Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpracę.

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: aldi » 6 sty 2015, o 10:37

Cristof pisze:
K-man pisze:No pięknie http://www.calisia.pl/articles/prezes-a ... iego-tbs-u" onclick="window.open(this.href);return false;
Za bardzo nie rozumiem tych roszad z panem Krygierem. I ludzie też nie. Wystarczy poczytać komentarze pod artykułem. Czy nie ma już wykształconych ludzi w Kaliszu, nie powiązanych z poprzednią ekipą aby mogli działać dla dobra Naszego Miasta?
A może wytłumaczenie jest prozaicznie proste. Ławeczka rezerwowch, którzy mają o tym pojęcie nie jest zbyt długa.

Ancymonek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 19 lis 2014, o 01:50
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: Ancymonek » 6 sty 2015, o 17:44

Cristof pisze:Założyłem taki temat aby móc już po wyborach wskazać osoby które nie przyczyniają się do rozwoju miasta, a wręcz szkodzą mieszkańcom.
Którym urzędnikom i dyrektorom spółek miejskich Pan Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpracę.
1.Mój faworyt to Pan Gałka, który dość nieudolnie bierze się za remonty ulic w mieście i nigdy nie potrafi prawidłowo określić końca różnych inwestycji drogowych.
2. Zarząd Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego Sp. z o.o. i KLA za brak wizji rozwoju komunikacji w naszym mieście. Wręcz jej likwidowanie.
Ad 1. Czy nie jest tak, że Pęcharz przegrał wybory przez to, co w ostatnich latach wyprawiał Gałka? Zastanawiam się, dlaczego Sapiński nie robi wietrzenia w ZDM. Czy tak nie liczy się z opinią mieszkańców (wystarczy przejrzeć wpisy z tego forum, żeby mieć pogląd na sprawę)? Jeżeli Gałkę zostawi, to bierze odpowiedzialność za te wszystkie numery i wyborcy go z tego rozliczą. Może nawet wcześniej, niż mu się to wydaje.
Ad 2. Temat - rzeka. Gładko przeszło wprowadzenie tego kuriozum w postaci KLA (jakaś dziwna spółka joint-venture z anglikami), kompletna rozpierdziucha w numeracji linii autobusowych i rozkładów (rzekomo "dla mieszkańców", tylko dlaczego taksówkarze byli wtedy tacy uśmiechnięci od ucha do ucha?!), potem nikomu nie przeszkadzało odkupienie przez miasto udziałów (sic!). Temat komunikacji miejskiej jest w tym mieście pozamiatany, mogą robić, co im się podoba i nikt nie zwraca na to większej uwagi.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 6 sty 2015, o 18:01

aldi pisze:
Cristof pisze:
K-man pisze:No pięknie http://www.calisia.pl/articles/prezes-a ... iego-tbs-u" onclick="window.open(this.href);return false;
Za bardzo nie rozumiem tych roszad z panem Krygierem. I ludzie też nie. Wystarczy poczytać komentarze pod artykułem. Czy nie ma już wykształconych ludzi w Kaliszu, nie powiązanych z poprzednią ekipą aby mogli działać dla dobra Naszego Miasta?
A może wytłumaczenie jest prozaicznie proste. Ławeczka rezerwowch, którzy mają o tym pojęcie nie jest zbyt długa.
Najbardziej przejrzystym rozwiązaniem są otwarte konkursy na dane stanowisko. Z czytelnie rozpisanymi warunkami i punktami za ich spełnienie. Chociaż przy konkursie na dyrektora muzeum się zawiodłem rozstrzygnięciem . Oczekiwałem osoby która by wniosła nieco świeżości w te skostniałe struktury.

