Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Tereny niezagospodarowane.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 maja 2009, o 18:17

Mógłby zrozumieć, że ktoś ma dość Warszawie i wyjezdża na wieć.Ale, gdzie Kalisz, a gdzie Warszawa.Polskie miasta sobie z tym zjawiskiem nie radzą.Co się może skończyć, upadkiem śródmieść w wielu polskich miastach.Jeszcze w latach międzywojennych około 70% Polaków mieszkało na wsi.Zresztą zawsze tak było dopiero po II w św. to się zmieniło, i aktualnie więcej ludzi mieszka w mieście.Ale ta tendancja się zmienia, a więc wracamy do korzeni.Może ostatnie 50 lat to za mało,żeby Polacy poczuli związek z miastem.
Są ludzie, którzy chca walczyć z tym zjawiskiem poprzez ciagłe zwiekszanie granic, ale to kompletnie bez sensu.Jest to drogie i skomplikowane.Gdyby czynsz w kamienicach był znosny, z checią bym sobie w którejś z nich zamieszkał.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 11 maja 2009, o 18:17

wollny - to nie do końca tak , że wszystko można zwalic na suburbanizację. Po prostu - życie nie znosi próżni...
Wielu ludzi chciałoby mieszkać w kamienicach w centrum.
Ale nie w ruderach ze śmierdzącymi klatkami , bez takich wygód jak c.o. czy bieżąca ciepła woda lub z problemem parkingowym.
Wielu też nie odpowiada sąsiedztwo okreslonego elementu.
Ponieważ te warunki nie są spełnione to wybierają bloki czy domki na peryferiach miasta.
Komuna przydziałami lokalowymi niestety zniszczyła centra miast.
Dziś budowa czy renowacja jednej kamienicy nic nie daje - co z tego że jest ona nowa , z wygodami , z sąsiadami "na poziomie" skoro obok krajobraz przypomina teren po wojnie.
To trzebaby reanimować całe kwartały ulic.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 11 maja 2009, o 20:26

Kiedyś mieszkałem w scisłym centrum Kalisza w starej kamienicy. Czynsz wynosił 600 zł, sezon grzewczy miesięcznie jakieś 400/500 zł (gaz), plus 150 zł prąd. Wszystkie okna w kamienicy były do wymiany mimo odnowionej elewacji. Na klatce schodowej każdego dnia człowiek wywijał wygibasy by ominąć litry moczu i innych nieczystości. Właścicielka oszczędzała na wywozie śmieci, które zawsze piętrzyły się na podwórku. Teraz jestem cały szczęśliwy, że mieszkam w nowym bloku.
P.S.
Oczywiście utrzymanie miesięczne obecnego mieszkania jest dużo tańsze.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 maja 2009, o 20:59

milo pisze:wollny - to nie do końca tak , że wszystko można zwalic na suburbanizację. Po prostu - życie nie znosi próżni...
Wielu ludzi chciałoby mieszkać w kamienicach w centrum.
Ale nie w ruderach ze śmierdzącymi klatkami , bez takich wygód jak c.o. czy bieżąca ciepła woda lub z problemem parkingowym.
Wielu też nie odpowiada sąsiedztwo okreslonego elementu.
Ponieważ te warunki nie są spełnione to wybierają bloki czy domki na peryferiach miasta.
Komuna przydziałami lokalowymi niestety zniszczyła centra miast.
Dziś budowa czy renowacja jednej kamienicy nic nie daje - co z tego że jest ona nowa , z wygodami , z sąsiadami "na poziomie" skoro obok krajobraz przypomina teren po wojnie.
To trzebaby reanimować całe kwartały ulic.

LUK pisze:Kiedyś mieszkałem w scisłym centrum Kalisza w starej kamienicy. Czynsz wynosił 600 zł, sezon grzewczy miesięcznie jakieś 400/500 zł (gaz), plus 150 zł prąd. Wszystkie okna w kamienicy były do wymiany mimo odnowionej elewacji. Na klatce schodowej każdego dnia człowiek wywijał wygibasy by ominąć litry moczu i innych nieczystości. Właścicielka oszczędzała na wywozie śmieci, które zawsze piętrzyły się na podwórku. Teraz jestem cały szczęśliwy, że mieszkam w nowym bloku.
P.S.
Oczywiście utrzymanie miesięczne obecnego mieszkania jest dużo tańsze.

