Wybory samorządowe 2010

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 12 gru 2010, o 11:17

To nie jest forum polityczne chyba należało by ten temat już zablokować, lub usunąć kilkanaście postów
Andrzej

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 12 gru 2010, o 11:22

Koperek, Ty w swoich nazistowskich tekstach nie jesteś nic lepszy od Jarka Kaczyńskiego. Cała polityka to jeden wielki biznes, ale może trochę szacunku do ludzi? Mam wrażenie, że nie masz go dla nikogo. Lech Kaczyński może i był średniawym prezydentem, ale uszanuj to, że zmarł, pełniąc funkcję prezydenta naszego kraju. Chociaż pewnie niepotrzebnie się produkuję, bo podejrzewam, że nie masz szacunku do żadnego urzędnika państwowego.
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 12 gru 2010, o 11:39

Koperek pisze:
Adi pisze:Chyba sami tego nie wiedzą :( Może zazdroszczą tego że Artur jako jedyny miał odwagę wystartować w wyborach do rady i zakończyło się to sukcesem
:lol: niczym nie uzasadniona supozycja, ale mozemy pociagnac glupia dywagacje. Byc moze nalezymy do bojowki Schetyny? Tuskenjugend :!:
Adi pisze:Conrados tak samo odpowiadam tobie jak koperkowi. Z cwaniakami ukrywającymi się pod nickami nie dyskutuję
Aaron Bucholtz i Heinrich Schwarz. Bardzo nam milo.
To jest mataczenie i manipulacja drugi cytat nie należy do mnie ;)

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1367
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 12 gru 2010, o 14:26

AlixVonHessen pisze:A tak w ogóle, coście się człowieka uczepili?
Ja się nie uczepiłem. Po prostu się zdziwiłem,bo Artur w którymś z tematów na forum wykazywał liberalne przekonania i mówił, że PiS ma socjał rozdęty do granic możliwości, a póżniej z tej partii startował, dlatego mam taki dysonans :)
Adi pisze:Może zazdroszczą tego że Artur jako jedyny miał odwagę wystartować w wyborach do rady i zakończyło się to sukcesem.
Ja nie zazdroszczę, powiem wręcz więcej - cieszę się, że do Rady Miasta dostała się osoba kochająca to miasto i dająca pewność walki o jego (miasta) interesy.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 12 gru 2010, o 17:34

wollny pisze: Ja się nie uczepiłem. Po prostu się zdziwiłem,bo Artur w którymś z tematów na forum wykazywał liberalne przekonania i mówił, że PiS ma socjał rozdęty do granic możliwości, a póżniej z tej partii startował, dlatego mam taki dysonans :)
Wollny można startować z listy PiS nie będąc członkiem PiS, tak jak to jest w moim przypadku. W wyborach samorządowych doktryny aż tak nie rządzą. Dlatego poglądy gospodarcze mam nadal upr-owskie, a np. cztery lata temu upr-owcy kaliscy startowali z listy PiS. W tych wyborach tak samo, było, lista PiS była otwarta również dla bezpartyjnych, a raczej dziwne by wyglądało gdybym startował np. z SLD.
Ci którzy mnie znają wiedzą jaki jestem. Rada już zaczęła działać, więc będzie można się przekonać jakim radnym będę, wszystko w swoim czasie 8)
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 12 gru 2010, o 17:51

Artur pisze: Wollny można startować z listy PiS nie będąc członkiem PiS, tak jak to jest w moim przypadku. W wyborach samorządowych doktryny aż tak nie rządzą. Dlatego poglądy gospodarcze mam nadal upr-owskie, a np. cztery lata temu upr-owcy kaliscy startowali z listy PiS.
Myślę,że koperek już nie będzie sadził głupich tekstów :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
RoyBatty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 19:57
Lokalizacja: Rypinek

