Nasze Piękne Miasto

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nasze Piękne Miasto

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 24 gru 2008, o 13:25

Nawiązując do mojej ostatniej wypowiedzi w dziale dotyczącym fontanny, chciałbym pokazać Wam coś na co wpadło Miasto Wrocław.
Niby drobnostka, bo... słupki przystankowe. Ale co najważniejsze, słupki stylizowane na zabytkowe i powiem jedno, że na żywo, wraz z innymi budynkami w tle prezentują się rewelacyjnie. Wrocław na 102 słupki wydał ponad 350,000 zł. U nas taką ilością można by obstawić całe miasto, a przecież chodzi tylko o samo śródmieście. Dla zainteresowanych przedstawiam linki do tej inwestycji.

http://www.miastowroclaw.pl/nauka.php?r ... d_watek=71

http://www.zdium.wroc.pl/news/show/295

I między innymi nawet takich drobnych akcentów w naszym mieście brakuje.[/code]

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 24 gru 2008, o 20:59

a ja wzorem wrocławia ustawiłbym jeszcze słupki uniemożliwiające parkowanie na chodnikach w miejscach niedozwolonych... w centrum i nie tylko...

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 24 gru 2008, o 21:16

a ja wzorem wrocławia ustawiłbym jeszcze słupki uniemożliwiające parkowanie na chodnikach w miejscach niedozwolonych... w centrum i nie tylko...
Innym sposobem na to jest aby w końcu wziąć się za strażników miejskich i policję, wypędzić ich z ciepłego biura na ulice miasta.
Mogliby zająć się tym ale również innym ważnym problemem. Otóż takie patrole przydałyby się w godzinach rannych ok. godz. 6-7 kiedy większość chodników w centrum miasta jest za przeproszeniem zasr.na wzdłuż i wszerz. Kolejny ciekawy przykład z Wrocławia na chociaż częściowe uporanie się z tym problemem:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wroc ... 80874.html

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 24 gru 2008, o 22:05

Dobre sobie, przecież swojego czasu w okolicach centrum zamontowano tzw. psie piaskownice, małe miejsca ogrodzone wysypane piachem i wyrażnie oznaczone. Jaki był tego efekt... ano taki, że teraz po tym śladu nawet nie ma, a właściciele i tak swoje psiaki wyprowadzają gdzie popranie. Najczęściej "pańciu" od rana stoi w klatce schodowej, a pupilek załatwia swoje potrzeby gdzie mu się podoba.
Straż miejska też ma to w 4 literach jak by porządnie zaczęli karać za zanieczyszczanie chodników i trawników to inaczej by to wyglądało, co z tego że patrolują centrum i siedzą przy Głównym Rynku gromadą jak jeszcze ich nigdy nie widziałem pod swoim blokiem, gdzie na trawnik strach wejść bo będzie się miało całą kolekcję psich kup pod podeszwą.
Wina będzie stać po stronie właścicieli zasrusów, a miasto nawet mimo najlepszych chęci nic nie zrobi.
Jak to mawiał pewien inteligentny pan: "Są dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota".

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 25 gru 2008, o 01:27

prawda jest taka że Wrocław "ma pomysł" na promocję.
prostym przykładem jest temat wrocławskich krasnali (http://www.krasnale.pl/) gdzie Wrocławskie władze praktycznie "wymyśliły" je jako jedna z "wizytówek miasta. ale pomimo tego ze pomysł wydaje się być mało ambitny, to jednak się sprzedał (wpiszcie "krasnale" na google, zobaczcie co się pojawi na początku listy)

pytanie jest następujące: jakie formy promocji miasta mogłyby przyciągnąć turystów? co mogłoby spowodowac że Kalisz zyskałby to magiczne "coś"?

