"Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Forum Kalisza - nowe stowarzyszenie?

1. Użytkownicy forum powinni się zorganizować i stworzyć odrębne stowarzyszenie.
10
20%
2. Nie ma takiej potrzeby, aby użytkownicy forum się organizowali i zacieśniali współpracę.
2
4%
3. Wspomniane stowarzyszenie miałoby szansę skutecznie działać na arenie lokalnej.
8
16%
4. Stowarzyszenie nie miało by żadnej szansy działać skutecznie na arenie lokalnej.
2
4%
5. Chciałbym przystąpić do stowarzyszenia.
6
12%
6. Nie chciałbym przystępować do stowarzyszenia.
4
8%
7. Chciałbym uczestniczyć w walnym zgromadzeniu wszystkich użytkowników forum.
5
10%
8. Nie chciałbym uczestniczyć w żadnym spotkaniu.
1
2%
9. Stowarzyszenie winno mieć charakter polityczny.
1
2%
10. Stowarzyszenie winno mieć charakter pro-społeczny i non-profit.
10
20%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
beres
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 02:53
Lokalizacja: Wrocław

a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: beres » 1 lut 2009, o 17:17

Panie, Panowie zastanawialiście się kiedyś nad tym aby wziąć sprawy związane z tym miastem w swoje ręce? W którymś wątku rzuciłem pytanie "ciekawe jakby wyglądała rada miejska złożona z członków forum?" Nie sugeruje aby wszyscy teraz rzucili swoje zajęcia, rozpoczęli kampanie wyborczą i startowali na radnych miasta ale czy nie wydaje wam się że to forum stanowi dobrą podwalinę pod np stowarzyszenie na rzecz rozwoju Kalisza? Nie mam tu na myśli zastępowania władz ale "instytucje" która pomagała by w rozreklamowaniu tego naszego Kalisza a jednocześnie stanowiła doping dla władz do podejmowania coraz to nowszych inwestycji, rozwiązań mających na celu rozwój miasta i spopularyzowanie tych terenów w Polsce? Wiem że to co pisze może spotkać się ze stwierdzeniem "to nie ma sensu" "za mało nas" itd ale myślę że Wy, My stanowimy grupę zapaleńców którym los Kalisza nie jest obojętny a część pomysłów z forum warto byłoby wprowadzić w życie. Najlepszym tego przykładem jest fakt że forum stało się miejscem z którego opinii korzystają kaliskie gazety podejrzewam też, że nie jeden z radnych często tu zagląda czy jakieś pomysły opinie są wprowadzane w życie, proponowane na forum publicznym? Nie wiem ale zdaje sobie sprawę z tego że jedna osoba której naprawdę zależy na rozwoju miasta nie jest w stanie sprostać wszystkim przeciwnościom tak jak liczna grupa takich osób. Poza tym zamiast narzekać na bierność innych może warto coś zrobić i dać od siebie? Myślę że nawet jakiś najmniejszy drobiazg zainicjowany przez Nas dałby niesamowitą satysfakcję.

może jest to bardzo "marzycielski" pomysł ale chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 lut 2009, o 17:20

Pewne.Ja rym-ek i jeszcze kilka osó myslimy podobnie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 1 lut 2009, o 19:27

Popieram :)
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 lut 2009, o 20:32

Pomysł jest szczytny ale.....zawsze jest jakies ale,nie piszę że to jest bez sensu.To ma sens tylko czy ta grupa osób spośród nas ma szanse przebić się przez ten ratuszowy beton???
Faktem jest że należałoby wprowadzić nowych ludzi,młodych z inwencją w ten skostniały organizm jakim jest ratusz i inne instytucje.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Nieprzeczytany post autor: Józef » 1 lut 2009, o 20:36

Częściowo się zgadzam ale to wszystko nie jest takie proste jak by się mogło wydawać nie wystarczy mieć pomysł chęci i entuzjazm prędzej czy póżniej natrafia się na beton a polityka i ludzie którzy w niej uczestniczą to bagno i hołota. Na fali młodzieńczego entuzjazmu próbowałem już w życiu działalności nazwijmy to "politycznej" i natrafiłem na takich idiotów, że bardzo szybko doszedłem do wniosku, iż nie chcę mieć z tym nic wspólnego. Zresztą jestem po paru piwach i mam to wszystko w dupie. Jak mi przejdzie to zabiorę konstruktywny głos w dyskusji.

