Promowanie Kalisza

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 2 paź 2017, o 12:29

Z kręceniem filmu czy serialu w danym mieście to wcale nie takie głupie.
"Ojciec Mateusz" wypromował Sandomierz, "Lekarze" Toruń, " Komisarz Alex "Łódź czy teraz "Diagnoza" promuje Rybnik.
Jest też jedno-odcinkowe lokowanie miasta w serialach. Np. w Rodzinka.pl był m.in Grudziądz czy Kołobrzeg.
Z całą pewnością jest do całkiem dobra opcja, biorąc pod uwagę jaka jest oglądalność takich seriali.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 4 paź 2017, o 22:16

W Monachium właśnie rozpoczęły się TARGI EXPO REAL gdzie mozna promować miasta,nawiązywać współpracę,a przede wszystkim znaleźć inwestorów,jak mniemam z Kalisza nie ma w Monachium nikogo...

link do strony targów http://www.exporeal.net/
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: dybek » 5 paź 2017, o 05:53

Targi te głównie dotyczą inwestycji związanych z nieruchomościami. Z woj. wielkopolskiego zakwalifikowało się do udziału 6 podmiotów - więcej info tu: http://iw.org.pl/wyniki-naboru-na-targi ... real-2017/

I samorządy/ich jednostki mają na tych targać promować możliwości inwestycyjne obiektów zabytkowych na terenie Wielkopolski. Taki był warunek udziału w konkursie na miejsce na targach.

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: dybek » 6 paź 2017, o 21:21

Co do nowego loga miasta to 28.09.17 Rada Miejska przyjęła nowy znak Kalisza większością głosów: za – 13, przeciw – 7.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 12 paź 2017, o 19:13

masakra z tym logiem, przedszkolak by lepsze zrobił

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 16 paź 2017, o 17:58

Konkurs na film promujący Kalisz. Mam nadzieje ze mieszkańcy zrobią to lepiej niż ratuszowi specjaliści ;)
http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/n ... dz-nagrode
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 paź 2017, o 15:16

Znowu kupa kasy na coś co nie przyniesie absolutnie żadnej korzyści miastu. Nasze władze mają tak ograniczone myślenie, że aż szkoda to komentować. No, ale najłatwiej dysponuje się nie swoją kasą.
Będzie "promocja"? będzie.
http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... o,789.html
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 paź 2017, o 18:05

Dokładnie. Przyjadą zobaczą syf pod ratuszem i jakie wywiozą wspomnienia.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 5 lis 2017, o 15:10

Filharmonia Kaliska zagra koncert w Polskim Radiu
Najsłynniejsze polonezy świata znalazły się na jednym krążku. Kaliska filharmonia wydała płytę z polskim tańcem narodowym, który gościł w kulturze europejskiej już od końca XVII wieku. Znalazły się na niej tańce od baroku po XX wiek. To pierwsze takie wydanie, na którym zebrano znane polonezy.

W niedzielę Filharmonia Kaliska zaprezentuje materiał z płyty w warszawskim Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego.

Płyta wydana przez Polskie Radio została zrealizowana przez Filharmonię Kaliską w koprodukcji i ze środków Narodowego Centrum Kultury.
http://radiopoznan.fm/informacje/kultur ... -kaliskiej

prezesmarcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 26 gru 2010, o 22:54
GG: 52131071
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: prezesmarcin » 20 lis 2017, o 11:54

Wczoraj tak przez przypadek zauwazylem w TV-cos mnie ruszylo i...

https://www.youtube.com/watch?v=J70Xibe ... WhZ_Uf6ZgO

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 lis 2017, o 12:11

No ładnie :D ciekawe gdzie kręcono dalszą część reklamy, bo to raczej nie jest ul. Zamkowa w Kaliszu :P
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 20 lis 2017, o 12:17

Zamkowa po rewitalizacji w 2077 roku.
To w Warszawie.
Początek filmiku jednak znacznie ładniejszy :wink:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3605
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 20 lis 2017, o 14:40

jasiek20 pisze:
20 lis 2017, o 12:17
Zamkowa po rewitalizacji w 2077 roku.
Rewitalizacja Zamkowej ma być zakończona do roku 2060, na jubileusz 1900-lecia miasteczka (wówczas). Na 1950-lecie będą odrestaurowane także pozostałości innych ulic.