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: aldi » 6 sty 2015, o 18:06

Widać jak na dłoni że między teorią a praktyką jest spory rozdźwięk:-)

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: aldi » 6 sty 2015, o 18:10

Ancymonek pisze:
Cristof pisze:Założyłem taki temat aby móc już po wyborach wskazać osoby które nie przyczyniają się do rozwoju miasta, a wręcz szkodzą mieszkańcom.
Którym urzędnikom i dyrektorom spółek miejskich Pan Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpracę.
1.Mój faworyt to Pan Gałka, który dość nieudolnie bierze się za remonty ulic w mieście i nigdy nie potrafi prawidłowo określić końca różnych inwestycji drogowych.
2. Zarząd Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego Sp. z o.o. i KLA za brak wizji rozwoju komunikacji w naszym mieście. Wręcz jej likwidowanie.
Ad 1. Czy nie jest tak, że Pęcharz przegrał wybory przez to, co w ostatnich latach wyprawiał Gałka? Zastanawiam się, dlaczego Sapiński nie robi wietrzenia w ZDM. Czy tak nie liczy się z opinią mieszkańców (wystarczy przejrzeć wpisy z tego forum, żeby mieć pogląd na sprawę)? Jeżeli Gałkę zostawi, to bierze odpowiedzialność za te wszystkie numery i wyborcy go z tego rozliczą. Może nawet wcześniej, niż mu się to wydaje.
Ad 2. Temat - rzeka. Gładko przeszło wprowadzenie tego kuriozum w postaci KLA (jakaś dziwna spółka joint-venture z anglikami), kompletna rozpierdziucha w numeracji linii autobusowych i rozkładów (rzekomo "dla mieszkańców", tylko dlaczego taksówkarze byli wtedy tacy uśmiechnięci od ucha do ucha?!), potem nikomu nie przeszkadzało odkupienie przez miasto udziałów (sic!). Temat komunikacji miejskiej jest w tym mieście pozamiatany, mogą robić, co im się podoba i nikt nie zwraca na to większej uwagi.
Jeśli mnie się nic nie pokiełbasiło to Pęcherz był szefem Gałki a nie odwrotnie:-)
Miałem okazję testować parę tematów i nie mam złudzeń.

Ancymonek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 19 lis 2014, o 01:50
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: Ancymonek » 6 sty 2015, o 23:34

aldi pisze:Jeśli mnie się nic nie pokiełbasiło to Pęcherz był szefem Gałki a nie odwrotnie:-)
Miałem okazję testować parę tematów i nie mam złudzeń.
Kto temu niby zaprzecza? Pęcherz był szefem i poniósł konsekwencje działań swojego podwładnego w imię politycznej odpowiedzialności (w postaci przegranych wyborów). Toteż Sapiński powinien przynajmniej wywołać jakąś publiczną dyskusję na temat linii obecnego ZDM, bo ludzie CHCIELI ZMIAN, a niekoniecznie Sapińskiego jako takiego.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 sty 2015, o 23:22

Cristof pisze:
aldi pisze:
Cristof pisze:No pięknie http://www.calisia.pl/articles/prezes-a ... iego-tbs-u" onclick="window.open(this.href);return false;
Za bardzo nie rozumiem tych roszad z panem Krygierem. I ludzie też nie. Wystarczy poczytać komentarze pod artykułem. Czy nie ma już wykształconych ludzi w Kaliszu, nie powiązanych z poprzednią ekipą aby mogli działać dla dobra Naszego Miasta?

Najbardziej przejrzystym rozwiązaniem są otwarte konkursy na dane stanowisko. Z czytelnie rozpisanymi warunkami i punktami za ich spełnienie. Chociaż przy konkursie na dyrektora muzeum się zawiodłem rozstrzygnięciem . Oczekiwałem osoby która by wniosła nieco świeżości w te skostniałe struktury.
Jak tylko będą pojawiały się jakiekolwiek wolne stanowiska będziemy przeprowadzać konkursy – zapewnia prezydent Sapiński. Osoby, które czują się na siłach, mają wizję prowadzenia Aquaparku, niech przedstawią swoją koncepcję. Może uda nam się wybrać taką osobę, która zwiększy przychody.
W najbliższym czasie ogłoszone zostaną również konkursy na stanowiska naczelników Wydziału Rozbudowy miasta i Inwestycji oraz Budownictwa, Urbanistyki i Architektury.
http://www.calisia.pl/articles/zmiany-w ... ze-zarzady" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 26 sty 2015, o 17:36

