Kto powinien zostać prezydentem Kalisza?

Kto powinien zostać prezydentem Kalisza ?

Radosław Kołaciński
0
Brak głosów
Tomasz Grochowski
1
1%
Andrzej Spychalski
4
5%
Janusz Pęcherz
11
14%
Adam Rogacki
26
34%
Grzegorz Sapiński
34
45%
Wojciech Bachor
0
Brak głosów
Romuald Milling
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 76

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 23 wrz 2010, o 15:33

milo pisze: WdK tak jak i TPZK nie są konkurencją dla SK :-)
To, że w tej kadencji tworzą koalicję, nie oznacza, że musi być tak zawsze. Takie PSL np. jest panną na wydaniu po każdych wyborach :lol:

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 23 wrz 2010, o 16:22

Ja też chyba zaryzykuję i zagłosuję na Rogackiego (chociaż na pewno zapoznam się z ofertą innych kandydatów). Przynależność do PiS tego pana jest jednak jego najsłabszą stroną jak dla mnie.
Co do naszego obecnego prezydenta, to po udanej pierwszej kadencji i raczej mocno średniej drugiej pora mu podziękować. Z drugiej strony, gdybym miał pewność, że otoczenie obecnego prezydenta się zmieni (mówię to przede wszystkim o wiceprezydencie Sztanderze i reszcie ekipy), to może i byłbym skłonny dać Pęcherzowi jeszcze jedną szanse.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 wrz 2010, o 19:00

Kandydaci na prezydentów Kalisza, Konina i Ostrowa Wlkp.
Obecny prezydent Kalisza Janusz Pęcherz jest oficjalnym kandydatem na ten urząd w zbliżających się wyborach samorządowych. Pęcherz jest prezydentem od dwóch kadencji. Popierany jest przez rządzące obecnie w mieście stowarzyszenie "Samorządny Kalisz".

"Najważniejszymi zadaniami w nadchodzącej kadencji są: rewitalizacja śródmieścia, budowa aquaparku i dróg osiedlowych. Jest jeszcze wiele innych ważnych zadań, o których obecnie nie chcę jeszcze mówić" - powiedział w środę PAP Pęcherz. Dodał, że za około dwa tygodnie ogłosi swój program wyborczy.

Kandydatem PiS na prezydenta jest poseł Adam Rogacki, którego hasłem wyborczym jest "Twój pomysł na Kalisz". Zapowiada, że będzie się spotykał z mieszkańcami, by pytać ich, co jest najważniejsze dla miasta. W tym celu, już w najbliższych dniach, Rogacki planuje cykl takich spotkań, które mają się odbywać w plenerze.

Kandydatami na prezydenta Kalisza są ponadto Józef Gola (SD) i Tomasz Grochowski (SLD). PO nie podała do tej pory nazwiska swojego kandydata.

http://www.portalsamorzadowy.pl/raport/,8385.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

przemopk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 6 sie 2009, o 22:54
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: przemopk » 23 wrz 2010, o 21:06

to ja zaryzykuję i ogłoszę program wyborczy JP:

W zakresie infrastruktury technicznej i komunalnej:

1.W celu usprawnienia tranzytu drogowego przez Miasto Kalisz podjąć budowę kolejnych odcinków drogowych.
2. Dokonać przebudowy kolejnych skrzyżowań dróg, usprawniających komunikację w mieście.
3. Kontynuować budowę kolejnych niezbędnych dróg osiedlowych.
4. Kontynuować budowę kolejnych miejsc parkingowych.
5. Zagospodarować aktualne tereny i przygotować kolejne pod inwestycje.
6. Kontynuować budowę kolejnych odcinków infrastruktury sieciowej niezbędnej do dobrego rozwoju miasta.
7. Podjęcie działań w celu realizowania wieloletniego programu gospodarowania zasobami mieszkaniowymi Miasta Kalisza.
8. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych w centrum miasta.
9. Kontynuacja rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców.
10. Kontynuacja działań dla rozwoju aglomeracji kalisko-ostrowskiej.
11. Optymalizacja usługi transportu zbiorowego.
12. Zapewnienie w perspektywie wieloletniej bezpieczeństwa zaopatrzenia miast w energię uwzględniają optymalny wariant kosztowy.