Awatar użytkownika
beres
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 02:53
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post autor: beres » 1 lut 2009, o 21:44

Zdaje sobie sprawę z tego betonu o którym piszecie i macie racje mówiąc, że ciężko się przebić, że zapał może być zgaszony momentalnie, naszą siłą jest to że nas nikt nie ogranicza. Są tu pomysły, niektóre trafione inne trochę mniej ale ta burza mózgów trwa i to jest najważniejsze, ona jest, nie jesteśmy obojętni na to co się dzieje mamy własne koncepcje o których nawzajem rozmawiamy. Mówiąc o utworzeniu swego rodzaju stowarzyszenia nie miałem na myśli osób siedzących w jakimś gabinecie, debaty, głosowania itd. Zacznijmy od czegoś małego - to forum świetna sprawa tyle tylko że nie jest wystarczająco rozpropagowane. Zebranie nas jako uczestników forum w jednym miejscu jednym czasie to rzecz podejrzewam logistycznie niewykonalna. Samo utworzenie stowarzyszenia, fundacji, organizacji wiąże się też z przejściem przez procedury, pozwolenia, urzędy itd Wydaje mi się to nierealne w tym momencie w tym stanie rzeczy ale z pomocą przychodzi nam internet.

Moja propozycja jest taka, stworzenie np strony internetowej, portalu regionalnego na którym kaliszanie mogliby się wypowiedzieć na temat planowanych inwestycji, pracy urzędów, urzędników (radnych, prezydenta itd.) nie wiem czy gdzieś w Polsce jest już coś takiego. Myślę że działanie i cel byłby podobny to tego forum z tą jednak różnicą że strona byłaby dostępna dla szerszego grona użytkowników, bez ograniczeń każdy kto chce wchodzi oddaje głos, wypowiada się na dany temat oczywiście mam tu na myśli wypowiedzi konstruktywne, coś wnoszące. Strona nie sprowadzałaby się tylko do tematu inwestycji ale generalnie sytuacji w Kaliszu. Gdyby udało się rozpropagować tę stronę wśród mieszkańców a także wśród urzędników z ratusza myślę że stałaby się medium opiniotwórczym do tego stopnia że wyżej wspomniani musieli by się liczyć z opiniami wyrażonymi na ich lub ich postępowania temat.

Co taka strona może dać? Na pewno lepszy i bliższy kontakt mieszkańców z władzami. Słuchajcie przecież oni są dla nas i przez nas wybierani dlaczego nie mamy ich rozliczać a oni dlaczego nie mają nas reprezentować chyba po to tam poszli prawda? Sami zauważyliście pozytywny odzew na możliwość zamieszczania komentarzy na stronie urzędu miasta. Dlaczego nie ustanowić miejsca gdzie komentowane mogą być wszystkie poczynania naszych władz, wydarzenia w mieście, przez właśnie komentarze, sondy itd. Poza tym tak jak na forum mogłyby się znajdować pomysły popierane bądż nie przez Kaliszan, czasem tematy prozaiczne jak "na przystanku xyz ciągle autobus się spóżnia" jest tego wiele a myślę że zarówno nakład pracy jak i koszty związane z utrzymaniem takiej strony nie byłyby na tyle duże abyśmy my forumowicze nie mogli ich wspólnie pokryć. Zaczynamy coś robić, niedużymi kosztami, jest to bezstronne przez to wiarygodne no i może w przyszłości się rozrosnąć i stać naprawdę istotnym elementem życia codziennego.

[ Dodano: Nie, 01.02.2009, 21:49 ]
Józef pisze:Zresztą jestem po paru piwach i mam to wszystko w dupie. Jak mi przejdzie to zabiorę konstruktywny głos w dyskusji.
dzięki Józef za poprawienie nastroju, naprawdę rozśmieszyłeś mnie tym hehe
Ostatnio zmieniony 1 lut 2009, o 22:05 przez beres, łącznie zmieniany 1 raz.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 1 lut 2009, o 21:54

Beres, tak sobie myślę... może poprosić administratora strony www.calisia.pl, by poszedł w tym kierunku. Tak małymi kroczkami, by nie robić rewolucji . Wiem, że porta tenl tworzą młodzi i otwarci ludzie... :)

