Debata samorządowa

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 sty 2014, o 10:32

http://rc.fm/polityczne/popis-w-kaliszu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kolejne zapowiedzi przedwyborcze.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 1 lut 2014, o 10:24

http://rc.fm//polityczne/kandydatka-pawliczak.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odkrywają się kolejne karty przed wyborami. Tym razem radna Pawliczak zapowiada start w wyborach na prezydenta... :)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: milo » 2 lut 2014, o 21:26

Na tow. Włodarka to mógłbym zagłosować , ale takim kawiorowym kandydaturom mówię stanowcze NIE :lol:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 lut 2014, o 12:04

A ja mówię stanowcze nie zarówno dla Włodarka jak i dla tej Pani! Raz, że Kalisz potrzebuje powiewu świeżości, dwa, że... SLD... :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 4 lut 2014, o 18:13

http://www.calisia.pl/articles/21445-id ... lny-kalisz" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowa siła, zobaczymy czy na tyle silna żeby się przebić.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 17 lut 2014, o 17:34

http://rc.fm/polityczne/niesmak.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Z serii Kaliskie Gry Polityczne - Pan Sapiński (rzekomo, podobnież) donosi do CBA, Pan Pęcherz donosi (w mediach) na Pana Sapińskiego. :D A tak w ogóle to serio, że Pan Sapiński doniósł na te nieprawidłowości i przyczynił się do kontroli w ratuszu?

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: aldi » 18 lut 2014, o 20:43

http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... -obywateli" onclick="window.open(this.href);return false;
Może być ciekawie :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 lut 2014, o 15:39

http://www.zyciekalisza.pl/index.php?str=202&id=169417" onclick="window.open(this.href);return false;

W kaliskim politycznym bagienku wrze co raz bardziej. :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 21 lut 2014, o 12:02

http://rc.fm/polityczne/nie-moze-byc-tak.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kaliskie gierki polityczne, C.D. Tym razem wywiad z Panem Sapińskim, który podobno złożył doniesienie do prokuratury, ale okazuje się, że jednak nie złożył, ale niektórzy mówią, że złożył, ale sam mówi, że nie złożył. Nie wiem co się dzieje w tej sprawie ale zastanawiam się jak długo jeszcze ten temat będą kręcić.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 lut 2014, o 18:44

http://www.calisia.pl/articles/21639-gr ... ezydentowi" onclick="window.open(this.href);return false;

Tymczasem afery "donosowej" ciąg dalszy. Pan Sapiński odpowiedział Panu Prezydentowi.
Wiele emocji wzbudziła sprawa wizyty CBA w kaliskim ratuszu. Nie składałem żadnego donosu do CBA. Zostałem przesłuchany w charakterze świadka, nie z mojej inicjatywy, tylko z inicjatywy CBA. Zachęcam do potwierdzenia moich słów w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym – tymi słowami Grzegorz Sapiński odpowiedział dziś na zarzuty postawione mu przez prezydenta Janusza Pęcherza.
Cyt. za Calisia.pl

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 27 lut 2014, o 18:17

http://rc.fm/polityczne/uzasadnienie.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nieźle się dzieje...

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 27 lut 2014, o 21:42

Ezopowa mowa prokuratora. Niezależnie od tego, kto wygra, prokurator będzie mógł powiedzieć, że właśnie jemu przyznawał rację.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 lut 2014, o 12:24

http://www.calisia.pl/articles/21682-ko ... lachowicza" onclick="window.open(this.href);return false;

A to jest chyba najlepsze podsumowanie tego, co się w ostatnim czasie dzieje. Słowem "do roboty!". :)

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 28 lut 2014, o 14:46

Pan Błachowicz powinien kandydować na prezydenta miasta. Myślę, że byłby gwarantem uczciwych i sensownych rządów. Może należałoby sformować komitet jego poparcia. Sądzę, że można by oczekiwać od niego opracowania, we współpracy z najlepszymi kaliskimi (i nie tylko) specjalistami (p. Błachowicz ma w tym zakresie dobre rozeznanie), dającego się realizować długofalowego planu podniesienia Kalisza z niezasłużonego upadku i poprawy jego krajowej pozycji. Prawdopodobnie prawdziwa elita intelektualna miasta mogłaby go poprzeć, a to już bardzo wiele. Jeśli nie wygra w tych wyborach, to w następnych będzie już najpoważniejszym kandydatem. Nie widzę na horyzoncie nikogo lepszego.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 lut 2014, o 16:11

Ja by na niego zagłosował. Może nie na rezydenta, ale na radnego na pewno.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 lut 2014, o 17:01

K-man pisze:Ja by na niego zagłosował. Może nie na rezydenta, ale na radnego na pewno.
Podzielam Twoje zdanie K-man. A tak w ogóle zmiana samego prezydenta nic nie da, jeżeli nie zmieni się składu Rady miejskiej i nie zakończy się pewnych... (autocenzura) sytuacji. :)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: milo » 28 lut 2014, o 17:08

Kaliszanin2 - ty tak na poważnie piszesz czy jaja sobie robisz ? :lol:
Pan Błachowicz na stanowisku prezydenta w tym roku to dalsza , choć przyspieszona jazda w dół....
I żeby było jasne - nic osobiście do pana B. nie mam , w swojej dziedzinie jest zapewne wybijająca się w Kaliszu postacią.

