Aglomeracja OK? - NO!

klocek
Użytkownik
Użytkownik

Re: Aglomeracja OK? - NO!

Post autor: klocek » 1 wrz 2015, o 18:32

Wiem coś o tym. Jedna strona zabór pruski, druga rosyjski. Ale dziadków już niet i po rodzicach/wujostwie tego już nie słychać.

Wilia
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Wilia » 28 paź 2015, o 14:59

Moja babcia spod Poznania też tak mówiła. I do tego zawsze mówiła "ge" zamiast "gie" (ekage) i jeszcze mówiła "statki" zamiast naczynia i "tytka" zamiast torebka.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Kudlaty » 30 cze 2017, o 23:34

Powiem tak. Wrocilem do kalisza po 8 msc i jeszcze moge spojrzec na to miasto poki jestem swiezy tak obiektywnie, na miescie jest padaka straszna jechalem na dzielnice rowerem dzisiaj na Hanki i powiem wam ze mlodym sie nudzi bo nie maja gdzie wyjsc ale tez nie maja hajsu. Kalisz wchlonął ludzi z ościennych miasteczek, wsi. Z praca porzadna ciezko. Na Gwałt miasto potrzebuje inwestycji w zakresie miejsc pracy - Nie fabryk lecz centrów biznesowych i szybkich drog by sie do niego wydostac i dostac. na poczatku ludzie przyjada z zewnatrz by te centra uslug rozwijac i zaczna rekrutowac mieszkancow jesli ktos by chcial oczywiscie pracowac w biurze z posrod mieszkancow kalisza okolicznych wsi miasteczek Ostrowa wielkopolskiego, duzo ludzi ma wyksztalcenie wyzsze wiec da sie jakos ten potencjal wykorzystac to zacznie napedzac koniunkture na nocne zycie ktore zacznie sie powoli rozwijac i tylko w taki sposob wydaje mi sie mozna pomoc miastu. Kalisz stacza sie i robi sie coraz bardziej peryferyjny to nie jest dobre. Jeszcze kilka lat i bedzie jak Detroit do 2014.

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 1 lip 2017, o 10:10

Dokładnie fabryki są ważne, ale ludzie po studiach raczej nie chcą zasuwać przy maszynach za 10 zł na godzinę. Potrzebne są centra biznesu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