Teren przy Wrocławskiej, kolejny obiekt handlowo-usługowy

Tereny niezagospodarowane.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Teren przy Wrocławskiej, kolejny obiekt handlowo-usługowy

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 30 mar 2010, o 12:00

Trwa burzenie starych budynków zlokalizowanych przy ulicy Wrocławskiej dawnych magazynów Społem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tego co wiem to plan zagospodarowania jest razem zmieniany z terenami przydworcowymi
Andrzej

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 30 mar 2010, o 12:26

Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tam obiekty handlowe powyżej 2000 m kwadr.
Do jakiejkolwiek inwestycji jest tam jeszcze daleko ale dobrze , że właściciele działek na Wrocławskiej wzięli się za porządkowanie swoich terenów.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 1 kwie 2010, o 23:36

Obrazek
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 1 kwie 2010, o 23:38

Niech porządkują w końcu teren jest przy samym dworcu i często przejezdni widzą jaki tam burdel był.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 kwie 2010, o 09:33

Zgadza się Adi. Tam był totalny syf, nawet jesli bedzie pusty plac, to i tak bedzie wygladał lepiej niz teraz. Taksię składa, że spora częśc tej ulicy to taki koszmarek, jak na zdjęciach tu wrzucaonych.Kompletny chaos. Zreszta obszar Miedzy torami, a Wrocławską, oraz Wrocławską i WP, ma według mnie naprawdę potencjał. Tylko, ze nikt w ratuszu go nie dostrzega.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 2 kwie 2010, o 09:46

Zapewne powstanie tam Real. :)
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 1 maja 2010, o 12:57

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Burzenie nabiera tempa
Andrzej

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 1 maja 2010, o 21:40

A skąd pewność ze tam powstanie Real?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 maja 2010, o 15:29

Ja bym stwierdził,że burzenie się juz zakończyło,pozostało tylko wywiezienie gruzu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zapomniałem dodać,że w jednym ze zburzonych magazynów pracowałem kiedyś w hurtowni o znamiennej nazwie MILO :lol: :lol: :lol: i to nie jest wcale żart 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 2 maja 2010, o 17:26

Gumiś ja też tam kiedyś pracowałem , to był rok 2001 hurtownia CD Partner pracowałem tam krotko bo słabo płacili
Ostatnio zmieniony 3 maja 2010, o 11:26 przez andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 2 maja 2010, o 20:24

Gumiś pisze: zapomniałem dodać,że w jednym ze zburzonych magazynów pracowałem kiedyś w hurtowni o znamiennej nazwie MILO :lol: :lol: :lol: i to nie jest wcale żart 8)
Zgadza się , było coś takiego...
W Kaliszu była (jest) hurtownia o równie znamiennej nazwie Gumiś ;-)
http://kaliszfornia.webpark.pl/hurtownie.html
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 6 maja 2010, o 14:50

TO teren własciciela wszystkich terenów w tym miescie ??:)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 6 maja 2010, o 18:43

Michał pisze:TO teren własciciela wszystkich terenów w tym miescie ??:)
Pytasz o p.Mazka ?
W/g właściciela sasiedniego terenu , teren d.PSS należy obecnie do firmy spoza Kalisza.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 maja 2010, o 09:59

Wiadomo,że powstanie w tym miejscu jakiś hipermarket ale jaki??Czort wie.
Krótki wycinek z Życia Kalisza.

Na swój dzień czekają też dwa kolejne wirtualne hipermarkety w naszym mieście. Uchwalony w 2009 r. plan zagospodarowania terenów przydworcowych przewiduje, że jeden z nich powstanie w miejscu dawnego dworca PKS, a drugi nieco dalej, przy ul. Wrocławskiej, za obecnym dworcem PKS. Dawny dworzec nieczynny jest już od roku i stopniowo popada w ruinę. Kiedy zostanie rozebrany i kiedy rozpocznie się budowa hipermarketu? – Plan jest uchwalony i inwestor ma prawo w każdej chwili wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Do tej pory jednak tego nie zrobił – mówi J. Kłysz. Czyżby kryzys zahamował niedawne jeszcze zapędy developerów i wielkich sieci handlowych? (kord)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 26 maja 2010, o 18:40

