Iluminacja zabytkow

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Iluminacja zabytkow

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 24 sty 2011, o 20:57

Wlasnie dzisiaj mialem okazje podziwiac nowa iluminacje ,,Kopra''. Ocencie sami :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sorry za jakosc, ale robilem ,,z reki''.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 sty 2011, o 18:16

No i coo? - zadnych zachwytow forum nie wykazuje, to wylączyli :D . Miasto Wam pieknieje, a Wy nic! A czy chcielibyscie by most Kamienny po skuteczbnym remoncie byl takze iluminowany? Bo ja taak! Nawet widzialbym w nieduzej odległosci kamienne schodki i platforme z barierka na dole dla lepszego ogladu.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 29 sty 2011, o 18:58

Jeśli chodzi o most kamienny to mogliby go póżniej oświetlić na jakiś ładny kolorek czemu by nie ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 sty 2011, o 19:27

Sprawa do szybkiego przemyslenia zwłaszcza, że władze chca pozyskac kase z Unii na remont. Mozna by wtedy tak kompleksowo zadziałac, a i chyba sam wniosek miałby wieksze szanse ,,przebicia''. Bo ten most poprostu trzeba ogladac, trzeba podac go turystom do ogladania, a nie przemykac szybko po nim - autkiem lub per pedes uwazajac jeszcze by przez autko nie być potraconym :wink:. Trzeba go podac jak wykwintne danie! Tylko te cholerne rury! One zawsze zepsuja smaczek. Czy ich ,,niedasie'' , jak na PKP ???
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

emil_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 24 sie 2010, o 07:20
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: emil_p » 29 sty 2011, o 19:37

Z rurą nie da chyba rady nic zrobić, nikt nie bawiłby się aby przerzucić ją pod dnem Prosny. Jeśli już coś z nią robić, to można albo przebudować sieć wod-kan, tak, aby omijała Most, albo puścić ją wewnątrz mostu. Podejrzewam, że podkład pod drogę na moście stanowi jakiś lużny materiał, żwir, może grys, może przy okazji remontu zdołano by schować rury do środka konstrukcji mostu? Wymaga to bardzo radykalnych prac, ale znacząco poprawiłoby wygląd mostu... Chociaż to może dopiero jeśli powstałby tam deptak, auta mogłyby uszkodzić nowe konstrukcje. Wiem, fantazjuję. Pewnie zostanie jak jest. Szkoda...

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 29 sty 2011, o 19:57

No podczas remontu nawierzchnia ma być rozebrana do samej konstrukcji mostu. Następnie mają być uzupełnione luki i ułożona nawierzchnia od nowa. Ale powątpiewam aby ktokolwiek myślał o tych rurach w ten sposób.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 sty 2011, o 20:22

Uwazam, ze te problemy rozwiaza specjalisci. Skąd innad wiem, ze uzytkownicy tego ,,tranzytu warunkowego'' maja termin, który w tym roku ulega ekspiracji i na dobra sprawe to jest dla nich jedyna okazja by nie szpecić Miasta do połowy XXI wieku.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 19 kwie 2011, o 22:40

Oświetlenie Liceum Dwojga Imion skończyło się na jednowieczorowej iluminacji.
Niedawno podziwiałem inny obiekt ,,podświetlony''. To czarująca ex willa mec.Jażwińskiego, przezwana Kalisią. Tylko dlaczego iluminacja jest tak niesmiała? Od górnej kondygnacji tylko,? Czy ja tylko miałem takie szczęście?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 kwie 2011, o 21:31

Obrazek (fot. andrzej)
Zauważyłem że kamienica (ta z Deichmanem, obok remontowanej ileś tam lat) ta pomarańczowa ma bardzo fajne podświetlenie, albowiem zmienia się ono co jakiś czas, np. była ona podświetlona na czerwono a chwile póżniej na różowo i fioletowo. Mogli by tak zrobić, wg. mnie chociażby kamienice na GR i również ratusz. Nie wiem jak wy widzicie taką iluminację ale mi się podoba.
g13k

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 kwie 2011, o 22:58

Gawronik, obawiam się , że u Ciebiue wystąpiło zjawisko ,,fatamrugany'' :wink:? Niech oni sobie póki co dokazują, potem wszystko musi zagrać z przyjętą przez Miasto koncepcją!
Twoja fota nie ilustruje jednak żadnej iluminacji. Musisz się ,,sprężyć'' :)!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 kwie 2011, o 09:12

Fota nie moja, a andrzeja, ale jeżeli będę to cyknę ;)
g13k

ODPOWIEDZ