Hanka Sawicka - czym się zasłużyła ,że ma w Kaliszu ulice ?

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Stanis
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Stanis » 25 sie 2011, o 23:31

Od starego komunisty wiem,że Hanka Sawicka pięknie gadała tylko,że krzywe nogi miała. Zważywszy na to, iż ulica też nie jest prosta i biorąc pod uwagę te cechy wspólne, to nazwa może pozostać. Jak się zwał, tak się zwał, byle by się dobrze miał.
Wystarczy jak pod nazwą ulicy zostanie umieszczona tablica z informacją, czym się ta pani zasłużyła dla kraju.
To jest tylko historia, a histori nie należy przekreślać z histori powinniśmy wyciągać wnioski.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Piekarz » 3 wrz 2011, o 19:21

Tak ale nawet Leningrad nie jest już Leningradem.
JP - WRÓĆ !!!!!!

Stanis
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Stanis » 12 wrz 2011, o 22:44

Leningrad nie był budowany jako Leningrad.
Społeczeństwo w poprzednim ustroju, by wyrazić sprzeciw panującej władzy, potrafiło zakpić z ówczesnych bohaterów, osiągając jednocześnie splendor.
Tak powstała ul. Hanki Sawickiej, krzywa i pokrętna jak sama imienniczka.

Awatar użytkownika
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaliszanin2 » 13 wrz 2011, o 20:21

Stanis pisze:(...)Wystarczy jak pod nazwą ulicy zostanie umieszczona tablica z informacją, czym się ta pani zasłużyła dla kraju.(...)
Niezły pomysł, oto proponowana treść tablicy:

"Hanna Krystyna Szapiro, pseudonim Hanka (ur. 19 grudnia 1917 w Krakowie, zm. 18 marca 1943 w Warszawie) – działaczka komunistyczna, pierwsza przewodnicząca Związku Walki Młodych. Działała na rzecz trwałego podporządkowania Polski władzom ZSRR.
Pozostaje we wdzięcznej pamięci mieszkańców tej ulicy, którzy dzięki radosnemu dla nich pozostawieniu jej jako patronki uniknęli przerażających ich kosztów wymiany dowodów osobistych oraz poniesienia innych straszliwych ofiar związanych ze zmianą nazwy".

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: sobieray-3 » 13 wrz 2011, o 21:11

No, ja eto lublu :)! Ładnie to ująłęś. Mozna jeszcze dodać, że była z-cą sekretarza Rejkomu Komsomołu we Lwowie. Żródło mam w domu.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Post autor: gawronik13kalisz » 17 lis 2011, o 17:37

Już nawet Trębacz płacze z herbu, bo na to co się dzieje z miastem nie starcza mu nerwów!®

Awatar użytkownika
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaliszanin2 » 17 lis 2011, o 22:27

Ta sonda jest związana z jakąś konkretną inicjatywą, czy tylko RC tak sobie puściło?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Post autor: gawronik13kalisz » 17 lis 2011, o 22:40

raczej humor redakcji rc ;)
Już nawet Trębacz płacze z herbu, bo na to co się dzieje z miastem nie starcza mu nerwów!®

mirza
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: mirza » 13 kwie 2012, o 10:15

Trochę nie na temat. Trochę. Mnie od dawna spokoju nie daje ul. Dybowskiego, sowieckiego ministra (sowieckiego, bo czasach stalinowskich), który kazał palić książki, zupełnie jak w III Rzeszy. W tym samy czasie ministrem był Rumiński, który tm się zasłużył dla Kalisza, że przy tej ulicy jest NOT.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: sobieray-3 » 13 kwie 2012, o 10:37

On to mógł sobie palcem w d... :). On nie był politrukiem. To była spokojna, porządna rodzina. Opowiadał mi o nich ich sąsiad z Piwonic - p.Cz.Kuczyński, który mi także polecił Sagę.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

mirza
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: mirza » 13 kwie 2012, o 11:51

sobieray-3 pisze:On to mógł sobie palcem w d... :). On nie był politrukiem. To była spokojna, porządna rodzina. Opowiadał mi o nich ich sąsiad z Piwonic - p.Cz.Kuczyński, który mi także polecił Sagę.
Od lutego 1947 do 20 listopada 1952 był ministrem kultury i sztuki w rządzie Józefa Cyrankiewicza. Od 1944 do 1947 był posłem do KRN. Od 1947 do 1952 był posłem na Sejm.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: sobieray-3 » 13 kwie 2012, o 14:04

mirza pisze:
sobieray-3 pisze:On to mógł sobie palcem w d... :). On nie był politrukiem. To była spokojna, porządna rodzina. Opowiadał mi o nich ich sąsiad z Piwonic - p.Cz.Kuczyński, który mi także polecił Sagę.
Od lutego 1947 do 20 listopada 1952 był ministrem kultury i sztuki w rządzie Józefa Cyrankiewicza. Od 1944 do 1947 był posłem do KRN. Od 1947 do 1952 był posłem na Sejm.
No i niech mu ziemia lekką będzie. To co , mamy tutaj Syrię zrobić ???
Wiesz kim był Jaruzel, a obecny go ... po rękach całuje :(.

