Z ostatniej chwili.....

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Nieprzeczytany post autor: Józef » 12 paź 2011, o 17:15

Jeśli ktokolwiek wie coś na ten temat, widział załadunek towaru, proszony jest o kontakt z kaliskim Zarządem Dróg Miejskich lub policją" - dodał Gałka
Ponad 100 ton
Pewnie studenci z PWSZtu pochowali do kieszeni :D

Był kiedyś taki żart o tym jak żółwie pouciekały z zoo na co dozorca odpowiada "to był moment panie władzo" :D

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 12 paź 2011, o 17:42

secator-kalisz pisze:W takim przypadku to juz chyba tylko płakać:)
PWSZ pewnie ma tam kamery? Wystarczyło jedną skieroważć na wartościowt ,,destrukt''. Chyba a , że kamery działają tak jak w ... Legnicy?

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Nieprzeczytany post autor: fernir » 12 paź 2011, o 21:07

Jedną kamerę ;)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 12 paź 2011, o 21:38

fernir pisze:Jedną kamerę ;)
Nie dziw się , nie chciałem rzucać ,,liczbą mnogą''. bo nie wiem ile tam mają na stanie ? Może tyle co w Legnicy całe miasto? Dzisiaj na Jedynce leciał fajny reportaż. i stąd mój :D .Studenci za ,,krzynkę'' piwa by przypilnowali!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 lis 2011, o 15:36

Gorący temat
http://www.calisia.pl/articles/12404-sm ... y-nie-zyja
Brak słów na takich kierowców...
g13k

Awatar użytkownika
secator-kalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 gru 2009, o 17:11
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: secator-kalisz » 7 lis 2011, o 15:56

W gruncie rzeczy kierowca był trzeżwy. Ciekawe co spowodowalo to ze po prostu wjechal w stojący na poboczu ( mam nadzieje..) samochod.
Ciekawe czy dziewczyny stojące na poboczu ustawiły "trojkąt" 100m od auta?
Podejrzewam ze nie a mogloby to zapobiec tak glupiej tragedii. Wspolczuje rodzinom ofiar

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 lis 2011, o 16:07

Właśnie trójkąta brakowało. Być może stały przy tym bagażniku właśnie po to aby go wyciągnąć? Prawdy już nie poznamy ...
g13k

Awatar użytkownika
secator-kalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 gru 2009, o 17:11
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: secator-kalisz » 7 lis 2011, o 16:09

http://rc.fm/node/76734
Wg. tego opisu i zdjec na ktorych widac otwarta maske samochodu raczej staly z przodu auta , chociaz moze maske otworzono w celu odlaczenia akumulatora

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 7 lis 2011, o 20:30

Wyrażnie jest napisane, że stały za samochodem, co było kardynalnym błędem, jeżeli wyciągały trójkąt to powinna to robić jedna a druga powinna obserwować drogę pamiętajmy, że jest to droga klasy GP. Zapewne tego nie uczą na kursach Prawa Jazdy ważne żeby wykuć krzyżówki w mieście na pamięć i nauczyć się cofania po łuku zdaję się, że samochód też nie stał na poboczu, co widać po śladach hamowania no i uderzenie było centralnie w środek auta. Tragedii można było uniknąć dziewczyny miałyby tylko uszkodzone auto gdyby zadziałał u nich instynkt samozachowawczy.
Na temat kierowcy się nie wypowiadam, bo za mało informacji żeby oceniać to, co zrobił.

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 7 lis 2011, o 20:49

Niestety, ale Mirek masz w 100% rację.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 7 lis 2011, o 23:17

MirekDB pisze:Wyrażnie jest napisane, że stały za samochodem, co było kardynalnym błędem, jeżeli wyciągały trójkąt to powinna to robić jedna a druga powinna obserwować drogę pamiętajmy, że jest to droga klasy GP. Zapewne tego nie uczą na kursach Prawa Jazdy ważne żeby wykuć krzyżówki w mieście na pamięć i nauczyć się cofania po łuku zdaję się, że samochód też nie stał na poboczu, co widać po śladach hamowania no i uderzenie było centralnie w środek auta. Tragedii można było uniknąć dziewczyny miałyby tylko uszkodzone auto gdyby zadziałał u nich instynkt samozachowawczy.
Na temat kierowcy się nie wypowiadam, bo za mało informacji żeby oceniać to, co zrobił.
Dziwi mnie tak jednostronna ocena przy tak skąpych danych. Może przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę właśnie na zachowanie kierowcy Forda. Jeśli mnie pamięć nie myli na kursach Prawa Jazdy zwracano uwagę na to (widać za mało), żeby, widząc samochód stojący na poboczu (prawdopodobnie na awaryjnych), zachować szczególną ostrożność, a nawet zwolnić. Tragedii można było uniknąć, gdyby chłopak wykazał się większą wyobrażnią (no chyba, że pech chciał, że na przykład w tym momencie zasłabł za kierownicą). Zachowanie kobiet, może niezbyt fortunne, w tym przypadku jest sprawą drugorzędną.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 7 lis 2011, o 23:28

Kierowca Forda albo się zagapił albo był np. zajęty rozmową przez komórkę.Uderzył centralnie w tył pojazdu więc nawet nie próbował go wyprzedzić.Jakby się dziewczyny ledwo toczyły pewnie też by w nie wjechał.

