A gdzie Kalisz

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: faust » 16 sty 2015, o 00:36

Nie wiem skąd te ceny mieszkań, wystarczy popatrzeć w jakiej cenie są nowe oferty, minimum 3,3tyś za m2, a w zasadzie 3,5tyś za m2.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 sty 2015, o 14:06

Ważne zdanie z artykułu "Chodzi o umacnianie więzi miast i powiatów ze stolicą Wielkopolski" a cóż robi Kalisz w tej kwestii. Wielkie Nic. :evil:
http://www.rc.fm/polityczne/naukowcy-o-pleszewie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3281
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 16 sty 2015, o 14:34

faust pisze:Nie wiem skąd te ceny mieszkań, wystarczy popatrzeć w jakiej cenie są nowe oferty, minimum 3,3tyś za m2, a w zasadzie 3,5tyś za m2.
Agencja Metrohouse przeanalizowała transakcje przeprowadzone przez swoich klientów w wybranych ponad dwudziestu miastach w Polsce. Niemal wszędzie tam ceny odbiegają od wartości, które występują w największych polskich miastach. Różni się także segment nabywanych nieruchomości. Często najlepszym z punktu widzenia finansów jest zakup mieszkania w budownictwie z wielkiej płyty, która w odróżnieniu od największych miast nie jest wcale postrzegana w kategoriach niskobudżetowego budownictwa.

http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/ ... iness_news" onclick="window.open(this.href);return false;

Chodzi za pewnie o ceny transakcyjne na rynku wtórnym. I te ceny mniej więcej się zgadzają . Mówimy o cenach za które ktoś faktycznie sprzedał mieszkanie, a nie o cenie wystawionej.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 sty 2015, o 09:21

A czy Kalisz lobbuje za jakąkolwiek drogą?
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,172 ... BoxBizLink" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 22 sty 2015, o 10:54

Nasi przedstawiciele to lobbuja, ale we wlasnym gronie, a informacje na ten temat trafiaja co najwyzej do lokalnych mediow. Jak chcemy na powaznie zabiegac o drogi to potrzeba nam promocja, jakiej jeszcze nie bylo w naszym miescie. Potrzeba pisac, pytac, jezdzic, spotykac sie, nalegac, naciskac i nie ustawac, rozkrecic kampanie medialna na szczeblu lokalnym i krajowym. Pomijam w zupelnosci role kaliskich parlamentarzystow bo tu nawet nie ma co pisac na ten temat. Przydaloby sie chyba tez zmienic mentalnosc niektorych, bo pod art o tym, ze GS wybiera sie do stolycy lobbowac za 25 i 12, byly tak kretynskie komentarze jakich dawno juz nie czytalem. Jeden madrala napisal zeby sie pogodzic, ze zadna S25 ani S12 nie powstanie, a jedyne co mozemy zrobic to zmienic bieg S11 zeby z Ostrowa szla do Kalisza i dalej wzdluz DK12... No z takim mysleniem oddolnym i brakiem jakiegokolwiek poparcia to drog na pewno w Kaliszu nie bedzie.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 sty 2015, o 12:05

Samą prawdę napisałeś Przemku. Tu inny ciekawy artykuł i komentarze pod nim, a szczególnie komentarz 3 od góry. Jestem ciekaw, czy nas nie dałoby się dokładnie sprawdzić wodociągów. Czy nie ma tam przerostu zatrudnienia i jak wydają kasę.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,172 ... BoxBizLink" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3281
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 22 sty 2015, o 14:15

K-man pisze:Samą prawdę napisałeś Przemku. Tu inny ciekawy artykuł i komentarze pod nim, a szczególnie komentarz 3 od góry. Jestem ciekaw, czy nas nie dałoby się dokładnie sprawdzić wodociągów. Czy nie ma tam przerostu zatrudnienia i jak wydają kasę.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,172 ... BoxBizLink" onclick="window.open(this.href);return false;
Mnie zaciekawiła jedna z opinii pod tym artykułem

Świeżo wybrany prezydent Starachowic obniżył pensję prezesa lokalnych wodociągów z 15 tysięcy brutto, do 9999 PLN brutto, a wiceprezesa z 13 tysięcy do 1750 PLN. A to tylko na przykładzie Starachowic, które ( z całym szacunkiem do tego szlachetnego grodu) nie są bardzo wielką jednostka terytorialną. Brawo prezydent.
To pokazuje jednak, skąd poza inwestycjami są tak wysokie koszty. I teraz pytanie - czy ktoś poza prezydentem Starachowic zdobędzie się na taka odwagę?

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,172 ... ?piano_t=1" onclick="window.open(this.href);return false;
W tym świetle płace naszych prezesów z 2012r ,podejrzewam ze obecnie są wyższe.