No i w tych dwóch postach wg. Mnie zawarta jest cała tajemnica opuszczonych budynków.Może i znalazłoby się coś jeszcze ale nie ma sensu roztrząsać tego tematu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1376
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 11 maja 2009, o 21:09

Wszystko co piszecie to właśnie przyczyny suburbanizacji. Niestety generalnie ludzie mieszkający w centrum nie mają pieniędzy na renowację kamienic i dopóki centrum nie zmieni swojego charakteru i nie zostanie mu wrócony należyty szacunek i prestiż, dopóty będą w centrum straszyć puste kamienice.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 maja 2009, o 22:22

No cóż panowie, trudno się z wami nie zgodzić.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 16 maja 2009, o 11:38

Ale się dzisiaj zdziwiłem oczywiście na pozytywne :) Na ul. Majkowskiej burzona jest oczyszczalnia garbarni. Niezłe zbrojenie miała :) Może póżniej zrobię jakieś fotki. Szykuje się duży teren inwestycyjny, a co ważniejsze nie będzie już śmierdziało :D
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 16 maja 2009, o 12:51

i szczurow w tesco ;p

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 16 maja 2009, o 13:40

Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 maja 2009, o 15:33

Jak widać miasto ma mozliwości, aby zmusić własicieli do remontu starych i zaniedbanych kamienic.Brak mi słów, aby określic poziom niewiedzy naszych urzędników.
http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,78966, ... nnych.html
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 maja 2009, o 23:11

Adi pisze: Szykuje się duży teren inwestycyjny
No właśnie i tutaj się rodzi pytanie,co w tym miejscu powstanie???
Obstawiam,że jakiś market no bo co innego??
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 18 maja 2009, o 16:29

Płonąca kamienica
18 maja, 2009 - 10:56 — rc.fm

Kolejny pożar budynku przy ulicy Babinej 6 w centrum Kalisza. Dzisiejszej nocy przed ponad dwie godziny strażacy walczyli w nocy z pożarem klatki schodowej i dachu w opuszczonej kamienicy.

W akcji uczestniczyło 8 zastępów, czyli 25 strażaków. Na szczęście w budynku nie było ludzi. Prawdopodobnie przyczyną wybuchu ognia było podpalenie.

Przypomnijmy, że do grożnego pożaru, niemal w tym samym miejscu doszło też 4 maja.

Podpalacz w Kaliszu grasuje , może tak policja by się zabrała bardziej do wytężonej pracy i złapała podpalacza
:roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 18 maja 2009, o 16:47

Kamienica stoi w podwórzu zaraz za Improwexem. Ktoś ma cel w podpalaniu tego obiektu.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 18 maja 2009, o 19:06

Adi pisze:Kamienica stoi w podwórzu zaraz za Improwexem. Ktoś ma cel w podpalaniu tego obiektu.
... może właściciel?

asfaltsc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:50
Lokalizacja: SRODMIESCIE

Nieprzeczytany post autor: asfaltsc » 19 maja 2009, o 20:59

witam wszystkich ! Co do podpaleń opuszczonych budynków to jest raj dla młodzieży której się nudzi , wiem po sobie koszary Godebskiego największe podpalenie to dzieło moje i kolegów .. wyroki dostaliśmy żałujemy teraz itd a miała to być zwykła zabawa jak zawsze coś się podpaliło coś się działo straż przyjechała było na co popatrzeć tylko ten jeden raz przesadziliśmy. Wracając do tematu nie sadze żeby właściciel Improwexu miał coś z tym wspólnego
"To odeszlo juz nie wroci stracony ...."

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 maja 2009, o 21:32

asfaltsc pisze: wiem po sobie koszary Godebskiego największe podpalenie to dzieło moje i kolegów .. wyroki dostaliśmy żałujemy
Trochę za póżno na żale.I jest się czym k......wa chwalić.No nie trzymajcie Mnie bo wyjdę z siebie i stanę obok. :evil: :evil: :evil:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 19 maja 2009, o 21:45

nie no o improwexie jako sprawcy nawet nie pomyślałem ;) co do podpalania to naprawdę nie ma się z czego cieszyć
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 19 maja 2009, o 21:56

asfaltsc pisze:... wiem po sobie koszary Godebskiego największe podpalenie to dzieło moje i kolegów . wyroki dostaliśmy żałujemy teraz itd a miała to być zwykła zabawa jak zawsze coś się podpaliło coś się działo straż przyjechała było na co popatrzeć tylko ten jeden raz przesadziliśmy...
Chwalić się to ty nie masz czym :!: :!: :!:

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 maja 2009, o 22:12

Albo Prowokator, albo Debil.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 19 maja 2009, o 22:35

Kaliski Neron :x
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