Hot Spoty

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Desh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2008, o 19:54
Lokalizacja: Kaliniec

Hot Spoty

Nieprzeczytany post autor: Desh » 27 gru 2008, o 20:07

Po pierwsze witam, jestem tutaj nowym użytkownikiem :)

Google przekierowało mnie na to forum, kiedy szukałem informacji o hot spotach w Kaliszu. Szukam takowych, ponieważ posiadam Ipoda, który wymaga sieci wifi do obsługi internetu. Prosiłbym o informację, gdzie w naszym mieście jestem w stanie połączyć się z internetem i czy jest on w tym miejscu płatny bądż darmowy. Narazie 'odkryłem', że internet bezprzewodowy znajduję się w KFC. Będę wdzięczny za inne namiary.

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 28 gru 2008, o 01:22

Wydaje mi się że już nie znajdziesz innych, przynajmniej tak wywnioskowałem, bo też myślałem nad telefonem z wi-fi....ale jednak musze polegać na starym w miare niezawodnym GPRS :P

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 28 gru 2008, o 11:20

Bezprzewodowy jest jeszcze w Karawce i tej pijalni czekolady na Górnośląskiej.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 28 gru 2008, o 13:00

Na Wodnej jest jakieś coś, co w szyldzie ma HOTSPOT 7777777 (czy coś takiego). Nie wiem, bo nie interesuję się tym. Po prostu często jeżdżę na Winiary autobusem i wiem. Ale czy nazwa ma coś wspólnego z Hot Spotem to nie wiem.
Zastanawiam się też, czy w McDonaldzie nie ma Hot Spotów.

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 28 gru 2008, o 20:12

ogólnie idąc miastem w wielu miejscach można wyłapać neta, pełno jest niezabezpieczonych sieci, ja czasem korzystam z 2MB łącza za free

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Nieprzeczytany post autor: holek » 2 sty 2009, o 22:44

więc tak, ja mam nokię n95 która posiada także Wi-Fi i z netem łączę się za free w:
KFC - bez problemów, free
Karafka - bez problemów, free
Cheteu Blanc (pijalnia czekolady) - bez problemów, free
Maguro Sushi Bar (koło "piramidy") - bez problemów, free
Belle Epoque - bez problemów, free
McDonalds - sieć posiada hasło i login, ale wystarczy podejść do kasy i zapytać się o Hot Spota i dają hasło i login za free, (login to: [email protected] hasło to: era ), po 30 min., nas rozłącza i trzeba ponownie się zalogować - mają w McDonald's takie zabezpieczenie żeby nie pobierać zbyt dużych plików ale net jest również ze free :)
Hot Spot również jest za free w tej nowej restauracji "Texas" koło ratusza :)

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

HOT SPOT NA KALISKIM RYNKU JUZ DOSTEPNY

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 5 paź 2010, o 10:51

Wszyscy chętni mogą za darmo korzystać z Internetu na placu przed kaliskim ratuszem. Przedstawiciele kaliskiej PO poinformowali podczas konferencji prasowej o realizacji jednego z punktów programowych Platformy, którym jest właśnie umożliwienie dostępu do bezpłatnego Internetu.

Chcemy zaprezentować i zainaugurować ważne wydarzenie w życiu tego miasta, które ukazuje jeden z naszych ważnych punktów programowych.
Prezentujemy nasz projekt, nad którym pracowaliśmy 4 lata, gdyż zależało nam na tym, aby kaliszanie mieli łatwy dostęp do taniego bądż darmowego Internetu. Na kalskim Rynku już działa hotspot i już można korzystać z darmowego Internetu. Zależy nam by cała Polska nie znała Kalisza tylko z tego, że jesteśmy najstarszym miastem w Polsce, ale że jesteśmy również atrakcyjni i przyjażni dla naszych mieszkańców, dla Kalisza, dla przedsiębiorców. Zależy nam, by pokazać dziś, że można to zrobić na Głównym Rynku, a jeśli w nowej kadencji będziemy mieli wpływ na to, co się dzieje w mieście, wygramy wybory prezydenckie i na radnych, obiecujemy że w całym Kaliszu będzie darmowy Internet – mówi Grzegorz Sapiński, kandydat na prezydenta Kalisza.

