Wybory 2010. Na kogo głosujesz ?

Wybory 2010. Na kogo głosujesz ?

Czas głosowania minął 19 cze 2010, o 20:00

Jarosław Kaczyński
8
27%
Bronisław Komorowski
8
27%
Grzegorz Napieralski
6
20%
Waldemar Pawlak
0
Brak głosów
Andrzej Olechowski
0
Brak głosów
Marek Jurek
0
Brak głosów
Andrzej Lepper
1
3%
Janusz Korwin-Mikke
7
23%
inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 30

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 21 cze 2010, o 16:29

Artur pisze:Skala państwa może nie ta, ale trzeba się uczyć od lepszych, a nie równać w dół.
Ja bym osobiście dyskutował czy Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są lepsze. Serdecznie nie lubię tego kraju i nie wiem czym się ludzie w nim zachwycają. To moim zdaniem jest właśnie jedno z ostatnich "demokratycznych" państw o współczynniku HDI pow. 0,9 z którego powinniśmy brać przykład. W Europie mamy dużo lepsze warunki porównawcze. Porównujmy się z Anglią, Niemcami, Francją, a więc krajami normalnymi o tych samych problemach, podobnej powierzchni itp. itd.

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 21 cze 2010, o 21:39

szymkalisz pisze:Porównujmy się z Anglią, Niemcami, Francją, a więc krajami normalnymi o tych samych problemach, podobnej powierzchni itp. itd.
Wskażnik HDI to żadna wyrocznia, żeby to uzmysłowić podam przykład: 2-3 lata temu w pierwszej trójce wskażnika rozwoju społecznego była Islandia, obecnie bankrut, więc sztuczne wskażniki nie zawsze odzwierciedlają realia.
Ja nie uważam USA za ideał, nie patrzę na ten kraj bezkrytycznie, ale stany maja te zaletę, że jest tam nadal jednak większa wolność gospodarcza niż w UE i szybciej od UE wyjdą z kryzysu, Dlatego wolę czerpać wzorce w działaniach (a nie porównywać się jak pisze szymkalisz) z USA, niż z merkelowych Niemiec czy sarkozowej Francji, bo te państwa straciły swój dynamizm już dawno, toną w socjalu i innych europierdołach. USA też grozi zbytnia "wrażliwość społeczna" Obamy, który jeszcze bardziej zadłuża ten kraj, jednak oni to wytrzymają i przy następnych wyborach mogą zmienić prezydenta, a u nas czyli w staruszce Europie koryta te same i mało co sie przy nich zmienia.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1367
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 21 cze 2010, o 23:55

Artur pisze:Ja nie uważam USA za ideał, nie patrzę na ten kraj bezkrytycznie, ale stany maja te zaletę, że jest tam nadal jednak większa wolność gospodarcza niż w UE i szybciej od UE wyjdą z kryzysu.
Szczerze w to wątpię. Europa już powoli wychodzi z kryzysu,a za oceanem tego za bardzo nie widać. Poza tym trzeba sobie zadać pytanie kto za ten kryzys jest odpowiedzialny? Oczywiście Stany Zjednoczone.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 cze 2010, o 07:45

No chyba mi nie powiesz, że USA spowodowały zadłużenie Grecji, Hiszpanii, Portugalii, i wielu innych państw UE.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 22 cze 2010, o 08:27

wollny pisze:Szczerze w to wątpię. Europa już powoli wychodzi z kryzysu,a za oceanem tego za bardzo nie widać. Poza tym trzeba sobie zadać pytanie kto za ten kryzys jest odpowiedzialny? Oczywiście Stany Zjednoczone.
Jakoś tego wyjścia Europy z kryzysu nie widać, więc wollny spójrz na to chłodnym okiem i nie opowiadaj farmazonów. Bo przyczyny kryzysu w USA i Europie są trochę inne,a ty wzorem ZSRR za wszystko winisz tą imperialistyczną Amerykę ;)

W USA poprzez ułatwienie dostępu do kredytów hipotecznych i stworzenie przez banki z tych pożyczek papierów wartościowych, urósł balon spekulacyjny na rynku nieruchomości, a potem jak walnęło to już było za póżno. Obecnie Stany szybciej wychodzą z kryzysu i potrafią też szybciej niż UE zredukować nie tylko zatrudnienie, ale i deficyt budżetowy itp.

