Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 9 sty 2015, o 17:36

Nie podoba mi się akcja z TBS, dlaczego:
- przed wyborami wyzywali na obecną władzę, aquapark, Samorządny Kalisz;
- aktualnie J.Krygier z Aquapark, E.Maciaszek z SK idą do TBSu;
- Quos zajmował stanowisko 20lat, ile czasu zastępowała go Pani Maj?
- Dlaczego zrobiła donos dopiero po spotkaniu Quosa z Prezydentem?
- Tak, to był donos, sam vice Kościelny przedstawił to na spotkaniu z dziennikarzami;
- Skoro zajmowała stanowisko XX czasu, to nie wiedziała co się dzieje? Nagle XX pomysłów jak usprawnić?

Rozumiem, że donosy są honorowane i za nie wskakuje się na lepsze stanowiska, czyli nowy radny nie zrzeknie się mandatu ;)

Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 5 gru 2009, o 16:01
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Kuba » 10 sty 2015, o 11:23

Obecna władza również nie ma żadnego oporu w wydawaniu publicznych pieniędzy na imprezę prywatnej fundacji:
Tradycyjnie Miasto Kalisz wspiera organizację akcji WOŚP. W tym roku na działania związane z przygotowaniem finału Kalisz wyda bliko 100 tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o sztab, wolontariuszy i pracowników OSRiR – wszyscy pracują nieodpłatnie w trakcie przygotowań do finału. Jeśli chodzi o pieniądze, które miasto przeznaczyło na organizację imprezy – jest ona robiona dla mieszkańców, którzy wezmą udział w akcji. Nie jest to wspieranie WOŚP. Co roku jest kilka tysięcy kaliszan, aż się boję podawać dokładną liczbę. Część jest w hali, ta większa cześć na zewnątrz, bo sie nie mieści. Podkreślam, ten event rozrywkowy przygotowujemy dla ludzi – tłumaczy Przybyła.

Miasto pokrywa między innymi koszty koncertów, sztucznych ogni i ochronę, która będzie czuwałą nad bezpieczeństwem w trakcie imprezy. Jak podkreśla dyrektor kaliskiego OSRiR – Ochrona jest bardzo kosztowna. Mogłaby być znikoma, ale ja się na to nie zgodzę, bo kłóci się to z ustawą o zabezpieczeniu imprez masowych. Jeśli jest impreza masowa, ja muszę zapewnić kompletną grupę ochroniarzy – tłumaczy Przybyła.
Jeśli prezydent Sapiński uważa, że 100 tys. zł to kwota, którą lekką ręką możemy wydać przy obecnej sytuacji budżetowej Kalisza - oznacza to, że jest kolejnym baranem, który nie powinien zarządzać nawet szaletem miejskim.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Michał » 11 sty 2015, o 22:05

Ale jak wydaję na remonty prywatnych kościołów to jest ok? To nie jest impreza dla pana J. Owsiaka, tylko dla ludzi. Potrafisz to rozróżnić? Tysiące Kaliszan, ma w dniu dzisiejszym frajdę że może się pobawić w szczytnym celu. POBAWIĆ, to kluczowe słowo, którego może nie rozumiesz. W dniu dzisiejszym miasto spełnia swój obowiązek wobec obywateli i za publiczne pieniądze organizuje im imprezę. Tak jak robi to co roku wielokrotnie, przy innych okazjach.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 12 sty 2015, o 06:12

Michał: Dlaczego, jeżeli ktoś coś powie negatywnego na WOŚP to od razu jest katooszołomem? Tu chodzi o świadomość. Teraz jest 100tys do tego napewno jeszcze coś dojdzie. Dla przykładu
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/22899 ... szlym-roku
70tys czyli połowa zbiórki z 2014r!! Miasto X razy większe od Kalisza zebrało mniej niż my, ale też wyda mniej.

Na tę chwilę nie mogę odnaleźć zeszłorocznego rozliczenia. Jak dobrze pamiętam saldo wydatków miasta + zbiórka wynosiło ok 30tys zł. TYLKO!
Tutaj chodzi o 'lekką' ręką wydane pieniądze, teoretycznie na WOŚP, no ale... na budżet wszyscy płacimy. Jeżeli nie WOŚP to pieniądze zaoszczędzone na tym i tak byłyby rozdysponowane na inne cele.
WOŚP zrobiło się maszynką do pieniędzy (nie mówię o spółkach Owsiaka, ale o np kaliskich, które na WOŚP zarobią); akcja słuszna, motyw jest, ale coś gdzieś ginie przy okazji.

Boję się, i mam nadzieję że nie dojdzie do sytuacji, że z budżetu poszło więcej pieniędzy niż zebrano.
Swoją drogą to chore, że taki sprzęt nie może być kupiony normalnie z budżetu.

ben1302
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 15:38

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: ben1302 » 12 sty 2015, o 13:15

Boję się, i mam nadzieję że nie dojdzie do sytuacji, że z budżetu poszło więcej pieniędzy niż zebrano.
Swoją drogą to chore, że taki sprzęt nie może być kupiony normalnie z budżetu.
Jak trzeba dofinansowywać nierentowne kopalnie to tak jest, że pieniędzy na mnie "ważne" cele nie ma. :wink:

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Michał » 12 sty 2015, o 15:49

klocek pisze: Boję się, i mam nadzieję że nie dojdzie do sytuacji, że z budżetu poszło więcej pieniędzy niż zebrano.

To jest własnie clue całej sprawy. Miasto organizuje FETĘ dla swoich mieszkańców, a przy okazji zbiera się pieniądze. Dlaczego nie potraficie zrozumieć tej jednej podstawowej sprawy? Przecież jak miasto organizuje Feniksa, lata z radiem i inne pierdoły, to też wydaje kasę a żeby było śmieszniej nic przy okazji nie zarabia.

