A gdzie Kalisz

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 14 cze 2013, o 07:31

Kalisz atrakcyjny dla biznesu Ranking „Forbesa”

Miasta od 50 tys. do 150 tys. mieszkańców:
Miejsce 3. KALISZ,

więcej na : http://www.faktykaliskie.pl/ranking-for ... la-biznesu" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 18 lip 2013, o 15:44

Wysokie miejsce w rankingu powinno cieszyć.
http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... nym-czasie" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 wrz 2013, o 22:44

Ja już nie oczekuje od urzędasów z Kalisza, że wymyślą coś nowego dobrego dla miasta. Niech przynajmniej papugują od lepszych http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,143 ... #BoxBizTxt" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 wrz 2013, o 20:08

http://rc.fm/sportowe/podwojne-srebro-mary.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A gdzie Kalisz? Kalisz w Duisburgu i to całkiem udanie :D W tym momencie Marta Walczykiewicz najlepiej reprezentuje kaliski sport. Szkoda tylko, że dyscyplina nie należy do najbardziej popularnych w naszym kraju. O siatkówce, piłce nożnej to możemy sobie pomarzyć. Wypada trzymać kciuki za chłopaków ze Szczypiorna, bo w tej chwili są najbliżej! :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 wrz 2013, o 15:25

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,146 ... #BoxBizTxt" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 18 wrz 2013, o 10:33

Resort transportu przedstawił plan budowy obwodnic różnych miast. Jest Jarocin i Ostrów Wlkp. oczywiście Kalisza próżno szukać.
http://forsal.pl/grafika/732791,145974, ... 014_r.html
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 wrz 2013, o 11:12

Powoli przestaję mieć nadzieję na to, że w przyszłości jakakolwiek droga szybkiego ruchu będzie przebiegać przez Kalisz. Chyba pozostanie nam zadowolić się S11. Chociaż z takim tempem budowy tej drogi, to z Ostrowa do Poznania dojedzie się za jakieś 100 lat, nie mówiąc już o dojeździe z południa nad morze :) W ogóle mam jakieś takie dziwne wrażenie, że od wielu lat Polską rządzą ludzie niekompetentni to mało powiedziane nawet. Po raz kolejny nie mogę pojąć kto wymyślił S8 przez Sieradz. Pomijam fakt, że eSka obiega od kształtu DK8, ale to mniejsza, ważniejsze jest dla mnie pytanie dlaczego pominięto taki ośrodek jak Kalisz i nie podciągnięto jeszcze trochę w górę S8, chociażby w okolice Grabowa. Albo dlaczego S12 prowadzi tylko do Piotrkowa Trybunalskiego? Co to ma być? Ja myślałem, że przynajmniej założeniem władz w Polsce jest przemianowanie wszystkich najważniejszych DK na S/A. A tu nagle połowa DK12 pozostanie DK12, a połowa stanie się S12. I gdzie jest Kalisz? Na białej plamie mapy rozwoju Polski. Zaskakujące jak jedną decyzją administracyjną, tam gdzieś do góry, jak jakąś łapówką, zmową, etc. można pominąć ważny ośrodek miejski a stworzyć nowy Stryków z wiosek/miast, na który padł ślepy traf (Kępno).

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 18 wrz 2013, o 14:08

W ogóle cała ta sieć dróg ekspresowych jest śmieszna. Na odcinku DK12 który stanie się S12 jest dużo mniejszy ruch niż na odcinku przechodzącym przez Kalisz. Podobnie jest z przyszłymi S19 czy S74. A szczytem debilizmu jest dla mnie S22 gdzie ruch jest chyba mniejszy niż na ulicy Lubelskiej przechodzącej przez Las Winiarski.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 wrz 2013, o 17:30

Widać gołym okiem brak lobby kaliskiego. Takich mamy reprezentantów regionu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 wrz 2013, o 19:57

K-man pisze:Widać gołym okiem brak lobby kaliskiego. Takich mamy reprezentantów regionu.
Tak jest K-man, a jak przychodzi co do czego to każdy prześciga się w przechwalaniu, ile to dla regionu nie zrobił. Cóż.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: milo » 19 wrz 2013, o 00:11

Maciek62800 pisze:W ogóle cała ta sieć dróg ekspresowych jest śmieszna.
Plan jest dobry z małymi wyjątkami jak np. Kalisz.
Maciek62800 pisze:Na odcinku DK12 który stanie się S12 jest dużo mniejszy ruch niż na odcinku przechodzącym przez Kalisz.