Iwona Kasprzak, długoletnia naczelnik Wydziału Gospodarowania Mieniem w kaliskim magistracie niespodziewanie straciła stanowisko i została przeniesiona do biura Cmentarza Komunalnego. Wydział, którym kierowała jest jednym z najbardziej strategicznych w ratuszu. Zajmuje się bowiem majątkiem Miasta i nadzorem nad spółkami komunalnymi.
http://www.faktykaliskie.pl/zmiany-kadr ... stanowisko" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 27 sty 2015, o 20:26 przez Cristof, łącznie zmieniany 3 razy.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 sty 2015, o 18:53

Czekam na konkursy na ważne stanowiska w UM.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: klocek » 26 sty 2015, o 21:25

konkursy już są (zobacz temat Kadencja WK....).
Są już na BIP.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 27 sty 2015, o 20:25

Cristof pisze:Iwona Kasprzak, długoletnia naczelnik Wydziału Gospodarowania Mieniem w kaliskim magistracie niespodziewanie straciła stanowisko i została przeniesiona do biura Cmentarza Komunalnego. Wydział, którym kierowała jest jednym z najbardziej strategicznych w ratuszu. Zajmuje się bowiem majątkiem Miasta i nadzorem nad spółkami komunalnymi.
http://www.faktykaliskie.pl/zmiany-kadr ... stanowisko" onclick="window.open(this.href);return false;
Między innymi brak rzetelnej informacji na temat bieżącej pracy Wydziału Gospodarowania Mieniem oraz – kolokwialnie mówiąc – bałagan w dokumentach były powodami nagłego odwołania Iwony Kasprzak, byłej już naczelniczki tego wydziału.
Wydział Gospodarowania Mieniem, którym Iwona Kasprzak kierowała od około 10 lat jest jednym z najważniejszych wydziałów Urzędu. Gospodaruje nieruchomościami Miasta i Skarbu Państwa – odpowiada m.in. jego zakup i sprzedaż, zajmuje się najmem, dzierżawą, darowiznami czy użyczaniem nieruchomości, prowadzi sprawy związane z prawem pierwokupu, a także sprawuje nadzór właścicielski nad spółkami komunalnymi.
http://www.faktykaliskie.pl/dlaczego-od ... e-kasprzak" onclick="window.open(this.href);return false;

Mogą tu wypłynąć dość ciekawe tematy.



W Ratuszu sypią się głowy
Prezydenci mówią w tym kontekście o braku właściwego nadzoru nad miejskimi spółkami. – Mam do wglądu tylko dwie umowy....W Wydziale Gospodarowania Mieniem nie ma żadnych innych umów z osobami pełniącymi funkcje prezesów, wiceprezesów i członków zarządów spółek. Nie wiemy, czy te umowy o pracę przewidują np. odprawy, być może także odszkodowania. Do tej pory nie mamy informacji, co dzieje się przynajmniej w części miejskich spółek – przyznał P. Kościelny.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=186&id=182788" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 31 sty 2015, o 20:20

W piątek nowe władze miasta odwołały radę nadzorczą Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego Spółka z o.o.

W ekspresowym tempie znaleziono i wyznaczono już następców ---> związanych w dużej mierze z obecną polityczną koalicją SLD – PiS – WK, która przejęła władzę w Kaliszu.

Z kolei walne zebranie rady nadzorczej Kaliskich Linii Autobusowych zwołano na poniedziałek.
Wg niepotwierdzonych wiadomości całe gremium może także podziewać się odwołania: Stanisław Kałużny, Lech Matuszak i Krystyna Bosak-Bossakowska.
Mówi się także o tym, że odwołany zostanie zarząd KPT czyli Jerzy Walczyński – prezes KLA i Ryszard Latański – prezes PKS.
http://www.rc.fm//polityczne/na-kogo-wypadnie.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Sami swoi czy nie ma mocnych ?
http://rc.fm/polityczne/karuzela-stanowisk.html" onclick="window.open(this.href);return false;

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 31 sty 2015, o 20:36

Cristof pisze:W piątek nowe władze miasta odwołały radę nadzorczą Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego Spółka z o.o.

