Rocznica zburzenia Kalisza

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 lip 2014, o 15:50

Prace na Rozmarku trwają, szkoda tylko, że obecnie to wygląda jak... kamieni kupa, cytując klasyka. Po prostu zakostkowali cały plac i zaczynają stawiać te dziwne ścianki z gruzu, który na projekcie w dodatku miał być chyba szarego koloru, a na razie jest koloru zwykłej cegły, chyba, że coś się zmieni. Tak czy owak prace trwają, wszak wizyta głowy państwa zbliża się wielkimi krokami. :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 lip 2014, o 17:52

http://www.zyciekalisza.pl/index.php?str=182&id=175795" onclick="window.open(this.href);return false;

Krytycznym okiem na temat obchodów "święta zburzenia" miasta.
Prawie 2 miliony złotych kosztowały nas będą obchody 100. rocznicy zburzenia Kalisza. Za 2 mln zł można zbudować co najmniej kilka dróg osiedlowych, a wójtowie czy starosta zbudowaliby kilkanaście. Jednak świętowanie wspólnego nieszczęścia dobrze wpisuje się w nasz narodowy charakter, a wybory są blisko. Rodzi się pytanie, czy rocznica zburzenia Kalisza ma być pomysłem na jego promocję i czy zaliczyć ją na plus obecnej ekipie rządzącej?
Cóż, troszkę kaski poszło.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 31 lip 2014, o 20:35

Klika zdjęć z Rozmarku i po raz kolejny pokazany szczegółowy plan "Pamięci tamtych dni"
http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... wzbogacona" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 31 lip 2014, o 21:04

Kto pamięta czasy komuny to takie tempo prac było zawsze przed wizytą I sekretarza nieomylnej partii lub świętem proletariuszy. Ludzie to wyśmiewali, a dziś się podobnie czyni tylko dla kogoś innego. Zakręca się koło historii.
Jestem ciekaw jakiej jakości będą te pospieszne prace a zwłaszcza zieleń sadzona w takim upale. Widziałem jak trawę rozwijali z walka, która dziś była przykryta folią. W ostateczności jak zżółknie można pomalować na zielono. Myślę ze są jeszcze we władzach miasta są ludzie potrafiący to zrobić.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tymczasem nikt nie wpadł na pomysł aby naprawić rozjechany chodnik prowadzący na skwer.

Obrazek

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: dybek » 2 sie 2014, o 11:32

Tak to ma wyglądać z tą wizualizacją na budynku starostwa :) Mnie się podoba :)

Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 sie 2014, o 20:45

Za chwilę wielkie widowisko, drogie co prawda, ale jestem go bardzo ciekawy...
Ale nie o tym to ja chciałem. Wiadomość o Kaliszu wyszła po za nasze miasto. O zburzeniu Kalisza można poczytać m.in. na wp.pl - wiadomość ukazuje się w jednym z 5 zdjęć głównych do wyboru.

W artykule ciekawe zdjęcie, podejrzewam kościół z Rogatki. Nigdy wczesniej nie widziałem tej perspektywy:
http://historia.wp.pl/title,Kalisz-1914 ... aid=11331c" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 2 sie 2014, o 21:11

Co prawda to nie temat na to ale powiedzmy do wojny nawiązuje...
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 sie 2014, o 23:48

Pokaz przy starostwie zrobił na mnie wrażenie i nie żałuję że poszedłem :D Nigdy w centrum naszego staruszka nie widziałem tyle ludzi, czułem się jak nie w Kaliszu. Szczerze nie wierzyłem, że przyciągnie to tylu widzów.
Reflektory świecące z wieży ratusza też dają ciekawy efekt, i wg. mogłyby zostać na stałe, byłoby to cos nowego i innego w tego rodzaju miejscu.
Również tańcząca fontanna podświetlana na kolorowo pod starostwem - myślę że to marzenie wszystkich Kaliszan. No ale taki rarytas tylko raz na sto lat :D
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 sie 2014, o 00:07

Pokazy jak na Kalisz robiły niesamowite wrażenie. Pogoda dopisała i jak kolega pisał były niesamowite tłumy.
Kilka fotek które jednak nie oddają efektów wizualnych i dzwiękowych.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Skwer Rozmarek zrobił duże wrażenie głównie dzięki grze świateł i podświetleniu sąsiadujących obiektów.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: dybek » 3 sie 2014, o 09:48

Na początku spodziewałem się, że na budynku starostwa będzie wizualizacja gdzie będzie pokazane zniszczenie i odbudowa różnych miejsc w Kaliszu ale koniec końców wykorzystanie architektury jednego budynku i ukazanie zniszczeń i odbudowy na jego przykładzie też wyszło świetnie. Byłem pod wrażeniem wielkim. Z racji tego, że stałem na wprost tuż przy barierkach to pokaz laserowy wypadł niesamowicie, zwłaszcza jak lasery tworzyły tunele i coś w rodzaju falującej kopuły na tłumem ludzi. Za to brawa i czekam z niecierpliwością na filmiki z tego pokazu.
Rozmarek - mam nadzieję, że oświetlenie takie jakie było w nocy zostanie utrzymane także po zakończeniu uroczystości bo wygląda to naprawdę dobrze.
Lasery na kurtynie wodnej pod ratuszem - ciekawe.
Sądziłem też, że przy moście kamiennym, pod ratuszem i na placu JPII będą wyświetlane inne rzeczy z laserów w każdym z tych miejsc. Byłoby to ciekawe.
Pomysł wygaszenia światła w mieście i oświetlenie budynków - bardzo dobry.

