R.I.P.

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

R.I.P.

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 5 wrz 2015, o 18:18

Taki temat chciałem założyć wcześniej - o obiektach, które odeszły i nie stanowią już krajobrazu naszego miasta. W ostatnim czasie, każdy naliczy sporo budynków, które ustąpiły miejsca, a to nowej drodze, a to innym budynkom. Na początek chyba mało znany budynek mieszkalny z Warszawskiej ze sporym ogrodem - dziś wolny plac, o czym jest w innym dziale.

Obrazek

- sierpień 2015 r.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: R.I.P.

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 5 wrz 2015, o 21:04

Myślę, że dobry pomysł z takim tematem. Od razu przypomina mi się ten pałacyk na Częstochowskiej, gdzieś w okolicy grodziska. Z tego, co pamiętam kilka lat temu była tu chyba burzliwa dyskusja na ten temat, tak samo na kaliskim forum gazety.pl.

Awatar użytkownika
Obbrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 27 cze 2010, o 20:29

Re: R.I.P.

Nieprzeczytany post autor: Obbrus » 29 wrz 2015, o 16:49

Od razu przypomina mi się ten pałacyk na Częstochowskiej, gdzieś w okolicy grodziska.
Dwór Pedów, prawda. To już prawie 8 lat od jego wyburzenia.

Niepowetowaną stratą jest także na pewno budynek przy Szewskiej 2, wciąż figurujący w ewidencji zabytków jako dom z 2. połowy XIX wieku, wraz z okoliczną różnorodną zabudową znakomicie świadczący o intensywnym rozwoju miasta w XIX i XX wieku. XXI wiek nie okazał się dla niego łaskawy. O jego losie już w innych tematach pisaliście, ale nie zaszkodzi go przypomnieć.
Być może jego ostatnie zdjęcia, z października 2013:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Listę ostatnio rozebranych drewnianych domów obejmujące Szewską 2 i kilka innych umieszczę w temacie o drewnianym budownictwie w dziale zdjęciowym.

Po sąsiedzku z Szewską 2 poległ także inny dom, przy Ogrodowej 43. Zdjęcie z października 2013:

Obrazek

A tutaj już Widok 23, o tej rozbiórce chyba wspomniał ktoś kiedyś w temacie o małych inwestycjach. Zdjęcie z września 2013:

Obrazek

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: R.I.P.

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 wrz 2015, o 10:25

A na zdjęciach Google Street View z 2014 przy ul. Szewskiej 2 rosną piękne chaszcze...

ODPOWIEDZ