Wybory samorządowe 2010

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 22 lis 2010, o 21:11

RoyBatty pisze:(...) ludzie głosują na pierwszego od góry, kompletnie nie interesując się kim jest kandydat, nawet nie chce im się sprawdzić miejsca zamieszkania, które jest wywieszone w każdej komisji wyborczej. Dopóki tak będzie to ani w Kaliszu ani w całej Polsce nie doczekamy się polityków, którzy będą zainteresowani poparciem wyborców, zawsze będzie ważniejsze poparcie zarządów partyjnych, bo to one ustalają kolejność na listach :(
Właśnie dlatego okręgi powinny byc jednomandatowe. Tzw. "proporcjonalność" ordynacji to w istocie anonimowość, żródło partyjniackiego wodzostwa i ręcznego sterowania, sprowadzenie kandydatów do roli popychadeł i służących bossa.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 lis 2010, o 21:28

Dokładnie.

W wyborach Samorządowych:
Wielkopolskę należy podzielić na 39 okręgi (1 okręg po ok. 86,5 tys. mieszk.
Kalisz należy podzielić na 25 okręgów wyborczych, każdy po 4163 os.

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 22 lis 2010, o 21:32

a co by zmieniło jak by wygrał Sapiński czy Rogacki zamiast Pęcherza.Za duzo by się nie zmieniło.Rogacki by tylko postawił bardziej na sport niz Pęcherz.Pobudował by pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną.Czy zaczął modernizacje stadionu.Bo Pęcherz dopiero pod koniec 2013 roku planuje budować stadion.Trochę sobie poczekamy.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 22 lis 2010, o 21:40

No to wybuduje stadion tydzień przed wyborami i IV kadencja jest jego ;(
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

przemopk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 6 sie 2009, o 22:54
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: przemopk » 22 lis 2010, o 21:41

wydaje mi się, że otwarcie TB i ten wielki show ognisto-fajerwerkowo-laserowy to był strzał w "10" pod względem marketingowym.
Dał igrzyska pod koniec kampanii i lud to chwycił. Mam tylko satysfakcję, że w moim okręgu nie obyłoby się bez drugiej tury
urzędy w służbie obywateli - ale tylko do wyborów

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 22 lis 2010, o 21:43

Ja czekam na kogoś takiego jak Janusz Korwin - Mikke, do tego czasu moim zdaniem głosowanie polega na wybieraniu mniejszego zła. Ja nie wybieram mniejszego zła, bo to zawsze zło.

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 22 lis 2010, o 22:15

Koperek pisze:Dlaczego moj komentarz odnosnie Artura Kijewskiego zostal usniety?
Nie wiem co napisałeś, więc nie mogę się odnieść. Krytyki się nie boję, ale obrażać się nie pozwolę, dlatego rozróżniaj krytykę od inwektyw, to tak na przyszłość. Mnie nie chroni anonimowość tu na forum jak ciebie, więc znaj proporcjum mocium panie.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 22 lis 2010, o 22:40

A zna ktos wyniki do Sejmiku Wojewodzkiego?
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: dybek » 22 lis 2010, o 23:09

A czy w latach 2006-2010 Janusz Pęcherz zrobił coś dobrego ??
bo są tylko narzekania...

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 22 lis 2010, o 23:13

Nie wiem, czy nie pomyliłem lat, ale odnowił szkoły, co jest dość dużym osiągnięciem

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 lis 2010, o 23:42

Uważasz za sukces zrobienie czegoś za kasę. No przecież za darmo nikt tych szkół nie odnowił. Miasto zapłaciło więc firmy remontowo - budowlane zajeły się szkołami. Jak miasto Kalisz zapłaci to nawet tro F1 nam wybudują, lotnisko miedzynarodowe, wszystko czego bedziemy pragneli. Potrzebna jest tylko kasa.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 22 lis 2010, o 23:43

No, a co miałby zrobić wg was

A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: A » 23 lis 2010, o 00:01

RoyBatty lepiej bym tego nie napisał. jak sam zacząłem uświadamiać ludzi, co jest, a co mogło być, jak wzrasta nam dług miasta rozmówcy całkowicie zmieniali punkt patrzenia na JP.
swoją drogą panowie i panie, zacznijmy my teraz tutaj odnosić się do "kiełbachy wyborczej" JP i kolesi, a w 2014 przedstawmy to kontrkandydatom, samemu zainteresowanemu, mediom.

wszyscy tutaj zarejestrowani czy nawet przeglądający to forum to ludzie, którym na rozwoju naszego miasta zależy, jesteśmy społecznością, która przecież może tych niedoinformowanych, uświadomić, obyśmy nie mieli JP IV. co Wy na to?
pozdrawiam
A.

Awatar użytkownika
Koperek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2007, o 00:02
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Koperek » 23 lis 2010, o 00:19

faust pisze:Ja czekam na kogoś takiego jak Janusz Korwin - Mikke, do tego czasu moim zdaniem głosowanie polega na wybieraniu mniejszego zła. Ja nie wybieram mniejszego zła, bo to zawsze zło.
Oby nie. Wlasnie na rzecz takich pseudo liberalow wymyslono oksymoron "konserwatywny liberalizm". Cos co ma wspolnego z prawdziwa doktryna liberalna tyle co Kaczynski z filosemityzmem.

Gumis nie badz takim fanfaronem i arogantem. Nie reagujesz gdy kalumnie leca w Pecherza a czepiasz sie lekkiego sarkazmu i ironii w stosunku do prezesa i jego sekty.
Artur PAMIETAJ TVN+PO=MANIPULACJA. Paka :lol:

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 23 lis 2010, o 07:34

Koperek pisze:
faust pisze:Ja czekam na kogoś takiego jak Janusz Korwin - Mikke, do tego czasu moim zdaniem głosowanie polega na wybieraniu mniejszego zła. Ja nie wybieram mniejszego zła, bo to zawsze zło.
Oby nie. Wlasnie na rzecz takich pseudo liberalow wymyslono oksymoron "konserwatywny liberalizm". Cos co ma wspolnego z prawdziwa doktryna liberalna tyle co Kaczynski z filosemityzmem.

Z tego co piszesz wynika tylko jedno, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Do książek ;)

Conrados
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 paź 2006, o 13:01
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Conrados » 23 lis 2010, o 08:44

Koperek pisze:Dlaczego moj komentarz odnosnie Artura Kijewskiego zostal usniety?
Z tego względu, że na tym forum panuje cenzura.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 23 lis 2010, o 09:28

Panowie, pozwolcie p.Arturowi K. zachowywac się jak radnemu przystało, młodemu radnemu. Pewnie nie chcielibyscie znalezc się w jego skorze, bo towarzystwo ma ,,prześliczne''
Arturze 3m się !
Pozdrawiam.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 23 lis 2010, o 09:34

Conrados pisze:
Koperek pisze:Dlaczego moj komentarz odnosnie Artura Kijewskiego zostal usniety?
Z tego względu, że na tym forum panuje cenzura.
Możesz to uzasadnić ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 23 lis 2010, o 13:07

Dokładnie Conrados uzasadnij swoją głupią myśl. A jak Ci zasady panujące na forum nie odpowiadają to po prostu tutaj nie zaglądaj.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 23 lis 2010, o 13:47

Dokładnie tak, a w 27 sekundzie słychać strzały :lol:

ODPOWIEDZ