W dziedzinie edukacji, sportu i rekreacji:

1. Współuczestnictwo w rozbudowie kompleksu akademickiego.
2. Wspieranie działań w kierunku utworzenia Akademii Kaliskiej wraz z nowymi kierunkami.
3. Kontynuowanie działań w zakresie programu poprawy bazy szkół podstawowych i innych.
4. Podejmowanie działań w kierunku poprawy efektów kształcenia młodzieży i dostosowanie oferty kształcenia szkół do potrzeby rynku pracy.
5. Modernizacja obiektów rekreacyjno-sportowych przy ul. Łódzkiej.
6. Budowa Aquaparku.
7. Budowa kolejnych boisk sportowych w ramach budowy kompleksu "Moje Boisko - Orlik 2012".
8. Zagospodarowanie terenów miejskich wzdłuż rzeki Prosny na cele turystyki wodnej.

Działania w zakresie ochrony środowiska:

1. Prowadzenie aktywnej polityki miasta w celu zrealizowania programu ochrony miasta przed powodzią.
2. Dobre dostosowanie elementów gospodarki komunalnej do zmieniających się unijnych norm środowiskowych.
urzędy w służbie obywateli - ale tylko do wyborów

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 24 wrz 2010, o 11:40

Za punkt 10 nie ma szans na mój głos. :) Czas skończyć z oddawaniem co ważniejszych inwestycji do Ostrowa Wlkp i jego powiatu. Czekam na program innych kandydatów, ale wydaje mi się, że Rogacki sprawdzi się najlepiej jako prezydent, tym bardziej, że zapowiada o równaniu do miast pokroju Wrocławia, Poznania i Łodzi, a nie Ostrowa czy nawet Konina.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 wrz 2010, o 22:32

Dal mnie każda lewica to syf.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 26 wrz 2010, o 11:19

K-man pisze:Dal mnie każda lewica to syf.
To obawiam się, że nie masz na kogo głosować. Bo PiS i PO to też lewica tylko pod prawicowym szyldem. Socjal rozdęty do granic możliwości (a nawet ponad - podwyżki VATu, a Lewiatan pokazuje co NALEŻY zrobić: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,841 ... ic_10.html). A widząc krzyżaków pod PP to wolę zagłosować na Lewicę, może nie będą ładować dodatkowej kasy w kościół.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 28 wrz 2010, o 17:36

Prezydent Pęcherz lansuje się na facebooku :)

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/59 ... ,id,t.html
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 28 wrz 2010, o 17:49

Jeszcze nk i będzie komplet :D
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 28 wrz 2010, o 18:06

Wczoraj prezydent zaprosił mnie do znajomych. Oczywiście, przyjęłam :D
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

przemopk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 6 sie 2009, o 22:54
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: przemopk » 28 wrz 2010, o 18:14

teraz może się chwalić swoimi "osiągnięciami" i nie bać się o krytyczne komentarze
urzędy w służbie obywateli - ale tylko do wyborów

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 28 wrz 2010, o 23:04

Adi pisze:Jeszcze nk i będzie komplet :D
No i jeszcze złote myśli prezydenta na twitterze ;)
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 30 wrz 2010, o 13:20

Już oficjalnie:

Grzegorz Sapiński jest już oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Kalisza. Swój start w wyborach ogłosił w czwartek, podczas specjalnej koferencji prasowej z udziałem Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, szefa wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej Rafała Grupińskiego i senatora Mariusza S. Witczaka. Sam kandydat, obecnie radny kaliskie, podkreśla, że samorząd jest jego pasją, a jak dodaje marszałek Schetyna, właśnie na młodych, ale doświadczonych samorządowców warto stawiać.

