Podstrefa ekonomiczna w Kaliszu

Tereny niezagospodarowane.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 kwie 2009, o 23:16

Andrzej duży może więcej-prawo dżungli.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 kwie 2009, o 23:51

Gumiś masz całkowitą rację w tym stwierdzeniu.
Andrzej też zauważył to czego politycy nie chca zobaczyć.SSE miały być tworzone w regionach, gdzie padł przemysł, jak Łódz, czy Wałbrzych.Dziś coraz bogatsze miasta załatwiają sobie strefy.Przecież taki Poznań, czy Kraków nawet bez tych stref jest dla inwestora łakomym kąskiem.Teraz najbogatsze chca ustawy metropolitarnej, która ułatwi im pozyskiwanie funduszy na rozwój.A ja się pytam co rząd robi dla rozowju biedniejszych miast, czy regionów.Nie chodzi mi o jakieś super przywileje, ale wkurza mnie to, że rząd pod presja najbogatszych miast idzie im na rekę.Tak, że one rozwijają się coraz bardziej, gdy reszta słabnie gospodarczo i politycznie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 27 kwie 2009, o 23:53

K-man pisze:Andrzej Poznań ma ponad 40h podstrefy ekonomicznej.Włąsnie na tych terenach roznudował się VW Poznań, czyli najwiekszy pracodawca w Poznaniu.Jeśli się nie mule ztrudnia ponad 6 tyś. ludzi.A bezrobocie mają na poziomie 2,1%, gdy Kalisz ma na poziomieie 7%.Jak widać bogaty Poznań sobie potrafił załatwic, a Kalisz nie.To chyba najlepiej świadczy o nieudolności naszych władz.Kalisz potrzebuje takich inwestycji, a pózniej sobie wybuduje aquapark.Teraz miejsca pracy są potrzebne.
Zgadzam się, Kalisz potrzebuje nowych miejsc pracy. Przygotowywanie terenów pod inwestycje powinno być sprawą priorytetową, własnie teraz, kiedy kryzys trwa. Nie chcę krakać, ale nalezy się spodziewać dalszych zwolnien w kaliskich zakładach, a byc moze nawet bankructw niektórych firm. W gospodarce jak wiadomo wystepują cykle, a więc kiedyś powróci dobra koniunktura. Jesli jednak Miasto nie przygotuje odpowiednio atrakcyjnych terenów pod inwestycje przemysłowe, to zadne większe firmy do Kalisza nie wejdą.
Duze nowe zakłady będą powstawały wszędzie, tylko nie w Kaliszu. Kalisz będzie się wyludniał. Dzisiaj zastanawiamy się czy miasto stać na Park Wodny, który z pewnoscią będzie deficytowy. Przy załozeniu, ze Kalisz będzie się rozwijał, będą powstawały nowe miejsca pracy, to tak. Na razie jednak zmierzamy w przeciwnym kierunku.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 27 kwie 2009, o 23:57

No masz racje, ale park wodny to tez miejsca pracy, co do terenu inwestycyjny to są zaniedbania ostatnich 15 lat i te procedury bardzo wolno się posuwają do przodu. Bądżmy nadziej ze bankructw firm żadnych nie będzie
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 kwie 2009, o 00:00

andrzej pisze:No masz racje, ale park wodny to tez miejsca pracy
Ile????? 15-20???
Trochę za mało jak na potrzeby Kalisza.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 28 kwie 2009, o 00:01

Gumiś pisze:
andrzej pisze:No masz racje, ale park wodny to tez miejsca pracy
Ile????? 15-20???
Trochę za mało jak na potrzeby Kalisza.
15-20 to ma duża stacja benzynowa
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 kwie 2009, o 00:03

Ale przez ostatnie lata Pęcherz i tak nic nie zrobił.Może aquaprk to też miejsca pracy, ale raczej niskopłatne.Przemysł raczej na siebie zarabia i miasto zarabia na podatkach,a nie dopłaca do firm, które tu zainwestowały.To się nazywa wolny rynek.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 kwie 2009, o 00:04

anj pisze: 15-20 to ma duża stacja benzynowa
Ile typujesz???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 28 kwie 2009, o 00:07

Gumiś pisze:
anj pisze: 15-20 to ma duża stacja benzynowa
Ile typujesz???
no licząc dużą stację z ew. myjnią, sklepem i restauracją...spokojnie 15 osób :lol:

a jesli pytasz o aquapark to raczej byłbym przy liczbie 50 osób jako minimum.
zależy od godzin otwarcia, ilości automatyki, ilości dodatkowych punktów gastro, okienek kasowych itp
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 28 kwie 2009, o 00:07