UE natomiast jest nadal w głębszym kryzysie, świadczy o tym niski poziomu wzrostu gospodarczego, problemy z wielkością deficytu , wysoki i rosnący dług publiczny oraz rozdęty socjal. Na dodatek powolność decyzyjna struktur unijnych nie wróży dobrze, gdyż Europa odstaje już nie tylko wobec USA ale i krajów azjatyckich.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1367
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 22 cze 2010, o 13:38

^^
Bez przesady, nie winię imperialistycznej Ameryki. W Europie, jaka by ona nie była, kryzysu nie było dopóki dopóty w USA ktoś się nie "skroił", że go robią w bambuko i daje kredyty na coś co jest kompletną ruderą.
Nie mówcie, że to są dwie oddzielne sprawy, bo żyjemy w świecie globalnym i, za przeproszeniem, pierdnięcie prezydenta Obamy (albo może raczej pana Charlesa o. Hollidaya?) odbija się czkawką nawet w Singapurze, Laosie czy w Hondurasie.

A co do zadłużenia wielu krajów UE, to proponuję looknąć na mapkę poniżej:
Obrazek

Chyba ta zapaterowska Hiszpania nie jest tak bardzo zadłużona. Ale już np zwróćcie uwagę na Japonię (to żeby nie było, że jestem ślepo zapatrzony na socjal :P). O! A Stany też są zadłużone, no popatrz :>
Ostatnio zmieniony 22 cze 2010, o 13:50 przez wollny, łącznie zmieniany 1 raz.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 cze 2010, o 13:47

Japonia to totalna porażka, nie wiem jak oni z tego wyjdą.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 22 cze 2010, o 22:10

O Obamie pisałem, że to lewak i może USA zaszkodzić swoimi pomysłami, ale zawsze można po tym wybrać republikanina bardziej prorynkowego. W UE na nieszczęście trwa Związek Socjalistycznych Republik Europejskich i dominuje lewica, a to dobrze nie wróży, bo wciąż są wysokie podatki, duże deficyty budżetowe, wysokie koszty pracy i ogólne marnotrawstwo publicznych pieniędzy.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 22 cze 2010, o 22:15

Skoro jesteśmy w temacie sondy słuchałem dzisiaj w programie 3 Polskiego Radia audycji z udziałem słuchaczy oraz ekspertów dotyczyła ona sondaży w dniu wyborów, oczywiście wszyscy pojechali po sondażu, jaki zamówił TVN w SMG KRC moim zdaniem całkiem słusznie, ale wnioski, jakie wyciągali z tego słuchacze to już kosmos w stylu manipulacja oczywiście wszystkiemu winni są ludzie Komorowskiego ja z tego programu wyciąłem inny wniosek, bo jeśli uznać wypowiedzi słuchaczy a raczej, kogo popierali tak na oko 75% w tych wyborach to powinniśmy już mieć Prezydenta Kaczyńskiego a jak już wiadomo miał on tylko 36% z małym haczykiem (czyżby kolejna manipulacja ;) ) a tak całkiem poważnie to te sondaże całkowicie skompromitowały te instytucję i jeżeli mała to być z ich strony manipulacja to drogo za to zapłacą, bo kto teraz u nich zamówi sondaż?

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 23 cze 2010, o 15:09

Brawo mieszkańcy nowego Dobrzeca. Frekwencja aż 73.42. Szkoda, że w całym Kaliszu tak nie było

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 23 cze 2010, o 20:39

szymkalisz pisze:Brawo mieszkańcy nowego Dobrzeca. Frekwencja aż 73.42. Szkoda, że w całym Kaliszu tak nie było
A masz dane jak się na Dobrzecu rozłożyły głosy, lub na innych osiedlach ?
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

ODPOWIEDZ