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 8 lis 2011, o 12:38

cheetah na zachowanie kierowcy Forda dziewczyny nie miały wpływu i to, że on jest sprawcą wypadku nie ulega wątpliwości, ale na tragiczny skutek to już miały wpływ gdyby zachowały się w sposób odpowiedni, czyli jak pisałem wcześniej jedna z nich powinna wyciągać trójkąt a druga w tym czasie powinna obserwować drogę następnie powinny się oddalić na bezpieczną odległość, bo nie jest w stanie nikt przewidzieć zachowania innych kierowców zwłaszcza na takiej drodze.

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 8 lis 2011, o 15:56

Na stronie ostrow24.tv jest makabryczna relacja video, nie wiem czy są jakieś granice reporterskiej przyzwoitości?

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 8 lis 2011, o 16:26

zgadzam sie mirkiem, byl ich blad ale kierowcy rowniez a to ze wyszlo cos mu na alko to duzo mu zaszkodzilo.

Juz ktos wie jak to dokladnie bylo? Nie sadze zeby sobie tak jechal i sobie w nie wjechal. Slyszalem ze wyprzedzal 4 samochody i gwaltownie wracal na swoj pas zeby nie zrobic dzwona ale slady hamowania chyba nie wskazuja na ta plotke

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 lis 2011, o 22:15

Auto się paliło przy Tesco na WP.Jakoś w godzinach 20-21. Dymu tyle jakby się z pół pasażu paliło ;)
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 lis 2011, o 15:51

g13k

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 11 lis 2011, o 00:15

Pewnie, piesi ulegający wypadkowi podczas prawidłowego przejścia na zielonym świetle też są winni, bo mogli być uważniejsi... Przecież nie o to w tym chodzi. Tak naprawdę nie wiesz, co tam się działo - trójkąt jest tylko Twoim Mirek przypuszczeniem. Liczą się fakty. Doceniam Twoje zrozumienie dla kierowcy, ale próba zrzucenia części winy na ofiary to lekka przesada. Zdziwiło mnie Twoje ostatnie zdanie z pierwszej wypowiedzi: "Na temat kierowcy się nie wypowiadam, bo za mało informacji żeby oceniać to, co zrobił." - tak naprawdę z tamtej porcji informacji to o kierowcy było można więcej powiedzieć/napisać.
Zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 35-letni kierowca forda, który w poniedziałek na obwodnicy potrącił dwie młode kobiety. Obie poniosły śmierć na miejscu. Mężczyżnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
Prokuratura Rejonowa w Kaliszu, która nadzoruje postępowanie w sprawie wypadku, zarzuciła mężczyżnie, że nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Według śledczych, kierowca jadąc prostym odcinkiem obwodnicy Nowych Skalmierzyc nie stosował się do znaków drogowych i jechał prawym poboczem co jest niedozwolone.

- W zarzutach wskazano, że mężczyzna nie obserwował należycie przedpola jazdy, wskutek czego najechał na znajdujące się na jezdni kobiety oraz pozostawiony przez nie pojazd - tłumaczy Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim. (...)
kalisz.naszemiasto.pl

Albo miał awarię samochodu, albo zasłabł, albo nie ma o czym dyskutować.

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 13 lis 2011, o 12:47

cheetah jak wiesz świat nie jest idealny ludzie giną na przejściu dla pieszych nawet tych z sygnalizacją świetlną dla tego warto być uważnym, co nie zmienia faktu, że to kierowca jest odpowiedzialny za potrącenie na przejściu dla pieszych, ale wracając do wypadku na obwodnicy NS ja mam wieloletnie doświadczenie za kierownicą i wielokrotnie musiałem zatrzymywać się na drodze, ale zawsze obserwacja sytuacji na drodze była najważniejsza naprawdę jestem zbulwersowany śmiercią tych młodych dziewczyn, jestem w takim wieku, że mógłbym być ich ojcem dla tego pewnie moja ocena ich zachowania jest taka gdybym to ja swoje dziecko wypuścił samochodem w drogę to pewnie musiałoby wysłuchać wielogodzinnego wykładu na temat zachowania na drodze starałbym się uchronić je przed takimi sytuacjami.
Co do mojej oceny kierowcy to ja po prostu jak wszyscy nie mam wiedzy, co on robił czy po prostu się zagapił? A może był zajęty gadaniem przez telefon? A może sięgał po okulary przeciwsłoneczne? Jak na razie to wiemy, że niedostatecznie obserwował przedpole?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 16 lis 2011, o 15:50

Nie wiedziałem gdzie wstawić:
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/11 ... 661f,1,3,4
Taki udział Kalisza (diecezji) w potępieniu Nergala.
g13k

ODPOWIEDZ