Promowanie Kalisza

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: dybek » 7 cze 2017, o 21:12

Dlatego napisałem, że wydaje mi się :)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 cze 2017, o 11:13

Dzisiaj trochę anty promocji Kalisza na antenie TVN-u. W "Uwadze" będzie reportaż o dyspozytorze z Kalisza.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 lip 2017, o 15:08

Jak Wam się podoba filmik?
http://www.kalisz.pl/pl/q/filmy/kalisz-zaprasza" onclick="window.open(this.href);return false;

Moim zdaniem straszna kaszana.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 19 lip 2017, o 15:27

Wykształceni ludzie jeżdżący po świecie i widzący jak dziś tworzy się filmy promocyjne pozwalają na powstanie takiego czegoś...

Kilka ujęć powtarza się kilka razy... dno
g13k

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: milo » 19 lip 2017, o 16:36

Do 27 sek jakość filmu jak z zabytkowego telefonu.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 21 sie 2017, o 09:43

Śledzę podobne forum dotyczące Wrocławia. Kilka dni temu widziałem wpis chłopaka, który napisał, że wybiera się na weekend do Kalisza (pierwszy raz). Pytał czy ktoś był, co zjeść, co jeszcze zwiedzić itd. Wchodzę na temat i widzę pierwszą odpowiedź, napisaną przez ... byłego kaliszanina.
Koleś napisał, że absolutnie nie poleca wizyty w Kaliszu, że miasto jest beznadziejne, nudne, po 22 już śpi i... żeby tam nie jechał bo no nic w nim nie ma i jest gorsze niż SOSNOWIEC. Wpis autentyk. Zrozumiałbym, gdyby umieścił go jakiś zakompleksiony ostrowiak, ale tak srać do własnego gniazda?
Na szczęście autor wpisu był jednak w Kaliszu i bardzo mu się miasto podobało. Zachwalał nasze ulice, przyjaznych mieszkańców oraz zieleń. Napisał nawet, że Wrocław powinien brać przykład z Kalisza odnośnie stanu nawierzchni ulic i porządku.

Aczkolwiek został we mnie wielki niesmak po tak negatywnym wpisie byłego kaliszanina.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3605
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 21 sie 2017, o 16:06

jasiek20 pisze:
21 sie 2017, o 09:43
został we mnie wielki niesmak po tak negatywnym wpisie byłego kaliszanina.
Ktoś mógł się podszywać. Mamy w pobliżu serdecznych "przyjaciół".

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 21 sie 2017, o 16:34

kaliszanin2 pisze:
21 sie 2017, o 16:06
jasiek20 pisze:
21 sie 2017, o 09:43
został we mnie wielki niesmak po tak negatywnym wpisie byłego kaliszanina.
Ktoś mógł się podszywać. Mamy w pobliżu serdecznych "przyjaciół".
Niestety nie. To faktycznie rodowity "kaliszanin".
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 21 sie 2017, o 21:12

Znam takich kaliszan :( ślepo zakochanych we Wrocławiu, czy Poznaniu. Dla których obecnie, życie w Kaliszu to udręka i tylko czekają na okazję, aby wyjechać do "dużego miasta"
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 22 sie 2017, o 09:02

K-man pisze:
21 sie 2017, o 21:12
Znam takich kaliszan :( ślepo zakochanych we Wrocławiu, czy Poznaniu. Dla których obecnie, życie w Kaliszu to udręka i tylko czekają na okazję, aby wyjechać do "dużego miasta"
Domyślam się, że to roczniki kilka lat młodsze ode mnie. Patrząc na osoby, które urodziły się zaledwie kilka lat później niż ja, dochodzę do wniosku, że one w głowie zamiast mózgu mają snapchata/instagrama i tindera.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: faust » 23 sie 2017, o 09:26

