Promowanie Kalisza

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3255
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 1 wrz 2017, o 09:21

Wszystko już w Naszym Mieście schodzi na psy. Szkoda kasy na to logo. Bez napisu Kalisz to logo pasuje prawie do każdego miasta posiadającego bogatą historię i mury obronne. Nie ma wyróżniającego akcentu, charakterystycznego tylko Kaliszowi. Pamiętam funkcjonowało takie logo ze stylizowaną wieżą ratuszową która jednoznacznie kojarzyła się z Kaliszem. A swoją drogą szkoda że nie poznaliśmy pozostałych propozycji. Może były ciekawsze. Znowu w swojej arogancji władza zadecydowała w swej nieomylności co będzie podobać się mieszkańcom.

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: dybek » 1 wrz 2017, o 10:25

Osobiście też wolałbym aby w logo był trębacz co wyróżniałoby logo Kalisza ale zdaję sobie sprawę z tego, że wykonawca logo kierował się wskazówkami zawartymi w strategii marketingowej Kalisza, a konkretnie tym fragmentem:
Herb – z racji faktu, że marka miasta Kalisza ma nawiązywać do historii i tradycji – zasadnym pomysłem wydaje się być zastosowanie herbu miasta w sygnecie logo – lub chociaż jego fragmentów. Herb miasta jest bogaty w detale, co niestety powoduje problemy z jego klarownym odczytem w przypadku, gdy jest on pomniejszony (np. na wizytówkach, pieczątkach, gdy jest widziany z większej odległości). Sugerujemy zatem, aby sygnet logo miasta pożyczał wybrane elementy z herbu lub też dokonywał jego uproszczenia – po to, aby był on czytelny w każdej skali. W ramach prac kreatywnych nad odświeżonym, uproszczeniem logo miasta, należy pamiętać o zachowaniu jego spójności z pozycjonowaniem i wartościami marki. Pragniemy także zauważyć, że herb posiada zawiązki koncepcji brand patternu – ceglaną ścianę, która dobrze oddaje motyw gospodarności, stabilności. Brand pattern marki miasta Kalisza mógłby być pewną kontynuacją tego graficznego motywu – choć, naturalnie, ostateczną decyzję pozostawiamy agencji kreatywnej.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3255
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 1 wrz 2017, o 10:59

Tylko że obecnie strategia marketingowa Kalisza polega na hojnym szastaniu naszymi pieniędzmi na wątpliwej rangi promocje. Co chwilę zmieniają się odpowiedzialni za to ludzie o wątpliwych kompetencjach. Przypomnę pana w czerwonych trampkach. W odczuciu mieszkańców nic one nie dają. Czy przeprowadzono jakieś badania o ile wzrosła liczba turystów, czy inwestorów zainteresowanych Kaliszem dzięki promocjom ludzi z Ratusza.
Chyba jedynym skutecznym promotorem jest Ojciec Rydzyk dzięki częstym transmisjom z bazyliki św Józefa .

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 2 wrz 2017, o 07:21

Dobre spostrzeżenie:

Zrezygnowaliśmy z najważniejszego. Gdzie jest trębacz?

http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... z,750.html

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 18 wrz 2017, o 15:15

Władza zrezygnowała z Trębacza w logo by mój opis pod postami był nieaktualny! :twisted: :evil:
Trębacz zapłakał się na śmierć, wykończył nerwowo - zostało po nim puste miejsce [*]
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 18 wrz 2017, o 15:41

W jeden z ostatnich weekendów włączyłem "Dzień dobry TVN", które było relacjonowane z Białegostoku. Nigdy tam nie byłem i w sumie nie znam tego miasta. Tak fajnie przez te dwa dni pokazali to miasto, że aż mam ochotę się tam wybrać na jakiś weekend. Piękne kadry miasta, zdjęcia lotnicze, dużo miłych słów od mieszkańców, prezydenta i znanych białostoczan np. Małaszyńskiego.
Może to jest dobry sposób na solidną promocję miasta?
Pytanie ile to kosztuje, ale z tego co widziałem to dość dużo miast korzysta z takiej formie promocji - widziałem też odcinki z Kołobrzegu, Zielonej Góry itd.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 18 wrz 2017, o 18:38

myślę, że byłby to świetny pomysł!

