Debata samorządowa

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 lis 2010, o 10:53

Zgadzam się z Czają.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 lis 2010, o 11:24

Widzę, że większość forumowiczów się zna :D

Powiedzcie czy padły jakieś pytania odnośnie szybkiej kolei i co mówili na temat rozwoju infrastruktury sportowej w naszym mieście ?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 11 lis 2010, o 11:41

Miło było spotkać silną ekipę forumowiczów na debacie :) Choć sama debata taka sobie była, bo prowadzący czasami nie panował nad sytuacją i rozwlekał temat, na co mu zirytowany zwróciłem wreszcie uwagę ;) Co do kandydatów:
J. Gola - gawędziarz z leśnej polany, resztę z litości pominę
T.Grochowski - miał problem z pogodzeniem lewicowej "wrażliwości społecznej" z wolnym rynkiem, a mnie miło zaskoczył bo czasami mówił jak wolnorynkowiec
A. Rogacki - wg mnie wygrał debatę, był najlepiej przygotowany i miał kontakt z publicznością
G. Sapiński - jakoś dziwnie spięty był, tylko czasami pokazał chwile przebłysku, ale przeważnie minę miał jak na filmiku z Karolakiem

J. Pęcherz - nieobecny, może pomagał sprzątać na trasie bursztynowej przed otwarciem? natomiast był i obserwował wszystko D. Sztandera.

Na koniec cukiereczek debaty, fachowiec "ekspert" doktor socjolog. Facet coś teoretyzował, by potem jakieś ideologiczne kawałki wciskać. Czy on kończył studia w Hawanie albo w Korei Płn. ? To co opowiadał to jakieś bajki i bzdety, brakowało jeszcze tylko Ikonowicza do kompletu.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 lis 2010, o 12:12

Jasiek20 było cos o KDP na samym końcu. Artura chyba juz wtedy nie było :)
Pan Rogacki powiedział, że dostał własnie sms, że przystanek KDP w Ociążu na razie to plotak, albo cos w tym stylu. Na to Sapińsku mu powiedział, że o tym móiwł 2 dni teu senator Witczak :) Jedno mi się podobało, że pan Rogacki stwierdził, że trzeba walczyc o przystanek KDP. Miałem głosowac na Sapińskiego z PO, tylko myslę sobie, że jak prezydentem Ostrowa zostanie pan Urbaniak z PO. To pan Sapiński palcem nie ruszy, aby przystanek był w Kaliszu. Zwłaszcza, że pan Urabaniak w ma większe notowania w PO, ale mogę się mylić.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 11 lis 2010, o 12:25

Tak, Rogacki pokazał pismo, odpowiedż na zapytanie nt. KDP. Rzeczywiście senator Witczak o tym mówił, ale jakby w sprzeczności z tym co powiedział Urbaniak, który twierdził, że sprawa jest co do Ociąża przesądzona. Więc Rogacki spytał oficjalnie ministra dostał odpowiedż, że dopiero studium wykonalności będzie i z przystankiem jeszcze nic nie wiadomo. Wniosek: Urbaniak powiedział fantazje, Witczak wykręcił kota ogonem, Rogacki wyjaśnił jak sprawa aktualnie wygląda, chyba że panowie z PO znają przyszłość i potrafią wróżyć ;)
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
Koperek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2007, o 00:02
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Koperek » 11 lis 2010, o 13:06

Rogacki najwyrazniej przechodzil szkolenie ze wzorow zachowan werbalnych i pozawerabalnych :) sprawial zdecydowanie najkorzystniejsze wrazenie, niestety posiada przyware w postaci Jaroslawa Kaczynskiego.
K-man PO tradycyjnie w Wielkopolsce i prawdopodobnie w wyborach parlamentarnych 2011 bierze wszystko, dlatego prezydent z platformy wydaje sie bardziej dogodny niz Rogacki.
Pecherz zachowal sie racjolanie. Jest fatalnym oratorem, a co gorsze w rc zaprezentowal niesmaczny jezyk pogardy dla innych kandydatow, zero samokrytyki i przekonanie o wlasnej nieomylnosci. On ma trzecia kandencje w kieszeni, publiczna debata na pewno nie przysporzy mu dodatkowych glosow.
jasiek20 na temat sportu niestety pytanie nie zdarzylo pasc :cry:

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 11 lis 2010, o 20:20

Ciekawe kogo wybiorą Kaliszanie na prezydenta miasta?Niby w sondazach Rogacki z Sapińskim mają największe szanse ale co z Pęcherzem niby ma mniejsze noty.Ale sporo ludu będzie na niego głosować.

Awatar użytkownika
RoyBatty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 19:57
Lokalizacja: Rypinek

Nieprzeczytany post autor: RoyBatty » 11 lis 2010, o 20:54

K-man pisze:Miałem głosowac na Sapińskiego z PO, tylko myslę sobie, że jak prezydentem Ostrowa zostanie pan Urbaniak z PO. To pan Sapiński palcem nie ruszy, aby przystanek był w Kaliszu. Zwłaszcza, że pan Urabaniak w ma większe notowania w PO, ale mogę się mylić.
Z drugiej strony jak prezydentem Kalisza będzie osoba z PiSu a Ostrowa z PO to już w ogóle interes Kalisza będzie zaniedbany przez władze centralne zdominowane przez PO. PiSowskiemu prezydentowi nie będą przecież pomagać budować obwodnicy żeby mógł póżniej się tym chwalić przed wyborcami. A jak wygra Sapiński to jego pozycja w PO wzrośnie, bo jednak Kalisz to spore miasto.

