Promowanie Kalisza

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 6 kwie 2010, o 21:14

Ostatnio na wafelkach Grześki zauważyłem, że napisane jest iż produkowane są one w Opatówku a nie w Kaliszu.

Kiedyś było logo kaliszanki, teraz Goplana .

Tracimy swoją markę w tej materii. SZKODA

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 6 kwie 2010, o 21:41

Andruty Kaliskie produkowane w Zadowicach (ponoć!) pojawiły się w ... Rzeszowie !!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 6 kwie 2010, o 21:43

Wiele firm ma tak, że napisana jest centrala firmy, a fabryki, gdzie jest coś produkowane się nie pisze.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 7 kwie 2010, o 21:09


K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 kwie 2010, o 21:12

Wczoraj to wrzuciłem. Byłem dzis CIT kupic nowy nr. ale jest w druku, bedzie dopiero w przyszłym tygodniu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 9 kwie 2010, o 18:41

Spektakle i imprezy towarzyszące Kaliskim Spotkaniom Teatralnym

Przedstawienia konkursowe, spektakle grane poza konkursem i szereg imprez towarzyszących złożą się na program rozpoczynających się za niespełna miesiąc 50. Kaliskich Spotkań Teatralnych. Gospodarze wystawią w konkursie dwa spektakle.
Festiwal otworzy przedstawienie "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny, w którym wystąpi Danuta Szaflarska, uhonorowana nagrodą aktorską podczas I KST w 1961 r. - poinformował Igor Michalski, dyrektor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego.

Z przedstawieniami konkursowymi przyjadą: Teatr Współczesny w Szczecinie, warszawski Teatr Ateneum, Teatr Współczesny we Wrocławiu, Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Teatr Współczesny w Warszawie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Wybrzeże w Gdańsku. Gospodarze wystawią w konkursie dwa spektakle.

Poza konkursem zaprezentowane zostaną dwa monodramy: "Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda" Leszka Kołakowskiego w wykonaniu Jerzego Treli oraz "Smycz" w reżyserii Natalii Korczakowskiej i w wykonaniu Bartosza Porczyka. Kaliszanie zobaczą też przedstawienie Teatru Muzycznego "Capitol" we Wrocławiu z Justyną Szafran pt. "Rzecze Budda Chinaski" i Teatru Lalki i Aktora w Opolu spektakl dla dzieci "O mniejszych braciszkach św. Franciszka" Marty Guśniowskiej, w reżyserii Petera Nosaleka.

KST towarzyszyć będą m.in. wieczorne "Rozmowy w Malarni", które zaplanowano, jako spotkania z aktorami i twórcami prezentowanych każdego dnia przedstawień, wystawa fotografii Janusza Gajosa, wystawa plenerowa "50 x KST" przed kaliskim Ratuszem, wystawa poświęcona twórcy KST Tadeuszowi Kubalskiemu i jego żonie aktorce Kai Starzyckiej. W czasie festiwalu odbędzie się także konferencja naukowa "Aktor-reżyser. Aktorskie koncepty roli" oraz promocja książki prezentującej dokumentację Roku Grotowskiego w Kaliszu.

KST odbywają się zawsze na początku maja. Nagrody przyznawane są m.in. w kategoriach Grand Prix, Główne Nagrody Aktorskie, nagrody za role drugoplanowe, nagroda ZASP-u. W jury 50 KST zasiądą: Agnieszka Celeda, Mirosław Baka, Mirosław Borek, Remigiusz Brzyk i Łukasz Drewniak.

KST są najstarszym organizowanym bez przerwy festiwalem teatralnym w Polsce. Jedynym, który w centrum uwagi stawia aktorów, ich kreacje sceniczne, technikę pracy i styl wypowiedzi artystycznej - powiedział Michalski.

Jubileuszowe KST organizowane są pod patronatem honorowym ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Do komitetu honorowego tej imprezy zaproszono m.in. Janusza Gajosa, Macieja Nowaka i posła Rafała Grupińskiego.

Festiwal rozpocznie się 8 maja i potrwa osiem dni.

http://wiadomosci.onet.pl/2152762,19,sp ... ,item.html

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 kwie 2010, o 20:36

Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 kwie 2010, o 15:23

Kilka ciekawych rzeczy jak udało mi sie wyczytać.
Pierwszym artukule pt. Tożsamość Kalisza. Jest chyba mała gafa, a mianowicie jest napisane "oraz pałac arcybiskupów gnieżnieńskich , czyli wspomniany juz budynek Starostwa powiatowego" A ten budynek został wzniesiony jako Pałac Komisji Wojewódzwa Kaliskiego. Jeśli sie mylę poprawcie.
Bardzo ciekawy artykuł Macieja Błachowicza, który nie tylko przypomina wielkie plany odbudowy Kalisza po zniszczeniach z 1914, ale także plany z lat 70 XX w. Kilka ciekawych propozycji z tego planu. Utworzenie nowego centrum w dzielnicy Piskorzewie. Rekonstrukcja zasypanego kanału Babinka i pomysł wyburzenia części kamienic ( między ulicą Szklarską a budynkiem liceum Asnyka) dla odsłonięcia murów obronnych. Powstała w ten sposób przestrzeń miała tworzyć atrakcyjny ciag zieleni, rozgraniczające stare miasto od nowego centrum. Szczególnej ochronie miała podlegać panorama miasta , w tym wspomniany już widok na Kalisz od strony ul.Łódzkiej.
No i jest wywiad z JP2. Pan prezydent zauważył, że największe mozliwości rozwoju mają stolice woj. Podobno te miasta są wzorem dla pana prezydenta: Wrocław, Toruń, Bydgoszcz, Elbląg, Rybnik, Gdynia(szok).
A na koniec ciekawostka. Państwowe Studium Kształcenia Animatorów Kultury, ma szansę stać sie wyższą uczelnia zawodową z dwoma kierunkami.
Kalisia nowa.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 kwie 2010, o 18:45

http://www.calisia.pl/articles/6992-pog ... cja-miasta
Rano przez pomyłkę wrzuciłem cos innego, a miało byc to. Spójrzcie na 5 miejsce, czy Kalisz wogóle startował
http://www.mojewirtualnemiasto.pl/
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 kwie 2010, o 19:44