P.S.
Bardzo podoba mi się Twoje podejście do tematu

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 lut 2009, o 22:10

Pomysł Luka jest dobry z Calisią. Mam tylko jedną uwagę na ten temat;gdyby powstała taka strona to trzeba zrobić coś takiego aby posty nie mające nic wspólnego z tematem i inwektywy nie były wyświetlane.
Wystarczy poczytać co ludzie wypisują pod różnymi tematami na innych portalach.
Taka moja mała uwaga :lol: :lol: :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
beres
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 02:53
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post autor: beres » 1 lut 2009, o 22:19

pomysł LUK-a jest bardzo dobry szczerze mówiąc nigdy nie zagłębiałem się w calisia.pl ale z tego co widzę a mówię o ogłoszonym przez nich konkursie to założenie tego portalu jest podobne jak tego z pomysłu który opisałem wyżej tak przynajmniej twierdzą twórcy:

"marzymy o tym, by Calisia była platformą informacyjną obiektywną i tworzoną przez wielu ludzi zainteresowanych życiem Kalisza – nie tylko przez nasz zespół redakcyjny i lokalne instytucje."

Gumiś to co mówisz też jest bardzo istotne bo najlepiej byłoby ustrzec się przed zalaniem informacjami nieistotnymi i wypowiedziami nic nie wnoszącymi.

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 2 lut 2009, o 06:56

Przydałaby się moim zdaniem współpraca może z jakąś gazetą.

[ Dodano: Pon, 02.02.2009, 7:08 ]
Pomyślałem sobie tak, że oprócz wspołpracy z gazetą może robic jakieś takie mini gazety rozdawane przy ratuszu czy w carrefourze. takie niby propagandowe. Umieszczalibyśmy tam jakąś krytykę władz miasta. Reklamowali nasz przyszły portal calisja, może nawet nawoływali do protestów, itp. Po jakimś czasie moglibyśmy zyskać renomę i władza musiałaby się z nami liczyć moi drodzy.

[ Dodano: Pon, 02.02.2009, 7:12 ]
Chodzi mi oczywiście o darmową gazetkę

[ Dodano: Pon, 02.02.2009, 7:13 ]
Np. o nazwie "CALISIA NOWA, bliżej ludzi" tylko nie wiem czy o takiej nazwie jakiś miesięcznik nie istnieje już.

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Nieprzeczytany post autor: Józef » 2 lut 2009, o 09:04

Tak na szybko żeby uporządkować dyskusję.

Jakie mamy możliwości wpływu na to co się dzieje w mieście:
1) głos w wyborach samorządowych (pod warunkiem że mamy na kogo głosować, aby rzeczywiście istniała taka możliwość musi istnieć lepsza alternatywa tzn musimy mieć wybór pomiędzy dobrym a lepszym a nie tylko złym i gorszym; wybór z dwojga złego to żadna alternatywa)
2) udział w wyborach samorządowy i przejęcie władzy (jedyny wariant gwarantujący realny wpływ - "ciekawe jakby wyglądała rada miejska złożona z członków forum?" - pewnie była by świetna tylko, że to nie jest takie proste, zresztą jest to temat na bardzo długą dyskusję)
3) poprzez media - wpływ pośredni patrz pkt1 władza podejmuje decyzje pod wpływem strachu o utratę głosów (niestety większość kaliszan czerpie informacje z radia, TV i gazet a jak z tym jest to widać na przykładzie szmatławca "życie kalisza" któremu to kiedyś poświęcę chyba osobny wątek; internet zdobywa popularność wśród ludzi ale jeszcze nie jest traktowany poważnie przez władzę)
4) Tonz - inicjatywa szczytna i zachęcam - może członkowie Tonzu napiszą coś szerzej?
5) szemranie - coś czym ja się zajmuje i z braku definicji nazwałem to szemraniem; to po prostu głośne wyrażanie swoich opinii i niezadowolenia mając nadzieje, że ktoś to usłyszy i coś się zmieni - szansa powodzenia jak metoda na chybił trafił w lotku :wink:

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 lut 2009, o 09:28

Istniej juz taki pismo.Wydawane jest przez ratusza.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 3 lut 2009, o 01:57

nie widzę problemu żeby założyć w dziale "ogólne" nowego pod forum gdzie każdy bez zarejestrowania mógłby sie wypowiedzieć na temat dot. Kalisza i nie tylko :wink:

