Kto Prezydentem Kalisza?

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Prezydent

Nieprzeczytany post autor: mlody » 4 gru 2005, o 14:20

Czy bedziecie głosowali na Pęcherza zeby był 2 ture prezydentem?, czy też na kogoś innego???
bo słyszałem że pan Kuświk ma startować (buuuuuehehehehehehehehhehehehehehehehehehheheh),
przeciwnik marketów wieszający swoje plakaty właśnie przy marketach:-) zachęcający do kupowania tylko i wyłącznie w "Pod Zegarem" ech...

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 4 gru 2005, o 15:14

Ja przeciwko Pęcherzowi raczej nie mam nic, więc jak dla mnie mógłby zostać ;)

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 4 gru 2005, o 16:22

Tylko niech wspomoze kaliska piłke nożna zrobi stadion Calisie taki porzadny zeby byl: sztuczne oswietlenie murawa itp 8)

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 4 gru 2005, o 17:14

Ludzie często na forach internetowych narzekają na Pęcherza że jest taki i owaki... ale gdy jest Pęcherz to Kalisz jakoś wygląda... bo co takiego dla Kalisza zrobił pan Włodarek albo pan Bachor??? no wlasnie... bez komentarza!

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 29 gru 2005, o 17:45
Lokalizacja: Kalisz / Poznań

Nieprzeczytany post autor: Arczi » 30 gru 2005, o 04:26

na drugą turę... nie wiem. Ale na drugą kadencję - być może :)

Cały czas czekam, aż wyklaruje się lista kandydatów na prezydenta... Wtedy będę wiedział napewno.

Co do radnego Kuświka to raczej nie wystartuje, bo już nie ma za sobą nic poza ścianą, w Samoobronie go nie chcą, a przecież nie wystartuje jako "niezależny"... :)

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 30 gru 2005, o 10:39

może pani Karolinka pawliczak też wystartuje albo Pani Przybył Adela która chciała zamknąc Rocka i utworzyć tam klub rodem z lat 70 :D

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 29 gru 2005, o 17:45
Lokalizacja: Kalisz / Poznań

Nieprzeczytany post autor: Arczi » 30 gru 2005, o 13:47

kilka tygodni temu w "Życiu Kalisza" była wstępna lista kandydatów, z tzn. "dziennikarskiego śledztwa", albo dziennikarskich domysłów ;)

pani Pawliczak? Ciekawa propozycja, tym bardziej, że dość dobrze wypromowała się przez okres bycia radną, i przez kampanię do Sejmu (prawie 2% wszystkich głosów oddanych w Kaliszu).
Ja ją niestety skreślam z listy moich faworytek, chciażby ze względu na to, że należy do partii lewicowej.

No to teraz może ja wstawię tutaj kolejne nazwisko do rozważań... dyrektor Wujkowski na prezia?:)

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 30 gru 2005, o 13:51

jestem bardzo ciekawy tych wyborów... czy Kaliszanie postawią po raz 2 na Pęcherza....

W Gdyni obecny prezydent będący już 2 kadencje prezydentem przed wyborami do tej 2-giej kadencji uzysyskał około 70% poparcia.. zobaczymy jak bedzie u nas!

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 30 gru 2005, o 14:15

dyrektor Wujkowski na prezia?
Calkiem mila propozycja, tym bardziej ze nalezy do PO.

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 31 gru 2005, o 10:20

jest jescze spychalski!! co prawda jest on czerwony ale przecież pęcherz to też ta sama wizja polityczna... niestety z p.o. nie widzę odpowiedniej osoby:/ trzeba zaznaczyć, że jako senator spychalski bardzo intensywnie lobbował na rzecz róznych projektów związanych z kaliszem!! poza tym jego kontakty byłyby bardzo przydatne :) jak dla mnie to niezły dylemat. pęcherz, który robi duzo dla miasta, czy też spychalski, który może zrobić jescze więcej ale wcale nie koniecznie..

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 31 gru 2005, o 11:09

myśle że wszystko się rozstrzygnie kiedy poznamy już kandydatów na fotel prezydencki, zobaczymy co nam mieszkańcom oferują w swoich programach wyborczych i wówczas zadecydujemy:)

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 31 gru 2005, o 11:55

Spychalski już był we władzach Kalisza (nie wiem czy wówczas nazywał się prezydentem) ale za swej kadencji niczym się nie przysłużył naszemu miastu podobnie jak wielu innych, a noarosłe zapużnienia trzeba nadrabiać teraz.

