Promowanie Kalisza

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 31 sie 2009, o 09:42

Dawno mnie nie było na forum, więc nie wiem czy podobny temat był. W tym temacie chciał bym abyśmy wstawiali swoje propozycję jak można Kalisz "sławić". Każdy wie, że z tym mamy problem. Gdy przejeżdżałem przez ostrów przy każdym wjeżdzie jest bilboard z tym jazzmanem Komedą. Kalisz trochę mógłby ściągnąć z nich pomysł. Chodzi mi o coś w rodzaju też bilboardu z napisem Witamy w Kaliszu, a na nim by widnieli osobistości pochodzące z Kalisza, ale nadal żyjące. Np. Jakiś sportowiec, dziennikarz, artysta, polityk. Moją propozycję byłby Maciej Kurzajewski(każdy go zna), Anna Wożniakowska(też znana), ale żadnego artysty, ani polityka czy kogoś jeszcze innego nie znam. Liczę, że mi kogoś poradzicie.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 31 sie 2009, o 11:13

Jerzy Kryszak(aktor, komik).
Jan Wróblewski (muzyk jazzowy).Mietek Szcześniak(muzyk)
Sądzę, że to są rozpoznawalne w Polsce osoby, ale niekonecznie kojarzone z Kaliszem.Niestety.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 31 sie 2009, o 11:59

Kryszak pochodzi z Kalisza. To mnie zwaliło z nóg. Byłem na 100% pewny, że z Warszawy. Gdyby ludzie wjeżdżali do Kalisza to by im oczy wyszły na wierzch. Fajnie by wyglądał taki wielki bilboard z Kurzajewskim, Kryszakiem, Wożniakowską i Szcześniakiem lub Wróblewskim i napis: "Witamy w Kaliszu."

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 31 sie 2009, o 12:09

Tu masz listę ludzi zwiazanych z Kaliszem.Część się tu urodziła, częśc pracowała, a niektórzy tylko uczyli.Są tu osoby z zamierzchłej przeszłości, jak i współczesne.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria: ... z_Kaliszem
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 31 sie 2009, o 12:14

zdziwiłem się, że Zdzisława Sośnicka pochodzi z Kalisza, ale ona podobno nie przyznaje się na naszego miasta ;(

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 31 sie 2009, o 19:59

Nie chwaląc się znam osobiście Mietka Szcześniaka to był mój sąsiad gdy mieszkał jeszcze kiedyś dawno na Nowym Świecie,ale utrzymujemy kontakt.
Z tego co wiem to on promuje Kalisz.Naucza także na uniwersytecie na Nowym Świecie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 31 sie 2009, o 22:30

Mieteka Szcześniaka w przeciwieństwie do Pani Sośnickiej nie możemy się wstydzić. Zawsze ciepło wypowiada się o naszym mieście.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 31 sie 2009, o 22:37

A co się stało z panem Andrutem Kaliskim ? Czy jego jeszcze ktoś promuje? Niedługo zniknie z Parku.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 31 sie 2009, o 22:40

sobieray-3 pisze:A co się stało z panem Andrutem Kaliskim ? Czy jego jeszcze ktoś promuje? Niedługo zniknie z Parku.
Chyba był zbyt konserwatywny,i nie dał rady ogólnemu kiczowi który jest teraz na topie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 wrz 2009, o 09:48

Sosnicka szkoda gadać.Sobieray o czym ty piszesz, pan andrut w kaliski parku ma się dobrze.Często go tam widzę.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 1 wrz 2009, o 12:03

na wlotach na Kalisz jest wizytowka naszego miasta WINIARY WITAMY W KALISZU :)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 1 wrz 2009, o 14:17

K-man pisze:Sobieray o czym ty piszesz, pan andrut w kaliski parku ma się dobrze.Często go tam widzę.
Jak się ma to ja doskonale wiem. A co to za sprzedaż ze stoiska handlowego na stoliku campingowym 50 x 110 cm :)? trochę w punktach sprzedazy chleba - piekarnia Kuberackiego, i tyle. A producent zastanawia się czy nie zwinąć interesu!!!
A Miasto i Wydział promocji spoczywaja już na laurach, bo mają byle jaki , ale zawsze produkt unijny :(. Ten Andrut K. powinien WŁAZIć turystom w oczy, bo jak go nie zobaczą, to go nie kupią.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 1 wrz 2009, o 17:00

Przecież andruty kaliskie (te prawdziwe, takie jak w parku) można też dostać w wielu sklepach na terenie miasta. W mojej okolicy są na pewno koło Polo Marketu na Widoku i w sklepie naprzeciwko IV LO, tym po schodach.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 1 wrz 2009, o 17:22

I nawet w Centrum Informacji Turystycznej można je dostac (chyba bo było ich ozdobne - kartonowe opakowanie)

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 1 wrz 2009, o 17:23

Sobieray ma rację. Nasz pan Andrut powinien turystą włazić w oczy. Np. na werandach sklepów na Śródmiejskiej mogłyby wisieć spore plakaty z napisem "Tu kupisz Oryginalne Andruty Kaliskie" i wizerunkiem Andruta. Albo zrobić mały stylowy stragan przed ratuszem "Andruty Kaliskie". Co do innego promowania naszego miasta to(nie wiem czy coś takiego jest)można by zrobić koszulki z napisem Kalisz młode duchem najstarsze miasto w polsce i porozdawać podczas jakiegoś festynu. Ja mógłbym z chęcią ponosić jak będę w innym mieście ;];];];].

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 1 wrz 2009, o 17:25

Kefas, poczekaj na kolejną edycję konkursu Ubierz Kalisz (o ile będzie). Zrobisz projekt, może wygrasz...

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 1 wrz 2009, o 17:26

Ja się w takie coś nie bawię, nie mam talentu plastycznego..

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 1 wrz 2009, o 17:32

Ty widziałeś co w tym roku wygrało?
http://kalisz.eu/xinha/plugins/ImageMan ... alisz4.jpg

oraz

http://kalisz.eu/xinha/plugins/ImageMan ... szulka.jpg

celowo nie wstawiam znacznika img

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 1 wrz 2009, o 17:42

glootech pisze:Przecież andruty kaliskie (te prawdziwe, takie jak w parku) można też dostać w wielu sklepach na terenie miasta. W mojej okolicy są na pewno koło Polo Marketu na Widoku i w sklepie naprzeciwko IV LO, tym po schodach.
Wiem że są zadołowane w sklepikach często ciaśniutkich. Przykład najbliższy mnie - ul.Sródmiejska 30 (chyba?) - od ulicy gofry i lody i brama z piekarenką.A śladu reklamy na zewnątrz nie uświadczysz nawet w głównym ciągu handlowo-spacerowym ! Kto wie , to trafi ale ja cały czas mówię i myślę o przyjezdnych turystach ! , bo często sami kaliszanie tego nie wiedzą. Kefas ma rację z tą reklamą , o ktorą i ja zabiegam. To jest j e d y n y na chwilę obecną nasz markowy produkt unijny i wymaga on specjalnej troski, promocji i reklamy! A jak narazie , to najlepszy interes robi pani znana z interesów, pani z LOT-ki, co udostępniła swój firmowy adres e-mailowy. Nie będę wytykał palcem.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 1 wrz 2009, o 17:57

Nie słyszałem o tym konkursie szczerze mówiąc. Ale ta grafika co wygrała nie podoba mi się podoba. Miałem coś innego na myśli.

ODPOWIEDZ