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 20 lis 2017, o 15:45

prezesmarcin pisze:
20 lis 2017, o 11:54
Wczoraj tak przez przypadek zauwazylem w TV-cos mnie ruszylo i...

https://www.youtube.com/watch?v=J70Xibe ... WhZ_Uf6ZgO
Coś się tym gołębiom kierunki świata poprzestawiały. Obawiam się o prawidłowe doręczenie przesyłek ... :lol:

Mhn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 1 maja 2009, o 13:51

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Mhn » 20 lis 2017, o 22:57

Jeśli dobrze usłyszałem, to w ten czwartek (23.11) "Trójka wraca do korzeni" będzie nadawana z Kalisza. Wejścia na żywo w "Zapraszamy do Trójki" rano i popołudnie :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 21 lis 2017, o 14:16

https://www.calisia.pl/articles/kalisz- ... -roku-2017

Kalisz ma szansę zostać Miastem Roku 2017. Udowodnijmy, że to właśnie nasze miasto zasługuje na tegoroczny tytuł. Pokażmy, za co je kochamy, doceńmy jego atrakcje, klimat, najwspanialsze miejsca i wyjątkowych ludzi. Zwycięskie miasto otrzyma prestiżowy tytuł i możliwość promocji w sieci.

http://www.hrs.com/pl/projekty/miasto-r ... ts/kalisz/
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 21 lis 2017, o 22:39

gawronik13kalisz pisze:
21 lis 2017, o 14:16
https://www.calisia.pl/articles/kalisz- ... -roku-2017

Kalisz ma szansę zostać Miastem Roku 2017. Udowodnijmy, że to właśnie nasze miasto zasługuje na tegoroczny tytuł. Pokażmy, za co je kochamy, doceńmy jego atrakcje, klimat, najwspanialsze miejsca i wyjątkowych ludzi. Zwycięskie miasto otrzyma prestiżowy tytuł i możliwość promocji w sieci.

http://www.hrs.com/pl/projekty/miasto-r ... ts/kalisz/
Właśnie przeczytałem na fb, że wszystko fajnie tylko Kalisz nie ma żadnych atrakcji więc nie ma czego polecać. Ręce mi zawsze w takich przypadkach opadają do samej ziemii, że aż nie mogę ich pozbierać...

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 21 lis 2017, o 23:06

Ja nie wiem co z tymi ludźmi jest nie tak. Z takim podejściem to się nigdy nie zmieni.
Nie dostrzegają piękna miasta, i nie chcą tego piękna przekazać dalej. Tu na forach lokalnych to pół biedy. Ale tacy ludzie gadają różne rzeczy o Kaliszu robiąc antypromocje w Polsce i świecie. Często mówiąc nieprawdę. Z resztą co ja tu będę pisał doskonale wiecie o co chodzi.
Nie raz nawet moi znajomi będąc gdzieś na pytanie skąd jesteśmy odpowiadali ze z takiej wioski... no szlag by To! Gdy ja mówię z dumą o mieście to patrzą jak na głupca ze można być dumnym z Kalisza . Ehhh
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 22 lis 2017, o 00:03

gawronik13kalisz pisze:
21 lis 2017, o 23:06
Ja nie wiem co z tymi ludźmi jest nie tak. Z takim podejściem to się nigdy nie zmieni.
Nie dostrzegają piękna miasta, i nie chcą tego piękna przekazać dalej. Tu na forach lokalnych to pół biedy. Ale tacy ludzie gadają różne rzeczy o Kaliszu robiąc antypromocje w Polsce i świecie. Często mówiąc nieprawdę. Z resztą co ja tu będę pisał doskonale wiecie o co chodzi.
Nie raz nawet moi znajomi będąc gdzieś na pytanie skąd jesteśmy odpowiadali ze z takiej wioski... no szlag by To! Gdy ja mówię z dumą o mieście to patrzą jak na głupca ze można być dumnym z Kalisza . Ehhh
Jyż raz popełniłem podobny tekst, ale jak widac trzeba powtarzać do skutku.

Za każdym razem kiedy słyszę i widzę teksty typu: "Kalisz nie ma atrakcji dla turystów", "co tu można w ogóle pokazać?", moje oczy krwawią i aż mnie trzęsie.