Przegląd pensji w miejskich spółkach Kalisza rozpoczynamy od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Prezes Roman Wiertelak w roku 2012 zarobił w tej spółce 154 tys. zł. Jego zastępca Marian Ceglarek zapisał w oświadczeniu majątkowym 130 tys. zł, czyli mniej więcej tyle samo, ile Wanda Gorzelany, członek zarządu i jednocześnie główna księgowa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Spośród szefów miejskich spółek najwięcej zarobił Jerzy Walczyński, prezes Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego, będący również prezesem Kaliskich Linii autobusowych oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej i jednocześnie dyrektorem generalnym tych spółek. Z tytułu wynagrodzenia uzyskał 207tys. zł, a że do maja 2012 r. współpracował również z Jarocińskimi Liniami Autobusowymi, zarobił tam ponad 5,5 tys. zł. Zastępca Jerzego Walczyńskiego, Ryszard Latański, który również jest wiceprezesem KPT, KLA i PKS, uzyskał w 2012 r. 183 tys. zł.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=182&id=159398" onclick="window.open(this.href);return false;

Czyżby naszemu nowemu prezydentowi brakowało woli walki z takimi patologiami. Na razie cisza, a tymczasem za miedzą w Ostrowie Wlkp. trwają przemeblowania na stanowiskach.

Zmiany w miejskich spółkach w Ostrowie
http://www.radiomerkury.pl/informacje/p ... rowie.html" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 sty 2015, o 17:43

Dzięki stary :) teraz zobaczymy jakie nowy prezydent ma podejście w dbaniu o interes miasta i jego mieszkańców.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3281
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 11 lut 2015, o 16:40

Firma Colian została doceniona podczas trzech agrowydarzeń podsumowujących bogaty dorobek sektora rolno-żywnościowego w Polsce.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=194&id=183790" onclick="window.open(this.href);return false;
Jakiś pozytyw w szarości, naszego biznesu. Byle by firma nie skończyła jak niegdysiejsi potentaci przemysłu spożywczego z Kalisza i okolic.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 11 lut 2015, o 17:41

Ja też doceniam firmę Colian - za to, że na wszystkich produktach Goplany i Jutrzenki zamiast Kalisza jest Opatówek podany :)

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 11 lut 2015, o 18:33

<Przemek> pisze:Ja też doceniam firmę Colian - za to, że na wszystkich produktach Goplany i Jutrzenki zamiast Kalisza jest Opatówek podany :)
Spokojnie :) ważne że z powiatu Kaliskiego a nie z innego badź miasta. Na słodyczach Solidarności wreszcie też już się pojawiły znaki producenta i siedziby Coliana i z powiatu kaliskiego jak się należy a nie jako adres Lublin :)

selfie ? xD

Obrazek
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 11 lut 2015, o 18:40

<Przemek> pisze:Ja też doceniam firmę Colian - za to, że na wszystkich produktach Goplany i Jutrzenki zamiast Kalisza jest Opatówek podany :)
Ale z jakiej racji miałby być Kalisz skoro siedziba znajduje się w Opatówku?
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9019
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 lut 2015, o 19:50

Maciek62800 pisze:
<Przemek> pisze:Ja też doceniam firmę Colian - za to, że na wszystkich produktach Goplany i Jutrzenki zamiast Kalisza jest Opatówek podany :)
Ale z jakiej racji miałby być Kalisz skoro siedziba znajduje się w Opatówku?
Podam tu przykład Winiar. Na ich produktach jest, że wyprodukowano w zakładzie produkcyjnym w Kaliszu.
Podobnie mogłoby być np. z Grześkami. Żaden Grzesiek w życiu nie widział siedziby w Opatówku, chyba, że już wyprodukowany trafił do pobliskiego sklepu ;)
g13k

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 11 lut 2015, o 20:13

gawronik13kalisz pisze:
Maciek62800 pisze:
<Przemek> pisze:Ja też doceniam firmę Colian - za to, że na wszystkich produktach Goplany i Jutrzenki zamiast Kalisza jest Opatówek podany :)
Ale z jakiej racji miałby być Kalisz skoro siedziba znajduje się w Opatówku?
Podam tu przykład Winiar. Na ich produktach jest, że wyprodukowano w zakładzie produkcyjnym w Kaliszu.
Podobnie mogłoby być np. z Grześkami. Żaden Grzesiek w życiu nie widział siedziby w Opatówku, chyba, że już wyprodukowany trafił do pobliskiego sklepu ;)
Nie chciałem się wdawać w tą rozmowę i docieniam /twoje slowa gawronik - nie jestem przeciwko Tobie ale przykład Winiar to akurat wiesz o tym zły przykład - czemu ?