A tak na marginesie to niech włodarze miasta myślą co zrobić aby przyciągnąć ludzi wieczorami do centrum bo widok pełnych ogródków i lokali wczorajszego wieczoru bardzo kontrastuje z tym co mamy na co dzień i liczbą osób przebywających w centrum.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 sie 2014, o 09:49

Kumple był i się zawiódł, podobno nagłośnienie było fatalne. Ale powiedział, że serce rosło jak się widziało takie tłumy w centrum.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 sie 2014, o 10:03

K-man pisze:Kumple był i się zawiódł, podobno nagłośnienie było fatalne. Ale powiedział, że serce rosło jak się widziało takie tłumy w centrum.
Tak, nagłośnienie, jeżeli nie stało się w parku twarzą do starostwa, było bardzo kiepskie, chodź dźwięk był słyszalny daleko, bo nawet przy Tęczy, ale stojąc przy bazylice nie szło nic zrozumieć.
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 sie 2014, o 10:30

gawronik13kalisz pisze:
K-man pisze:Kumple był i się zawiódł, podobno nagłośnienie było fatalne. Ale powiedział, że serce rosło jak się widziało takie tłumy w centrum.
Tak, nagłośnienie, jeżeli nie stało się w parku twarzą do starostwa, było bardzo kiepskie, chodź dźwięk był słyszalny daleko, bo nawet przy Tęczy, ale stojąc przy bazylice nie szło nic zrozumieć.
Organizatorzy kilkakrotnie apelowali aby przemieścić się na trawnik na wprost Starostwa, bo z boku będzie słabo słychać i widać. Pokaz miał być robiony trzykrotnie więc kto chciał dokładnie zobaczyć miał szansę. Więc kolega może mieć pretensję tylko do siebie. Organizatorzy ogłosili że film z pokazów ma być dostępny w internecie. Zapomniałem tylko stronę.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 sie 2014, o 12:24

Gawronik kolega stał właśnie przy bazylice, mówił ze nic nie rozumiał.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 sie 2014, o 13:22

Cristof pisze: Organizatorzy ogłosili że film z pokazów ma być dostępny w internecie. Zapomniałem tylko stronę.
Mówili chyba o stronie miasta http://www.kalisz.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 sie 2014, o 16:35

Jest film z pokazu laserowego. Ciekawe czy sam mapping też został nagrany:
https://www.youtube.com/watch?v=Q15Qz5eKUI8" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 sie 2014, o 17:31

Ale jaja w Teleexpressie mówili, że prezydent rozdawał jabłka w Ostrowie, o Kaliszu i rocznicy zburzenia nic. :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 sie 2014, o 18:40

Z samochodów stacji, podczas wizyty Prezydenta RP na Rozmarku widziałem auta TVN24, Polsatu i TVP.
TVN24 na swojej stronie zauważył Feniksowe powstanie Kalisza z popiołów, nie wiem czy pokazane było coś w TV.
http://www.tvn24.pl/miasto-ktore-odrodz ... 862,s.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3645
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 3 sie 2014, o 20:50

Z relacji "Wiadomości" TVP, przygotowanej przez ośrodek poznański TVP, wynikało, że Bronisław Komorowski przyjechał dzisiaj do miejscowości Ostrowo (tuż przed zagładą Kalisza miejsca stacjonowania Preuskera, osławionego mordercy naszego miasta), żeby promować tam polskie jabłka, można się domyślać, że w celu zintensyfikowania ich eksportu do Kartoffel-Landu.

No cóż, danke, Posen, gut gemacht!

To, że postpruska metropolia kolonialna najbardziej ucieszyłaby się z ponownej zagłady Kalisza, to nie nowość. Dlaczego jednak prezydent Kalisza po zakończonej uroczystości otwarcia Rozmarku błąkał się w poszukiwaniu Komorowskiego odjeżdżającego na obiad do Ostrowa, w ostatniej chwili dobijając się do zamkniętej już limuzyny, żeby się pożegnać (obiad w Ostrowie to już za wysokie progi dla Pęcherza), to już tajemnica kaliskich organizatorów, którzy wydali 2 mln zł, żeby znowu dobrze zrobić tylko Urbaniakowi, który wydał jakieś grosze. Słabość i niezaradność władz Kalisza po prostu bije w oczy, to jacyś ostrowscy agenci.

W TVN ani słowa nie tylko o obchodach, ale w ogóle o setnej rocznicy zburzenia miasta. Kalisz został znowu sponiewierany, wręcz zeszmacony, a lokalna waaadzunia przyłożyła do tego ręki.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Rocznica zburzenia Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 sie 2014, o 09:01

Totalna porażka o rocznicy cicho w mediach ogólnopolskich. Tak samo było z 18.5 ale tam można dyskutować co do Kalisii, atu ma fakty historyczne. Szpecem od promocji nie jestem, ale zamiast, ale z puli 2 mln zło sporo zapłaciłbym stacjom ogólnopolskim tv i radio, aby głównym wydaniu wiadomości powiedzieli o Kaliszu. Myślę, że to by się miastu bardziej opłaciło.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