Awatar użytkownika
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik

Sejm kasuje Hankę Sawicką

Post autor: kaliszanin2 » 1 kwie 2016, o 17:37

Sejm praktycznie jednomyślnie (wstrzymała się jedna osoba) uchwalił ustawę o dekomunizacji przestrzeni publicznej, w związku z czym ul. Hanki Sawickiej wreszcie musi zniknąć.

Uważam, czemu dawałem już wyraz, że żadnej uczciwej osoby ani organizacji nie powinno się czynić spadkobiercą kogoś chętnego do likwidacji państwa polskiego, bo to raczej afront niż wyróżnienie. Ulica nie powinna więc nosić niczyjego imienia. Nie powinna się też nazywać "Hanki", co byłoby mdlącym, cuchnącym unikiem przed dekomunizacją.

Najlepiej byłoby, gdyby Rada Miejska wywiodła nową nazwę w sposób naturalny od topografii terenu. Ponawiam więc swoją propozycję:

Aleja Wąwozowa

Należałoby też nadać odrębne nazwy wszystkim bocznym uliczkom (bez zmiany numerów domów), które teraz też noszą to nieszczęsne miano Hanki Sawickiej. To jakaś paranoja, patologia nazewnicza.

Awatar użytkownika
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik

Re: Hanka Sawicka - czym się zasłużyła ,że ma w Kaliszu ulic

Post autor: kaliszanin2 » 4 kwie 2016, o 18:25

Rada Miejska powinna ogłosić konkurs na nazwę:

http://www.faktykaliskie.pl/ulica-hanki ... py-kalisza" onclick="window.open(this.href);return false;

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Kudlaty » 6 kwie 2016, o 18:28

teraz to beda nazwy, Imienia Lecha Kaczynskiego, ulica prawa a po drugiej stronie sprawiedliwości. Proponuje ulice Ludwika Warynskiego, tez komunista ale wkoncu stal sie ofiara Komunistow i zmarl w wiezieniu.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: ANewDay » 6 kwie 2016, o 21:29

ani niech nie zmieniają herbu, ani nazwy ulicy....

Awatar użytkownika
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaliszanin2 » 7 kwie 2016, o 23:09

ANewDay pisze:ani niech nie zmieniają herbu, ani nazwy ulicy....
A w Sejmie 437 za tą zmianą, 1 wstrzymujący się i 0 przeciw. Ludzie bardzo skłóceni w innych sprawach w tej absolutnie zgodni. Zastanów się nie tylko nad swoim odosobnieniem, ale w ogóle nad sobą.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: ANewDay » 8 kwie 2016, o 11:06

kaliszanin2 pisze:
ANewDay pisze:ani niech nie zmieniają herbu, ani nazwy ulicy....
A w Sejmie 437 za tą zmianą, 1 wstrzymujący się i 0 przeciw. Ludzie bardzo skłóceni w innych sprawach w tej absolutnie zgodni. Zastanów się nie tylko nad swoim odosobnieniem, ale w ogóle nad sobą.

to ty zastanów się nad sobą, nie warto raczej żyć przeszłością... i tylko nią się ciągle zajmować :roll:

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Lokalizacja: Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym :-)
Kontakt:

Post autor: milo » 8 kwie 2016, o 12:02

ANewDay pisze:
to ty zastanów się nad sobą, nie warto raczej żyć przeszłością... i tylko nią się ciągle zajmować :roll:
Gdyby tak wszyscy myśleli to dziś aleja Wolności nazywałaby się Aleją Józefa Stalina albo i Aleją Hermanna Göringa. :lol:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaliszanin2 » 8 kwie 2016, o 12:51

Nieszczęśnik, który nie pamięta o błędach przeszłości, ciągle je powtarza. Skąd w ogóle wniosek, że jak dla kogoś ważna jest własna historia, to "zajmuje się wyłącznie przeszłością"? To jakaś porąbana logika.

ODPOWIEDZ