Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 7 lut 2017, o 15:57

...Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie antymonopolowe w sprawie przejęcia przez UPC Polska kontroli nad spółką Multimedia Polska, trzeciego co do wielkości operatora kablowego na polskim rynku. ...
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/up ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3621
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 7 lut 2017, o 16:18

To transakcja fatalna dla klienta. W Kaliszu UPC nawet nie próbowało konkurować z Multimediami. Im nie zależy na pozycji konkurencyjnej, tylko na braku konkurencji, na monopolu. Pędzić to dziadostwo ile wlezie. Takie firmy od działalności nas tych obszarach, gdzie nie mają konkurencji, powinny płacić podatek antymonopolowy.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 7 lut 2017, o 18:12

Następny co by wszystko opodatkował :D

Jakoś do tej pory nie przeszkadzał Ci monopol Multimedii ?UPC ostatnimi laty poczyniło szereg inwestycji "wychodząc" z Dobrzeca i są bloki w Kaliszu gdzie masz wybór operatora więc nie jest prawdą to co piszesz.Więc tak naprawdę z punktu widzenia abonenta niewiele zmieni to przejęcie poza zmianą właściciela.I tak będzie monopol na większości osiedli tylko ze zdecydowanie bogatszą ofertą w porównaniu z MM.Chyba że Orange się przebudzi ze swoim światłowodem ale na to bym nie liczył.Kalisz nie jest łakomym kąskiem dla inwestorów.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3621
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 7 lut 2017, o 20:30

Pawel pisze:Jakoś do tej pory nie przeszkadzał Ci monopol Multimedii ?UPC ostatnimi laty poczyniło szereg inwestycji "wychodząc" z Dobrzeca i są bloki w Kaliszu gdzie masz wybór operatora więc nie jest prawdą to co piszesz.
Nierzetelnie dyskutujesz z tezami, których nigdy nie wysuwałem. Nie pisałem, że nie przeszkadza mi monopol Multimediów, wręcz przeciwnie, z tego, co napisałem powyżej, jasno wynika, że moim zdaniem Multimedia powinny płacić podatek antymonopolowy za wyłączność na terenie obejmującym 90% powierzchni Kalisza. Jeśli chodzi o inwestycje UPC w Kaliszu, to nastąpiły one dopiero, kiedy pojawiły się szanse na przejęcie Multimediów. Mam nadzieję, że UOKiK zabroni tej transakcji zmuszając te firmy do konkurencji. Monopol to dla klientów sytuacja najgorsza. Prawo powinno przewidywać, że każdy właściciel infrastruktury musi ją udostępniać (przynajmniej do określonej minimalnej części przepustowości) każdemu ewentualnemu dostawcy internetu i TV, oczywiście za odpłatnością dającą właścicielowi godziwy zarobek.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 7 lut 2017, o 20:36

Pawel pisze:Następny co by wszystko opodatkował :D

Jakoś do tej pory nie przeszkadzał Ci monopol Multimedii ?UPC ostatnimi laty poczyniło szereg inwestycji "wychodząc" z Dobrzeca i są bloki w Kaliszu gdzie masz wybór operatora więc nie jest prawdą to co piszesz.Więc tak naprawdę z punktu widzenia abonenta niewiele zmieni to przejęcie poza zmianą właściciela.I tak będzie monopol na większości osiedli tylko ze zdecydowanie bogatszą ofertą w porównaniu z MM.Chyba że Orange się przebudzi ze swoim światłowodem ale na to bym nie liczył.Kalisz nie jest łakomym kąskiem dla inwestorów.
tak tylko jak zamontowali swoje kable na nowych osiedlach to atakowali ofertami, przedstawicielami, ulotkami. Jednak ich oferta byla slaba wzgledem tego co mi proponowala Multimedia. Od chwili gdy oglosili ze UPC chce przejac MM ich bombardowania ustaly.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 7 lut 2017, o 23:26

