Aglomeracja OK? - NO!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 sie 2010, o 22:33

kaczorek88 pisze: wfciognąć;

wfciognąć to sobie można kreskę przez nos 8)
Troszkę elementarnej gramatyki proszę :shock: bebechy się wywracają jak się czyta takie coś.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 27 sie 2010, o 22:51

Sector
Myślisz, że tylko wokół Ostrowa znajdują się miejscowości przylegające do granic miasta, stanowiące z miastem jeden ciąg urbanistyczny ? Tak jest w przypadku większości miast.
W Kaliszu podobnie, np. Warszówka, Niedżwiady, Kol.Skarszewek, Wojciechówka, Szosa Turecka, Pólko, Zduny. Wymieniłem tylko te najbardziej zespolone z miastem, których przyłączenie nie zwiększyłoby pow. miasta nawet o połowę !

sztywniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2010, o 01:13
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Nieprzeczytany post autor: sztywniak » 27 sie 2010, o 23:33

jp pisze:Sector
Myślisz, że tylko wokół Ostrowa znajdują się miejscowości przylegające do granic miasta, stanowiące z miastem jeden ciąg urbanistyczny ? Tak jest w przypadku większości miast.
W Kaliszu podobnie, np. Warszówka, Niedżwiady, Kol.Skarszewek, Wojciechówka, Szosa Turecka, Pólko, Zduny. Wymieniłem tylko te najbardziej zespolone z miastem, których przyłączenie nie zwiększyłoby pow. miasta nawet o połowę !
Sector malo marketingowo pisze ale w tym przypadku ma racje.
Ostrow mial pod tym wzgledem przez pare lat tzw "Pecherza" i wogole sie nie rozwijał. Skoro nie zwiększał terenów inwestycyjnych to nie ma gdzie postawić nowej fabryki. Proste.
Oczywiście żeby jakiekolwiek miasto wciągnęło pod swoje skrzydła okoliczne miejscowości musi im zaproponować coś wiecej niż podniesienie podatków i opłat środkowiskowych a niestety nikt o tym nie myśli.
Sztywniak

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 27 sie 2010, o 23:40

Sector wie lepiej i z nim nie dyskutujcie.Na wszystkimi się zna.Albo wydaje mu się że się zna co nie przeszkadza mu siać demagogię.Reszta przydupasów swoją wiedzę czerpie z postów Sectora i tak powstają mity o Kaliszu.

Po teoretycznym włączeniu Nowych Skalmierzyc liczba mieszkańców zwiększyłaby sie o 5 tys. a chyba nie trzeba pisać jak wyglądają NS a jak byłe wsie włączone w 2000 roku do Kalisza.No ale trzeba ruszyć mózgownicą i pomyśleć a nie palnąć z rękawa liczbę kilku czy kilkunastu tysięcy.

@sztywniak żeby powstała fabryka nie jest potrzebna granica miasta tylko infrastruktura i otwartość gospodarzy.Patrz Nowe Skalmierzyce czy Stare Miasto k/Konina gdzie powstało Centrum Handlowe więc również nie siej demagogii.

sztywniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2010, o 01:13
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Nieprzeczytany post autor: sztywniak » 28 sie 2010, o 00:02

Pawel pisze: @sztywniak żeby powstała fabryka nie jest potrzebna granica miasta tylko infrastruktura i otwartość gospodarzy.Patrz Nowe Skalmierzyce czy Stare Miasto k/Konina gdzie powstało Centrum Handlowe więc również nie siej demagogii.
u nas w granicach miasta naprawde nie ma gdzie powstać duży zakład produkcyjny. Dopiero niedawno nowy prezydent miasta zaczął o tym myśleć (chwała mu za to) i utworzył strefę ekonomiczną ale to jest za mało.
Ostrów w swojej powierzchni jest bardzo zurbanizowany i cieżko znaleść jakiekolwiek miejsce na inwestycje. Dla nas przyłączenie ościennych miejscowości to być albo nie być tylko że nikt o to nie dba.