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 2 sty 2006, o 17:35

Z wymienionych osób, tylko Pęcherz i Wujkowski nadają się na włodarzy miasta. Panom i Paniom spod znaku Czerwonej Gwiazdy/PZPR/SLD/SdPL mówię nie! Podonie jak politycznym krzykaczom (nazwisk nie wymieniam) :)
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 2 sty 2006, o 18:45

W czasie kadencji Spychalskiego powstał Dobrzec, pewnie gdyby w czasie rządów obecnego prezydenta powstało takie osiedle był by to temat nr. 1 na tym forum :)
Ja nie wiem na kogo nie będę głosował, Spychalski odpada, Wujkowski - głosowałem na niego jako kandydata na posła, ale potem pewne sprawy do mnie dotarły z pewnego żródła, więc na niego też nie.
Co do Pęcherza, hm - zobaczymy, jeszcze się nad tym nie zastanawiałem, kadydatów na pewno będzie wielu jak zawsze :lol:

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Kto Prezydentem Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: mlody » 22 wrz 2006, o 14:46

Oficjalni kandydaci w chwilii obecnej to:

*Witold Sitarz
*Ewa Bąkowska :roll:
*Józef Gola :roll:
*Andrzej Ordziejewski

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 22 wrz 2006, o 14:48

*Ewa Bąkowska prezydentem Kalisza = brak jakichkolwiek inwestycji w mieście (przynajmniej nic takiego nie zawarła w swoim wstępnym programie wyborczym), dbanie tylko o swoje własne interesy. Jej główne zadania to: Internet dla młodzieży, likwidacja MZB-u, MOK-u.

*Józef Gola , prezydentem Kalisza = żadnych galerii handlowych, żadnych marketów, żadnych innych inwestycji

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 22 wrz 2006, o 16:21

nie!!!!!!!!!!!!!!11
ja chce pecherza on jednak cos zrobil dla miasta...

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 28 wrz 2006, o 17:37

Tylko nie Bąkowska.

KLON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 18:30

Nieprzeczytany post autor: KLON » 28 wrz 2006, o 17:55

ANewDay zgadzam sie z toba w 10000000000% Pecherz powinien zostac jeszcze 1 kadencje!!! :D :lol:

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nie chcą agresywnych wypowiedzi.

Nieprzeczytany post autor: d3 » 30 wrz 2006, o 10:36

PO w Kaliszu wydało oświadczenie w związku z radiowym wystąpieniem Prezydenta Miasta

W oświadczeniu czytamy:
"Zwracamy się do piastującego Urząd Prezydenta Miasta Kalisza z prośbą o zaprzestanie agresywnych wypowiedzi pod adresem Platformy Obywatelskiej. Awantur w życiu publicznym naszego kraju mamy już bowiem serdecznie dość. Chcemy rzetelnej odpowiedzi na pytania, które zadaliśmy w związku z narastającymi wątpliwościami dotyczącymi budowy hali widowiskowo-sportowej na osiedlu Dobrzec.
Stwierdzenie, iż członkowie Platformy Obywatelskiej są "pomyleni" uznajemy za przejaw braku elementarnej kultury politycznej dra inż. Janusza Pęcherza. Panie Prezydencie, prosimy nie obrażać się na demokrację! Każdy obywatel ma prawo publicznie zadawać Panu pytania, szczególnie jeżeli jest zaniepokojony sytuacją w naszym mieście.
Pana wyjaśnienie, że halę wznosi się szybko, jak i inne inwestycje, tylko pogłębia nasz niepokój. Powołał się Pan bowiem na budowę tras: Stanczukowskiego i Bursztynowej. Dodając do tego błyskawiczny remont ul. Wrocławskiej. Możemy stwierdzić tylko jedno:
Wszystko, co Pan do tej pory "SZYBKO BUDOWAŁ" w Kaliszu jest żle wykonane albo się rozpada!
Wrocławska jest od miesięcy rozkopana. Nowe trasy pękają, widać gołym okiem wewnętrzne elementy konstrukcyjne dróg. Służby miejskie stawiają znaki ograniczenia prędkości. Zamykana jest Trasa Bursztynowa. A wystarczyło tylko dokończyć inwestycje rozpoczęte przez władze poprzedniej kadencji. Ale nie szybko - tylko porządnie.
Dochodzą nas informacje, że budowie hali towarzyszy wiele niejasności. Czy prawdą jest, że zamontowano tam atrapy okien i hala jest na tyle ciemna, że nawet w dzień trzeba będzie włączać energochłonny system oświetleniowy? Czy jest prawdą, że wyraził Pan zgodę na skrócenie konstrukcji hali o dwa przęsła, przez co mieści ona o kilkaset osób mniej niż pierwotnie zakładano?
Panie Prezydencie, czy szanuje Pan Kaliszan i gospodarnie wydaje nasze pieniądze? Przecież kampania reklamowa, komisja konkursowa i nagrody w plebiscycie na nazwę hali również były finansowane z pieniędzy Kaliszan.
Zapytaliśmy Pana także, czy zamierza zrobić z tej inwestycji wielki spektakl przedwyborczy dla siebie i "Samorządnego Kalisza". W ostatnim wydaniu lokalnego tygodnika czytamy bowiem zapowiedż trzydniowej imprezy z okazji otwarcia hali. Czy takie igrzyska zamierza Pan zorganizować dla kaliszan w ramach swojej kampanii prezydenckiej?"


Co o tym sądzicie?

zródło: http://www.ecentrum.pl/show_news.php?page=1&id=510

ODPOWIEDZ