Możliwe problemy z działaniem forum

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 10 sty 2008, o 13:08

Chyba forum ponownie zaczęło szwankować. Najpierw problemy z wejściem na forum, teraz widzę że wszystkie rangi użytkowników niezależnie od postów pozmieniały się na "użytkownik" (osobiście rangi mi wiszą :P)

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1844
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 10 sty 2008, o 13:54

Zlikwidowaliśmy licznik postów i rangi 8)
a problemach z wejściem sprawa jest właśnie wyjasńiana :wink:

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 lis 2008, o 22:17

Dzisiaj wieczorem miałem mały problem z dostępem do forum ale nie wiem gdzie tkwiła przyczyna.Pojawiał się komunikat że nie można odnależć bazy danych.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 29 lis 2008, o 22:36

Pewnie admin bawił się skórkami ;) też miałem ten błąd.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 lis 2008, o 22:43

Skórkami powiadasz..... :lol: :lol: :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 30 lis 2008, o 00:07

No tak... głodnemu chleb na myśli :D:D:D:P

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 gru 2008, o 22:21

Jak wygląda system zabezpieczeń naszego forum???Tak tylko pytam bo w świetle doniesień prasowych na przyszły rok nie wygląda to dobrze.Pytam z ciekawości.

Czeka nas wielki zalew wirusów i spamu
Rzeczpospolita - 08-12-2008 05:48
Liczba wirusów i złośliwego oprogramowania, jakie pojawią się w Internecie w 2009 r., będzie pięć razy większa niż wszystkich zagrożeń, jakie pojawiły się do tej pory – prognozuje firma McAffe.
Liczba zagrożeń dla komputerów rośnie bardzo szybko. W 2008 r. odnotowano 400 proc. więcej przypadków cyberprzestępczości niż rok wcześniej – mówi “Rzeczpospolitej” David DeWalt, szef amerykańskiej firmy McAffe, jednego z największych na świecie producentów oprogramowania antywirusowego.

Według nie tylko McAffe, ale także innych producentów zabezpieczeń – jak Norton, Symantec, Kaspersky czy czeski AVG – powodem wzrostu liczby zagrożeń jest rosnąca opłacalność uprawiania cyberprzestępczości. – 80 proc. ataków hakerskich ma podłoże finansowe. Roczna wartość tego rynku wynosi 1,5 – 1,6 mld dol. – mówi DeWalt.

Według niego coraz większym zagrożeniem będą zawirusowane strony internetowe. – Wizyta na nich będzie oznaczała zainfekowanie komputera. Już teraz np. jedna czwarta stron WWW w Chinach czy Rosji jest zainfekowana – wylicza DeWalt.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 9 gru 2008, o 01:24

Damy radę, phpbb jak phpbb ;)

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

szata graficzna

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 19 gru 2008, o 14:39

szata graficzna jest ok tylko lepiej bylo by zrobic jakies oznaczenia czytelniejsze jak sa nowe posty na forum, bo mi sie wszystko zlewa z oczami i nie wiem gdzie sa nowe ogloszenia. Tamto stare forum bylo lepsze bo bylo czytelniejsze

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 19 gru 2008, o 19:24

ja korzystam ze starej skórki :) tamta "zielonkawa" mi nie podeszła :)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 sty 2009, o 23:42

Czy ten artykuł co wklejam będzie miał coś wspólnego z działaniem naszego forum????

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2008 roku laboratorium Panda Security zarejestrowało więcej odmian złośliwego oprogramowania niż w sumie w ciągu 17 lat. Według tej firmy rok 2009 rok przyniesie jeszcze więcej trojanów, fałszywych programów antywirusowych i starych wirusy w nowych wersjach. Także w wersjach na Mac OS i Linux.
Panda Software, producent oprogramowania z dziedziny bezpieczeństwa, prognozuje, że trojany bankowe oraz fałszywe programy antywirusowe nadal należeć będą do najpopularniejszych rodzajów złośliwego oprogramowania. Pierwsze z nich powstają w celu kradzieży haseł do usług bankowych, numerów kont itp. Z kolei fałszywe programy antywirusowe symulują działanie rzeczywistych systemów zabezpieczających, przekonując użytkowników, że ich komputery zostały zainfekowane złośliwymi kodami. Chodzi o to, by nakłonić Internatów do zakupu pełnej wersji fałszywego „antywirusa”.

