Szałe

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: K-man » 21 lip 2013, o 13:13

Rajem dla wędkarzy nie jest od dawna. Tylko głupek może myśleć, że ryczące motorówki uratują tego trupa.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 lip 2013, o 18:34

Jakże trafny cytat :D

a bez pieniędzy zbiornik w Szałem będzie wyglądał tak jak wygląda, albo jeszcze gorzej.”

http://rc.fm/polityczne/cisza-zostaje.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: K-man » 31 lip 2013, o 14:14

Jestem ciekaw, czy ktoś w ogóle brał od uwagę tę metodę. Poczytajcie bo efekty robią wrażenie.
http://www.nowagazetaslaska.eu/index.ph ... ta-jak-lza" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 1 sie 2013, o 07:50 przez K-man, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 sie 2013, o 00:23

K-man pisze:Jestem ciekaw, czy ktoś w ogóle brał od uwagę tę metodę. Poczytajcie bo efekty robię wrażenie.
http://www.nowagazetaslaska.eu/index.ph ... ta-jak-lza" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostota tego urządzenia jest już nie do przyjęcia :D :D :D nikt na tym nie zarobi,wiecie o co chodzi :D 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3657
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 1 sie 2013, o 11:58

Jezioro o powierzchni 1,5 raza większej niż Pokrzywnickie, wię może i w Szałem dałoby się zastosować tę metodę.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 wrz 2013, o 22:25

http://rc.fm//polityczne/jaka-przyszlosc-zbiornika.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dyskutowali na temat jeziora. Niestety nic konstruktywnego z tego nie wyszło.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 wrz 2013, o 23:05

Ja się nie dziwię, że nic konkretnego nie wyszło ja padały tam takie boby :)
Arkadiusz Błochowiak, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu, zarządca zbiornika: "Temat tego zbiornika dla każdego z nas jest bardzo ważny. Jego główna funkcja to retencyjna - łagodzenie fali powodziowej - No kuźwa, a od kiedy retencja to funkcja przeciwpowodziowa. Retencja polega na napełnianiu zbiornika wodą dla rolnictwa, lub turystyki. Ja się pytam jak zbiornik wypełniony wodą może spełniać funkcję przeciwpowodziową. Zbiornik, aby pełnił funkcję przeciwpowodziową musi być jak najmniej napełniony wodą. Retencja i działanie przeciwpowodziowe są sprzeczne. Wiem, że są tzw. rezerwy powodziowe, ale one są dobre na małe opady.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 wrz 2013, o 20:35

Trochę o Szałe:
http://www.faktykaliskie.pl/co-ma-kalis ... ra-zarzuty" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 wrz 2013, o 21:48

Tu akurat popieram władze Kalisza. Szałe się starzeje, a to znaczy, że będą nim coraz większe problemy. A duże problemy z reguły oznaczają duże wydatki. Szałe to będzie worek bez dna.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 wrz 2013, o 22:39

Jeny jak mnie denerwuje cała ta sytuacja z Szałem. Co kurna pod jeziorem znajdują się pokaźne zasoby uranu/złota/diamentów etc., czy co? Po cholerę Opatówek się tak bił o to Szałe skoro nie mają ani grosza na modernizację. Wiem, że gdyby miasto przejęło Szałe to pewnie jeszcze dzisiaj nie wyglądałoby tam jak na nadmorskich kurortach, czy chociażby jak na Piaskach, ale być może małymi kroczkami i za kila lat udałoby się tam coś ciekawego zrobić. Jeden z użytkowników tego forum zarzucał mi, że rzekome narzekanie z mojej strony jest typowo polskie. Otóż był w błędzie - postawa gminy Opatówek jest typowo polska - to nic, że my z tym nie zrobimy, przynajmniej oni też nic z tego nie będą mieli. Bo skoro ja nie mogę to oni też nie będą mogli! Masakra.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 paź 2013, o 19:29

Coś tam dzisiaj grzebali przy kanale odpływowym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 paź 2013, o 01:05

Chyba jakiś system odwadniania budują.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 paź 2013, o 09:41

Widać jakieś postępy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 11 lis 2013, o 11:53

Wczoraj byłem na Szałe i po drugiej strony tamy ogrodzony teren pojawiła sie koparka i rury plastikowe i kopanie rowów, myślicie ze to jest początek powstawania kanalizacji Szałe? A co za tym idzie odnowy zbiornika na Szałe??