W tym miejscu mógłby powstać aquapark.Bliskość osiedli,planowana galeria w pobliżu i daleko od rzeki ;)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 1 cze 2010, o 14:17

Teren jest całkowicie uprzątnięty z gruzu. Wszystkie budynki zostały wyburzone , pozostał tylko budynek przy wjeżdzie i budynek rozdzielni elektrycznej.
Dopóki nic się tam nie bedzie działo topic ląduje w planowanych.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 12 mar 2011, o 12:00

Obrazek

Aktualnie teren do wynajęcia , chyba inwestor się wycofał czyli hipermarketu nie będzie
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 cze 2011, o 12:23

Ostatnio z ciekawości przystanąłem przed bramą i widziałem jak przyroda wzięła we władanie to miejsce.Ciekawe kiedy i kto tam zainwestuje.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Teren przy Wrocławskiej, kolejny obiekt handlowo-usługow

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 6 kwie 2014, o 20:17

Znika gruz z hotelu Prosna. Przy okazji wyburzono straszący budynek, gdzie koczowali bezdomni. Ciekawe kiedy tu coś powstanie. Przy ul.Wrocławskiej jest sporo miejsc pod inwestycje. Mam nadzieję że będą to zakłady pracy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


I jeszcze ciekawostka. Na rogu Podmiejskiej pojawiły się reklamy pana M. Czyżby miał coś wspólnego też z tym terenem.
Będąc w Gdańsku tankuję się na stacji obok galerii z E.Leclerc na Przymorzu . Paliwo mają najtańsze chyba w Trójmieście. Tańsze niż tym samym czasie w Kaliszu. Może w ten sposób pozyskać dodatkowych klientów galerii.

Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Teren przy Wrocławskiej, kolejny obiekt handlowo-usługow

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 9 kwie 2014, o 22:44

Tajemnicza działka przy Wrocławskiej
Gruz i ciężki sprzęt, jakie pojawiły się na pustej dotychczas działce w sąsiedztwie Galerii Amber przy ul. Wrocławskiej, zainteresowały wielu kaliszan. Pojawiła się nawet pogłoska, że powstanie tam kolejny w naszym mieście hipermarket. Prawda okazuje się zupełnie inna, choć też interesująca

Nieruchomość położona jest pomiędzy dzisiejszym dworcem PKS a I Urzędem Skarbowym. Przez długi czas należała do PSS Społem. Kiedyś działała tam m.in. wytwórnia wód gazowanych. Jednak od lat panowała tam pustka. Tym większe było zaskoczenie, gdy niedawno pojawili się tam robotnicy i zaczął być zwożony gruz. Podejrzenie, że posłuży on wzmocnieniu posadowienia przyszłego budynku, było naturalne
i wydawało się bliskie prawdy. Jak powiedział nam Piotr Zasuń, prezes zarządu PSS Społem w Kaliszu, nieruchomość przy Wrocławskiej nie jest już własnością Spółdzielni. Została sprzedana znanemu kaliskiemu przedsiębiorcy Tadeuszowi Mazkowi. Z pytaniem o cel prac prowadzonych na tym terenie zwróciliśmy się więc do niego. Jak wyjaśnił, gruz pochodzi z niedawnej rozbiórki Hotelu Prosna
i został celowo przewieziony na Wrocławską. Jest tam kruszony przez firmę, która następnie wykorzysta go na podbudowę dróg. Jak dodaje T. Mazek, cała operacja wywózki i potem kruszenia gruzu z dala od miejsca rozbiórki budynku była dość kosztowna. Chodziło jednak o to, by kruszarki nie pracowały wśród bloków i nie zakłócały spokoju ich mieszkańcom. Pozostaje jeszcze pytanie, jakie będzie przeznaczenie nieruchomości przy ul. Wrocławskiej po tym, jak zostanie stamtąd wywieziony gruz? T. Mazek nie precyzuje jeszcze swoich planów
w tym zakresie.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=192&id=171027" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