wiem ze spotykając ludzi z poza Kalisza zawsze mówili "aaaa...Kalisz, piękne miasto". Ale to wszystko, żadnych konkretów. Co mogłoby spowodować że ludzie mówiliby "aaa...Kalisz, to to miasto kojarzy mi się z..." (byleby nie było że kojarzy się z brudem, smrodem i ubustwem :D)

sam mieszkałem trochę czasu we Wrocławiu i pamiętam że zawsze podziwiałem dobra organizację miasta, architekturę i ludzi...ale to nie wszystko. To miasto daje poczucie pewności (tam nie obawiam się chodzić po 24 w centrum tak aby nie trafić na kibolo/dresiarzy) i daje wrażenie tego ze żyje (starówka to ekskluzywne restauracje za dnia i młodzieżowe imprezy w nocy). W Kaliszu za to w nocy strach się bać a za dnia wieje nudą
Ostatnio zmieniony 25 gru 2008, o 13:28 przez anj, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

krocik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 26 sie 2007, o 11:38
Lokalizacja: Szczypiorno

Nieprzeczytany post autor: krocik » 25 gru 2008, o 13:13

Ja we Wrocławiu w kolejce w Koronie gadałem z kolesiem i jak usłyszał, że jestem z Kalisza to od razu na myśl przyszły mu fortepiany "Calisia"... Może warto byłoby podnieść ją na nogi? :roll:

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 25 gru 2008, o 13:30

Tramwaje w wąskich, śródmiejskich uliczkach jak te w Grudziądzu.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 sty 2009, o 10:06

Nasze miasto zyskało nowoczesne oświetlenie.....no no no byle tak dalej.

Kalisz jak Nowy Jork
28 stycznia, 2009 - 17:51 — [email protected]

Co łączy Kalisz i Nowy Jork? - okazuje się, że najnowocześniejsza na świecie technika oświetlenia ulicznego. Tzw. lampy ledowe są zastosowane tylko w tych dwóch miastach na świecie. Dziś w kaliskim Teatrze odbywa się spotkanie poświęcone ledowej technologii. Przybyli na nie przedstawiciele samorządów, firm oświetleniowych i energetycznych z całej Polski. "Chcemy pokazać na czym polega ta technika" - mówi Marcin Kunat, rzecznik prasowy firmy Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu, która jest organizatorem prezentacji: "To technika, która daje bardzo energooszczędną formę oświetlenia ulicznego. Przy ogólnie stosowanym oświetleniu ulicznym monitoring policyjny miasta nie jest w stanie rozpoznawać twarzy, konturów sprawcy. Oświetlenie ledowe całkowicie zmienia tę sytuację. Dzięki niemu monitoring może ze szczegółami widzieć twarze, a to jest bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa".

Pierwszą część spotkania stanowi pokaz próbnych lamp, zamontowanych przy ulicy Kościuszki w Kaliszu. Druga to wykład specjalistów, koncert Andrzeja Rybickiego i bankiet.

[email protected]
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 29 sty 2009, o 17:37

Do nowego oświetlenia przy ulicy Kościuszki trzeba się przyzwyczaić. Światło jest niezwykle jasne, wręcz białe. Bardzo się rozprasza. Zdecydowanie różni się od istniejącego już oświetlenia w naszym mieście. Lampy świecące np. przy Al. Wolności mają odcień bardziej żółty (cieplejszy w odbiorze). Cieszy, że Kalisz w tej dziedzinie jest liderem wsród Polskich miast :)

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 29 sty 2009, o 20:50

Inteligentne oświetlenie ulic - Kalisz miastem pionierskim w Europie

Kalisz jako pierwsze miasto w Europie zastosował innowacyjny system oświetlenia ulic. Moduły oparte na ledowej technologii zamontowano na latarniach przy ul. Kościuszki. Jest to system ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. W kaliskim Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego odbyła się ogólnopolska gala poświęcona wprowadzeniu innowacyjnego oświetlenia na bazie HBLED.


