Szałe

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 19 sie 2009, o 18:47

tam wedkarzy jest zawsze pelno, zwlaszcza na Trojanowie. I wbrew sugestia Gumisia to tam ryby sa i to nawet sporo ryb

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 sie 2009, o 19:21

kaczorkalisz pisze: I wbrew sugestia Gumisia to tam ryby sa i to nawet sporo ryb
Co sugerujesz??Byłem,łapałem,widziałem.Od strony lasu na tzw;kamieniach w gwarze wędkarskiej nie było NIKOGO ilekroć byłem na Szałem.10 lat temu w tym miejscu nie mozna było palca wetknąć,jak były ryby byli i wędkarze.Mam kontakt z kilkoma znamienitymi wędkarzami i ich opinia jest jednoznaczna-Szałe na dzień dzisiejszy to wielki syf,a ryby są niezdatne do spożycia jak się uda je złapać.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 19 sie 2009, o 20:42

Potwierdzam to co mówi Szymkalisz.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 19 sie 2009, o 20:42

Gumiś, dla ciebie receptura. Taką rybkę należy moczyć w roztworze wodnym kawy a la Inka. Na 5 l. dajemy 2 duże łyżki kawusi. Mulaste karpie smakują jak milickie :).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 sie 2009, o 20:48

A ja potwierdzam to co mówi Gumiś.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 sie 2009, o 20:49

szymkalisz pisze:A wiesz ilu teraz wędkarzy tam jest? Wybrałem się jakieś 2 tyg. temu pojeżdzic po Szałem i lesie Winiarskim i jechałem brzegiem północnym. Co kilkaset (czasami co kilkadziesiąt) metrów wędkarz
Tak Szymek wiem,mozna ich na palcach obu rąk policzyć.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 sie 2009, o 20:50

Wina też lezy po stronie samych wędkarzy.Wielu bierze wszystko co im wpadnie w ręcę.Nie zwracając uwagi na wymiary ochronne, a takze limit ryb.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 sie 2009, o 20:50

sobieray-3 pisze:Gumiś, dla ciebie receptura. Taką rybkę należy moczyć w roztworze wodnym kawy a la Inka. Na 5 l. dajemy 2 duże łyżki kawusi. Mulaste karpie smakują jak milickie :).
Bleee Sob jak możesz takie rzeczy pisać :? :? :?
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 20 sie 2009, o 22:07

prawda duze okazy smierdza szlamem ale mniejsze (wymiarowe ;) ) sa dobre. To ja nie wiem kogo widzialem na Trojanowie, kukly stojace z kijami? Wedkarze sa to i ryby sa

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 sie 2009, o 22:43

kaczorkalisz pisze: Wedkarze sa to i ryby sa
Ale zapewne nie ma ich tylu co kiedyś
Ryb też nie ma tyle co kiedyś,no o jakości nie wspomnę :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 21 sie 2009, o 16:29

ryby by byly jakby wedkarze byli zdyscyplinowani. Jak PZW wpuszcza karpie i inne gatunki ryb to jest zakaz polowow ale 'wedkarze' tego nie przestrzegaja

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 lis 2009, o 08:03

Będąc na miejscu nie mogłem sobie odmówić wizyty nad zalewem i zrobieniem kilku zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A na koniec smutny akcent mojej wycieczki.

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 5 lis 2009, o 10:24

Drugie zdjęcie świetne Gumiś. Szkoda, że Szałe jest tak potwornie zaniedbane. Kiedy byłem tam na początku pażdziernika to po prostu się przeraziłem, wszystko zarośnięte i zniszczone. To straszne jak potencjał tego miejsca jest marnowany.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 5 lis 2009, o 16:47

Bardzo ładne zdjęcia, pozwoliłem sobie jedno zamontować na tapecie ;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 lis 2009, o 22:59

pejol pisze:Bardzo ładne zdjęcia, pozwoliłem sobie jedno zamontować na tapecie ;)
Nie ma problemu,cieszy Mnie,że się podobają :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 6 lis 2009, o 15:09

Gumiś,
wyślij je do TVN Meteo

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 lis 2009, o 14:41

Rzeczywiście fajne :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 kwie 2010, o 20:38

glootech pisze: Szkoda, że Szałe jest tak potwornie zaniedbane. Kiedy byłem tam na początku pażdziernika to po prostu się przeraziłem, wszystko zarośnięte i zniszczone. To straszne jak potencjał tego miejsca jest marnowany.
Jest dobra wiadomość,cieszyć się należy :lol:

Milion na Szałe
1 kwietnia, 2010 - 17:54 — [email protected]

Znalazły się pieniądze na renowację zbiornika w Szałe, w gminie Opatówek, w powiecie kaliskim.
"Milion złotych przekazany zostanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Wielkopolskiego" - poinformował w czwartek poseł Józef Racki, na zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Kaliszu konferencji prasowej. Zbiornik wodny w Szałe jest największym tego typu obiektem w południowej Wielkopolsce. Od 30 lat nie prowadzono tam żadnych prac renowacyjnych. "Sytaucję zmienią zdobyte na ten cel fundusze, które sprawią że zbiornik będzie mógł być udostępniany do celów turystycznych" - podkreśla poseł Racki.

"Myślę, że ten 1.000.000 złotych przyczyni się do tego, że zbiornikowi zostaną przywrócone właściwe funkcje. Chodzi o to, że będzie on służyć nie tylko do celów retencyjnych czy chronił miasto Kalisz przed powodzią - ale również będzie mógł być w większym zakresie wykorzystywany do celów rekreacyjnych"- wyjaśnia poseł.

"Nie ukrywam, że otrzymany 1.000.000 złotych na pewno nie wystarczy na wszystkie potrzeby renowacyjne tego zbiornika. Myślę, że jest to początek tych prac i będą one kontynuowane w latach następnych. Pieniądze te będą przeznaczone na kwestie związane z pogłębieniem zbiornika, jego odmulenie, naprawę skarp i pogłębienie dna wzdłuż brzegów, a także być może na remont barierek i płyt na zaporze. Na te wszystkie prace są pieniądze z województwa. Natomiast chcemy jeszcze poprawić jakość wody i tu konieczna jest metoda chemiczna, polegająca na wytrąceniu fosforu. I w tym przypadku staramy się o środki zewnętrzne"- dodaje wójt Opatówka Sebastian Wardęcki.
W tej sprawie gmina wspólnie ze starostą powiatu kaliskiego Krzysztofem Nosalem, zwróciła się do jednej z firm działających na terenie Kalisza o finansowe wsparcie inwestycji. Samorząd Opatówka zobowiązał się pokryć koszty związane z wykonaniem dokumentacji na to zadanie. Jest szansa, że pierwsze prace w tym zakresie rozpoczną się jeszcze latem tego roku.

Na budowę i renowację 5 zbiorników Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Wielkopolskiego w tym roku przekaże w sumie 1.658.000 złotych.

[email protected]
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 1 kwie 2010, o 20:44

A nie prima aprilis??
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 kwie 2010, o 20:50

Adi pisze:A nie prima aprilis??
Raczej nie,Andrzej już wrzucał info na ten temat,chyba kilka stron wcześniej :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