Sztywniak

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 28 sie 2010, o 00:10

To ciekawe ze przez dziesięciolecia nie powstało nic na polach pomiędzy Czekanowem a Ostrowem a dzisiaj powstaje Ostrovia.
Wiesz każda wymówka jest dobra.Nie mamy terenów więc nic nie powstaje.Włączysz zurbanizowane wsie to raz ze trzeba je będzie wyposażyć w media co kosztuje a dwa to mieszkańcy oprotestują każdy pomysł budowy fabryki za oknem.Nie po to się wyprowadzili z miasta żeby mieć za oknami zakłady.I kółko się zamyka.Trzeba będzie włączać tereny niezurbanizowane;)

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 sie 2010, o 00:11

sector-ostrow pisze:...Te miescowości zwiększyły by powierzchnie miasta około 2 razy, czyli raczej w granicach rozsądku jak na miasto około 80 - 90 tys mieszkańców.
Może i w granicach rozsądku, nie mnie to oceniać, lub raczej nic mi do tego, ale gdyby podobnie postąpić w przypadku Kalisza (zachowując podobny stosunek liczby mieszkańców do zajmowanej powierzchni jak w Ostrowie ), proporcje między naszymi miastami nie zmieniłyby się znacząco i nawet nie wiem na czyją korzyść :wink:
Kalisz - 69 km2 - 107 tys. m.
Ostrów - 42 km2 - 72 tys. m.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 28 sie 2010, o 00:17

Pawel pisze:Po teoretycznym włączeniu Nowych Skalmierzyc liczba mieszkańców zwiększyłaby sie o 5 tys. a chyba nie trzeba pisać jak wyglądają NS a jak byłe wsie włączone w 2000 roku do Kalisza.No ale trzeba ruszyć mózgownicą i pomyśleć a nie palnąć z rękawa liczbę kilku czy kilkunastu tysięcy.
Pamiętam jak jakiś czas temu sugerowałeś, że okoliczne wsie mają po 50 max 100 mieszkańców i to te większe. Pewnie stąd Twoje niedowierzanie o około 10tys mieszkańcach w sąsiadujących z Ostrowem wsiach. Proponuję abyś zadał sobie trud i sprawdził w necie ile mają mieszkańców poszczególne miejscowości, które wymieniłem. Same Gorzyce Wielkie ponad 2000 mieszkańców. Topola Mała - 1200 mieszkańców. Dwie wioski i mamy już prawie 3300 mieszkańców.
Myślę, że dawna wieś Dobrzec nie miała mniej mieszkańców niż Gorzyce Wielkie.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2010, o 00:25 przez sector-ostrow, łącznie zmieniany 1 raz.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 sie 2010, o 00:24

sztywniak pisze:
jp pisze:Sector
Myślisz, że tylko wokół Ostrowa znajdują się miejscowości przylegające do granic miasta, stanowiące z miastem jeden ciąg urbanistyczny ? Tak jest w przypadku większości miast.
W Kaliszu podobnie, np. Warszówka, Niedżwiady, Kol.Skarszewek, Wojciechówka, Szosa Turecka, Pólko, Zduny. Wymieniłem tylko te najbardziej zespolone z miastem, których przyłączenie nie zwiększyłoby pow. miasta nawet o połowę !
Sector malo marketingowo pisze ale w tym przypadku ma racje.
Sector insynuuje, że Ostrów ma mniej mieszkańców niż Kalisz z powodu "kiszenia" się w swoich granicach i w celach porównawczych rozszerza granicę miasta dwukrotnie! :lol:

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 28 sie 2010, o 00:30

@Sector czy ja gdzieś pisałem o wsiach dookoła Ostrowa ?Odniosłem sie do wsi włączonych w granice Kalisza.Zadaj sobie trud i podjedż pod Kościół św.Michała i policz ile jest domów w kierunku wsi Droszew.Pomnóż liczbę domów przez 3 i wyjdzie mniej więcej średnia mieszkańców z tej jednej wsi Dobrzec dołączonej do miasta.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 28 sie 2010, o 00:36

Na moje oko jakieś około 500 domów. Dobrze to widać na zoomi
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 28 sie 2010, o 00:45

A na moje oko 500 to tam jest wszystkich zabudowań.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 sie 2010, o 00:54

Sector
Policz jeszcze raz, ale tylko mieszkalne :lol:
Dyskusja robi się coraz bardziej zabawna, ja już dziękuję. dobranoc

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 28 sie 2010, o 01:00

Dużo prościej by było zdobyć oficjalne dane o liczbie mieszkańców przed włączeniem do Kalisza. :)
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 28 sie 2010, o 10:31

Może być?
http://www.bip.kalisz.pl/index.php?id=1 ... alisza.htm

Sector, cała zabudowa wsi Dobrzec to ulica Św. Michała, Bursztynowa, Piekart i Kąpie.

Na pierwszej z nich jest (z tego co pamiętam) nieco ponad 100-150 numerów. Ile to może być ludzi? 400 osób? Następne 150 to okolice Bursztynowej. To nie jest dużo.

PS Po włączeniu tych 3 wsi liczba mieszkańców zmalała :)

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 28 sie 2010, o 11:16

Proponuję, żeby Ostrów wciągnął Odolanów do swoich granic, czyli swoją dawną stolicę powiatową :lol: W końcu będziecie mieli w Ostrowie jakiś znany zakład produkcyjny Woseba :lol:

Swoją drogą sector przedstawia bardzo łopatologiczny tok myślenia. Patrzy na powierzchnie, liczbę ludności.

To tak jakby syrenę porównywać z volvo tylko dlatego, że ma taką samą długość karoserii.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 28 sie 2010, o 17:50

sector-ostrow pisze:
Co do ilości mieszkańców wsi dołączonych do Kalisza w 2000 roku, to nie chce mi się wierzyć, że było to tylko 1400. Patrząc na samą byłą wieś Dobrzec (wzdłuż ul. Dobrzeckiej do obecnych granic Kalisza) myślę, że jest to sporo ponad 2000 ludzi. A jeszcze dochodzi troche z Sulisławic.
Ma ktoś jakieś dane statystyczne sprzed 2000 roku?
www.google.pl polecam :)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 28 sie 2010, o 19:18

jasiek20 pisze:w wyniku powiększenia miasta w 2000 r o Sulisławice, Kol.Sulisławice i Sołectwo Dobrzec, Kaliszowi przybyło niespełna 1400 mieszkańców a nie 3 tys. :wink:
Te 3 tys rzuciłem bez sprawdzania jako max. w/g mnie liczbę.
W/g spisów wyborców jest tam dziś 1700 upr. do głosowania czyli ca. 2 200 mieszk. , w chwili włączenia pewnie mniej.
Na pewno więc nieprawdziwe jest stwierdzenie sectora :
"Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie w 2000 roku włączenie w granice miasta Kalisza trzech wsi z powiatu ostrowskiego: Dobrzeca, Sulisławic i Sulisławic Kolonii, dziś Kalisz miałby poniżej 100tys mieszkańców."
sector-ostrow pisze:milo - dobrze wiesz, że nie chodziło mi o przyłączanie CAŁEJ gminy wiejskiej Ostrów Wielkopolski.
Po prostu szukałem tych kilkunastu tysiecy Ostrowian :lol:
Okazało się , że ich tam nie ma - sector znalazł w końcu 10 tyś na ca 40 km/2
- już nie będę sprawdzał jego obliczen bo może tu nie przeinaczył...
Nadal jednak ich brakuje do zbliżenia się liczbą mieszk. do Kalisza...
I tak jak jp napisał - to nie jest tylko sytuacja charakterystyczna dla Ostrowa bo pod Kaliszem jest podobnie.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 28 sie 2010, o 19:23

Chyba niektórzy zapominają, że nie liczy się ilość tylko jakość.

Łódż jest trzecim największym miastem Polski, a chyba większość wymieni Wrocław czy Gdańsk jako bardziej atrakcyjne wizualnie i gospodarczo miasta.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 29 sie 2010, o 13:38

Łódż przynajmniej coś robi, żeby się to polepszyło. Hasło dla studentów "free dom w Łodzi", wieczne reklamy w Kaliszu na bilbordach w/w miasta, TV M w autobusach - reklamy mające na celu przekonanie, że jest to godne miasto na EST 2016. To wszystko się liczy. Co do Wrocławia - dla mnie jest to najbardziej atrakcyjne miasto w całej Polsce i najpiękniejsze w Europie.

ODPOWIEDZ