Debata samorządowa

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 lis 2014, o 16:38

http://www.calisia.pl/articles/henryk-s ... szu-piatek" onclick="window.open(this.href);return false;

Na finiszu kampanii duza pewnosc siebie obecnej wladzy :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 lis 2014, o 16:55

Mam chęć się przejść :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: milo » 28 lis 2014, o 17:09

<Przemek> pisze:http://www.calisia.pl/articles/henryk-s ... szu-piatek

Na finiszu kampanii duza pewnosc siebie obecnej wladzy :)
Chyba nie ten link przemek :-)
http://www.calisia.pl/articles/dariusz- ... m-sukcesie" onclick="window.open(this.href);return false;

W/g mnie mission impossible.
Byłbym b.zdziwiony gdyby GS nie wygrał.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 28 lis 2014, o 19:08

Zapewniamy, że w poniedziałek do południa poinformujemy o naszym sukcesie
Chciałoby się powiedzieć: "Żebyś się k***a nie zdziwił" :twisted:
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 lis 2014, o 20:02

Oj przepraszam najmocniej, jakis blad sie wkradl, ale dzieki milo za sprostowanie :) No coz, ja tez bylbym bardzo ale to bardzo zdziwiony gdyby po takiej kampanii Greg Sapinski mial nie wygrac. Ale zobaczymy, do ciszy 4 godzinki. Czy cos sie jeszcze wydarzy? :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 mar 2015, o 17:13

Przewodniczącym honorowego komitetu wybrany został Janusz Pęcherz, który przekonuje, że tylko Komorowski może zagwarantować zrównoważony rozwój Polski. - Najważniejsza jest przewidywalność nowego prezydenta i stabilizacja tego, co mamy - podkreśla były włodarz Kalisza. - W wyborach można obiecywać wszystko. My musimy pokazać społeczeństwu, że wybór prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na 5 lat daje nam możliwość stabilizacji w kraju. Ta stabilizacja jest nam bardzo potrzebna i mam nadzieję, że nasze działanie przyczynią się do tego, że Polacy wybiorą prezydenta Bronisława Komorowskiego na kolejną kadencję.
źródło: http://wkaliszu.pl/8038545/KALISZ_Byly_ ... denta.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Welcome back mr. President! :D

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 mar 2015, o 19:46

To same tuzy go popierają. Tylko z czego to wynika, bo obecny prezydent jest tak samo marny jak jego poprzednicy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 2 mar 2015, o 19:47

No proszę nie sądziłem że tak szybko zobaczę znów J. Pęcherza :) wygląda na zdrów i żyw człowieka :)
Bardzo dobrze niech zakładają komitety, jest to ich prawo z którego mogą skorzystać :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 mar 2015, o 20:53

damianfarba pisze:No proszę nie sądziłem że tak szybko zobaczę znów J. Pęcherza :) wygląda na zdrów i żyw człowieka :)
Bardzo dobrze niech zakładają komitety, jest to ich prawo z którego mogą skorzystać :)
Niech sobie zakładają, w Polsce wybory wygrywa i tak telewizja, nie żadne grupy poparcia :)

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 5 mar 2015, o 10:38

Ostatni wywiad Pęcharza. Coś mu się przytyło :D

http://www.faktykaliskie.pl/co-planuje- ... herz-wideo" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 mar 2015, o 12:05

Ten facet chyba występuje więcej w tej stacji, niż obecny prezydent. :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 wrz 2023, o 09:27

Nie wiem, czy to tu będzie pasować. Ale nie chciałem zakładać nowego wątku, bo i tak forum chyba ledwie zipie.
Powiem szczerze za pan Borowiak mnie zaskoczył swoim startem do senatu. Bardzo często chwaliłem pana Borowiaka za pomysły na Kalisz. Spodziewałem się ze wystartuje do rady miasta, a później czemu nie na prezydenta Kalisza. Miałby pewnie większe szanse na realizację swoich pomysłów, niż niezależny (czyli bez znaczenia politycznego) człowiek z jakiegoś Kalisza. Jestem tą decyzją zawiedziony, ale może się mylę.
Do senatu staruje również prof. Wojtyła i jak wiele lat temu jego przegrana była dla Kalisza szczęśliwa. Przypuszczam i chyba nie tylko ja, że gdyby nie ta porażka nie mielibyśmy od października uniwersytetu w Kaliszu. Ten start na początku też budził moje obawy o losy uczelni. Ale w teraz to chyba inna rzeczywistość i wygrana pana Wojtyły pozwoliłby na na większą kasę i projekty na UW. Jego wpływy i znajomości bez dwóch zdań wzmocniłyby UK.
Nie agituje tu za nikim tylko mam takie przemyślenia. Nie wiem jak Wy to postrzegacie. :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 13 wrz 2023, o 09:55

