Kalisz lat 80 i 90-tych XX wieku

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Lokalizacja: Kalisz (Rogatka /Szczypiorno), Poznań (Jeżyce/Naramowice), Bergen (Årstad)

Re: Kalisz lat 80 i 90-tych XX wieku

Post autor: <Przemek> » 2 paź 2016, o 17:42

Taka mała historyczna ciekawostka z ostatniej dekady minionego stulecia. Niestety byłem zbyt mały, żeby coś takiego pamiętać i na taki smakołyk się załapać. Ktoś był? :)
22 lata temu, 1 października 1994 r. na kaliskim rynku skonsumowany został największy na świecie lód na patyku. Ważył 8280 kilogramów – nie licząc orzechów i czekolady – a wykonany został przez firmę Augusto.
cyt. http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... ,5227.html" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 2 paź 2016, o 17:59

Pamietam to. Ale to był tłok, a emeryci pokazali swoją siłą. Przebić się przez ich szeregi było prawie niemożliwe. Z tego co się dowiedziałem, później te lody ładowano do wiaderek.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jerraz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: jerraz » 2 paź 2016, o 19:31

lody ładowano do wiaderek ;-) dokładnie.
i ten wielgachny patyk w tym lodzie ;-)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Lokalizacja: Kalisz (Rogatka /Szczypiorno), Poznań (Jeżyce/Naramowice), Bergen (Årstad)

Post autor: <Przemek> » 2 paź 2016, o 19:45

I że te lody się ludziom w tych wiaderkach nie potopiły :D

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaczorkalisz » 2 paź 2016, o 20:27

pamietam jak pozniej wracalem do domu, cala droga byla uslana w smieciach po tej imprezie, wszedzie tacki :) na poczatku dawali po kawalku a pozniej zostalo im tego loda od groma i ladowali w wiadra :)

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: FATUM » 2 paź 2016, o 21:52

Znam osobę która twierdzi że ten patyk wisiał u niego na ścianie w mieszkaniu :lol:
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: <Przemek> » 16 paź 2016, o 19:07

Na Facebookowej grupie Historii Kalisza na zdjeciah pojawil sie film z wizyty JPII w Kaliszu. Krotszy od tego, ktory mozna znalezc obecnie w swieci, bo tylko 15 minutowy, ale dla mnie o wiele ciekawszy. To taka krotka relacja z przygotowan i samej wizyty. Kamera uchwycila momenty przejazdu przez miasto czy naprawy ulic w scislym srodmiesciu, specjalnie na potrzeby wizyty papieza. Moja nostaligczna dusza milosnika lat 90 jest bardzo podekscytowana. Polecam, zobaczcie sobie. :) Ogolnie fajnie jest zobaczyc takie stare materialy sprzed 20 lat. Dla mnie fascynujace jet tam wszstko, sam fakt, ze jest to film o Kaliszu, pokazuje ludzi, jak sie kiedys nosilo, jak wygladalo miasto wcale nie tak dawno temu, no a wreszcie przeciez sam papiez tu zawital :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Post autor: gawronik13kalisz » 16 paź 2016, o 23:04

Mega, szeregi kamienic w rusztowaniach :D skąd wtedy nagle wzięli tyle kasy żeby wszystko (przynajmniej prowizorycznie) naprawic? :shock: :o
I druga sprawa - po tak krótkim czasie od tego remontu centrum wygląda jakby nie robiono tam czegokolwiek dłużej niż 20 lat temu
Już nawet Trębacz płacze z herbu, bo na to co się dzieje z miastem nie starcza mu nerwów!®

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: <Przemek> » 16 paź 2016, o 23:10

Fajnie sie patrzy na takie rzeczy, wszystko sie ciekawe wydaje na takich filmikach. Kto wie, moze ktorys z forumowiczow odnajdzie tam siebie :)

Ja do tej pory myslalem, ze odnawiane byly tylko fasady budnkow na trasie przejazdu. Na filmie wodac tez rozkopane ulice na starowce.

ODPOWIEDZ