Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej

Post autor: AlixVonHessen » 31 sie 2010, o 15:08

"Od czerwca tego roku Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej świeci bursztynowym blaskiem. Dzieje się tak za sprawą trzech wspaniałych wystaw na różne sposoby prezentujących legendarne "złoto Bałtyku". Niestety, jedna z nich już wkrótce opuści hall Muzeum, w którym można ją było do tej pory oglądać. Do wykorzystania ostatnich dni jej obecności zapraszają: dyrektor Muzeum - Jerzy Aleksander Splitt oraz autorka jednej z prezentowanych kolekcji - Bożena Kamińska."

http://www.rc.fm/kulturalne/bursztynowa-kolekcja.html

szkoda, że w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej nie ma eksponatów tak na prawdę przedstawiających historię 'ZIEMI KALISKIEJ'.
Polecam natomiast wystawę kaliskiego judaizmu. Bardzo interesujące eksponaty. Wystawa ufundowana przez Hannah i Józefa Rosenfeld.

http://www.calisia.pl/articles/7593-tes ... oba-zydzie
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 31 sie 2010, o 16:14

To juz wiadomo od dawna, że to Muzeum powinno zmienic nazwe na Muzeum PRL. Wchodzisz czujesz miniona epoke.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: AlixVonHessen » 14 gru 2010, o 00:47

Dopiero dzisiaj się dowiedziałam, że pani Ania nie żyje. To przykre, była taka wesoła. Nawet nie wiedziałam, że chorowała.
http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... 22c9bb6d15

"Zmarła Anna Jabłońska - Ważny. Będzie jej brakowało. W domu, w muzeum, w mieście, na Zawodziu, w Russowie i na wszystkich folklorystycznych festynach. Anna Jabłońska-Ważny, kustosz Działu Etnografii Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, nie żyje. Miała 55 lat."

Awatar użytkownika
ww
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: ww » 14 gru 2010, o 00:54

:(
Mam dosyć tego miasta,
Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, King, 1992)

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: AlixVonHessen » 14 gru 2010, o 00:57

Nie mogę sobie darować, ze tak długo nie było mnie w Muzeum. A pani Ania wielokrotnie pomagała mi z piękną mową rosyjską. Znałam ją bardzo krótko, bo zaledwie kilka miesięcy, ale to dla mnie ogromny szok :(

Awatar użytkownika
ww
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: ww » 14 gru 2010, o 01:23

"Wiesz, w umieraniu najstraszniejsze wydaje mi się to, że człowiek jest zdany tylko na siebie." Nabokow

http://www.youtube.com/watch?v=2_qA1Jh48F8
Mam dosyć tego miasta,
Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, King, 1992)

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 23 gru 2010, o 19:22

najgorsze było to, że Pani Ania żyła z tą świadomością że niedługo umrze

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik

Re: Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej

Post autor: Cristof » 15 gru 2015, o 11:15

Kaliskie Muzeum coraz mniej popularne. Nowa dyrektor chce zmian

Ile osób korzysta z placówek kaliskiego Muzeum? Okazuje się, że niewiele. W ostatnich latach liczba zaglądających do głównej siedziby, ale też filii zlokalizowanych w mieście i regionie systematycznie spada. Dlatego nowa dyrektor Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej chce nie tylko zmienić ofertę, ale też poznać oczekiwania odwiedzających.
Siedziba główna Muzeum przy ul. Kościuszki, Centrum Rysunku im. Tadeusza Kulisiewicza przy Łaziennej, Zawodzie na Starym Mieście, Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie i Lewków – