Reklamowanie Kalisza

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Reklamowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 16 cze 2009, o 21:53

Jak myślicie czy to dobry pomysł, abyśmy reklamowali Kalisz poprzez różnego typu fora. Ale nie, że zakładamy temat i zapraszamy do naszego miasta. Ale, np. w naszym opisie wklejamy czy dajemy link to zrobionych przez nas/was zdjęciach. Ludzie oglądają i może akurat ktoś się skusi na przyjazd do nas.

Jak taki temat już był proszę, o skierowanie mnie do niego, iż podobnego tematu nie znalazłem.
Pozdrawiam.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 16 cze 2009, o 22:08

Pomysł bardzo dobry. Popieram.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 cze 2009, o 13:08

Pomysł ciekawy.Ale czy przyjezdni nie będa rozczarowani bałaganem i brudem panującym w mieście, a którego nie widac na zdjęciach.
Tutaj jest link na temat warszawskiej starówki, która podobno wieje nudą http://wiadomosci.onet.pl/2682,1993020, ... kalne.html
A ja myslałem, ze to tylko u nas.Miasto musi miec plan jak ożywić ścisłe centrum, aby turysta mógł tez w nocy się bawić i zwiedzać z przyjemnościa miasto.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 lip 2009, o 21:14

Spóżniona panorama

Jeszcze kilka tygodni temu Kalisz promował się w Internecie informacją, że na Zawodziu powstać ma rekonstrukcja średniowiecznego grodziska. To prawda, tyle że spóżniona co najmniej o półtora roku

O Internecie mówi się, że jest najszybszym kanałem przepływu informacji, szybszym nawet niż radio i telewizja. To też prawda, tyle że nie w każdym przypadku. Radny Grzegorz Sapiński, jeszcze podczas majowej sesji Rady Miejskiej, opowiedział o swoim znajomym, mieszkańcu odległego od nas miasta. G. Sapiński opowiadał mu o Kaliszu, znajomy wszedł na internetową stronę naszego grodu, dowiedział się z niej, że grodzisko na Zawodziu dopiero będzie i stwierdził, że do Kalisza – owszem – przyjedzie, ale nie w trakcie budowy, lecz po jej zakończeniu. Przypomnijmy, że grodzisko na Zawodziu było gotowe już wiosną 2008 r., a jego oficjalne otwarcie odbyło się w czasie ubiegłorocznego Święta Miasta. W odpowiedzi na interpelację radnego, prezydent Janusz Pęcherz napisał, że informacje dotyczące internetowej panoramy Rezerwatu Archeologicznego Zawodzie w zakładce „Wirtualny spacer” na stronie Kalisza zostały zaktualizowane natychmiast po wystąpieniu Sapińskiego. – Natomiast nowy materiał filmowy na miejsce dotychczasowego musi zostać zrealizowany przez firmę Concept Intermedia z Torunia, która zaprojektowała cały system zarządzania informacją wraz z jego modułami i jest autorem wszystkich znajdujących się w „Wirtualnym spacerze” panoram. Nie ma technicznej możliwości wykonania tego przez pracowników Urzędu Miejskiego – wyjaśnia prezydent. Jednak być może nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Przy okazji tej aktualizacji Biuro Promocji Miasta chce zweryfikować pozostałe ujęcia i uwzględnić inne miejsca w Kaliszu zasługujące na prezentację w Internecie. Oczekuje propozycji w tej sprawie. (kord)


No tak a czego mozna się było spodziewać????
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 lip 2009, o 21:18

Dobre.Naprawdę dobre.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 1 lip 2009, o 21:47

W tych reklamach koniecznie należy zaoferować jako nieeeebywałą atrakcję - ostatnią propozycję ( vide ostatnie ŻK) radnego Plichty - GRILOWISKA W KAŻDYM PARKU !!! Nawet w tym wpisanym do Rejestru Zabytków.
... albo moze niee, bo to może wpływ Słońca :) ?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 9 lip 2009, o 11:22

http://www.geodis.cz/products/3d-city-models

gdyby nasze miasto pomyślało o czymś takim... przynajmniej dla centrum...