Nieprzeczytany post autor: RoyBatty » 20 gru 2010, o 23:27

Conrados pisze:Z chęcią bym poznał opinię radnego Artura z PiS na temat marszów z pochodniami organizowanymi przez Kluby GP, a więc środowiska czysto PiSowskie. Ciekawi mnie również co radny Artur myśli na temat zachowań swojego prezesa, który co miesiąc robi cyrk pod pałacem Prezydenckim, będącym wg Jarosława Kaczyńskiego wyłączną własnością jego brata.
A mnie o wiele bardziej interesowałoby co radny Artur konkretnie zamierza zrobić w tej kadencji rady. Conrados, koperek co Wam da informacja czy Artur popiera działania prezesa Kaczyńskiego? Jeśli powie, że tak to go obśmiejecie ale co na tym zyska Kalisz? Nic. Jeśli przyzna, że nie to narazi się "górze" i co na tym zyska Kalisz? Też nic. Niech Artur się zajmie ważnymi dla Kalisza rzeczami i dajcie mu na to trochę czasu.

Artur widać że Twoja osoba budzi emocje, jako że jesteś pierwszym aktywnym forumowiczem który może mieć rzeczywisty wpływ na to co się dzieje w Kaliszu. Proponuję żebyś założył wątek "Cele radnego Artura Kijewskiego" w którym opisałbyś krótko najważniejsze tematy którymi chcesz się zająć jako radny. A następnie jakie działania podjąłeś i z jakimi trudnościami się spotkałeś. Będziesz miał okazję pożalić się na tych lokalnych polityków, którzy nie będą chcieli Ci pomóc. Ja jako wyborca z chęcią bym się dowiedział np. że chciałeś zorganizować delegację do ministra sportu w sprawie dofinansowania stadionu w Kaliszu ale senator X i poseł Y mieli to w d...ie. Przy okazji taki temat dopingowałby Cię do systematycznej pracy więc byłby dla Ciebie trudny ale korzystny.

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 21 gru 2010, o 00:07

Roy, nie będę zakładał tematu o moich celach, tylko będę informować w danych tematach (jak np. Most Kamienny), chyba że wyniknie potrzeba założenia nowego tematu, poświęconego jakiejś sprawie. Liczę też na wsparcie i pomysły forumowiczów, bo poznałem tu wielu fajnych ludzi z pasją, a samo forum to wspaniała kopalnia pomysłów na Kalisz, dlatego tak sobie cenie forumowiczów jak i samo forum :)
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

zarowka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 5 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: zarowka » 21 gru 2010, o 11:58

ja myślę, że pomysł Roya nie jest zły (odnośnie tematu, np "Rada Miejska", gdzie mógłbyś Arturze w czytelny sposób przedstawiać nam działania swoje i innych radnych), ale oczywiście zrobisz jak uważasz i myślę, że też będzie dobrze :)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 21 gru 2010, o 18:22

A jak to wygląda w Kaliszu??Pytam bo nie wiem.

500 złotych od plakatu jeśli nadal wisi

Zgodnie z ordynacją komitety wyborcze miały 30 dni na usunięcie swoich plakatów i innych materiałów. Ostateczny termin minął 20 grudnia.
Jeśli komitet nie wywiąże się z tego obowiązku, jego pełnomocnik może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości do 500 złotych.
Urząd miasta w Gdyni deklaruje jednak, że jeśli plakaty wyborcze nie zostaną zdjęte, to usunie je Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - na koszt komitetu
wyborczego i może to być droższe niż 500 złotych. Natomiast w Nowym Sączu i wielu innych miastach straż miejska jeszcze podczas kampanii wyborczej ostrzegała, że po upływie terminu będzie karać komitety, które nie posprzątają swych plakatów.
Doświadczenia z poprzednich kampanii pokazują, że komitety nie zawsze dbają o usunięcie starych plakatów, które nieraz przez wiele miesięcy
szpecą ulice miast. Miejmy nadzieję, że tym razem niechciane pamiątki po wyborach znikną szybko, by nie zepsuć świątecznej oprawy przestrzeni miejskich.
Jest na to szansa, bo - jak się okazuje - służby miejskie niektórych miast bardzo zdecydowanie zajmowały się plakatami już podczas kampanii w zakończonych wyborach. 73 plakaty wyborcze zagrażały bezpieczeństwu na ulicach Białegostoku - stwierdziła tutejsza straż miejska. I zagroziła sztabom kandydatów karą grzywny nawet do 5 tys. zł.

