuchy, że w ramach aglomeracji częśc kierunków ma być przeniesiona do Ostrowa. Dla mnie to pomyłka.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 26 sie 2010, o 23:44

@Sztywniak ja również cenię Twoje wypowiedzi bo mówisz innym językiem niż większość userów ostrowskiego forum.Są to mądre obiektywne wypowiedzi bez zawiści i zazdrości.
Sam (co już wcześniej podkreślałem) byłem wielkim zwolennikiem aglomeracji.Na ostrowskim forum nawet brałem udział w dyskusji na ten temat.Niestety z upływem czasu zmieniłem zdanie.
Lokalizacja przystanku już pokazała ze każdy ciągnie kołdrę w swoją stronę a CPR to tylko potwierdził.A dodatkowo ostrowskie media kreują Kalisz na tego co zabiera i w ten sposób rośnie kolejne po Gierku pokolenie które w Kaliszu będzie widziało wroga a nie partnera.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 27 sie 2010, o 18:11

Sztywniak czy michalmayday owszem prezentują wyważone stanowisko.
Z drugiej strony mamy tu naszego zawsze niezawodnego w podkrecaniu atmosfery sectora.
Poniżej krótki przykład jego twórczości z forum ostrowa.
http://forum.osw.pl/viewtopic.php?t=497 ... bd7d157e44

"Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie w 2000 roku włączenie w granice miasta Kalisza trzech wsi z powiatu ostrowskiego: Dobrzeca, Sulisławic i Sulisławic Kolonii, dziś Kalisz miałby poniżej 100tys mieszkańców."

Mieszanina kłamstwa i insynuacji.
Kłamstwo - bo włączenie "dało" Kaliszowi 3 tyś mieszk. więc jak łatwo obliczyć bez nich byłowby dziś ca. 104 tyś mieszk. w Kaliszu.

Insynuacja - jakoby Kalisz "wyrwał" powiatowi ostrowskiemu te wsie gdy w rzeczywistości to sami mieszkańcy chcieli przyłączenia , a co najważniejsze to wsie te zostały przyłączone do gminy NS po likwidacji gminy Podgodzie Kaliskie i nigdy nie były związane z powiatem ostrowskim historycznie czy funkcjonalnie.
Przyłączono je do Miasta Kalisz bo nie było innej możliwości tj. przyłączenia do jakiejś gminy wiejskiej gdyż graniczą tylko z Kaliszem.

Ot cała tajemnica "włączania wioch do Kalisza" jak to opisują na zaprzyjażnionym forum ;-)

"W załączeniu do postu kristover'a mapka, która daje uzmysłowić jak Ostrów kisi się w swoich granicach administracyjnych.
We wszystkich miejscowościach ściśle przylegających do jego granic, stanowiących jeden ciąg urbanistyczny (tablica graniczna między kolejnymi domami) mieszka kilkanaście tysięcy OSTROWIAN."


Nic mi do tego czy Ostrów włączy jakieś wsie w granice miasta , to wyłącznie ich sprawa.
Problem w tym , że cała gmina wiejska OW liczy 18 tyś mieszk. zamieszkujących powierzchnię 207 km/2.
Więc jezeli sector myśli o powiększeniu Ostrowa o te kilkanaście tysiecy Ostrowian ;-) to powstałby twór zamieszkany przez 92 tyś mieszk. na powierzchni 250 km/2 ( prawie wielkość pow. Poznania ).

Ot cała sectorowa megalomania...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 sie 2010, o 19:08

w wyniku powiększenia miasta w 2000 r o Sulisławice, Kol.Sulisławice i Sołectwo Dobrzec, Kaliszowi przybyło niespełna 1400 mieszkańców a nie 3 tys. :wink:

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 27 sie 2010, o 22:09

milo - dobrze wiesz, że nie chodziło mi o przyłączanie CAŁEJ gminy wiejskiej Ostrów Wielkopolski.

http://www.ostrowwielkopolski.pl/dir/gr ... portal.jpg

Nikt nie myśli o włączniu np. Łąkocin, Daniszyna, Szczurów, Gorzna czy Sobótki. Pisałem tylko o miejscowościach ściśle przylegających nie tyle do granic miasta co do jego zabudowy: Topola Mała, Gorzyce Wielkie, Zacharzew, Lamki, Karski, Czekanów, Wtórek, Wysocko Wielkie. Są też miejscowości z gminy Przygodzice - Wysocko Małe, Janków Przygodzki. Oraz Radłów z gminy Raszków. Te miescowości zwiększyły by powierzchnie miasta około 2 razy, czyli raczej w granicach rozsądku jak na miasto około 80 - 90 tys mieszkańców.

Co do ilości mieszkańców wsi dołączonych do Kalisza w 2000 roku, to nie chce mi się wierzyć, że było to tylko 1400. Patrząc na samą byłą wieś Dobrzec (wzdłuż ul. Dobrzeckiej do obecnych granic Kalisza) myślę, że jest to sporo ponad 2000 ludzi. A jeszcze dochodzi troche z Sulisławic.
Ma ktoś jakieś dane statystyczne sprzed 2000 roku?
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 27 sie 2010, o 22:23

Kalisz powinień wfciognąć;Pólko,Pawłówek,Kościelna wieś,Niedzwiady,Hehe no i Nowe Skalmierzyce

ODPOWIEDZ