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: dybek » 18 wrz 2017, o 19:56

jasiek20 pisze:
18 wrz 2017, o 15:41
W jeden z ostatnich weekendów włączyłem "Dzień dobry TVN", które było relacjonowane z Białegostoku. Nigdy tam nie byłem i w sumie nie znam tego miasta. Tak fajnie przez te dwa dni pokazali to miasto, że aż mam ochotę się tam wybrać na jakiś weekend. Piękne kadry miasta, zdjęcia lotnicze, dużo miłych słów od mieszkańców, prezydenta i znanych białostoczan np. Małaszyńskiego.
Może to jest dobry sposób na solidną promocję miasta?
Pytanie ile to kosztuje, ale z tego co widziałem to dość dużo miast korzysta z takiej formie promocji - widziałem też odcinki z Kołobrzegu, Zielonej Góry itd.
Kwota dla każdego z miast pewnie będzie inna - wszystko zależy od ilości materiałów jakie mają zostać pokazane; ile ma być wejść na żywo; czy mają być jakieś gwiazdy; od potencjału marketingowego miasta; koszty prądu, jedzenia itd.
Obstawiałbym, że kwota minimum dla Kalisza to 60-70 tys zł

Edit: w rejestrze umów Kołobrzegu jest że za realizację DDTVN przez dwa dni w czerwcu tego roku zapłacili 153 tyś zł.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 23 wrz 2017, o 12:11

Zauważyliście coś ciekawego w nowych plakatach itp. wydawanych przez miasto? Taki jeden mały szczegół, o który było tyle hałasu ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
g13k

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: dybek » 23 wrz 2017, o 20:16

gawronik13kalisz pisze:
23 wrz 2017, o 12:11
Zauważyliście coś ciekawego w nowych plakatach itp. wydawanych przez miasto? Taki jeden mały szczegół, o który było tyle hałasu ;)
Ale to nie jest nowa wersja logo z trębaczem.
Tylko herb Kalisza w jednym kolorze i z przezroczystym tłem aby pasował lepiej do kolorystyki materiałów promocyjnych.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 23 wrz 2017, o 21:30

Wiem. Ale dlaczego nie ma logo?
g13k

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: dybek » 23 wrz 2017, o 22:27

gawronik13kalisz pisze:
23 wrz 2017, o 21:30
Wiem. Ale dlaczego nie ma logo?
Obstawiam, że przyczyna jest prozaiczna - materiały zostały w większości zaprojektowane nim ogłoszono logo albo materiały promocyjne projektują różne osoby/zespoły i nie każdy dysponuje plikiem graficznym z nowym logo.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 23 wrz 2017, o 23:13

"Obierz kurs na śródmieście " wygląda na dzieło tej samej osoby/Tego samego wydziału co np. objazd inwestycyjny na którym było już nowe logo. Podobnie z org. pozarządowymi. Na plakatach odnośnie pikniku z nimi było logo, a teraz o konsultacjach herb.
Inna sprawa - np. flagi na mecze MKSu też musiały być zamawiane zanim ogłoszono logo publicznie bo nikt raczej nie zrobiłby tego z dnia na dzień.
A logo na plakacie łatwiej zmienić od ręki niż wyprodukować produkty promocyjne. Dlatego mnie to dziwi ;)
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 wrz 2017, o 14:32

Obrazek

Obrazek

Kolejny przykład wymazania logo ;) Pierwsza grafika tuż po promocji symbolu, druga wzięta z ostatnich informacji
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 wrz 2017, o 14:34

Czy tylko ja tam widzę tramwaj?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 wrz 2017, o 14:35

Właśnie nad tym myślałem... co do cholery robi tramwaj!
Ale po dłuższym namyśle może to być po prostu pociąg PKP ;)
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 wrz 2017, o 14:39

No tak, bardzo to oryginalne. Wszak nie do każdej wioski dojeżdża pociąg. Warto poinformować, że do Kalisza coś jeździ...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 wrz 2017, o 14:43

Rozpoznałem jeszcze kościół na Winiarach, dwie Rogatki, Ratusz, Basztę Dorotkę, Zalew Szałe/Prosnę i osiedle Nowy Korczak :?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: dybek » 28 wrz 2017, o 09:49

Koszulka, czapka i worek z Biegu Ptolemeusza, który odbędzie się 1 października.

Obrazek

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: milo » 2 paź 2017, o 12:14

Kolejny film kręcony w Kaliszu, tym razem dokumentalny.

http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... ,1776.html
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