Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 30 sty 2015, o 16:38

Nie tylko Tobie nie gra :/
"Żona Cezara musi być ponad wszelkie podejrzenia" - niestety nie w Kaliszu.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 30 sty 2015, o 20:48

Sami swoi czy nie ma mocnych ? Wg informacji jakie nieoficjalnie uzyskało Radio Centrum w nowej radzie nadzorczej spółki Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe (zarządzającej spółkami KLA sp. z o.o i PKS sp. z o. o.) mają zasiąść:

Józef Rogacki (ojciec posła Adama Rogackiego) oraz Filip Żelazny z PiS, kojarzony z SLD Jerzy Borowiak i Dariusz Mencel (wg niepotwierdzonych jeszcze informacji, teść Andrzeja Plichty z PiS - obecnego przewodniczącego Rady Miejskiej Miasta Kalisza).

I to na tyle.
http://www.rc.fm/polityczne/karuzela-stanowisk.html" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 lut 2015, o 21:59

Nigdy nie przepadałem ze panem Sapińskim, ale wyborach kierowałem się mniejszym złem. Teraz nie jestem już pewien, czy to było mniejsze zło. Jestem wkurzony sam na siebie, że namówiłem część rodziny na oddanie głosu na tego pana. Mam załatwienie roboty żonie. Kuźwa :evil: gdzie ja żyje?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 lut 2015, o 13:37

W Kaliszu powstała grupa „100 dni-sprawdzam”, która ma na celu ocenę władz lokalnych co sto dni, poczynając od podpisania umowy koalicyjnej.
Koalicja rządzi dokładnie 49 dni, a obywatele miasta Kalisza już domagają się referendum, które ma na celu odwołanie prezydenta i Rady Miejskiej.
źródło: http://www.calisia.pl/articles/kiedy-referendum-2" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy ktoś wie coś więcej na temat tej rzekomej grupy/organizacji? Muszę przyznać, że bardzo ambitna teza w tym tekście została przedstawiona, jakoby Kaliszanie (w domyśle wszyscy?) domagali się referendum. Przyznam szczerze, że nie słyszałem jeszcze nikogo, kto by domagał się referendum. Niestety przyznam też, że nie wszystko od początku idzie tak, jak to miało iść...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 lut 2015, o 15:10

Czyżby przegrani? :) hahah
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 2 lut 2015, o 15:22

Też nie do końca jestem zadowolony z tego co dzieje się obecnie w Kaliszu, a właściwie z tego, że nic się nie dzieje.
Czy te obiecywane zmiany to tylko zmiany kadrowe?
W mieście jest tyle do zrobienia, że powinni zacząć działać od razu.
Zapowiadali, że w styczniu Pan Kościelny przedstawi plan rozwoju Kalisza na kolejne lata. A tymczasem nadal nie wiemy w jakim kierunku będzie się rozwijało nasze miasto.

Kontakt na linii władza- mieszkańcy kuleje (brak odpowiedzi na maile - Sapiński, Pawliczak, Kościelny, Kijewski). Do pierwszych dwóch prezydentów wysłałem na początku grudnia, mamy luty. Do Pana Kijewskiego i Kościelnego w styczniu - odpowiedzi również brak.

Słabo zaczynają.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 lut 2015, o 15:45

Zobaczymy jak to dalej będzie wyglądać. Ja mam nadzieję, że jest to spowodowane takim małym "nieogarem" nowych włodarzy. Chociaż z drugiej strony znakomita część z tych ludzi jakikolwiek kontakt z władzą w przeszłości miała. Niemniej jednak jak mówię, takie plotki o zbliżającym się rychło referendum traktuję (jeszcze?) z dużym dystansem. :)

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 2 lut 2015, o 16:41

Ciekawi mnie to, dlaczego ten portal nie dał tego na głównej stronie tylko gdzieś tam między wiadomościami z końca stycznia. Obecna władza powinna to traktować jako żółtą kartkę i zabrać się do roboty.
Ja ciągle czekam na ten wyjazd do Warszawy celem lobbingu obwodnicy.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 2 lut 2015, o 16:45

<Przemek> pisze:Zobaczymy jak to dalej będzie wyglądać. Ja mam nadzieję, że jest to spowodowane takim małym "nieogarem" nowych włodarzy. Chociaż z drugiej strony znakomita część z tych ludzi jakikolwiek kontakt z władzą w przeszłości miała. Niemniej jednak jak mówię, takie plotki o zbliżającym się rychło referendum traktuję (jeszcze?) z dużym dystansem. :)
referendum jest dobre i złe :)
po pierwsze kolejne koszty, po drugie "zwłoka" w czasie już tych przy władzy jeśli miało by się coś zmienić do znó adaptacja nowych osób...
widzę to cieżko ale jeśli tak miało by być dalej to wiadomo co pozostaje....
klocek pisze:(...)
Ja ciągle czekam na ten wyjazd do Warszawy celem lobbingu obwodnicy.
na to też liczę i czekam i czekam. A jak by jeszcze przyszłą pozytywna odpowiedź to już w ogóle "w górę niebios" :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 2 lut 2015, o 17:45

Stało się to, co nieuniknione, czyli Żelazny przewodniczącym rady nadzorczej KPT. Kondycja kaliskiej komunikacji publicznej jest beznadziejna, więc na ratunek obecna władza wysłała największego szkodnika w tej kwestii. No i nie zapominajmy o panu Rogackim, partia zadbała aby za długo na bezrobociu nie był ;)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 lut 2015, o 18:19

Referendum do idiotyczny sposób, bo nie ma nikogo ciekawego.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 2 lut 2015, o 19:01

Choć mam wątpliwości, czy uzyskam odpowiedz, ponieważ wiceprezydent Piotr Kościelny ma założoną sprawę w Samorządowym Kolegium Odwoławczym o nieprzestrzeganie terminu odpowiedzi na pismo urzędowe
Z wiadomego linku ;)

Sprawa z poprzedniej działalności czy już z obecnej prezydentury? Ktoś coś wie?