kaliszanin2 pisze:
Pawel pisze:Jakoś do tej pory nie przeszkadzał Ci monopol Multimedii ?UPC ostatnimi laty poczyniło szereg inwestycji "wychodząc" z Dobrzeca i są bloki w Kaliszu gdzie masz wybór operatora więc nie jest prawdą to co piszesz.
Nierzetelnie dyskutujesz z tezami, których nigdy nie wysuwałem. Nie pisałem, że nie przeszkadza mi monopol Multimediów, wręcz przeciwnie, z tego, co napisałem powyżej, jasno wynika, że moim zdaniem Multimedia powinny płacić podatek antymonopolowy za wyłączność na terenie obejmującym 90% powierzchni Kalisza. Jeśli chodzi o inwestycje UPC w Kaliszu, to nastąpiły one dopiero, kiedy pojawiły się szanse na przejęcie Multimediów. Mam nadzieję, że UOKiK zabroni tej transakcji zmuszając te firmy do konkurencji. Monopol to dla klientów sytuacja najgorsza. Prawo powinno przewidywać, że każdy właściciel infrastruktury musi ją udostępniać (przynajmniej do określonej minimalnej części przepustowości) każdemu ewentualnemu dostawcy internetu i TV, oczywiście za odpłatnością dającą właścicielowi godziwy zarobek.
Idąc takim tokiem myślenia wodociągi kaliskie powinny płacić podatek antymonopolowy ponieważ są jedynym dostawca wody w Kaliszu,podobnie Energa,KLA itd. Ten ewentualny podatek zapłacą klienci bo firma zarabia na sprzedaży usług.Tak ciężko pojąć że podatki to nic innego jak forma wyciągania kasy z naszych kieszeni ?

To, że nie ma konkurencji nie jest winą MM przynajmniej oficjalnie ;) Oni po prostu byli pierwsi.Podobnie UPC na Dobrzecu (po przejęciu Gosatu). Jeśli UOKiK nie wyrazi zgody na przejęcie sieci to nic nie zyskasz bo inna firma konkurencyjna i tak nie wejdzie do Kalisza bo to jest grajdoł.Nie ma w Polsce miast tej wielkości z 90 procentowym pokryciem dwóch operatorów kablowych.Nawet Orange ze światłowodem weszła np. do Piotrkowa anie do Kalisza.

Prawo jak najbardziej przewiduje udostępnianie infrastruktury ale widać nie ma chętnych aby wejść do Kalisza z nową ofertą.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3621
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 8 lut 2017, o 16:09

Pawel pisze:Idąc takim tokiem myślenia wodociągi kaliskie powinny płacić podatek antymonopolowy ponieważ są jedynym dostawca wody w Kaliszu,podobnie Energa,KLA itd
Wodociągi są naturalnym monopolem (podział złóż na zbyt małym obszarze jest szkodliwy technicznie, ekologicznie i ekonomicznie), kablówka nie jest naturalnym monopolem. Dostawcę energii elektrycznej można sobie wybrać. Zakresy wpływów kablówek w wielu miastach nasuwają podejrzenie zmowy monopolowej.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 8 lut 2017, o 16:44

Przecież nikt nie broni innym podmiotom budować swoje sieci.I w takiej np. Warszawie masz trzech operatorów na klatce schodowej bo tam taka inwestycja widać jest ekonomicznie opłacalna.U nas nie.
Promax wybudował od podstaw sieci w Ostrowi, Pleszewie czy Jarocinie.Jest firmą lokalną.Też byś im "dowalił" podatek bo są jedyni w tych miastach ?

Swoją drogą poza kablówkami podobne usługi świadczy Orange,Netia czy platformy satelitarne więc tak do końca nie można mówić o monopolu.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 15 mar 2017, o 21:13

Multimedia tracą klientów. UPC wciąż czeka na zgodę na przejęcie sieci
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 80159.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 16 mar 2017, o 19:25

wolalbym zeby UPC nie mogla kupic Multimedii. Obecnie konczy mi sie umowa i tak samo jak rok temu UPC ma duzo gorsze warunki nawet jako nowy operator na osiedlu. To co potrzebuje w MM mam za 100 zl w UPC za 160 i jeszcze nie wszystko co bym chcial :)

kanji
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 mar 2017, o 10:00

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: kanji » 17 mar 2017, o 09:48

Dokładnie, szkoda, że multimedia ma problemy, mają dobrą ofertę.
Zabiegi kosmetyczne na zmarszczki www.redukcja-zmarszczek.pl

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: Piob » 18 mar 2017, o 11:11

Stracą jeszcze więcej klientów, jak wejdzie ustawa która zmusi operatorów kablowych do donoszenia na klientów posiadających umowy i zostaną oni zmuszeni do płacenia abonamentu rtv dla TVPis. Ja sam posiadam pakietu tv z Multimediów tylko dlatego że płacę jakieś tam śmieszne pieniądze jako dodatek do internetu.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 23 mar 2018, o 15:03

