Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 24 lip 2015, o 20:29

No jakoś muszą wytłumaczyć te prawie 80tys zł ;)
Tuba propagandowa, która w przeciągu 2 dni odbiła się czkawką włodarzom...

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: dybek » 25 lip 2015, o 12:36

A mnie się pomysł wydania takiego informatora miejskiego podoba. Dostałem do skrzynki pocztowej, za darmo. Moja żona, która niezbyt się interesuje tym co się w mieście dzieje przynajmniej przeczytała to i już wie. Wydane jest na ładnym papierze, porządna rozpiska imprez miejskich, zniżka na basen. Jest ok.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 lip 2015, o 13:03

Dybek jak za darmo, skoor z budżetu? Na dodatek tam nic nie ma, ale to nic. Nowa Kalisia to było coś.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 lip 2015, o 19:48

Niech prezydnet Sapiński rozbierze sobie nie powiem co. :evil:
http://www.calisia.pl/articles/co-z-kal ... olebnikiem" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 31 lip 2015, o 17:29

http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... tu-uchwaly

Ja się doczepię wykonania ulotki (pdf). Grafika jedno, wykonanie drugie.
Przyimki i spójniki - pojedyncza litera, nie zostawiamy jako ostatnie w linijce.
Przy ulotkach nie stosujemy rozbicia wyrazów celem przeniesienia do następnej linii.
Jeśli tworzy się ulotkę, to w trybie kolumnowym wyznaczamy taką samą ilość znaków (coś jak justyfikacja), ale tak by nie tworzyły się rzeki i mosty.
Brak akapitów.
Może jestem czepialski, ale zatrudniono 3 osoby, które nie potrafią sobie poradzić z tak prostym tematem jak ulotka.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 1 sie 2015, o 23:22

Na razie jedyny plus dla nowej ekipy rządzącej to twarde stanowisko w sprawie terenów przy Handlowej.Reszta to same porażki.Planowane inwestycje drogowe leżą i kwiczą.Budowane jest jedynie rondo na Złotej i Obozowa a mamy środek lata,Połowę roku.Dwa planowane remonty mostów nieruszone.O innych inwestycjach drogowych które miały być realizowane rok temu (łącznik od Big Stara do Skłodowskiej) nie wspominając.Co z dalszym przebiegiem 25 ?Cisza.Co z rewitalizacją ?Cisza.Dalszy remont stadionu ?Cisza.Ale mamy za to nową gazetę,nowy/stary dworzec PKS i coraz bardziej wielosekcyjny KKS :D

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 3 sie 2015, o 09:29

"(...) Wiadomo, że tylko piękny Wrocław, może godnie udawać piękny Kalisz. Kaliska promocja, wbrew temu co mówi TVN, odniosła jednak skutek, bo usłyszała o nas cała Polska. Koszt płatnej reklamy tuż przed wydaniem Faktów kosztuje niemal 20 tys. zł. My, dzięki specjalistom od promocji kaliskiego ratusza, mamy to za darmo. " hehehehe

http://www.faktykaliskie.pl/tvn-smieje- ... j-promocji" onclick="window.open(this.href);return false;

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 3 sie 2015, o 20:18

To na zasadzie Nie ważne co mówią byle mówili :D

Osobiście jako mieszkaniec nie życzę sobie takiej promocji :evil:

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 5 sie 2015, o 20:54

Odbijamy piłeczkę:
http://www.faktykaliskie.pl/polityczny-ping-pong

Riposta odnośnie biegającego DG słuszna. Temat z koncertem już mnie męczy - jakby nie zagrał, to koncert by się nie zawalił.

Natomiast to co mnie uderzyło:
Na odpowiedzi radnym PO członkowie „Wspólnego Kalisza” jednak nie skończyli...Panie Grodziński: czy pracownicy Urzędu Miejskiego i podległych jednostek wpłacali pieniądze na pańską kampanię wyborczą?
Jeśli coś wiedzą, to niech powiedzą, a tak to domniemywanie i szkalowanie już znienawidzonych urzędasów. Rozumiem, że wszyscy wpłacali na DG?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 sie 2015, o 08:21

Wspólny Kalisz to niech się lepiej weźmie za robotę, bo coraz więcej głosów rozczarowania slychać na mieście. Jak będziecie rządzić tak nadal, to w następnych wyborach Sk rozjedzie was niczym walec.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 10 sie 2015, o 20:16

Prezydent traci poparcie przez wodę. Ot, tak zwyczajnie. Jest upał i pracodawca powinien zapewnić napoje. W tym roku zabrano pracownikom baniaki z wodą które stały na korytarzach. I co najlepsze - w zeszłym tygodniu dostali wodę - jedną butelkę na osobę! Pierwszy raz w tym roku. Nikt nie wie na ile ma to im wystarczyć.
Oczywiście stwierdzenie utraty poparcia jest przejaskrawione, no ale kurcze... nie dać im wody?

