Kaliskie obligacje

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Kaliskie obligacje

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 25 cze 2014, o 11:18

Kalisz przygotowuje się do emisji obligacji komunalnych na kwotę 40 000 000 złotych. Uchwała, jaką głosować będą miejscy radni w ten czwartek, ma rozpocząć procedurę emisyjną. "Najpierw miasto przedstawi swoje oczekiwania i warunki, zbierze oferty banków, a z tymi, które przygotują najkorzystniejsze - będzie negocjować warunki obsługi miejskich papierów wartościowych" - tłumaczyła radnym na komisji rozwoju skarbnik Irena Sawicka. Tymczasem wątpliwości co do idei wyartykułował radny Andrzej Plichta: "Ja mam nadzieję, że to jest dobry pomysł, ale proszę mnie przekonać. Bo tak naprawdę sprzedaliśmy ciepło, pieniądze gdzieś tam podobno są i leżą na lokatach, to tak trochę dziwne dla mnie, że teraz chcemy znów się zadłużać na koniec kadencji."

"Chciałam przypomnieć, że w budżecie, który państwo uchwaliliście, emisja obligacji jest zapisana. Uchwała, o której mówimy, jest potrzebna, aby rozpocząć procedurę - czyli jak gdyby zaprosić do składania ofert. Uchwała ta określa warunki" -tłumaczyła Irena Sawicka.
Zgodnie z zapisami, miasto wyemituje jeszcze w tym roku 40 000 sztuk obligacji na okaziciela o wartości nominalnej 1 000 złotych każda. Obligacje emitowane będą w 10 seriach. Pierwsza seria ma zostać wykupiona w 2019 roku i kolejne co rok.
http://www.rc.fm/polityczne/kaliskie-ob ... ent-160259" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawe kto zarobi na tym przekręcie. Skoro są pieniądze na lokacie po co brać kredyt który jest zawsze wyżej oprocentowany niż lokata. Po za tym należało by decyzję podjąć po wyborach, aby nie stawiać nowej rady w trudnym położeniu.

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Kaliskie obligacje

Nieprzeczytany post autor: aldi » 25 cze 2014, o 19:20

A niby co złego dla tych co rządzą, że zrobią kuku następcą????
Sobie już bardziej nie zaszkodzą.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie obligacje

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 cze 2014, o 20:25

Zapewne ludzie odbiorą to tak, ze to nowa władza narobiła bałaganu, bo to przecież za jej kadencji wyjdą wszystkie brudy, i powiedzą jak to dobrze żyło się za Pana Pęcherza :D
g13k

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Kaliskie obligacje

Nieprzeczytany post autor: aldi » 26 cze 2014, o 07:34

Tu masz rację i chyba o to chodzi.

ODPOWIEDZ