otóż Winiary - faktycznie mają siedzibę na łodzkiej (oddział Nestle) ale w graniach miasta Kalisza toteż jest Kalisz - z Colianem wiesz jak jest przecież - Jeden Holding czyli wszystki firmy pod jeden adres niezależnie gdzie jest zakłąd produkcyjny ( a przypomnę że ma w Bydgorzszczy, Poznań, Wykroty, Lublinie, Opatówku, Kaliszu i Piątek Mały) to chyba lepiej aby siedziba była moze poza ale blisko Kalisza niż w Bydgoszczy - a gdyby holdingu nie było to kazdy miałby swój docelowy adres.. to tyle :) pamiętaj nie mam Tobie nic za złe - mogę się też mylić jestem człowiekiem :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9019
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 lut 2015, o 21:59

Spokojnie, to jest forum każdy może powiedzieć co wie i myśli. Nie miałem i nie mam nikomu nic za złe :D
No i dzięki za wytłumaczenie ;)
No i jeżeli rzeczywiście do wyboru jest powiat kaliski kontra reszta Polski, to oczywiście że lepsza opcja to nasze tereny :)
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 lut 2015, o 10:42

Myślę, że czołówce. Tak sie składa, że za porzedniej ekipy liczba samochodów wzrosla prawie trzykrotnie. To oznacza ogromy wzorst zanieczyszcenia powietrza, hałasy, i miejsce które trzeba przeznaczać pod parkingi. Jak sobie przypomne dumę porzedniej ekipy z liczby samochodów w Kalisz, to uśwaidamiam sobie jacy byli. Lepiej nie będe tego pisał, jeszcze miałbym kłopoty. :lol:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,174 ... #BoxBizImg" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 lut 2015, o 15:18

RANKING POLSKICH MIAST PRZYSZŁOŚCI.

Zepsuję Wam zabawę, Kalisza nie szukajcie 8)
http://samorzady.pb.pl/3998645,11939,ra ... rzyszlosci" onclick="window.open(this.href);return false;
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5009
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 19 lut 2015, o 15:56

jasiek20 pisze:RANKING POLSKICH MIAST PRZYSZŁOŚCI.

Zepsuję Wam zabawę, Kalisza nie szukajcie 8)
http://samorzady.pb.pl/3998645,11939,ra ... rzyszlosci" onclick="window.open(this.href);return false;
No nikogo to chyba niedziwni...
Miasta przyszłości jak i inwestycje przyszłości...
Większość tych miast znajduję się na ważnych trasach kolejowych bądź drogowych.
Weźmy taki Piotrków....
Leży na A1-S8 i parę km od Piotrkowa również ma iść S12 i S74...
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: klocek » 20 lut 2015, o 06:29

K-man pisze:Myślę, że czołówce. Tak sie składa, że za porzedniej ekipy liczba samochodów wzrosla prawie trzykrotnie. To oznacza ogromy wzorst zanieczyszcenia powietrza, hałasy, i miejsce które trzeba przeznaczać pod parkingi. Jak sobie przypomne dumę porzedniej ekipy z liczby samochodów w Kalisz, to uśwaidamiam sobie jacy byli. Lepiej nie będe tego pisał, jeszcze miałbym kłopoty. :lol:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,174 ... #BoxBizImg" onclick="window.open(this.href);return false;
W końcu głos rozsądku, że to głównie samochody a nie CO psuje powietrze.

Co do ekipy rządzącej - co ma ona do wzrostu ilości pojazdów? Nie mogli zabronić, jak ktoś chce może sobie kupić. Co do tego, że graty to powód jest w warszawce - ludzie za mało zarabiają by kupić sobie lepsze.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 lut 2015, o 09:54

Pewnie ze była ekpia ma sporo winy. Dlaczego? Bo często, byli dumni z liczby samochodów w Kaliszu, czyli ie widzieli w tym prblemu, a wręcz odwrotnie. Odbierali to jako znak zamożności kaliszan, a co tam, że większość to stare złomy trujące na maksa. Władze nie zrobiły NIC, aby przekonać kaliszan do komunkacji miejskiej. Praktycznie brak ścieżek rowerowcyh w centrum, nie zrobiono nic, aby zmniejszyć ruch w śródmieściu, czy zlikwidować parkingi na terenie zabytkowego centrum. Robiły wszystko, aby to prywatny transport w Kaliszu był podstawą. Nikt nie kazał im niczego nowego wymyślać. Wystarczyło tylko wziąć przykłady z miast na zachodzie, które mają podobną wielkość. A czy zrobiono coś w tym kierunku? Nic. Przypomnianam to było 12 lat, lat kiedy forsy z UE płynął najszerszy strumeń.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