Poczekamy zobaczmy ja tam jestem optymistycznie nastawiony, ze nie będzie tak tragicznie w Kaliszu tylko żeby władze szybciej trochę działały w sprawach inwestycji
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 kwie 2009, o 00:11

anj pisze: a jesli pytasz o aquapark to raczej byłbym przy liczbie 50 osób jako minimum.
zależy od godzin otwarcia, ilości automatyki, ilości dodatkowych punktów gastro, okienek kasowych itp
Jak dla Mnie to mało....co z resztą bezrobotnych???Czy Pęcherz mysli że ten basenik rozwiąże problem bezrobocia w Kaliszu????
Wystarczy popatrzeć jak inni starają się zminimalizować skutki kryzysu i przyciągają inwestorów,no ale My nie jesyeśmy INNI my jesteśmy KALISZ.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 28 kwie 2009, o 00:16

nikt nie mówi że pół Kalisza znajdzie tam pracę...ale zawsze to, w dalszej perspektywie, jakiś bodziec do przyciągnięcia inwestorów w przyszłości
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 28 kwie 2009, o 00:18

należy tez pamiętać ze to będzie tez praca dla lokalny firm budowlanych,
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 kwie 2009, o 00:20

K-man pisze:Gumiś masz całkowitą rację w tym stwierdzeniu.
Andrzej też zauważył to czego politycy nie chca zobaczyć.SSE miały być tworzone w regionach, gdzie padł przemysł, jak Łódz, czy Wałbrzych.Dziś coraz bogatsze miasta załatwiają sobie strefy.Przecież taki Poznań, czy Kraków nawet bez tych stref jest dla inwestora łakomym kąskiem.Teraz najbogatsze chca ustawy metropolitarnej, która ułatwi im pozyskiwanie funduszy na rozwój.A ja się pytam co rząd robi dla rozowju biedniejszych miast, czy regionów.Nie chodzi mi o jakieś super przywileje, ale wkurza mnie to, że rząd pod presja najbogatszych miast idzie im na rekę.Tak, że one rozwijają się coraz bardziej, gdy reszta słabnie gospodarczo i politycznie.
Co rząd robi???Widzi łatwą kase w tzw.kopertach pod stołem.To robi nasz rząd.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 28 kwie 2009, o 00:22

Pieniądze dla tak zwanych swoich misiaków:D:D:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 kwie 2009, o 00:22

andrzej pisze:należy tez pamiętać ze to będzie tez praca dla lokalny firm budowlanych,
Długo się nie narobią przy jednej inwestycji,co innego przy kilku lub kilkunastu.To jest działanie na krótką mete.Tutaj potrzebne jest myslenie i działanie długofalowe.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 kwie 2009, o 00:25

andrzej pisze:No masz racje, ale park wodny to tez miejsca pracy, co do terenu inwestycyjny to są zaniedbania ostatnich 15 lat i te procedury bardzo wolno się posuwają do przodu. Bądżmy nadziej ze bankructw firm żadnych nie będzie
ja tez mam nadzieję, ale w gospodarce rynkowej bankructwo jest rzeczą naturalną. Recesja eliminuje najsłabszych, jest to nawet zdrowe, ponieważ w to miejsce powstają nowe firmy, oraz umacniają, rozwijają się te co przetrwają.
Z miastami jest podobnie. Z kryzysu mocniejsze wyjdą te, które będą miały inwestorom co zaoferować. Chyba nie chcemy, zeby inne miasta rozwijały się naszym kosztem. Dlatego apeluję do władz miasta, twórzcie tereny inwestycyjne!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 kwie 2009, o 00:32

Własnie.Dzis mówi, że aquaprk ma kosztować 70mnl zł, trzeba chyba jeszcze doliczyć odsetki.I jesli będzie deficytowy to też ładnych groszy będzie trzeba rocznie dopłacać.To są ogromne pieniądze, które zwyczajnie bedą znikały z budzetu, nie przynosząc żadnych korzyści miastu.Bo te pieniądzę nie bedą inwestowane, tylko przejadane.Czy nikt tego nie dostrzega.Jesteśmy zbyt biednym miastem na to.Już nie będę o tym pisał, bo widzę, że ludzie nie widzą rzeczy oczywistych,które temu miastu przyniosą więcej strat, niz zysku :(
Jestem ciekaw ile prze ostatnie lata Kalisz wydał pieniędzy na przygotowanie terenów pod inwestycję.Może ktoś z was zna choc przybliżoną sume.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 kwie 2009, o 00:33

jp pisze:
andrzej pisze: Dlatego apeluję do władz miasta, twórzcie tereny inwestycyjne!
Apeluj,apeluj,Pęcherz jest i tak głuchy na te wszystkie apele.Zresztą i tak sam przyznał że nie ma pomysłu i nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

[ Dodano: Pon, 27.04.2009, 23:34 ]
Kurczę czemu już dzisiaj trzeci raz posunąłem ten sam tekst???Chyba Mi w krew to weszło :lol: :lol: :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 kwie 2009, o 00:49

K-man
Nie nalezę do przeciwników budowy Parku Wodnego, uwazam tylko, ze najwazniejsze jest w tej chwili przygotowywanie terenów pod inwestycje przemysłowe i wcale nie musi się to odbywac kosztem aquaparku.
Mozna zrezygnować np. z lodowiska lub jakichś innych mniej waznych inwestycji. Nie oczekuję, ze Miasto przeznaczy większość budzetu na wykup gruntów, ale w tej chwili nie zrobiono w tym kierunku za wiele. Nawet nie wiem czy w ogóle coś zrobiono?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2009, o 01:09 przez jp, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