Prezydent???a co wy o nim sadzicie?

Czy janusz pecherz jest dobry prezydentem?

tak
20
42%
nie
24
50%
nie wiem
4
8%
 
Liczba głosów: 48

Jakub

Prezydent???a co wy o nim sadzicie?

Nieprzeczytany post autor: Jakub » 21 kwie 2007, o 11:22

Jestem zwolennikiem kaliskiego prezydenta!!

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 21 kwie 2007, o 16:20

Każdy głupi jest jego zwolennikiem, jeszcze nie zauważyłeś?
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 21 kwie 2007, o 17:56

WW: Hahahaha!!! :lol: :lol: Prezydent ruszyl Kalisz z dołka ale robi to tylko dla podtrzymania swojej prezydentury, nie dla miasta.....Teraz zreszta widzimy jak spoczal na laurach....Heh :lol:
*All Rights Reserved*

Szymon_92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2006, o 22:00
Lokalizacja: Kalisz/ Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Szymon_92 » 26 kwie 2007, o 20:43

Absolutorium dla prezydenta Janusza Pęcherza udzielone jednomyślnie. Wszyscy radni uznali, że zeszłoroczny budżet został wykonany prawidłowo.

Prezydent podkreślał, że największym sukcesem zeszłorocznego planu finansowego jest 15 milionów wolnych środków, które można wykorzystać w tym roku.


Za te pieniądze prezydent chce budować lodowisko. Remontować miejskie drogi i kupić budynek, w którym będą się mieściły mieszkania socjalne.

Radny Filip Żelazny z klubu PIS podkreślał, że to dopiero początek dyskusji o wydatkowaniu wolnych środków.


Z kolei radni Platformy Obywatelskiej wyjaśniali, że absolutorium udzielają, ale nie podobają im się opóżnienia w miejskich inwestycjach. To już po raz 5 prezydent Janusz Pęcherz jednomyślnie otrzymuje absolutorium. Decyzję przyjęto oklaskami.

rc.fm

Jakub

Nieprzeczytany post autor: Jakub » 24 cze 2007, o 23:21

ww pisze:Każdy głupi jest jego zwolennikiem, jeszcze nie zauważyłeś?
tak każdy głupi jest zwolennikiem a przeciwnicy opęcherza tez są zwolennikami!

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 24 cze 2007, o 23:33

na szczęście gimnazjaliści nie mają praw wyborczych :)
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 7 wrz 2007, o 00:00

No chyba nie bylo lepszego prezydenta miasta Kalisza, dla mnie jest ok.
Andrzej

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 8 sie 2010, o 19:34

Dokładnie nie było lepszego prezydenta od Pęcherza
Ale by był o wiele lepszym jak by walczył o przystanek KDP w kaliszu.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 8 sie 2010, o 20:44

Caspress pisze:Dokładnie nie było lepszego prezydenta od Pęcherza
Ale by był o wiele lepszym jak by walczył o przystanek KDP w kaliszu.
Tu właśnie tkwi problem Kalisza, od 1989 r. nie było prezydenta, który przysłużyłby się mocno do rozwoju naszego miasta. Obecny prezydent, tak tu na forum krytykowany, jest nazywany najlepszym, beznadzieja, to po prostu pech tego miasta, że nie miało do tej pory jeszcze dobrego prezydenta.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 sie 2010, o 08:02

Tak jak napisał Artur. Sam wiele razy pisałem, ze owszem Pęcherz jest nalepszym Prezydentem od lat. Tylko, ze jego poprzednicy byli tak SŁABI, że wysatarczyłe bardzo przeciętny Pecherz, aby ludzie myseli, ze maja super prezydenta. A wszyscy widza jak jest, że ściganiem inwestycji, z funduszami z UE, szybka koleja, i walką o pozycje w woj. wielkopolskim. Rządy tej ekipy to 3 (dostateczny), nic więcej. Płaci za to cały Kalisz, czyli My wszyscy mieszkańcy. Najgorsze, że praktycznie cała RM jest tak samo słaba :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 11 sie 2010, o 01:34

Szkoda, że nie mam porównania z innymi prezydentami. Jak dla mnie, prezydent jest dość nijaki. Robi trochę dobrego (inwestycje, imprezy organizowane przez miasto), ale sprawia wrażenie człowieka, który nie potrafi samodzielnie podjąć decyzji.
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Prezydent???a co wy o nim sadzicie?