http://www.portalsamorzadowy.pl/raport/,11442.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
RoyBatty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 19:57
Lokalizacja: Rypinek

Nieprzeczytany post autor: RoyBatty » 21 gru 2010, o 21:07

Artur pisze:Roy, nie będę zakładał tematu o moich celach, tylko będę informować w danych tematach (jak np. Most Kamienny), chyba że wyniknie potrzeba założenia nowego tematu, poświęconego jakiejś sprawie.
A szkoda, bo ja ich na przykład nie znam. Wiem, że byłoby to dla Ciebie niewygodne bo łatwiej by było Cię póżniej z nich rozliczać :)
Artur pisze:Liczę też na wsparcie i pomysły forumowiczów, bo poznałem tu wielu fajnych ludzi z pasją, a samo forum to wspaniała kopalnia pomysłów na Kalisz, dlatego tak sobie cenie forumowiczów jak i samo forum :)

Możesz liczyć na moje wsparcie, jak potrzebujesz pomocy to wal na forum albo na priva. Przypominam o Kaliskiej Trasie Historycznej, pomysł był Twój, chętni do pomocy się znależli, a mimo to temat umarł. Może czas żebyś sobie o nim przypomniał, teraz masz większe możliwości żeby zabiegać o jego realizację.

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 21 gru 2010, o 22:12

Roy temat Kaliskiej Trasie Historycznej nie umarł, pamiętam o nim i na pewno go będę chciał zrealizować. Jesienią to zaniedbałem, ale wyszło kilka innych spraw i nie dałem rady. Co do innych moich pomysłów, to cześć tu na forum, jeszcze jako nie radny przedstawiałem. Mam jeszcze klika innych,ale nie czas by je od razu podawać, bo na niektóre trzeba władze miasta wziąć z zaskoczenia blitzkriegiem ;)
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 21 gru 2010, o 22:50

Panie Arturze a co ze stadionem?Będzie coś robione w 2011 roku?I nie wie pan co z tymi inwestorami przy obwodnicy co mieli być.Czyżby znowu kiełbasa wyborcza Pęcherza?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 21 gru 2010, o 22:52

Też chciałem zapytać, czy coś wiadomo w o tych szumnych zapowiedziach JPIII dotyczących inwestycji.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 21 gru 2010, o 23:05

Na ten planowany duży stadion przyjdzie chyba poczekać, bo tu bój będzie długi i wyczerpujący. Zacząłem natomiast od razu rozmowy o innym rozwiązaniu, takim szybkim, ale na tym etapie tylko tyle mogę powiedzieć.
Z inwestorami przy obwodnicy na razie cisza, nikt farby nie puszcza ;)
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 gru 2010, o 09:58

Pytanie brzmi, czy cisza bo ich nie ma, czy trwa dogadywanie. Rozumiem, ale Arturze jakbyś coś wiedział daj znać na forum :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 22 gru 2010, o 10:25

K-man pisze:Pytanie brzmi, czy cisza bo ich nie ma, czy trwa dogadywanie. Rozumiem, ale Arturze jakbyś coś wiedział daj znać na forum :)
Oczywiście, jak tylko "dostąpię objawienia" odnośnie owych inwestorów, dam znać na forum :)
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 22 gru 2010, o 12:19

Znaj łaskę Pana :) Może łaskawie ktoś puści farbę ;D
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 gru 2010, o 20:37

Przeniosłem ten post z innego tematu.
Piekarz pisze:Proszę przeczytajcie kto głosował przeciwko budowie obwodnicy Kalisza http://www.zyciekalisza.pl/?str=116&id=87503 dla mnie to nie są posłowie -a zwykłe chamy zbuntowane,hołota którą interesuje tylko prywata.
Czyli co można zrobić w tej kwestii :?:
Na następne wybory zagłosować inaczej :lol: Tylko pytanie na kogo,bo obecne partie się nie spełniają i nie pokładają spełnianych w nich nadziejach.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 27 gru 2010, o 21:09

A może na nikogo?

ODPOWIEDZ