Jeżeli chodzi o sposoby dystrybucji złośliwego oprogramowania, PandaLabs przewiduje coraz szersze wykorzystanie portali społecznościowych. Będzie się to odbywało nie tylko poprzez rozpowszechnianie robaków wśród ich użytkowników, ale także poprzez wykorzystywanie złośliwych kodów do kradzieży poufnych danych.

W dalszym ciągu będzie także rosła liczba ataków polegających na wprowadzeniu kodu SQL (SQL injection). Atak tego rodzaju powoduje infekcję niczego nieświadomych użytkowników wówczas, gdy ci odwiedzają pewne witryny internetowe. Cyberprzestępcy wykorzystują w tym celu luki w zabezpieczeniach serwerów, na których znajdują się odwiedzane strony.

W 2009 roku z pewnością zyskają popularność narzędzia do pakowania i ukrywania kodu. Narzędzia te wykorzystuje się do kompresji złośliwego oprogramowania i utrudniania jego wykrycia. Cyberprzestępcy będą starali się unikać stosowania standardowych narzędzi dostępnych na forach czy witrynach internetowych, na rzecz własnych produktów ukrywających kod, aby uniknąć wykrycia przez systemy zabezpieczające na podstawie sygnatur.

Laboratorium Panda Security prognozuje gwałtowny wzrost ilości złośliwego oprogramowania wymierzonego w nowe platformy, takie jak Mac OS Leopard X, Linux, czy iPhone. Jednak liczba tych złośliwych kodów nie będzie równie wysoka jak w przypadku systemów Windows.

- Przyczyną tego jest ograniczona skuteczność tego rodzaju infekcji. Jeżeli z każdego miliona użytkowników zaledwie 3 proc. zostaje zainfekowanych, dużo korzystniej rozesłać zagrożenia na platformę wykorzystywaną przez miliony użytkowników niż na mniej popularną, która zagwarantuje znacznie mniejszą liczbę potencjalnych ofiar – wyjaśnia Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa w Panda Security Polska.

W ciągu ostatnich miesięcy 2008 roku laboratorium PandaLabs przeprowadziło badanie, które wykazało oczywisty związek między kryzysem finansowym a strategiami stosowanymi przez autorów złośliwego oprogramowania. Ustalono, że każdy spadek notowań giełdowych pociąga za sobą nagły wzrost liczby złośliwych programów znajdujących się w obiegu. Z kolei wzrost stopy bezrobocia przekłada się na zwiększenie liczby fałszywych ofert pracy, które służą werbowaniu tzw. mułów pieniężnych, czyli osób pomocnych w praniu pieniędzy pochodzących z nielegalnych żródeł. Według prognoz PandaLabs podobne zjawiska będą miały miejsce w 2009 roku.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 8 sty 2009, o 01:35

Nigdy nic nie wiadomo ;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 21 sty 2009, o 15:12

Mieliście problemy z dostępem do forum w ciągu ostatnich dwóch dni????
Ja miałem,próbowałem z różnych komputerów i nic.Ciągle pokazywał Mi się ten komunikat;

This Account Has Been Suspended
Please contact the billing/support department as soon as possible.
http://fire.fastom.pl/suspended.page/
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 21 sty 2009, o 15:25

To samo.Ale dziś na całe szczęscie już działa :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

krocik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 26 sie 2007, o 11:38
Lokalizacja: Szczypiorno

Nieprzeczytany post autor: krocik » 21 sty 2009, o 16:55

Serwer nie opłacony na czas :twisted:

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1844
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 21 sty 2009, o 18:27

krocik pisze:Serwer nie opłacony na czas :twisted:
tutaj się mylisz... serwer jest opłacony jeszcze na kilka miesiecy :wink:

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 kwie 2009, o 01:16

U mnie już prima aprilis,ciekawe ile prawdy jest w tym artykule.....pożyjemy,zobaczymy.


logo CNN, PH/31.03.2009 18:08
Grozi nam "komputerowa bomba zegarowa"
Pamiętacie przerażające zapowiedzi o sławnym "wirusie milenijnym"? Analitycy zajmujący się bezpieczeństwem komputerowym przedstawiali najczarniejsze scenariusze tego, co miało się wydarzyć, kiedy nasze zegary wybiją północ wskazując na 1 stycznia 2000 roku.
Teraz specjaliści komputerowi liczą na to, że kolejna komputerowa bomba zegarowa zapowiadana na 1 kwietnia, czyli robak Conficker.c, okaże się równie niegrożny.

Mając jednak świadomość, że sam optymizm może nie wystarczyć, poniżej kilka informacji na temat tego, jak można przygotować siebie i swój komputer, aby ustrzec się ewentualnych problemów.

Czym jest Conficker.c i co takiego może zrobić?

Conficker.c to robak komputerowy – szkodliwy program, który zainfekował już od pięciu do dziesięciu milionów komputerów. Na razie symptomy tych infekcji nie były odczuwalne, ale 1 kwietnia komputer kontrolny tzw. "master" ma przejąć kontrolę nad komputerami zainfekowanymi, tzw. zombie – wyjaśnia Don DeBolt, dyrektor ds. kontroli zagrożeń w nowojorskiej firmie CA, która zajmuje się oprogramowaniem komputerowym i usługami IT.

Trudno odgadnąć, co stanie się w Prima Aprilis.

Szkodliwy program może na przykład usunąć wszystkie pliki z zainfekowanego komputera, wykorzystać kontrolowane zombie, by zamykać strony internetowe, czy monitorować klawiaturę komputerową zbierając w ten sposób prywatne informacje, takie jak hasła, czy dane potrzebne do logowania na strony bankowe – ostrzegają eksperci.

Co bardziej jednak prawdopodobne – mówi DeBolt – wirus może próbować skłonić użytkowników komputerowych do zakupu fałszywego oprogramowania lub wydania pieniędzy na jakieś inne produkty.

Eksperci zauważają, że hakerzy zdecydowanie odchodzą od opracowywania programów tylko dla głupiego żartu, a zwykle próbują na nich w jakiś sposób zarobić.

Jak działa Conficker.c?

Conficker.c ukrywa się w komputerze w sposób, który trudno wyśledzić. Program powstrzymuje na przykład system Windows zapobiegając jego automatycznym aktualizacjom, które mogłyby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom komputera.

Poza tym kod programu został stworzony tak, by ewoluować z czasem, a jego autor najprawdopodobniej tworzy aktualizacje, które zapobiegają neutralizacji wirusa.

Kto jest autorem robaka?

Niewiadomo, kto napisał szkodliwy program, ale odpowiedzi na to pytanie szuka Conficker Cabal – grupa ekspertów, którzy zajmują się ściganiem cyberprzestępców.

Specjaliści ustalili, że niektóre z ostatnich programów pochodziły z państw Europy Wschodniej będących poza jurysdykcją Unii Europejskiej – mówi Patrick Morganelli, wiceprezydent do spraw technologii firmy Enigma Software. Autorzy wirusów komputerowych często ukrywają się w tych krajach, ponieważ tam jest ich trudniej złapać i ukarać – dodaje Morganelli.

W pewien sposób grupa Conficker Cabal szuka również czegoś w rodzaju „odcisków palców” autorów tego programu. Jak wyjaśnia Dekolt, eksperci przeszukują stare programy sprawdzając, czy jakiś styl programowania nie przypomina tego, który został wykorzystany w Conficker C.