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: faust » 11 lis 2013, o 12:37

Szkoda, że obecnie nie istnieje gmina podgrodzie kaliskie, cały pas otaczający Kalisz można by było włączyć do Kalisza, nie byłoby problemu wsi Szałe, która byłaby w Kaliszu.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 1 sty 2014, o 21:14

A jednak rozpoczynają budowę kanalizacji???
Budżet gminy Opatówek w powiecie kaliskim na 2014 rok uchwalony. Miejscowi radni przyjęli finansowy plan jednogłośnie, a wcześniej pozytywną opinię wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu.
Przyszłoroczne dochody gminy Opatówek mają wynieść ponad 31 700 000 złotych, natomiast wydatki określono na poziomie blisko 33 300 000 złotych. Planowane zadłużenie budżetu gminy w stosunku do zaplanowanych dochodów wyniesie 23%. A jak przypomina Radiu Centrum wójt Opatówka Sebastian Wardęcki, jeszcze kilka lat temu zadłużenie gminy sięgało 43%. Ponad 5 200 000 złotych zapisano na cele inwestycyjne. A najważniejsze z nich to budowa pierwszego etapu kanalizacji miejscowości Szałe (1 860 000 złotych), rozpoczęcie budowy 8-oddziałowego przedszkola w Opatówku (1 000 000 złotych w 2014 roku), dalsza termomodernizacja szkół w Rajsku i Chełmcach (891 000 złotych) oraz remonty dróg, m.in. w Kobiernie, Szulcu, i Chełmcach. Co ważne, dla mieszkańców stawki podatków w 2014 roku pozostaną na takim samym poziomie jak w mijającym roku.
rc.fm

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 lut 2014, o 12:40

Tutaj kolejny news odnośnie kanalizacji Szałego.

http://rc.fm//polityczne/wyczekiwana-kanalizacja.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Rusza największa i wyczekiwana od wielu lat inwestycja w gminie Opatówek, czyli skanalizowanie miejscowości Szałe. Jeszcze w lutym ogłoszone będą odpowiednie przetargi, a pierwsze prace mają rozpocząć się już wiosną. To duże zadanie, podzielone na kilka etapów. Wyjaśnia Radiu Centrum wójt Opatówka Sebastian Wardęcki:

"Pierwszy etap obejmie główną ulicę Kaliską. Jest on najdroższy ponieważ obejmuje cały szkielet czyli budowę tej głównej nitki do której będą w dalszej kolejności przyłączane osiedlowe ulice, oraz budowę kolektorów i przepompowni. Łączna długość tej kanalizacji grawitacyjnej i tłocznej to ponad 7 kilometrów".

Cała inwestycja pochłonie blisko 5 000 000 złotych, ale gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 000 000 złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Szałe, druga pod względem liczby mieszkańców miejscowość w gminie ma być skanalizowana do połowy 2015 roku.
Cyt. za rc.fm

Ano, należałoby Szałe do Kalisza to by pewnie problemu nie było już od dawna.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 lut 2014, o 13:20

Mówisz Przemku serio. Chciałbyś, aby Kalisz wydawał mln zł na tego trupa. Tylko po to, żeby latem przez kilka tygodnie ileś tam osób bawiło w wodzie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: aldi » 13 lut 2014, o 20:06

Krępica ma 7 km długości i odbiera wody z Kalisza i gminy Nowe skalmierzyce. Obszar zlewni to 17 km2.
Doprowadzenie do względnej czystości cieku trwało 5 lat (nagłośniono sprawę w 2008 )a i tak występują problemy.
Pokrzywnica ma 36 km długości i pow. zlewni 234 km2 a Trojanówka ma 27 km długości i 230 km 2 zlewni.
Czyli z porównania długość tych rzek jest ok 9 razy większa niż Krępicy a pow ponad 20 razy większa.
Nie był bym takim optymistą jak Przemek.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Re: Szałe

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 lut 2014, o 11:39

Pewnie władzom gminy Opatówek przyświeca myśl zgarnięcia kasy za tworzenie terenów bagiennych, bo właśnie teraz Unia kusi tych co chcą przyczyniać sie do oczyszczania Bałtyku? Przypomnę tylko, że Polska zatruwa ten akwen w 40%.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