[edit] - podobno dzisiaj/wczoraj dostali wodę. Czyżby ktoś z Włodarzy czytał forum? :D

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 13 sie 2015, o 19:17

Wodo - przychódź ;D :D :D :D
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 14 sie 2015, o 20:02

Wspaniale, że traci poparcie choćby i przez wodę!!! Przecież prezydent wykazał się aktywnością jedynie raz (niebywałą zresztą) -kiedy walczył jak lew o własne wynagrodzenie( żenujące wydarzenie )od tamtej pory nie robi nic a przecież prezydentura to służba pełniona na rzecz społeczności lokalnej na mocy mandatu uzyskanego w demokratycznych wyborach.S ł u ż b a a nie świetnie płatna fucha, która do niczego nie zobowiązuje.Poprzednia ekipa ( znienawidzona na forum) w porównaniu z obecną to tytani pracy i wizjonerzy.Inwestycje powstawały lepsze i gorsze ,trafione i nietrafione na forum wrzało ,lały się wiadra pomyj na głowę JP a co mamy obecnie ? Tradycyjnie -remont Niecałej, rondo i blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach . Chyba , że pan GS (oj zabrzmiało jak nazwa sklepu z zadupia)ma misterny plan załatwienia tego forum , bo na cholerę ono w mieście pozbawionym inwestycji ? Chyba jednak nie, przecież ma tu mnóstwo wyborców.
JP - WRÓĆ !!!!!!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 sie 2015, o 21:25

Problem w tym ze na GP głosowaniu głównie przeciw JP. Przecież gdyby był lepszy kandydat to nikt mądry nie głosowałby na GS, który wcześniej nie wykazywał jako radny z PO jakiegoś zaagażowania w rozwój Kalisza. :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 sie 2015, o 12:45

http://www.calisia.pl/articles/propozyc ... wk-sld-pis" onclick="window.open(this.href);return false;

Co myślicie o tych propozycjach? Jak dla mnie nic szczególnego, to znaczy są zaplanowane zadania ważne i w mojej opinii też mniej ważne, ale brakuje jakiegoś projektu sztandarowego, jakiegoś WOW, typu choćby zaplanowanie drugiej jezdni na Trasie Stańczukowskiego czy przygotowanie prac pod przedłużenie TB i połączenie z TS, czy chociażby wykupienie tej słynnej jednej działki, która blokuje budowę łącznika Stawiszyńskiej ze Stanczukowskiego.

Cieszą na pewno przedłużenie Hanki czy rondo na Korczaku oraz poprawienie tego feralnego skrzyżowania na Hanki przy kościele Piotra i Pawła.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 sie 2015, o 13:24

Przemek, szkoda tego nawet wrzucać.
Jak robiono z Kalisza powiatową dziurę za poprzedniej ekipy, tak robią to nadal. Tylko inni.

Takie inwestycje to niech sobie zgłaszają do budżetu Pleszewa, Krotoszyna, Ostrowa.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: milo » 19 sie 2015, o 14:31

<Przemek> pisze:http://www.calisia.pl/articles/propozyc ... wk-sld-pis

Co myślicie o tych propozycjach? Jak dla mnie nic szczególnego, to znaczy są zaplanowane zadania ważne i w mojej opinii też mniej ważne, ale brakuje jakiegoś projektu sztandarowego,.
Wszystkie sztandarowe projekty zrealizowała poprzednia ekipa , teraz zostało już tylko kosmetyczne poprawki :lol:
Po ukonstytuowaniu się tej koalicji miałem coś napisać , ale z ferowaniem ocen wstrzymam się jednak do końca tego roku.
Jakąś szanse trzeba im jeszcze dać...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 19 sie 2015, o 16:55

Sztanderowych projektów brak ;). Co do tego roku - to wiadomo, budżet przygotowała poprzednia ekipa i nie można było wiele zmienić. Ale kurcze, to są propozycje do nowego budżetu, który Oni tworzą. Ciekaw jestem jaka jest suma tych "inwestycji". Remont pralni położył mnie...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 sie 2015, o 12:28

Te propozycje są załosne, ale to absolutnie załosne. Jakbyśmy byli jakimś 2 tyś miasteczkiem, brakuje mi tylko inwestycji w stylu, chcemy posadziś 5 drzew wzdłuż jakies ulicy, wymienic piasek w piaskownicy, wymienic trzy znaki drogowe, oraz zakupic dla miasta drukarkę. :lol:
Podobne i tak samo załosne mieli propozycje politycy, którzy rzadzili Kaliszem w ostatniej kadencji. Żadnego rozmachu(na nasze możliwosci oczywiscie), chyba nie mają sprecyzowanej wizji Kalisza przyszlosci, chyba ze sennego miasteczka. O próbie budowania z Kalisza ważnego ośrodka regionalnego z takimi ludźmi u władzy można zapomnieć. :evil:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 20 sie 2015, o 21:35

Znowu się zdenerwowałem :/
bo.kalisz.pl - zakładka projekty FO 2014 - Żaden, ŻADEN projekt nie wykonany, nawet tak prozaiczny jak zakup instrumentów. Zakładka 2015 - w 5 miejscach linki do "wniosek" i "regulamin" - zapchajdziury. Najlepsze na koniec - stopka: "Informacje o przebiegu głosowania i Budżecie Obywatelskim Miasta Kalisza, opisy procedur i przewodniki." - czyli "tutaj umieścimy jeszcze coś, ale dokładnie nie wiemy co".
O co nerw? Poprzedni rok 0 wykonania, ogłaszają kolejny zestaw, robią stronę, ktoś dostał za to kasę i nie dokończył :D czyli jak inwestycje związane z BO :D

ODPOWIEDZ