Jest podobny , tylko w sąsiedztwie Kalisza jest sporo ( 14 tyś ).
Lepiej wykorzystać sytuację i naciskać na przedłużenie S12 na odcinku Sieradz(S8)-Pleszew(S11). Cóż , Kalisz marzy o autostradzie do Konina....
Maciek62800 pisze:Podobnie jest z przyszłymi S19 czy S74.
Na zachód od Wisły jest 5 dróg w układzie południkowym , więc jedna na wschód od Wisły jest potrzebna. Układ drogowy ma być równomierny , łączyć miasta i regiony a Lublin , Białystok czy Rzeszów to spore ośrodki.
S74 - tu zgoda.
Maciek62800 pisze:A szczytem debilizmu jest dla mnie S22 gdzie ruch jest chyba mniejszy niż na ulicy Lubelskiej przechodzącej przez Las Winiarski.
To jest S tylko z nazwy , 38 km jednojezdniowe a tylko 12 km 2jezdniowe. I to jest droga przedwojenna , której przebudowa kosztowała niecałe 0,5 mld zł. W zasadzie dopóki jest tam enklawa Rosji to droga mało przydatna ale pokusa dołożenia 50 km S była silna ;-)
<Przemek> pisze: Po raz kolejny nie mogę pojąć kto wymyślił S8 przez Sieradz.
Lobbing Łodzi , Sieradz , Zduni itp. + minister infry z Łodzi. W Kaliszu nie słyszeli o lobbingu ? No to chciałoby się powiedzieć wasza strata...
Pewnie lepiej połączyć Wrocław z Piotrkowem niż z Łodzią , to byłoby dopiero dobre rozwiązanie :lol:
<Przemek> pisze: Pomijam fakt, że eSka obiega od kształtu DK8, ale to mniejsza
A musi iść w śladzie dawnej DK ? Nie musi. Poza tym przebieg w starym śladzie to byłoby udupienie Kalisza ,bo nie znalazłby się taki idiota , co pobudowałby kolejną S-ke 40 km na północ od S8 ( po śladzie DK8 ).
<Przemek> pisze:, ważniejsze jest dla mnie pytanie dlaczego pominięto taki ośrodek jak Kalisz i nie podciągnięto jeszcze trochę w górę S8, chociażby w okolice Grabowa.
Czyli "wylądowałaby" w okolicy Błaszek - też nie rozwiązuje to problemu Kalisza.
Kalisz nie potrzebuje "podciągania" dróg do siebie tylko np. połączenia z S8 w okolicy Sieradza ( za rok otwarcie ) zwłaszcza że częścią tej drogi byłaby północna obwodnica Kalisza ,która kiedyś musi powstać.
<Przemek> pisze:Albo dlaczego S12 prowadzi tylko do Piotrkowa Trybunalskiego? Co to ma być? Ja myślałem, że przynajmniej założeniem władz w Polsce jest przemianowanie wszystkich najważniejszych DK na S/A. A tu nagle połowa DK12 pozostanie DK12, a połowa stanie się S12. I gdzie jest Kalisz? Na białej plamie mapy rozwoju Polski.
Właśnie dlaczego ? Kalisz nie jest nawet w stowarzyszeniu na rzecz lobbingu dla S12.
My chcemy autostrady do Konina haha.Tylko kto nią będzie z Kalisza jeździł i dokąd ?
Do Poznania dojadę S11 , do Łodzi przez Konin ? Lepiej do Sieradza na S8.
<Przemek> pisze:Zaskakujące jak jedną decyzją administracyjną, tam gdzieś do góry, jak jakąś łapówką, zmową, etc. można pominąć ważny ośrodek miejski a stworzyć nowy Stryków z wiosek/miast, na który padł ślepy traf (Kępno).
Kępno było skrzyżowaniem 8 i 11 od dawna , co najwyżej można by przesunąć węzeł do Ostrzeszowa...też dziura...
Po prostu Kepno leży "po drodze" tak jak Konin czy Stryków.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 wrz 2013, o 11:11