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 lut 2015, o 12:22

jasiek20 pisze:Też nie do końca jestem zadowolony z tego co dzieje się obecnie w Kaliszu, a właściwie z tego, że nic się nie dzieje.
Czy te obiecywane zmiany to tylko zmiany kadrowe?
W mieście jest tyle do zrobienia, że powinni zacząć działać od razu.
Zapowiadali, że w styczniu Pan Kościelny przedstawi plan rozwoju Kalisza na kolejne lata. A tymczasem nadal nie wiemy w jakim kierunku będzie się rozwijało nasze miasto.

Kontakt na linii władza- mieszkańcy kuleje (brak odpowiedzi na maile - Sapiński, Pawliczak, Kościelny, Kijewski). Do pierwszych dwóch prezydentów wysłałem na początku grudnia, mamy luty. Do Pana Kijewskiego i Kościelnego w styczniu - odpowiedzi również brak.

Słabo zaczynają.
Domyslam sie jasiek, ze nie o taki kontakt z wladza Ci chodzilo, ale dzis wchodze na wiadomy portal i informacja zamieszczona przez Calisia.pl, ze Prezydent Kijewski odpowiada na pytania Kaliszan :)

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 3 lut 2015, o 18:11

http://www.faktykaliskie.pl/nowe-rady-n ... a-prezesow" onclick="window.open(this.href);return false;

Skład nowych rad nadzorczych:


Aquapark

Marlena Chojnacka – adwokat prowadząca własną kancelarię adwokacką w Kaliszu, posiadająca doświadczenie w obsłudze spółek handlowych
Chalnisia Krzakiewicz – dr nauk ekonomicznych, biegły rewident, nauczyciel akademicki
Krzysztof Kaczmarek – adwokat, prowadzi własną kancelarię w Poznaniu (jak on chce tu pracować?)

KPT

Filip Żelazny – radca prawny pracujący w Poznaniu, były cżłonek zarządu KLA
Darius Mencel – dr nauk ekonomicznych, właściciel firmy konsultingowej, niegdyś członek zarządu KLA
Jerzy Borowiak – ekonomista, manager przez kilkadziesiąt lat zarządzający przedsiębiorstwem
Józef Rogacki – były wojewoda kaliski i kujawsko-pomorski oraz wiceprezydent miasta Kalisza, ukończone liczne kursy zarządzania, doświadczony manager i samorządowiec


Widać, że partia rządzi, partia radzi. Dlaczego do KTP nie przyjęli kogoś z doświadczeniem logistycznym/transportowym? Dlaczego sami adwokaci i wykładowcy? Dajcie chociaż jakiegoś inżyniera.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: milo » 3 lut 2015, o 19:40

Rada nadzorcza nie zarządza firmą. Od tego i fachowości w dziedzinie logistyki i transportu jest zarząd.
Obcięcie zarobków zarządu ( mam nadzieję że i przyszłego ) słuszne , tylko żeby nie polegało tylko na obcięciu na papierze a wynagrodzeniu "straty" gdzieś obok.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 4 lut 2015, o 08:17

Z tego młodego samorządowca powinni brać przykład inni. Karol Rajewski, burmistrz Błaszek oddaje połowę swojej pensji na cele charytatywne. Taką decyzję tłumaczy przedwyborczym zobowiązaniem wobec wyborców i tym, że to co mu zostaje w zupełności wystarcza. Rajewski apeluje też do innych samorządowców, by poszli w jego ślady.

http://www.faktykaliskie.pl/burmistrz-o ... rzebujacym" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 4 lut 2015, o 09:22

zawodziak pisze:Z tego młodego samorządowca powinni brać przykład inni. Karol Rajewski, burmistrz Błaszek oddaje połowę swojej pensji na cele charytatywne. Taką decyzję tłumaczy przedwyborczym zobowiązaniem wobec wyborców i tym, że to co mu zostaje w zupełności wystarcza. Rajewski apeluje też do innych samorządowców, by poszli w jego ślady.

http://www.faktykaliskie.pl/burmistrz-o ... rzebujacym" onclick="window.open(this.href);return false;
W przypadku Kalisza jedyną osobą z tego co wiem która przekazuje pieniążki potrzebującym to 500 zł co miesiąc Eskan Darwich (też blisko połowy wysokości wynagrodzenia)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 4 lut 2015, o 09:28

Wspaniała postawa, szlachetny gest ale ważniejsze jest rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków ,oraz stawianie jako cel nadrzędny interesów miasta, powiatu i regionu a nie partyjnych i tego oczekuję od lokalnych władz i parlamentarzystów.
JP - WRÓĆ !!!!!!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 lut 2015, o 10:25

Panie Sapiński po naukę do Słupska, lub za 4 lata żegnamy.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 4 lut 2015, o 12:14

Muszę przyznać, że Biedroń mnie naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczył i zaskakuje nadal.

ODPOWIEDZ