Nową technologię oświetlenia ulic omawiano na przykładzie kaliskim. Goście sprzed Teatru udali się na ul. Kościuszki, gdzie na własne oczy mogli przekonać się jak prezentuje się i jakie walory posiada nowe oświetlenie. Organizatorzy gali przekonywali zebranych, że oświetlenie oparte na ledowej technologii doskonale nadaje się do oświetlenia ulic i dróg. Jest przyjazne ludziom i środowisku naturalnemu. Diody LED nie posiadają trujących substancji takich jak rtęć czy ołów, a ich światło jest najbardziej zbliżone do światła naturalnego. Poprzez doświetlenie ulic „naturalnym” światłem zwiększa się zasięg i pole działania monitoringu, co wydatnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Najważniejszą zaletą wprowadzonego przy ul. Kościuszki oświetlenia jest oszczędność energii elektrycznej nawet do 70% w stosunku do innych żródeł światła, a także minimalizacja kosztów konserwacji poprzez fakt, iż jest to system niemalże bezobsługowy. Wykorzystanie modułów ledowych pozwoli także na dostosowanie oświetlenia do potrzeb mieszkańców.

Poprzez zastosowanie modułów ledowych Kalisz już po raz drugi stał się miastem pionierskim w zakresie nowoczesnego oświetlenia ulic. Wcześniej inteligentny system oświetlenia zamontowano na ulicach Łódzkiej i Wrocławskiej. Inteligentne urządzenia dostosowują natężenie światła do warunków atmosferycznych, ale i do natężenia ruchu ulicznego. System ma wielkie możliwości, a jednocześnie można nim sterować ze pomocą telefonu komórkowego. Jako przykład jego działania może posłużyć to, że system sam potrafi odczytywać sygnały alarmowe. Na przykład, gdy na drodze dojdzie do wypadku, nadjadą samochody na sygnale, to automatycznie zostaje doświetlony odcinek drogi, na którym prowadzona jest akcja ratownicza.

Źródło: U.M. w Kaliszu

Mi te oświetlenie się podoba

:wink:
Andrzej

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 29 sty 2009, o 23:01

a ja tego nawet nie zauwazylem

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 30 sty 2009, o 11:07

Mamy ubezpieczenie!
Ewelina
30/01/2009 10:36

Jeżeli spacerując po Kaliszu złamiecie nogę na krzywym chodniku lub urwiecie koło na dziurze w asfalcie na jednej z naszych ulic – śmiało możecie domagać się odszkodowania. Kalisz jest na takie sytuacje przygotowany. Wczoraj w Ratuszu podpisano umowę na ubezpieczenie całego majątku miasta.
Nowym ubezpieczycielem Kalisza – po przedstawieniu najkorzystniejszej oferty – zostało toruńskie Towarzystwo InterRisk, członek Vienna Insurance Group.

Ubezpieczeniu podlega cały majątek Miasta oraz 86 jednostek organizacyjnych – m.in. Urząd Miejski, Zarząd Dróg Miejskich, OSRiR, Straż Miejska,żłobki, przedszkola, szkoły, domy kultury.

Ubezpieczyciel wypłaci miastu odszkodowanie w przypadku szkód poniesionych na skutek ognia, huraganu i innych klęsk żywiołowych, w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia sprzętu elektronicznego (także z powodu błędu użytkownika).
Posiadamy także ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem, rabunku oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które dotyczy m. in. roszczeń użytkowników dróg i chodników.
Dodatkowo miasto zabezpieczone zostało na wypadek umieszczenia graffiti, dewastacji budynków oraz ryzyko terroryzmu.

Ubezpieczenie będzie nas kosztowało niespełna 224 tys. złotych rocznie. To prawie o 100 tys.zł mniej niż w ubiegłym roku.
Umowa podpisana została na 4 lata, możemy więc spać spokojnie :)

Ciekawe jak to będzie wyglądało w rzeczywistości....znając życie trzeba będzie się dużo nabiegać aby dowieść swoich racji.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 30 sty 2009, o 22:36

wszystko pięknie piszą realia są inne i można zderzyć się ze ścianą nie do pokonania
Andrzej

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 31 sty 2009, o 11:20

Niech sobie będzie to oświetlenie LED, bo zmniejsza ilość zużywanego prądu. Mnie irytują lampy świecące na biało na Winiarach. Wieczorem i nocą pod taką lampą jest bardzo ciemno, w odróżnieniu do lamp świecących na żółto, czy pomarańczowo.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 3 lut 2009, o 14:33