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 sie 2009, o 17:48

Kaliskie woli specjalizację w ...

http://www.rc.fm/sportowe/rzucali-gumiakami.html
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 wrz 2009, o 23:01

Mam pytanie czy władze Kalisza zleciły zrobienie jakiegokolwiek spotu reklamowego który promowałby Nasze miasto w jakikolwiek sposób???Bo jakoś szukałem i nie mogłem znależć......może żle szukałem????
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 wrz 2009, o 23:18

A ja jestem pewnien, że o zbliżających się MŚ w tańcu, które odbęda się w Kaliszu nikt w Polsce nie wie.Bo i po co reklamowac taka impreze, i chwalic się przed resztą kraju.A pózniej zdziwienie, że na trybunach pustki.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 wrz 2009, o 23:19

Ha a jednak mieszkancy sami robią dużo dobrego dla swojego miasta,jeden pozytywny akcent zaliczony.Czekamy na następne.....

Nagroda publiczności dla "Kazimierzowskiej"

Zdjęcie autorstwa kaliszanina zdobyło nagrodę publiczności w ogólnopolskim internetowym konkursie "Pozytywy naszych miast". Z Kalisza nadesłano 617 zdjęć.

Zakończył się ogólnopolski internetowy konkurs fotograficzny - „Pozytywy naszych miast”. Mieszkańcy Kalisza zamieścili aż 617 zdjęć. Najwięcej ocen internatów zdobyło zdjęcie zatytułowane „Kazimierzowska”, i to jego autor (pseudonim PIMAZD) zdobył nagrodę publiczności. W zabawie aktywnie uczestniczyło 13 000 osób, które aktywnie opublikowały ponad 18 tys. zdjęć, a także wystawiły 185 000 ocen oraz ponad 50 000 komentarzy. Autorzy najciekawszych fotografii z całej Polski wygrali cenne nagrody:
3 nowoczesne laptopy oraz 7 wysokiej klasy aparatów fotograficznych firmy Olympus. W oparciu o oceny internautów przyznano również 66 nagród publiczności. Otrzymali je autorzy prac, które uzyskały najlepsze oceny od pozostałych uczestników konkursu w każdym mieście. Wszystkie zwycięskie zdjęcia można obejrzeć na portalu, pod adresem: http://pozytywy.aliorbank.pl.

Mimo zakończenia konkursu, fotograficzny portal internetowy będzie nadal funkcjonował. Każdy, kto zaloguje się na stronie http://pozytywy.aliorbank.pl może nadal, zamieszczać, oceniać i komentować zdjęcia, ilustrujące pozytywne strony naszych miast. Źródło: U.M. w Kaliszu
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 wrz 2009, o 23:21

Przeciez to info. już wrzuciłem kilka dni temu :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 wrz 2009, o 23:22

Ciekawa galeria zdjęć Naszego miasta.
http://pozytywy.aliorbank.pl./cities/14/gallery

[ Dodano: Nie, 06.09.2009, 22:33 ]
K-man pisze:Przeciez to info. już wrzuciłem kilka dni temu :)
A to przepraszam musiał Twój post umknąc mojej uwadze :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 7 wrz 2009, o 13:45

Ostatnio Kalisz reklamowany jest przez ogólnopolskie media, za sprawą osób biorących udział w różnego typu przedsięwzięciach, takich jak wybory Miss Polonia, Taniec z Gwiazdami, czy nowa edycja Mam Talent , która wystartuje w najbliższą sobotę. Zawsze to jakaś promocja miasta. Przynajmniej jego nazwy :)

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 7 wrz 2009, o 17:03

Taniec z Gwiazdami? Miss Polonia?

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 7 wrz 2009, o 17:04

w tancu z gwiazdami zostala zareklamowana tak ze prezentuje soba tylko piersi...

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 7 wrz 2009, o 17:06

ale kto?

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 7 wrz 2009, o 17:09

nie znasz takiej Pani jak Iga Wyrwał? :D :p

kaliszanka wyjechala do Wielkiej Brytanii i wysylala swoje zdjecia do meskich czasopism, zrobila kariere i wzieli ja do Tanca z Gwiazdami :)

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 7 wrz 2009, o 18:11

kaczorkalisz pisze:nie znasz takiej Pani jak Iga Wyrwał? :D :p

kaliszanka wyjechala do Wielkiej Brytanii i wysylala swoje zdjecia do meskich czasopism, zrobila kariere i wzieli ja do Tanca z Gwiazdami :)
Świetna promocja. Jak tą Panią można kojarzyć z Kaliszem. Ma na tyłku tatuaż trębacza kaliskiego :) ?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 wrz 2009, o 18:37

Niestety takie czasy.pani pokazała biust i juz niej wielka gwiazda.Nie jestem święty, ale jakoś nie jestem dumny z takiej reklamy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