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 3 lut 2009, o 15:45

Przychylam sie do powyższej uwagi, co stoi na przeszkodzie by tu na forum pojawił się jeden z wątków dostępny dla każdego bez rejestracji a pozwalający krytycznie oceniać życie w Kaliszu . Kiedyś taką rolę spęłniało e-centrum ale po wprowadzeniu logowania umarło , tylko prawdziwa i nieskrępowana krytyka działa ożywczo , zacznijmy tu , może będzie to dobry przykład dla innych portali

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 3 lut 2009, o 19:01

to może ktoś zaproponuje tytuł dla nowego pod forum. bo niemam pomyslu :wink: (jak sie przyjmie to się zostawi, jak nie usunie)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 lut 2009, o 20:06

:Kalisz-co można dobrego zrobić dla miasta:
:?: :?: :?: :idea:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 3 lut 2009, o 21:05

"Kalisz-wypowiedz się"

Awatar użytkownika
beres
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 02:53
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post autor: beres » 3 lut 2009, o 23:28

Widzę że pod moją nieobecność temat się ożywił postaram się odnieść do wszystkich postów:

~Kefas pomysł niczym podziemna walka z okupantem :) myślę że nie jest jeszcze tak żle w Kaliszu żeby "nasza" działalność była aż tak agresywna poza tym mogłoby to zostać odebrane jako próba obalenia obecnej władzy i podejrzewane przez ludzi jako kolejna kampania obietnic i ciosów poniżej pasa no i podstawa, względy finansowe wydawanie ulotek, gazet nie wchodzi w rachubę ze względu na koszty, przynajmniej na dzień dzisiejszy.

Administratorzy; cieszę się z możliwości stworzenia pod forum zastanawiam się tylko czy coś takiego zbytnio nie uogólni forum o inwestycjach, poza tym pisząc o stworzeniu nowej strony/portalu/forum miałem na myśli coś zupełnie nowego coś, czego tematem byłoby tylko ocenianie wydarzeń związanych z Kaliszem. Wydaje mi się, że taka forma pozwoliłaby bardziej dotrzeć do Kaliszan, którzy o forum inwestycje nie słyszeli. Pod forum będzie dobrym rozwiązaniem dla obecnych użytkowników forum, jednak dla osób z zewnątrz może być niedostrzegalne. Nie chce, aby to, co piszę było odbierane jako chęć stworzenia konkurencji myślę, że te dwie strony mogłyby ze sobą świetnie współgrać. Stworzenie pod forum byłoby na pewno dobrym początkiem tej nowej strony. Jeśli chodzi o samą nazwę no cóż "Kalisz sugestie i zastrzeżenia", "Kalisz w oczach jego mieszkańców", "Nasze miasto"? Jakakolwiek nazwa by to nie była myślę, że nie będzie w stanie ogarnąć pojemności tego tematu.

Wracając do wątku z calisia.pl zastanawiam się czy stworzenie takiego działu na tej stronie nie wiązałoby się z podporządkowaniem regułom redakcji portalu (na pewno w jakimś stopniu pytanie jak bardzo?) a nie chciałbym żebyśmy mieli przez to związane ręce.

Mam pewną wizję takiej strony, długo by po tym pisać w dodatku nie mam teraz wystarczająco dużo czasu na stworzenie czegokolwiek, mimo że chciałbym się tym zająć pokazać Wam moją propozycję i skonfrontować z Waszym wyobrażeniem o takiej stronie, ale póki, co muszę się zająć egzaminami :) obiecuję jak tylko skończy się całe to zamieszanie sesyjne pokaże Wam co mam na myśli i o co mi chodzi.

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 3 lut 2009, o 23:58

stworzyłem na okres próbny pod forum, sugestie i komentarze mile widziane

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 lut 2009, o 01:43

Moja sugestia taka pierwsza z brzegu spontaniczna.
Zaznajomić pana Gałke z naszym puktem widzenia odnośnie przyszłego remontu Wrocławskiej.Dlaczego nie zgadzamy się ze zwężeniem Wrocławskiej.Przedstawić plusy i minusy.Mamy jeden z wielu przykladów-2-gi odcinek TB.Co należałoby uczynić aby zapobiec w przyszłości podobnym błędom.
Tylko małe pytanie??Jak zachęcić p.Gałke do dyskusji.
Teraz Wy przedstawcie swój punkt widzenia.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