Jeśli już to niech najpierw zostanie radnym , zobaczy jak to wszystko działa , budżet etc.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 28 lut 2014, o 19:16

milo pisze:Kaliszanin2 - ty tak na poważnie piszesz czy jaja sobie robisz ? :lol:
Pan Błachowicz na stanowisku prezydenta w tym roku to dalsza , choć przyspieszona jazda w dół....
Mówię całkiem poważnie. Bywa, że nowi ludzie dobrze się sprawdzają w takiej roli. Pan Błachowicz jest nie tylko gorącym patriotą Kalsza (to wielka zaleta), ale jest też dobry w swojej dziedzinie, więc będzie miał respekt dla wybijających się specjalistów z innych dziedzin i będzie takich szukał. Na pewno nie będzie widział zagrożenia w wybijających się postaciach. Nowi ludzie bardzo dobrze się sprawdzili w wielu miejscach w Polsce w 1990 r. Teraz potrzeba podobnej świeżości. W Kaliszu jest to potrzeba paląca.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 lut 2014, o 23:58

Pan Błachowicz jest obecny na naszym forum więc może sam się wypowie czy widziałby się w takiej roli. :D

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Debata samorządowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 1 mar 2014, o 23:02

http://www.calisia.pl/articles/21700-pr ... ecepcyjnej" onclick="window.open(this.href);return false;

Bardzo dobry komentarz Pana Błachowicza w sprawie tej całej "afery donosowej". Mam nadzieję, że nie będzie Pan miał za złe, że to tu publikuję, ale po prostu powiedział Pan prawdę i myślę, że to trzeba jasno podkreślić. Słowem - do roboty Panie i Panowie, do roboty! :)
Kiedy wychodziłem przedwczoraj z Sali Recepcyjnej, wydawało mi się, że wiedziałem, czy pan radny Grzegorz Sapiński odwiedził „z własnej i nieprzymuszonej woli CBA aby poinformować je o swoim podejrzeniu nieprawidłowości w Urzędzie Miejskim” . Teraz po komentarzach mediów niestety nic już nie wiem…

Tyle, że co z tego? A jeśli poinformował CBA to co, nie było mu wolno? Jest to zakazane prawem? Czy jeśli ja będę miał podejrzenie, że podczas procesu rewitalizacji „starówki” zachodzą nieprawidłowości i poinformuję o swoich podejrzeniach właściwe organy – to też zostanie zwołana konferencja prezydentów Janusza Pęcherza i Dariusza Grodzńskiego i otrzymam tytuł donosiciela i oszczercy (miesiąca)? Zawsze sądziłem, że takie spotkania jak konferencje władz miejskich służą informowaniu o sprawach miasta (np. że zarzuty zostały oddalone przez prokuraturę) a nie ocenianiu i to w nieładnych słowach czyichś czynów i intencji. Od oceniania i interpretacji zachowań są sądy, księża, dziennikarze i wyborcy ale nie władze publiczne na publicznych konferencjach. Jeśli Pan radny złożył do CBA „informację o swoich podejrzeniach” to miał do tego prawo. Nie było to podejrzenie spadające na miasto ale dotyczące działalności konkretnych osób. Czyżby, niczym mały Ludwik XIV, osoby te sądziły, że „Miasto to oni”? Jeśli mają „coś” do tego co powiedział radny mogą przed sądem oskarżyć go o zniesławienie. Nic dziwnego, że Pan Sapiński ma prawo czuć się obrażony za nadawanie mu tytułu „donosiciela i oszczercy roku”. Jeśli nie był na CBA z własnej woli ma prawo czuć się podwójnie obrażony. Po pierwsze jako osoba, której przypisuje się czyny których nie zrobiła, po drugie, że te wyimaginowane czyny nazywane są donosicielstwem a on sam kłamcą. Niestety, niezależnie jaka była jego rola radnego w opisywanych wydarzeniach, kanonizacji nie będzie. Pan Sapiński przez swoje zainteresowanie budżetem obywatelskim, jawnością informacji i swoim istnieniem jako opozycji wiele w naszym mieście zmienił. Ale to dziwne żaglowanie słowami, już nie wiem czy był na CBA z własnej woli, czy też przymusowo wezwano go na świadka. Może głupi jestem, ale w tym kontekście tłumaczenia, że chodzi tylko o prawdę czy honor a nie dokopanie politycznemu przeciwnikowi, mnie (przykro mi) nie przekonują. Słów o wiceprezydencie na nocniku komentować nie warto, nawet w kabarecie nie byłyby śmieszne.

Kończąc – Szanowni Panowie D.G., G.S i dr J. P. nie wzorujcie się na niektórych warszawskich politykach! Brzydki to wzór. Kaliska sala recepcyjna to nie sala sądowa ani bokserski ring tylko miejsce gdzie debatuje się nad sprawami miasta. Debatuje, spiera się nawet kłóci, ale zawsze i tylko o sprawach miasta. Nie służy sala recepcyjna ani ocenianiu postępowania ludzi ani kopaniu się po kostkach. Jest za szlachetna i piękna w formie. Nie podobają się Panom zachowania względem siebie idźcie do sądu lub bijcie się w nocnym klubie. Z tego ostatniego można nawet nadawać bezpośredni przekaz telewizyjny. Na pewno wzrośnie oglądalność lokalnej stacji. Nie wiem czy nie będzie nadużyciem parafraza mocnych słów (użytych w stanie wojennym przez Bogusława Śliwę) ale są one niestety aktualne w różnych aspektach polskiego życia: PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ SALI RECEPCYJNEJ!

PS Zawsze marzyło mi się, żeby w sali zawisły portrety dawnych prezydentów lub książąt kaliskich. Może mniej będziemy się ponosić emocjom dyskutując pod tak dostojnymi wizerunkami?
cyt. za Calisia.pl/Maciek Błachowicz

ODPOWIEDZ