Grzegorz Sapiński: "To dla mnie wielki zaszczyt, że swój start w wyborach mogę ogłosić w towarzystwie tak znakomitych polityków m.in. drugiej osoby w państwie Marszałka Sejmu. Samorząd to moja wielka pasja i wiem, że w Kaliszu można zrobić znacznie więcej niż dotychczas. Każdy z nas wie, że Kalisz ma najstarszą metrykę w Polsce, a jeżeli zostanę prezydentem zrobię wszystko, by był też jednym z najnowocześniejszych miast tej wielkości".

Grzegorz Schetyna: "Wielkopolska zawsze miała dobrych gospodarzy. Tak jest m.in. w sejmiku wojewódzkim, i czas by tak było w Kaliszu. Warto stawiać na ludzi młodych, ale już z bogatym doświadczeniem samorządowym. To oni gwarantują udaną i szeroką współpracę z władzami wojewódzkimi, centralnymi, ale przede wszystkim realnie mogą wpływać na lepszą jakość życia lokalnych społeczności. Jestem pewien, że Grzegorz Sapiński jest właśnie takim kandydatem."

Szczegóły swojego programu wyborczego oraz skład sztabu, kandydat Platformy Obywatelskiej - Grzegorz Sapiński - chce przedstawić na kolejnej konferencji już w przyszłym tygodniu.

Grzegorz Sapiński ma 39 lat i aktualnie pełni funcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Kalisza. Jest kolejnym oficjalnym kandydatem na stanowisko prezydenta Kalisza, po obecnie urzędującym Januszu Pęcherzu oraz Adamie Rogackim z PiS-u i Tomaszu Grochowskim z SLD.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 30 wrz 2010, o 13:30

a w tym przypadku chyba pomylili Kalisz z Koszalinem ;)

http://www.portalsamorzadowy.pl/wybory2 ... a/158.html
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: A » 8 paź 2010, o 00:14

panowie i Panie proszę o informację kiedy oraz w jakim miejscu najbliższe spotkania z mieszkańcami miasta mają Adam Rogacki oraz Grzegorz Sapiński.
Dziękuję.
pozdrawiam
A.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 8 paź 2010, o 10:29

A czy ,,poseł'' Skutecki z Samoobrony też wystartuje, bo coś o nim cicho ?

Dominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 29 maja 2009, o 14:11
Lokalizacja: KALISZ/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Dominator » 17 paź 2010, o 17:57

Warto posłuchać. LINK Wg mnie najkonkretniej odpowiadał radny z PO.
KALISZ - MIASTO UPADŁYCH ANIOŁÓW

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 17 paź 2010, o 22:29

Wg mnie wszyscy przegadali tematy, bez konkretów, nuda i tyle. Choć rozśmieszyła mnie p. Majewska, mówiąc że dzięki aquaparkowi dzieci będą mieć możliwość wykąpania się w ciepłej wodzie :) No comment :)
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 17 paź 2010, o 22:38

Dominator pisze:Warto posłuchać. LINK Wg mnie najkonkretniej odpowiadał radny z PO.

Faktycznie radny z PO (Radosław Kołaciński) był najbardziej konkretny. Reszta szczególnie panie "przegadały" całą audycję. Najbardziej zadziwiła mnie pani Adela Przybył, dla której dobór słów był ważniejszy od wypowiadanej treści :)

A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: A » 17 paź 2010, o 23:58

zgadzam się z przed mówcami. Najbardziej konkretny radny PO (Radosław Kołaciński).
- plusuje przede wszystkim parkometrami i możliwością zapłaty poprzez smsa - nie wiem jak to działa w Ostrowie, ale pomysł dobry.
- dobre informacje co do stadionu.
- strefa ekonomiczna.

informacje jednak takie same jak na http://radnidlakalisza.pl/uploads/Za%C5 ... 282%29.pdf

szkoda, że żadna z osób nie wypowiedziała się na np temat targowiska koło Tęczy i parkingu pod nim oraz stacji szybkiej kolei

czekam na pełne przedstawienie przez wszystkie partie programu wyborczego.
pozdrawiam
A.

ODPOWIEDZ