Mieszkam we Wrocławiu od 2000 r, wróciłem do Kalisza zawodowo w 2013 r., we Wrocławiu mam mieszkanie więc nadal bywam tam na weekendy, ale nie dlatego, że to miasto jest super, dlatego, iż mam tam w zasadzie wszystkich przyjaciół i znajomych. Uważam, że Wrocław nie wyróżnia się niczym, poza tym, iż jest większy, i poza tym, że takie miasta naprawdę są poważnie dotowane przez centralę. Wiadomo większość zjada Warszawka, reszta idzie do takich miast jak Wrocław, ochłapy jeszcze trochę niżej. Dla mnie Wrocław to żadna atrakcja, władze Wrocławia są tak samo beznadziejne jak nasze, tylko, że w takim mieście jak Wrocław łatwiej o pokazówkę. Miasto jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce. W centrum Wrocławia są obszary, gdzie lepiej nie spacerować wieczorem, Ołbin, Trójkąt Bermudzki ( Steven Spielberg nie przypadkowo kręcił tam film o II wojnie światowej -
Wrocławianie się tym szczycili dla mnie była to okazja do kpin, że na takim poziomie jesteście, zbombardowanego miasta) itd. Rynek i okolica ładna (tam gdzie ksiądz, a gdzie organista wiadomo). W mojej ocenie obecna sytuacja Kalisza wynika ze sposobu finansowania gmin i powiatów, u nas nigdy pieniądze nie szły z dołu do góry, tylko z góry na dół. Finansowanie jednostek samorządu terytorialnego tworzy patologie, dzięki, którym jest tyle super i hipermarketów w centach miast. Mógłbym tak długo pisać, jednak wydaje mi się, że lepiej zastanowić się co można zrobić dla naszego miasta, niestety większość osób uważa, że nic nie może i ogranicza się do narzekania w sieci.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 sie 2017, o 11:50

Jeszcze Wrocław jak Wrocław czy Poznań jak Poznań, ale jak widzę wpisy kaliszan, twierdzących, że Ostrów jest lepszym, fajniejszym etc. miastem bo ogarnia mnie śmiech na przemian z politowaniem.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 23 sie 2017, o 13:20

jasiek20 pisze:
23 sie 2017, o 11:50
Jeszcze Wrocław jak Wrocław czy Poznań jak Poznań, ale jak widzę wpisy kaliszan, twierdzących, że Ostrów jest lepszym, fajniejszym etc. miastem bo ogarnia mnie śmiech na przemian z politowaniem.
Dokładnie mam to samo. Ktoś zachłyśnie się fontanną na rynku bądź jednym czy drugim klubem i w jego rankingu Ostrów wygrywa wszystko. Trochę to puste, ale cóż, tacy ludzie też są ;)

I tak pod temat, sonda na rc.fm. Także 'głupia' bo mogliby brać w niej udział tylko ci, którzy mają porównanie, a zapewne każdy zagłosuje na swoje miasto ;)
Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 sie 2017, o 14:00

Różnica w mentalności jest taka, że ostrowiaki zagłosują na Ostrów choćby nie wiem co, a kaliszanie zagłosują w połowie na Kalisz, w połowie na Ostrów. Takie moje odczucie lokalnego patriotyzmu.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 31 sie 2017, o 12:24

Nie powaliło mnie z nóg...
Nie możemy korzystać z naszego pięknego herbu zamiast tworzyć jakieś kontury? Mi to się nie kojarzy w ogóle z miastem. Wiem że pewnie ma nawiązywać do baszt z herbu ale do mnie nie przemawia...
Obrazek
Fot. kalisz.naszemiasto.pl na Facebooku
W kaliskim ratuszu trwa prezentacja systemu identyfikacji wizualnej miasta Kalisza. Tak ma wyglądać nowe logo grodu nad Prosną.
g13k

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 31 sie 2017, o 16:38

co to K**** jest? i skad niby sie wzielo ? OMG co ta wladza wyrabia.......

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 31 sie 2017, o 17:39

To jest logo (nie herb). Będzie obecny na niektórych dokumentach, materiałach promocyjnych. Nie wypowiadam się temat wyglądu. W sumie mnie się podoba, ale kwestie estetyczne w tym przypadku są bardzo dyskusyjne.

Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 31 sie 2017, o 18:27

A po jaką cholerę nam to logo przecież mamy herb.Niedługo na pieczęci państwowej zamiast godła będzie widniało jakieś logo,bo ktoś będzie kasę zgarniał.Czyżby o to chodziło?
Więcej myśleć, a mniej słuchać.

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: dybek » 31 sie 2017, o 22:43

Bo miasto posługuje się wieloma środkami przekazu i komunikacji i herb ze względu na swój kształt, kolorystykę i ilość szczegółów w nim zawartych nie zawsze pasuje. Po to miasta stosują logo.

jerraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:02

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jerraz » 1 wrz 2017, o 07:18

Mogliby chociaż dorzucić postać trębacza ;-)

ODPOWIEDZ