To jest właśnie ten mit, że my sie zrzucamy na Owsiaka a on zbiera kasę! NIE! To miasto nam organizuje zabawę, przy okazji której WOŚP może zbierać kasę.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 12 sty 2015, o 17:48

W skrócie - czy wczorajsza FETA (jak to określiłeś) warta była 100tys zł, podczas gdy inne miasta dawały mniej.
Kiedyś (początki orkiestry) byli wyłącznie wolontariusze a teraz ma być medialne łubudu.
Jasne, tak samo dobrze (o ile nie lepiej) jest wydać 100tys by uzbierać 140tys, jak i wydać 80zł i uzbierać 100zł. A jeszcze lepiej wydać 50tys i uzbierać 140tys.
Lata z Radiem; Feniksy i inne mają inne zadanie - spróbować zwiększyć promocję Miasta, co przyniesie wymierny efekt. Przy WOŚP miasto również nic nie zarabia. Twój argument jest inwalidą ;)

Podsumowując: nie jestem za ani przeciw WOŚP; ale jestem przeciw nadmiernemu wydawaniu pieniędzy. Czy gra Blue Cafe, czy zespół z Okrężnicy Dolnej ludzie przyjdą; wyda się 10tys na ognie i co więcej potrzeba? Tu chodzi o nastrój i zgromadzenie ludzi.
Wydaje mi się, że najlepiej było pod Ratuszem - koszty również najmniejsze: zamknięcie jednego parkingu i dróg dojazdowych w porównaniu do kilku ulic (Teatr) czy wynajęcie hali.
To jest do przemyślenia. WOŚP się skończył i ja zabieram zabawki i nie będę już brał udziału w dyskusji na ten temat ;)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 sty 2015, o 18:22

Dla mnie bez sensu było wydawać kasę na ochronę, przecież mamy straż miejską!
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Michał » 12 sty 2015, o 19:41

klocek pisze:W skrócie - czy wczorajsza FETA (jak to określiłeś) warta była 100tys zł, podczas gdy inne miasta dawały mniej.
Nie wiem czy była warta. Nie wiem też kto podjął decyzje o jej organizacji. Nie wiem tez komu zależało, żeby co roku upychać ludzi w hali. Jeżeli można było zrobić taniej, to powinno się sprawie przyjrzeć i ewentualnie pociągać do odpowiedzialności. Wiem tylko tyle, że WOŚP nie jest temu winna.

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 21 sty 2015, o 07:11

Są oświadczenia radnych 2014 - 2018. Kołaciński najbogatszy, najbiedniejsza chyba Majewska, ale dziwić może też majątek Darwicha, który prowadzi znaną przecież knajpkę.

http://www.faktykaliskie.pl/milionerzy- ... -majatkowe" onclick="window.open(this.href);return false;

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 21 sty 2015, o 10:48

No majatek Kolacinskiego jest na prawde imponujacy! Jaki wykonuje zawod? Widac ze warto bylo zostac lekarzem albo prowadzic piekarnie :)

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 22 sty 2015, o 21:39

Ja już temu panu podziękuje...
http://www.faktykaliskie.pl/obchody-wyz ... sie-odbeda" onclick="window.open(this.href);return false;

Obchodzić zniewolenie....
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 sty 2015, o 08:01

Tak to jest jak chce się być prezydentem wszystkich, :lol: Skoro wszystkich to i miłośników czerwonych co Polskę wyzwalali już 17 września 1939r. :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 24 sty 2015, o 16:28

Nie wiem, czy potwierdzona informacja:
Już WK zaczyna obsadzać swoimi w Ratuszu. Zatrudniony został Rafał Janiak do biura promocji. Ploty głoszą, że może nawet na stanowisko R.Bienieckiego.

Jeżeli tak, to zatrudniamy kolejnego specjalistę który będzie promował nasze Miasto najlepiej jak się da. Szkoda słów. Zresztą chyba konkursu na to stanowisko nie było?


Edit: 2015-01-26
Dwa konkursy na stanowisko:
- Z-ca WBUiA a zarazem Architekt Miejski
- Naczelnik WGM

Mam nadzieję, że będzie konkurs; a nie po "znajomości" wezmą "specjalistę" od nieruchomości oraz architekta.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: milo » 29 sty 2015, o 09:56

Podoba mi się ten myk , zaprawdę prawdomówny facet :lol:

http://www.calisia.pl/articles/scisly-n ... slubowanie" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 sty 2015, o 11:03

Pacta sunt servanda? :)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: milo » 29 sty 2015, o 11:50

<Przemek> pisze:Pacta sunt servanda? :)
albo pecunia non olet :lol:
Czyżby gazetka tak słabo przędła ? Bo ostatnio i Bąkowska poszła w politykę zostając zastępcą wójta Żelazkowa...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 sty 2015, o 16:49

Filmik autorstwa Dawida Borowiaka z dzisiejszej Rady

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WpBvksF ... freload=10[/youtube]

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 30 sty 2015, o 14:14

Wiadomo, zmiany trzeba zacząć od siebie :)

http://www.faktykaliskie.pl/zona-prezyd ... to-etyczne" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 30 sty 2015, o 15:00

zawodziak pisze:Wiadomo, zmiany trzeba zacząć od siebie :)

http://www.faktykaliskie.pl/zona-prezyd ... to-etyczne" onclick="window.open(this.href);return false;
Zona Sapińskiego w komisji ?

A nie czasem to Sapiński krytykował Pęcherza za obstawianie podobnych stanowisk przez własną rodzinę... coś chyba tu nie gra ??? a może się mylę...
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

ODPOWIEDZ