UPC Polska wycofało wniosek o przejęcie kontroli nad spółką Multimedia Polska. Wcześniej UOKiK przedstawił zastrzeżenia do koncentracji, w których wskazał że transakcja doprowadzi do ograniczenia konkurencji w kilkunastu miastach. Mieszkańcy tych miejscowości mogliby płacić więcej za internet i telewizję kablową. ...
... Przeanalizowaliśmy rezultaty badania rynku, wyjaśnienia UPC Polska i propozycje warunków. Wynika z nich jednoznacznie, że koncentracja spowodowałaby ograniczenie konkurencji na rynkach płatnej telewizji i dostępu do internetu stacjonarnego w 11 miastach w Polsce - mówi wiceprezes UOKiK, Michał Holeksa. Chodzi o Chełm, Gdańsk, Gdynię, Kalisz, Kędzierzyn-Koźle, Lublin, Mielec, Sopot, Szczecin, Tarnów i Warszawę.
- UPC Polska mogłoby tam działać nie oglądając się na swoich konkurentów, kontrahentów, a nawet konsumentów. Spółka nie miałaby bodźców do podnoszenia jakości i obniżania cen. W efekcie klienci kablówek mogliby płacić więcej - mówi wiceprezes UOKiK.
Łączne udziały rynkowe uczestników koncentracji wahają się w każdej z 11 miejscowości od ponad 40 proc. do nawet ok. 80 proc.

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/media/news/upc ... gn=firefox

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 23 mar 2018, o 20:22

Tylko się cieszyć.Gdyby jeszcze Orange ruszyło 4 litery i zaczęło w końcu inwestować w Kaliszu w światłowody mielibyśmy do wyboru trzech operatorów.

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: dybek » 4 wrz 2018, o 06:48

Vectra i Multimedia Polska poinformowały, że do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił wniosek Vectry o zgodę na przejęcie Multimediów.

https://www.telko.in/vectra-przymierza- ... timediow,0

Martyna Kosowska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 13:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: Martyna Kosowska » 4 wrz 2018, o 13:53

Przejecie Multimedii przez Vectre to jak podmiana gruźlicy na gangrene.
Mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim...

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 4 wrz 2018, o 22:42

Solorz macza w tym paluchy...
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: dybek » 13 lis 2018, o 06:17

Nie będzie przejęcia Multimediów przez Vectrę.
W nawiązaniu do informacji z dnia 28 sierpnia br. dotyczącej potencjalnego zbycia 100 proc. akcji Multimediów na rzecz Vectra S.A. informujemy, że minął okres wyłączności dla spółki Vectra na ustalenie kluczowych warunków oraz zawarcie przedwstępnej umowy sprzedaży akcji. Po przeanalizowaniu ryzyk rynkowych i transakcyjnych związanych z planowanym zbyciem 100 proc. akcji Multimedia Polska na rzecz spółki Vectra – akcjonariusze większościowi oraz zarząd spółki zdecydowali w dniu dzisiejszym o nieprzedłużaniu okresu wyłączności oraz odstąpieniu od planowanej transakcji.

Zyklon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2019, o 09:01

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: Zyklon » 30 sty 2019, o 09:21

Aktualnie mam internet i telewizję w Multimedia. Zdecydowałem sie na nich z uwagi na promocję jaka oferowali i jak porównywałem sobie z promocją oferowana przez upc to było korzystniej. W ciągu 2 lat umowy miałem może z 2 sytuacje w których nie mialem internetu, firma naprawila to jednak w ciągu kilku godzin, a w tym czasie korzystałem z internetu mobilnego.

Ilośc kanałow zadowalająca. Jakosć obrazu rowniez.

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Multimedia- co sądzicie o tej firmie???

Nieprzeczytany post autor: dybek » 8 maja 2019, o 18:14


UOKiK ma zastrzeżenia do przejęcia Multimediów przez Vectrę

Vectra i Multimedia zrezygnowały z transakcji w listopadzie 2018 roku, ale potem powróciły do rozmów o fuzji.

koncentracja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji na dwóch rynkach: dostępu do płatnej telewizji w 21 miastach w Polsce i internetu stacjonarnego w 29 miejscowościach.
https://businessinsider.com.pl/firmy/st ... re/0x7cnc4

ODPOWIEDZ