K-man pisze: Spójrzcie na 5 miejsce, czy Kalisz wogóle startował
http://www.mojewirtualnemiasto.pl/
Zapewne nie bo nie ma go nawet na liście miast i gmin zgłoszonych do konkursu :shock: dziwne ale za to mamy imiennika ale pomorskiego :roll:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 kwie 2010, o 20:16

Jeszcze z ostatniej chwili.

Pogodna promocja miasta

Tomasz Zubilewicz, osobowość telewizyjna, znany prezenter pogody w stacji TVN i TVN 24 będzie gościł w Kaliszu. Już dziś zapowiedział, że na weekend przywiezie słoneczną pogodę.

Atrakcje turystyczne naszego miasta, najbardziej charakterystyczne zakątki i zabytki staną się tłem do zapowiedzi prognozy pogody na najbliższe dni.
Kamera TVN będzie także towarzyszyć uczestnikom XXV Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour.
Tomasz Zubilewicz wraz z operatorem spędzą w naszym mieście sobotę i niedzielę.

Obrazek

Tomasz Zubilewicz z zawodu jest nauczycielem geografii. Prezentuje pogodę w TVN i TVN24. Na stronie internetowej jego macierzystej stacji telewizyjnej można przeczytać, że ze stacją TVN związany jest od początku jej istnienia. Jego pasja to meteorologia. Jest urodzonym optymistą. Uwielbia podróże, muzykę i poznawanie nowych ludzi. Marzy o grze na perkusji i kontrabasie. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci: Martę i Łukasza.

Tomasz Zubilewicz o sobie: Odkąd pojawił się kanał informacyjny jeżdzimy z pogodą po kraju i po świecie. Udało mi się nadawać program z austriackiego lodowca, byłem tam gdzie zaczyna się Polska - na samym czubku płw. Helskiego , pokazaliśmy na żywo pięknego jelenia, który wszedł nam w kadr, gdy staliśmy z wozem satelitarnym w Pieninach, przeżyłem też w Istebnej cztery burze jednego popołudnia. Przygoda, nowi ludzie i wiele miejsc, które na mnie czekają. To chyba najkrócej powiedziane oczekiwania co do przyszłości. Myślę, ze kanał telewizyjny TVN i TVN 24 dalej będzie się rozwijał w tym kierunku. Pamiętajmy: nie ma złej pogody, mogą być jedynie nieodpowiednie ubrania."

UM Kalisz.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 26 kwie 2010, o 16:35

Przez weekend (z resztą jak zawsze) oglądałem TVN24 i ani śladu po Zubilewiczu i po Kaliszu. Chyba coś nie wypaliło...

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 26 kwie 2010, o 17:25

Dzisiaj rano w TVN24 tak przed godziną siódmą Pan Zubilewicz po zakończeniu prezentacji prognozy pogody (w studiu) pozdrowił mieszkańców Kalisza. Wspomniał jedynie, że gościł w tym mieście w niedzielę. Oglądałem TVN METEO w sobotę i troszkę w niedzielę i nie natrafiłem na relacje z Kalisz.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 kwie 2010, o 18:26

Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 30 kwie 2010, o 18:27

Była relacja o Kaliszu, i to dość obszerna i w miarę ciekawa, choć nie widziałem całej.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 3 maja 2010, o 09:35

Wczoraj wieczorem w TVN 24 była dwukrotnie relacja Zubilewicza z naszego miasta. Niestety nie mogę się doliczyć tych 42 mostów o których Zubilewicz kilkakrotnie w tej relacji wspominał. Zazwyczaj słyszałem o 39 mostach, a skąd te 3 następne? Rozmawiał z naszym prezydentem, i może te 3 mosty należy zaliczyć do wirtualnych osiągnięć ekipy obecnego prezydenta!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 maja 2010, o 09:47

Naszego prezia troche poniosło. Powiedział, ze gdyby nie zniszczenia z 1914r. kalisz byłby najpiekniejszym i aiwiększym miastemw Polsce :)
Plus dla prezia, za słowa o kaiszanch, którzy mimo znieszczeń odbudowali swoje miasto w latach 20 i 30 XX wieku. Było, też pytanie jak Kalisz sobie radzi z pozyskiwaniem środków z unii.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 3 maja 2010, o 10:32

Pewnie teraz kolej żeby zaprosić jakiegoś kucharza francuskiego lub małopolskiego . Można by ugotować jakiś obiadek niedzielny nad Prosną w alei lub na Rozmarku?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 3 maja 2010, o 16:02

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza: "Od Kalisii do Kalisza : skarby doliny Prosny".

Zamek Królewski w Warszawie: http://www.zamek-krolewski.pl/index.php?page=2276
"Życie Warszawy": http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/1,471110.html
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 3 maja 2010, o 17:52

A tutaj pierwsze relacje lokalnych dziennikarzy :

http://www.calisia.pl/articles/7062-w-stolicy-o-kaliszu

ODPOWIEDZ