K-man pisze:
13 wrz 2023, o 09:27
Nie wiem, czy to tu będzie pasować. Ale nie chciałem zakładać nowego wątku, bo i tak forum chyba ledwie zipie.
Powiem szczerze za pan Borowiak mnie zaskoczył swoim startem do senatu. Bardzo często chwaliłem pana Borowiaka za pomysły na Kalisz. Spodziewałem się ze wystartuje do rady miasta, a później czemu nie na prezydenta Kalisza. Miałby pewnie większe szanse na realizację swoich pomysłów, niż niezależny (czyli bez znaczenia politycznego) człowiek z jakiegoś Kalisza. Jestem tą decyzją zawiedziony, ale może się mylę.
Do senatu staruje również prof. Wojtyła i jak wiele lat temu jego przegrana była dla Kalisza szczęśliwa. Przypuszczam i chyba nie tylko ja, że gdyby nie ta porażka nie mielibyśmy od października uniwersytetu w Kaliszu. Ten start na początku też budził moje obawy o losy uczelni. Ale w teraz to chyba inna rzeczywistość i wygrana pana Wojtyły pozwoliłby na na większą kasę i projekty na UW. Jego wpływy i znajomości bez dwóch zdań wzmocniłyby UK.
Nie agituje tu za nikim tylko mam takie przemyślenia. Nie wiem jak Wy to postrzegacie. :)
Grzegorz Sapiński startuje do Senatu! W Kaliszu wysyp kandydatów
...A wśród nich jest dwóch byłych prezydentów Kalisza. Kandydatura jednego z nich jest dużym zaskoczeniem. ...
https://www.faktykaliskie.info/artykul/ ... kandydatow
Temu panu należało by już podziękować.

Może by założyć nowy wątek Wybory parlamentarne 2023. Bo dyskusje mogą być gorące.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 13 wrz 2023, o 11:59

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że większość kaliskich (co znamienne, tylko kaliskich) kandydatów do Senatu to figury zadaniowane, które mają uskubać jednemu z głównych kandydatów. Nie napiszę któremu, bo nie prowadzę tu kampanii, ale wrażenie jest jednoznaczne.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: filip » 13 wrz 2023, o 17:28

K-man pisze:
13 wrz 2023, o 09:27
Do senatu staruje również prof. Wojtyła i jak wiele lat temu jego przegrana była dla Kalisza szczęśliwa. Przypuszczam i chyba nie tylko ja, że gdyby nie ta porażka nie mielibyśmy od października uniwersytetu w Kaliszu. Ten start na początku też budził moje obawy o losy uczelni. Ale w teraz to chyba inna rzeczywistość i wygrana pana Wojtyły pozwoliłby na na większą kasę i projekty na UW. Jego wpływy i znajomości bez dwóch zdań wzmocniłyby UK.
Nie agituje tu za nikim tylko mam takie przemyślenia. Nie wiem jak Wy to postrzegacie. :)
Ja to postrzegam tak, że najlepiej mieć jak najwięcej posłów i posłanek z partii/koalicji, która sformuję rząd po 15 października. A teraz ciężko mi to ocenić kto to będzie.
Tak swoją drogą to trzeba naciskać na lokalnych polityków, żeby wpisali do krajowego programu budowy dróg krajowych S12 Sieradz-Sobótka wraz z kaliską obwodnicą. Minimum o co powinniśmy walczyć to standard 2+1, ale patrząc na ŚDR, który co prawda nie przebija na większości odcinków bariery 15 tys. to starania o pełnoprawną drogę kategorii S powinny być uzasadnione. Przynajmniej jeżeli porównamy ŚDR z innymi planowanymi do budowy drogami. https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny ... u-20202021

PS. UW - Unia Wolności, Uniwersytet Warszawski, o co chodzi? :D
kaliszanin2 pisze:
13 wrz 2023, o 11:59
Nie sposób nie odnieść wrażenia, że większość kaliskich (co znamienne, tylko kaliskich) kandydatów do Senatu to figury zadaniowane, które mają uskubać jednemu z głównych kandydatów. Nie napiszę któremu, bo nie prowadzę tu kampanii, ale wrażenie jest jednoznaczne.
Co ciekawe to pewnie trochę "uskubią" jednemu z kandydatów (z racji większej chwiejności elektoratu), ale pod względem poglądów (ale też powiązań) mają znacznie bliżej do drugiego głównego kandydata. ;)

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 13 wrz 2023, o 18:58

Rowniez kiedys myslalem ze Borowiak bedzie kandydowal na radnego. Dla mnie jego start do Senatu jest bez sensu. Co moze zdzialac jeden anonimowy (na warunki warszawskie) mandat senatora niezaleznego? No nic. W swoich komentarzach na FB odpowiedzial ze nie wejdzie z nikim w koalicje. Jesli on nie poprze innych to jego tez nikt nie poprze tymbardziej.

ODPOWIEDZ