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 11 lis 2010, o 21:52

RoyBatty pisze:Z drugiej strony jak prezydentem Kalisza będzie osoba z PiSu a Ostrowa z PO to już w ogóle interes Kalisza będzie zaniedbany przez władze centralne zdominowane przez PO. PiSowskiemu prezydentowi nie będą przecież pomagać budować obwodnicy żeby mógł póżniej się tym chwalić przed wyborcami. A jak wygra Sapiński to jego pozycja w PO wzrośnie, bo jednak Kalisz to spore miasto.
Sorry Roy, ale idąc twoim tokiem rozumowania, to prezydentem powinien być teraz wybrany np. p. Grupiński z PO, bo ten to ma dopiero dojścia do premiera i rządu ;)

Chciałbym jeszcze powiedzieć o ekspercie z debaty, poczytajcie wywiad z nim w GW. Facet tęskni np. za przywróceniem rejonizacji i odebraniem rodzicom prawa do wyboru szkoły.
http://wyborcza.pl/1,97863,8361500,Nieu ... kodzi.html

Inne jego wypowiedzi przypominają mi teksty rodem z PRL o wyższości edukacji socjalistycznej nad burżuazyjną zachodnią.
Dlatego przytaczam rankingi uczelni, a tam przodują te "burżuazyjne" uczelnie.

http://studia.dlastudenta.pl/artykul/Ca ... 56487.html

http://forsal.pl/artykuly/443115,szangh ... tetow.html
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 11 lis 2010, o 22:12

RoyBatty pisze:
K-man pisze:Miałem głosowac na Sapińskiego z PO, tylko myslę sobie, że jak prezydentem Ostrowa zostanie pan Urbaniak z PO. To pan Sapiński palcem nie ruszy, aby przystanek był w Kaliszu. Zwłaszcza, że pan Urabaniak w ma większe notowania w PO, ale mogę się mylić.
Z drugiej strony jak prezydentem Kalisza będzie osoba z PiSu a Ostrowa z PO to już w ogóle interes Kalisza będzie zaniedbany przez władze centralne zdominowane przez PO. PiSowskiemu prezydentowi nie będą przecież pomagać budować obwodnicy żeby mógł póżniej się tym chwalić przed wyborcami. A jak wygra Sapiński to jego pozycja w PO wzrośnie, bo jednak Kalisz to spore miasto.
Z drugiej strony za rok wybory w kraju i władze centralne mogą się zmienic , a z trzeciej strony to przecież p.Adam Rogacki ślubu z PiS-em nie brał...
Poza tym potrzebował by w radzie miasta koalicjanta i kto wie czy nie byłoby to ...PO.

Odnośnie prez. Pecherza i ekipy SK to odnoszę wrazenie , że albo ostatnio puszczają im nerwy ( czemu sie nie dziwię bo tym razem konkurenci są mocniejsi niz 4 lata temu a dla SK wygrana to jest być albo nie być ) albo też mają już taki styl działania tj. lekceważący czy nawet z lekka pogardliwy stosunek do innych , przekonanie o własnej wyjątkowosci i doskonałości , brak samokrytycyzmu etc.
Wczorajsza nieobecność prezydenta wpisuje sie w ten schemat a było tego troche więcej ( debata w rc. , wypowiedz p.Bienieckiego , p.Mancewicz ).

W tym kontekscie przestaje mnie dziwic brak sukcesów tej ekipy w rozmowach na wyższych szczeblach.
Jezeli oni reprezentują podobny ton i bufonade w rozmowach z posłami , marszałkiem woj , ministrami czy szefami GDDKiA itp. , to niestety ale każdy kaliski projekt wyladuje na śmietniku.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
RoyBatty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 19:57
Lokalizacja: Rypinek

Nieprzeczytany post autor: RoyBatty » 11 lis 2010, o 23:28

Nie wygląda żeby PiS miał szybko przejąć władzę, chociaż za rok może być różnie. W każdym razie w województwie wielkopolskim przez najbliższe 4 lata zapewne będzie rządzić PO a to jest istotne w kontekście zabiegania o fundusze europejskie.
Arogancja Pęcherza jest rzeczywiście porażająca, w rc nawet stwierdził że nie wyobraża sobie że mógłby nie wygrać wyborów :roll:

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 12 lis 2010, o 19:11

A mój wuja Grzegorz Olszyna włascieciel piekarni wraz z całą rodziną idzie zagłosować na Sapińskiego.I ja tez.Mówcie co chcecie na Platformę ale obecnie jest to największa partia i rzadzi całą Polską i racej tak pozostanie dopóki nie będzie mieć konkurencji.A Pis taką konkurencją nie jest.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 12 lis 2010, o 21:45

Nie wierzę ze masz 18 lat :D

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 13 lis 2010, o 20:03

Forumowa delegacja załapała się na zdjęciach umieszczonych na portalu Calisia.pl

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 lis 2010, o 20:22

Andre przypomniał na Calisii pl. Ze PO jako jedyna partia nie stanęła w obronie delegatur woj. w Kaliszu :(. Całkiem o tym zapomniałem.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 lis 2010, o 20:23

Dla mnie to WIELKI minus.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 lis 2010, o 22:12

Adi pisze:Forumowa delegacja załapała się na zdjęciach umieszczonych na portalu Calisia.pl
Czy to ta delegacja ?:)
http://img441.imageshack.us/img441/3484/4darticle.jpg

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 lis 2010, o 22:13


Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 lis 2010, o 04:52

Cholerka czy z mojego toku pisania wynika że jestem aż tak stary :D
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 lis 2010, o 09:41

To z pewnością nie chłopaki z forum :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