Z tym, że S8 nie przebiega po linii DK8 to chodziło mi o to, że równie dobrze mogli podciągnąć tą trasę do Kalisza, skoro podciągnęli ją specjalnie do Sieradza. Gołym okiem widać w jak kretyński sposób nagle trasa idzie do góry, ale Kalisz już omija. I tu masz rację, zero jakiegokolwiek lobbingu, zero czegokolwiek.

Z przedłużeniem S12 do Pleszewa zgadzam się jak najbardziej. A co co Konina to prędzej bym tam wybudował linię kolejową, powiedzmy z Bydgoszczy do Częstochowy, co według mnie i nie tylko, byłoby dobrym rozwiązaniem nie tyko dla pasażerów, ale dla całego Kalisza.

A co do Kępna to chodziło mi o to, że Kalisz też leży na skrzyżowaniu ważnych DK. I nagle okazuje się, że jedną decyzją postawiono na Kępno. A równie dobrze tam ktoś wyżej mógł postanowić, że DK 25 i DK12 są ważniejsze. O to mi chodziło, że od jednej decyzji można ustawić przyszłość jakiegoś miasta. Niestety nasi rządzący mało sobie z tego robią, a chyba już czas najwyższy żeby się zorientowali, że samo nic nie przyjdzie...

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 wrz 2013, o 14:57

Można głosować na "Wybierz Kalisz na weekend" dzięki czemu Kalisz zostanie opisany na portalu turystyka.wp.pl
http://turystyka.wp.pl/kat,0,page,3,tit ... aid=1115d6" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 wrz 2013, o 23:19

Spełniłem swój kaliski obowiązek i zagłosowałem :D Śmiało Kaliszanie, głosujmy! :D

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 wrz 2013, o 07:58

gawronik twoje słowa :)
Niech tu znajdują się wszelkiego rodzaju plebiscyty, głosowania itp.
viewtopic.php?f=23&t=2229" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 wrz 2013, o 12:26

Ciekawy wywiad i dość krótki. Niestety problem dotyczy całej Polski w tym oczywiście Kalisza.
http://kultura.onet.pl/ksiazki/rozmowy/ ... tykul.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 25 wrz 2013, o 16:44

K-man pisze:Ciekawy wywiad i dość krótki. Niestety problem dotyczy całej Polski w tym oczywiście Kalisza.
http://kultura.onet.pl/ksiazki/rozmowy/ ... tykul.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Dobry wywiad, poruszone w nim kwestie są jak najbardziej na czasie i niestety dotyczą w bardzo dużym stopniu też Kalisza. Niestety jest też tak jak to zostało już powiedziane w powyższym wywiadzie, że dominuje przekonanie wolnej amerykanki i zdecydowana niechęć do przestrzegania jakichkolwiek standardów i zaleceń, jak również bardzo często kompletny brak zainteresowania tematem. A gdzie Kalisz? W centrum tego architektonicznego nieładu.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 paź 2013, o 15:28

HAHAHAHAHA! Aquapark i Novamedia - ok! Ujdą, a nawet - bardzo mi się podobają. Ale reszta!
http://www.faktykaliskie.pl/kalisz-piek ... ctwem-stoi" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 9 paź 2013, o 15:34

Budynek handlowo-usługowy przy ul. Hanki Sawickiej 20

WTF? :D Genialny konkurs :D

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 paź 2013, o 15:59

Zrozumiałbym gdyby to 1 kwietnia, ale dziś uważam, że za bardzo kiepski żart. Ja się zastanawiam, czy im rzeczywiście podobają się te tandetne projekty, A może chcą być mili wobec kolegów. Muszę przyznać, że Novamedia i aquapark przy reszcie prezentują się dobrze.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