Polityka mieszkaniowa władz Kalisza

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Polityka mieszkaniowa władz Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 11 lut 2015, o 16:49

W mieszkaniówce potrzeba rewolucji
http://www.zyciekalisza.pl/?str=116&id=183794" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Polityka mieszkaniowa władz Kalisza

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 11 lut 2015, o 18:44

Zaczyna się ciekawie, oczywiście liczą się efekty prac i osiaganie wcześniej założonych celów - zobaczymy nie chwalmy dnia przed zachodem....
A tyle stoi pustych mieszkań w centrum - mowa tu o kamieniach w których adaptacja jest finanso-chłonna i zapewne remont mógłby wynieść mniej dla miasta niż budowa nowych - a przecież i tak kiedyś trzeba będzie to zrobić skoro się Kalisz wyludnia a ludzie mający potencjał kredytowy kupują nowe mieszkania czy budują się :)
Toteż mieszkania w kamienicach będą stały puste - przy mam nadzieje bliskiej rewitalizacji temat mieszkaniowy by sie rozwiązał osoby chętniej zamieszkały by w kamienicy dostosowanej do XXI wieku z ociepleniem nawet gdyby okazało się że część nie była by komunalna...
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Polityka mieszkaniowa władz Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 11 lut 2015, o 22:25

Wydaje mi się, chociaż mogę się mylić że większość pustostanów na głównych ulicach miasta dotyczy kamienic prywatnych. Ich właściciele liczyli głównie na zyski z wynajmu lokali na parterze pod banki czy telefonie komórkową, gdzie stawki za m2 były zawrotne w porównaniu do normalnych sklepów. Ale powoli kończy im się eldorado i może ponownie zainteresują się lokatorami. Z drugiej strony im się nie dziwię, bo wynajmowanie lokali dla uboższych warstw społeczeństwa wróży same problemy. Standard tych mieszkań jest chyba nie na tyle wysoki aby zainteresować bogatszą część społeczeństwa.
Miasto ma więcej pustostanów w budynkach poza śródmieściem, które najlepiej było by wyburzyć niż odnawiać jakieś slamsy. Byłem w kilku takich mieszkaniach np. przy Jabłkowskiego i dziwiłem się jak tak można żyć w XXI wieku. To wszystko kwalifikuje się do wyburzenia i niech nikt nie mówi że to wspaniałe zabytki.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Polityka mieszkaniowa władz Kalisza

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 11 lut 2015, o 23:36

Cristof pisze:Wydaje mi się, chociaż mogę się mylić że większość pustostanów na głównych ulicach miasta dotyczy kamienic prywatnych. Ich właściciele liczyli głównie na zyski z wynajmu lokali na parterze pod banki czy telefonie komórkową, gdzie stawki za m2 były zawrotne w porównaniu do normalnych sklepów. Ale powoli kończy im się eldorado i może ponownie zainteresują się lokatorami. Z drugiej strony im się nie dziwię, bo wynajmowanie lokali dla uboższych warstw społeczeństwa wróży same problemy. Standard tych mieszkań jest chyba nie na tyle wysoki aby zainteresować bogatszą część społeczeństwa.
Miasto ma więcej pustostanów w budynkach poza śródmieściem, które najlepiej było by wyburzyć niż odnawiać jakieś slamsy. Byłem w kilku takich mieszkaniach np. przy Jabłkowskiego i dziwiłem się jak tak można żyć w XXI wieku. To wszystko kwalifikuje się do wyburzenia i niech nikt nie mówi że to wspaniałe zabytki.
Masz racje i też popieram Jałkowskiego mogli by postawić od nowa wyburzając wszystko
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Polityka mieszkaniowa władz Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 12 lut 2015, o 08:34

Bo patrzcycie na Jabłkowskiego poprzez pryzmat syfu i zaniedbania. Gdyby odnowiono te kamienicy z pewnością byscie inaczej mówili. Zgadzam się jednak, że jest w Kaliszu wiele budynków, które powinny być natychmiast wuburzone. Szpecą miasto i zagrażają bezpieczeństwu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Polityka mieszkaniowa władz Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 lut 2015, o 09:21

Wyburzyć kamienice na Jabłkowskiego?

Ej no bez jaj!
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Polityka mieszkaniowa władz Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 12 lut 2015, o 10:20

K-man pisze:Bo patrzcycie na Jabłkowskiego poprzez pryzmat syfu i zaniedbania. Gdyby odnowiono te kamienicy z pewnością byscie inaczej mówili. Zgadzam się jednak, że jest w Kaliszu wiele budynków, które powinny być natychmiast wuburzone. Szpecą miasto i zagrażają bezpieczeństwu.
Byłem tam w tych niskich ruderach, w dwóch mieszkaniach . Tam nie ma co remontować. Wszędzie drewniane niskie stropy, zagrzybiałe mury. Żeby przystosować do standardu XXI wieku należało by pozostawić tylko mury, a wszystko inne wywalić co jest ekonomicznie nieopłacalne. Drugi powód to likwidacja dzielnicy marginesu społecznego, gdzie tylko desperaci z normalnych lokatorów tam mieszkają. Pozostawienie tam dotychczasowej struktury społecznej nie wróżyło by nic dobrego dla odremontowanej infrastruktury.
Miasta nigdy nie będzie stać na wyremontowanie wszystkich swoich zasobów. Ci co myślą inaczej żyją w innym nierealistycznym świecie. Również na jakieś ogromne unijne pieniądze też bym nie liczył mając dotychczasową działalność naszych władz miejskich przed oczami. Trzeba być realistą i się skupić na odnowie starówki i najbliższych okolic gdzie zabudowa jest nowsza i łatwiejsza do modernizacji. Mogąca też po rewitalizacji przyciągnąć bogatszych najemców.
W ratownictwie medycznym przy wypadkach masowych gdzie jest niedobór kadry medycznej stosuje się Triaż. Polega to na tym że segreguje się rannych na cztery różne kolory pod względem obrażeń. Ratuje się w pierwszej kolejności osoby mające szansę na przeżycie.
Myślę ze w zasobach miasta też należało by coś takiego przeprowadzić. Określić stosunek nakładów do wartości obiektu, również pod względem historycznym. Stworzyć mapę miasta z oznaczonymi na odpowiedni kolor budynkami i wtedy planować inwestycje.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Polityka mieszkaniowa władz Kalisza

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 12 lut 2015, o 14:51

Cristof pisze:Byłem tam w tych niskich ruderach, w dwóch mieszkaniach . Tam nie ma co remontować. Wszędzie drewniane niskie stropy, zagrzybiałe mury. Żeby przystosować do standardu XXI wieku należało by pozostawić tylko mury, a wszystko inne wywalić co jest ekonomicznie nieopłacalne. Drugi powód to likwidacja dzielnicy marginesu społecznego
Dobrym wyjściem w takich dzielnicach o pewnej, ale nie bardzo wysokiej wartości historycznej, jest pozostawienie i wyremontowanie fasad, za którymi buduje się nowoczesne budynki. Jest świeży przykład Koszar Godebskiego. Historycznie budynki na Jabłkowskiego na pewno nie są więcej warte. Niedaleko Jabłkowskiego i Podgórza jest rura z ciepłowni, można obniżyć koszty infrastruktury. Przed przebudową należałoby wyprowadzić element, a ponieważ nie byłby to remont, tylko budowa od nowa, to element już by nie wrócił, tylko trafił do innych lokali w różnych miejscach.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Polityka mieszkaniowa władz Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 lut 2017, o 18:48

http://www.rc.fm/news/kalisz-zarzuty-za-bloki.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