Stacja Kolejowa Kalisz

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.

Ile peronów powinien mieć dworzec PKP Kalisz po przebudowie?

1 peron
3
9%
2 perony
8
24%
3 perony
11
32%
4 i więcej peronów
12
35%
 
Liczba głosów: 34

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Stacja Kolejowa Kalisz

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 30 lip 2008, o 13:49

Ile peronów powinien mieć dworzec PKP Kalisz po przebudowie?
Dlaczego pytam: Modernizacja Linii Łódż - Kalisz. Wg jakiś tam norm odstępy pomiędzy skrajniami muszą mieć pewną odległość, perony muszą być wysokie i muszą być przejścia pod lub nadziemne

Kolej Kaliska

;)

Nieprzeczytany post autor: Kolej Kaliska » 5 cze 2010, o 10:46

Ja mam takie pytanie czy po przebudowie będą kamery czy zostanie przywrócone tak że poczekalnia,bagażownia i posterunek policji??

I mam jeszcze pytanko czy przystanek kolejowy Kalisz Winiary zostanie otwarty chodzi mi o to czy będzie budynek czynny i czy Kasy zostaną przywrócone??

Mam jeszcze pytanko czy na stacji Kalisz Piwnice zostanie przywrócony ruch pasażerski??

I ostatnie pytanko kiedy zacznie się przebudowa Dworca w Kaliszu?

Kolej Kaliska

;)

Nieprzeczytany post autor: Kolej Kaliska » 5 cze 2010, o 11:32

Oo
Modernizacja ma być na początku kwartału 2011 a koniec w kwietniu 2012.
Chyba by najmie tak zrozumiałem z tego
http://www.pkp.pl/files/prezentacja%20r ... worcow.pdf

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 8 cze 2010, o 19:53

Trochę mało te 3,5 mln. to tyle, co dworzec w Kępnie, a mniej niż ten jarociński. Do czego to wszystko doprowadza?
-----
Wracam pociągiem w niedzielę z Wrocka do Kalisza. Pociąg z Głównego na Centralny. Wsiadając na Nadodrzu już całe korytarze były przepełnione (z resztą potem tylko gorzej). W każdym bądż razie mnóstwo osób stało (mnie trafiło się świetne miejsce koło drzwi oddzielających wejście do korytarza z wejściami do przedziałów, a toaletą). Jak to nauczony propagandą niektórych naszych sąsiadów - pomyślałem sobie, oby tylko do Ostrowa. Jak tylko ludzie powysiadają i przesiądą się na inny pociąg to będzie dobrze. Okazało się jednak, że byłem w ogromnym błędzie. Nie dość, że mało kto wysiadł na stacji w Ostrowie, to jeszcze do pociągu wsiadło maksymalnie 15 osób.

Zdziwiłem się w Kaliszu. Okazało się, że wysiadała ogromna ilość podróżnych, to jeszcze peron był pełen wsiadających. Czy to jest normalne? Czy przedłużenie 3 par pociągów o 20 km na stacje na której odnotowuje się większy przepływ pasażerów jest głupie i niepoważne?

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 27 cze 2010, o 07:26

No właśnie ciekawe czy będzie stacja Kalisz Piwonie by mógł tam być chodziarz 1 peron.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1376
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 27 cze 2010, o 11:23

Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

ODPOWIEDZ