Zastanawiacie się co ciekawego o Kaliszu można powiedzieć przyjezdnym, z czego nasze miasto słynie lub czym można pochwalić się osobom z zewnątrz? Proszę bardzo: jednym z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce o wieloletniej tradycji (KST), niezwykle uznanym festiwalem Pianistów Jazzowych, wybitnymi postaciami środowiska literackiego (Dąbrowska, Asnyk), zasłużonymi postaciami historycznymi o znaczeniu ogólnopolskim (Prezydent Wojciechowski, S. Rogoziński), jednym z pierwszych teatrów na ziemiach polskich, kaliskimi lalkami Szrejera, festiwalem związanym z ulicą Niecałą, znakomitą Filharmonią Kaliską nagrodzoną Grammy za album "Night in Calisia" nagrany m.in. z W. Pawlikiem, czołowymi postaciami polskiej muzyki na czele z Ptaszynem Wróblewskim i Mietkiem, jednym z najstarszych parków miejskich w Polsce, przepięknymi, jednymi z najstarszych nekropolii w Polsce (Luterska Górka, Grecka Górka, Cmentarz Miejski), stanowiącymi żywy ślad wielokulturowości Kalisza,  przepiękną starówką z zachowanym średniowiecznym układem ulic, modelowo odbudowaną po niemal całkowitym zniszczeniu przez Prusaków w sierpniu 1914 r., nierzadko urokliwie położonymi mostami i mosteczkami w liczbie bliskiej 30., rzeką Prosną ze wspaniałym potrójnym korytem przepłwającą przez samo serce miasta, pięknymi zabytkami architektury sakralnej, dawnym obozem legionistów internowanych w Szczypiornie, "szczypiorniakiem" i tytułem handballowej kolebki w Polsce, ponad 18 wiekami historii, grodziskiem na Zawodziu i "ukrytym gniazdem dynastii", początkami państwa Piastów, mianem drugiego największego miasta w Wielkopolsce i historycznej stolicy regionu Wielkopolski Wschodniej (nie południowej!), umieszczeniem na mapie autorstwa Klaudiusza Ptolemeusza obrazującej Szlak Bursztynowy, zagłębiem fortepianomistrzowskim, włącznie z dziedzictwem dawnej fabryki Calisia, oddziałem znanej na świecie firmy Schimmel Pianos, andrutami kaliskimi, majonezem winiarskim, Grześkami, Helleną, historyczną granicą zaborów pruskiego i rosyjskiego, historią zasypanej przez Niemców Babinki oraz jedynym w swoim rodzaju pomnikiem książki W. Kościelniaka, jedynym w Polsce Technikum Budowy Fortepianów, schronami tzw. kaliskiej linii Maginota, szkołą muzyczną, festiwalem muzyki dawnej, wspaniałym herbem Ziemii Kaliskiej widniejącym ongiś w herbie Rzeczypospolitej, Kaliskim Towarzystwem Wioślarskim, kaliskimi kolarzami z KTK, ekstraklasowym zespół piłki ręcznej MKS Energa Kalisz, słynnymi kaliskimi baśniami i legendami, PWSZem, najładniejszym wydziałem całego UAM, wspaniałym Ratuszem i zawsze zapierającym dech w piersiach widokiem z jego wieży...

Raptem kilka rzeczy, które na szybko przyszły mi na myśl, a wymieniać można dalej. To tak na przyszłość gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał czy w Kaliszu w ogóle można się czymś pochwalić...

Od dziś taką wiązankę będę publikował chyba pod każdym komentarzu w stylu "w Kaliszu nie ma nic godnego uwagi".

Calif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 11:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Calif » 22 lis 2017, o 06:19

O opinii o Kaliszu wśród samych mieszkańców mógłbym pisać bez końca. To jest zatrważające, porażające. Znam wiele osób z małych miejscowości typu pleszew,jarocin,ostrzeszów. Te osoby z wielką dumą mówią o tym skąd pochodzą, jak tam u nich jest pięknie itd itd. Natomiast Kalisz i /kaliszanie są bardzo osmieszani itd itd. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Sami nie szanujemy własnego miejsca pochodzenia. Jest to smutne bo opinia jak już wcześniej wspomnieliscie idzie w świat...

ODPOWIEDZ