Morganelli dodaje jednak, że perspektywy na złapanie twórcy robaka nie są najlepsze. - Dopóki nie otworzą ust, nigdy nie zostaną znalezieni – dodaje.

W obecnej chwili najlepszym sposobem jest więc przygotowanie i kontrdziałanie.

Jak można sprawdzić, czy mój komputer został zarażony?

Najszybszy sposób na sprawdzenie tego, czy twój komputer nie jest zarażony, jest przejrzenie, czy w marcu zostały ściągnięte jakieś automatyczne aktualizacje Windows. Jeśli tak, twój komputer najprawdopodobniej jest czysty – mówi DeBolt.

Firma Microsoft opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała, że „aktywnie uczestniczy w pracach zmierzających do unieszkodliwienia robaka”. Użytkownicy, którzy nie mają najnowszej aktualizacji Windowsa, a obawiają się, że ich komputer może być zarażony. powinni odwiedzić stronę http://safety.live.com – czytamy w oświadczeniu.

Osoby, który używają innego oprogramowania antywirusowego, powinni upewnić się, że mają najnowsze aktualizacje, ponieważ Conficker.c również mógł zablokować ich automatyczne ściąganie.

Jak ewoluował Conficker.c?

Pierwsza wersja robaka Conficker, oznakowana literą A, została wypuszczona pod koniec 2008 roku. Wykorzystywała 250 adresów internetowych, generowanych dziennie przez system, jako środka komunikacji miedzy komputerem "master", a jego "zombie". Celem pierwszej wersji wirusa była sprzedaż użytkownikom komputerowym fałszywego oprogramowania antywirusowego – mówi Morganelli.

Eksperci ds. bezpieczeństwa poradzili sobie jednak z problemem współpracując z Internetową Korporacją ds. Nadawania Nazw i Numerów (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers – ICANN) uniemożliwiając funkcjonowanie lub wykupując problematyczne adresy URL.

W styczniu tego roku wypuszczono jednak drugi wariant robaka – Conficker.b – który zainfekował milion komputerów więcej.

Wersja trzecia, Conficker.c, kiedy stanie się aktywna, ma natomiast generować 50 tysięcy adresów URL dziennie, zamiast wcześniejszych 250 – mówi DeBolt.

Jakie działania podjęto, by walczyć z robakiem Conficker?

Specjaliści szukają autora szkodliwego oprogramowania oraz sposobów na to, jak kontrolować zniszczenia powodowane przez robaka, czy też możliwości jego zupełnej likwidacji. Motywuje ich między innymi nagroda w wysokości 250 tysięcy dolarów, jaką oferuje firma Microsoft.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 1 kwie 2009, o 01:22

Czy inni mają tez coś nie tak z wyswietleniem na forum godziny ukazywania sie napisanej wiadomości ? Np. napisałem wiadomość na forum o godzinie 1.14 ale na forum wyświetla mi się , ze napisano ją o godzinie 0.14. To dotyczy wszystkich wiadomości.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 kwie 2009, o 01:26

Moje posty wyświetlają się z polskim czasem czyli godzinę do tyłu chociaż jest godzina do przodu ale specjalnie tak ustawiłem zegar.

[ Dodano: Sro, 01.04.2009, 0:06 ]
Sprawdzałem po wysłaniu ostatniego posta i faktycznie jest różnica aż 2 godzin i 10-ciu minut.Nigdy wcześniej tak nie było.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 1 kwie 2009, o 19:53

Nie wiem czy pod coś to podchodzi ale ja zrobiłem sobie zakładkę naszego forum i taki mały obrazek przy tym to znak "polsat" tej stacji telewizyjnej.;/;/;/;/Ale to pewnie coś u mnie jest nie tak. A ja tez ostatnio dosyć często musze długo czekać aż mi się na ładuje ta stronka.

ODPOWIEDZ