W ekspresowym tempie znaleziono i wyznaczono już następców ---> związanych w dużej mierze z obecną polityczną koalicją SLD – PiS – WK, która przejęła władzę w Kaliszu.

Z kolei walne zebranie rady nadzorczej Kaliskich Linii Autobusowych zwołano na poniedziałek.
Wg niepotwierdzonych wiadomości całe gremium może także podziewać się odwołania: Stanisław Kałużny, Lech Matuszak i Krystyna Bosak-Bossakowska.
Mówi się także o tym, że odwołany zostanie zarząd KPT czyli Jerzy Walczyński – prezes KLA i Ryszard Latański – prezes PKS.
http://www.rc.fm//polityczne/na-kogo-wypadnie.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Sami swoi czy nie ma mocnych ?
http://rc.fm/polityczne/karuzela-stanowisk.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Cieszy to, że wywalony zostanie w końcu beton w postaci Latańskiego. Jednak jak patrzę na nazwiska które mają zasiąść w radzie nadzorczej to aż się boję myśleć co będzie dalej, jeśli faktycznie Żelazny (człowiek który jest odpowiedzialny za rozwalenie całej kaliskiej KM, likwidację 5B, 12A, 19S) wróci do KLA, to Sapiński traci natychmiastowo moje poparcie i nic tego nie odwróci.

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: aldi » 31 sty 2015, o 22:51

Moje stracił już przed wyborami.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: faust » 1 lut 2015, o 01:58

Miejskie spółki powinno się sprywatyzować, a nie obsadzać kolejnymi kolesiami i znajomymi z klucza politycznego, osobami bez kompetencji, które nie potrafią poprowadzić nawet najmniejszego własnego biznesu, tylko szukają zaczepienia na państwowej posadce.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 lut 2015, o 02:04

Jednym słowem bonanza trwa nadal,nic się nie zmieniło oprócz rozdającego karty.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 lut 2015, o 16:57

Czyli ten sam syf, ale pod nową nazwą? :evil:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 1 lut 2015, o 18:02

K-man pisze:Czyli ten sam syf, ale pod nową nazwą? :evil:
Patrząc na dotychczasowe zmiany, tak to trzeba określić. :evil:

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: milo » 1 lut 2015, o 18:58

Jak to leciało ? Chodźcie to jest nasze ? :lol:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Komu Prezydent Sapiński powinien podziękować za współpra

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 1 lut 2015, o 21:04

Nigdy nie miałem złudzeń, że stanowiska będą obsadzane inaczej niż z klucza politycznego. Spodziewałem się więc, że na stołki powędrują np. niektórzy kandydaci zwycięskich list. Ale żeby rodziną? To nepotyzm najpodlejszego, żenującego wręcz gatunku, identyczny z tym, co działo się przed zmianą ekipy. W innych rejonach kraju zachowuje się jednak choćby o brud za paznokciem więcej przyzwoitości, plasowanie rodziny przykrywając jakimś listkiem figowym, np. w drodze usług wzajemnych zaprzyjaźnionych samorządów. U nas, jak widać, chłopaki i dziewczyny proste i do bólu szczere. Mając tak marne elity polityczne Kalisz może spodziewać się tylko upadku, spadku znaczenia, dalszego przyspieszonego ubytku ludności, zepchnięcia z pozycji drugiego miasta Wielkopolski, likwidacji szeregu instytucji o znaczeniu regionalnym i sprowadzenia do poziomu podrzędnego miasta powiatowego przegrywającego konkurencję z kolejnymi miasteczkami.

ODPOWIEDZ