W ramach statutowej działalności Platformy Obywatelskiej, z własnych składek zamontowaliśmy i uruchomiliśmy pierwszy darmowy hotspot w Kaliszu. Obejmuje on swoim zasięgiem cały plac przed kaliskim ratuszem – od wejścia do ratusza do kamienic znajdujących się przed ratuszem (z tyłu ratusza zasięg jest ograniczony). Z Internetu będzie można korzystać o każdej porze dnia i nocy mając tylko potrzebne do tego urządzenie – laptop, notebook, telefon komórkowy itp. Należy tylko zalogować się do sieci i dowolnie surfować po Internecie. Od czterech lat dopominamy się, by ten postulat programowy PO był realizowany przez samorząd Miasta Kalisza. Niestety nie był. Chcieliśmy udowodnić, że zainstalowanie darmowego dostępu do Internetu jest możliwe, tanie i skuteczne. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do korzystania z Internetu przed ratuszem. Robimy pierwszy krok do łamania barier wykluczenia internetowego w Kaliszu. By się zalogować, należy na pojawiającej się stronie startowej wpisać hasło: PLATFORMA, login: PLATFORMA. Każdy po wpisaniu tych danych może do woli korzystać z zasobów sieciowych. Internet jest szybki. Nie można tu ściągać muzyki, filmów itp. Pozostałe kwestie są dostępne – tłumaczy Dariusz Grodziński z PO zapraszając do korzystania.

franek19705
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 lip 2010, o 17:25
Lokalizacja: brak

Nieprzeczytany post autor: franek19705 » 5 paź 2010, o 10:57

Fajnie, wreszcie będzie można z Laptopem sobie poserwować.





------------------------
polbank kurs
Ostatnio zmieniony 7 paź 2010, o 17:32 przez franek19705, łącznie zmieniany 1 raz.

pc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 paź 2010, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pc » 5 paź 2010, o 17:21

Świetna inicjatywa. Między innymi tego właśnie brakuje w Kaliszu. Skoro PO wyszła z taką inicjatywą, to może uda im się pociągnąć pomysł na inne dzielnice Kalisza.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 5 paź 2010, o 19:39

pc czy po ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 10 paź 2010, o 16:28

wszystko bardzo fajnie ale porownajmy skale w ostrowie szybka kolej a u nas internet.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 10 paź 2010, o 16:37

Kondzior pisze:wszystko bardzo fajnie ale porownajmy skale w ostrowie szybka kolej a u nas internet.
internet jest szybszy niż kolej :lol:

A tak na serio, to nie przeginajmy z tą stacją w Ostrowie. Skalmierzyce to nie Ostrów. Jestem zwolennikiem stacji północnej, ale jeśli linia przebiegać będzie od południa, to nie ma technicznej możliwości przybliżenia stacji do centrum Kalisza. Oczywiście przy założeniach projektu, że linia ma omijać tereny zurbanizowane.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 10 paź 2010, o 16:48

Kondzior chciałby mieć stację przed ratuszem, albo najlepiej w ratuszu ;)

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 10 paź 2010, o 16:53

nie u siebie w Piwonicach ;) chodziło mi o to ,ze w ostrowie rozmowa w czasie wyborow tyczy sie kwestii zasadniczych dla miasta a u nas internet i ani słowa o szybkiej koleji drogach i tym podobnych.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 10 paź 2010, o 16:54

ochotnik pisze:Kondzior chciałby mieć stację przed ratuszem, albo najlepiej w ratuszu ;)
Przed nie, ale pod ratuszem to ja też bym chciał :wink: Fajnie byłoby wyjść z dworca wprost na Główny Rynek, albo lepiej na Nowy Rynek, skąd łatwo można by wszędzie dojechać kom.miejską :wink:

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 10 paź 2010, o 16:56

szef pecherza Torzynski w wywiadzie dla rc mowił ze stacja powinna byc w ostrowie na rynku i nikt sie nie smial ;) a pecherzowi pomysl sie podobał .

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 10 paź 2010, o 17:03

Kondzior pisze:nie u siebie w Piwonicach ;) chodziło mi o to ,ze w ostrowie rozmowa w czasie wyborow tyczy sie kwestii zasadniczych dla miasta a u nas internet i ani słowa o szybkiej koleji drogach i tym podobnych.
A to prawda, w Kaliszu nikt jeszcze nie odważył się poruszyć zasadniczych spraw. Mam tu na myśli nie tylko szybką kolej i obwodnice, ale także np. MZBM, rozwój szkolnictwa wyższego, dotacji dla kom. miejskiej, kierunków rozwoju miasta i wielu, wielu innych zasadniczych spraw. Za to partie prześcigają się w typowaniu ulic, które wymagają remontu...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 paź 2010, o 17:15

Tak jak napisał Kondzior i JP. U nas nie ma żadnych wiekszych celów, tylko programik jak na osiedle, a nie miasto.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 10 paź 2010, o 17:23

K-man pisze:Tak jak napisał Kondzior i JP. U nas nie ma żadnych wiekszych celów, tylko programik jak na osiedle, a nie miasto.
No jak to nie ma? Jest jeszcze wciąż aktualny (czytaj niezrealizowany) program SK sprzed poprzednich wyborów. Wystarczy tylko daty uaktualnić :lol:

ODPOWIEDZ