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 30 gru 2012, o 12:56

ja jestem przeciwnikiem prezydenta. Po pierwsze nie chce tutaj pana prezydenta obrazac ale wg mnie prezydent powinien dawac zielone swiatlo dla inwestycji i sciagac je. Nie podoba mi sie to ze KLA zostalo spowrotem znacjonalizowane przez miasto- wiemy ze wczesniej miasto sprzedalo wiekszosc udzialow brytyjskiej firmie przewozowej, dzieki niej chyba jako pierwsze albo jedno z pierwszych miast mielismy wymienione autobusy na nowe niskopodlogowe. Nie podoba mi sie ze miasto buduje duzo obiektow uzytecznosci publicznej ktore w przyszlosci beda powiekszac dziure budzetowa bo okaze sie ze miasto n ie ma pieniedzy na ich utrzymanie jak teraz basen OSRIR ktory wymaga gruntownego remontu. takie inwestycje jak aqua park, lodowisko to powinni budowac prywatni przedsiebiorcy ktorzy by zobaczyli czy rynek do tego dorosl. Nie wiem moze zle mysle, ale miasto powinno ulatwiac zakladanie i prowadzenie dzialanosci gospodarczej a jak ulatwia to i wiecej sie inwestuje a jak inwestuje to wiecej jest pieniedzy z tytulu podatkow bezrobocie spada, przedsiebiorcy inwestuja w np lodowiska lub hale sportowe bo ludzie maja pieniadze i chetniej by chodzili sie ukulturalnic czy rekreacyjnie zrelaksowac etc. trzeba myslec w przyszlosc a nie tylko na dzis, jak bedzemiy myslec tylko na dzis okaze sie ze nie mamy pieniedzy na utrzymanie tego wszystkiego, podatki beda zwiekszane ludzie beda biedniejsi a w konsekwencji dojdzie do ruiny obiektow bo nie bedzie pieniedzy na remont. Pozdrawiam Wszystkich myslacych racjonalnie, ekonomicznie i przyszlosciowo. Jak widac tytuly wiedzy nic tu nie daja

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Prezydent???a co wy o nim sadzicie?

Nieprzeczytany post autor: jp » 30 gru 2012, o 15:36

Kudlaty pisze:Nie podoba mi sie to ze KLA zostalo spowrotem znacjonalizowane przez miasto- wiemy ze wczesniej miasto sprzedalo wiekszosc udzialow brytyjskiej firmie przewozowej, dzieki niej chyba jako pierwsze albo jedno z pierwszych miast mielismy wymienione autobusy na nowe niskopodlogowe.
Angielscy wspólnicy mieli tylko kilkanaście procent udziałów i chyba już od wielu lat nie byli zainteresowani współpracą z Kaliszem i inwestowaniem w KLA. Do odkupienia udziałów "zmusiła" miasto nowa dyrektywa unijna. Chodziło o możliwość samodzielnego aplikowania o środki unijne np. na zakup nowych autobusów, co w przypadku spółki z prywatnym udziałowcem nie było możliwe. Odkupienie udziałów kosztowało miasto kilkaset tysięcy zł., dokładnie nie pamiętam.
Nie jest też prawdą, że dzięki brytyjskiej firmie mieliśmy wymienione autobusy, ponieważ Brytyjczycy nie inwestowali w KLA. Współpraca z firmą Southern Vectis praktycznie skończyła się w momencie kiedy się rozpoczęła :wink: , czyli zaraz po wdrożeniu know how na początku lat 90.

Poza tym masz sporo racji.

ODPOWIEDZ