Słupki przystankowe i owszem, ale mnie najbardziej denerwują inne słupki. Miasto i mieszkańcy wielokrotnie podkreślają reprezentacyjny charakter Al. Wolności. Niestety od kiludziesięciu lat stoją tam i są często wymieniane, wyjątkowo tandetne i kiczowate slupki z pospawanymi łańcuchami ograniczającymi pieszych i parkowanie . Czy naszego miasta już nie stać żeby postawić tam stylizowane słupki z łańcuchami takie jak koło pomnika papieża.Przecież nikt nie wymaga od władz miasta wymiany tych słupków w całym mieście, tylko na tej reprezentacyjnej( jak to często mówią władze miasta) Al. Wolności. Czyżby bezguście rozpanoszyło się w ratuszu, czego przykładem nowa fontanna. Dalej ruszyć tyłki i zrobić to co widzą inni a my niestety NIE.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 3 lut 2009, o 22:57

Pod diodą jaśniej
Wprowadzając nowoczesną technologie LED Kalisz został europejskim liderem w stosowaniu innowacyjnego systemu oświetlania ulic. Moduły oparte na tej technologii zamontowano na latarniach przy ulicy Kościuszki, Łódzkiej i Wrocławskiej. Nowe lampy zużywają mniej energii i są mniej szkodliwe dla środowiska

Jaki się okazuje, diody elektroluminescencyjne LED (czyli diody świecące) są coraz powszechniej wykorzystywane nie tylko w motoryzacji. W ubiegłym tygodniu w kaliskim Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego odbyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone wprowadzaniu innowacyjnego oświetlenia na bazie tej technologii. Uczestnicy mogli zapoznać się z projektem zrealizowanym w Kaliszu, gdzie diody świecące zastosowano niedawno do oświetlenia ul. Kościuszki - a już wcześniej Łódzkiej i Wrocławskiej. (…) Więcej w Nowych Faktach Kaliskich
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 lut 2009, o 17:11

Nareszcie ktoś w naszym mieście pomyślał o promocji Kalisza,może nie jest to szczyt marzeń ale od tego się zaczyna.Dziękować że mamy takich ludzi.Ja jestem zadowolony.
http://www.kalisztv.pl/index.php?option ... ail&id=149
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 18 mar 2009, o 19:38

andre pisze:Słupki przystankowe i owszem, ale mnie najbardziej denerwują inne słupki. Miasto i mieszkańcy wielokrotnie podkreślają reprezentacyjny charakter Al. Wolności. Niestety od kiludziesięciu lat stoją tam i są często wymieniane, wyjątkowo tandetne i kiczowate slupki z pospawanymi łańcuchami ograniczającymi pieszych i parkowanie . Czy naszego miasta już nie stać żeby postawić tam stylizowane słupki z łańcuchami takie jak koło pomnika papieża.Przecież nikt nie wymaga od władz miasta wymiany tych słupków w całym mieście, tylko na tej reprezentacyjnej( jak to często mówią władze miasta) Al. Wolności. Czyżby bezguście rozpanoszyło się w ratuszu, czego przykładem nowa fontanna. Dalej ruszyć tyłki i zrobić to co widzą inni a my niestety NIE.
Dzisiaj przejeżdżając Al. Wolności zwróciłem uwagę na słupki z łańcuchami. Przy sądzie, moście Trybunalskim, siedzibie filharmonii postawiono nowe znacznie pasujące do charakteru ulicy :)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 19 mar 2009, o 16:50

Szedłem dzisiaj, ale po drugiej stronie akei i nawet nie zau2ważyłem/ Ale mam nową wiadomość odnośnie alei. Miasto wygospofarowało środki i zafunduje alei f o n t a n n ę !
PW i Kan. będzie miało okazję oczyścić tą mosiężno-miedzianą studzienkę i zamontować ją w innym miejscu - w okolicy Pałacu Ślubów kiedyś funkcjonowała.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 kwie 2009, o 13:17

Konferencja na temat Koszar Godebskiego i wogólę zabytków.Może cos się ruszyło.Czytając postulaty PO odnoszenie wrażenie ze wiele z nich jest podobnych do naszych pomysłów.Ale może mi się wydaje.
http://www.calisia.pl/articles/4109-a-koszary-niszczej
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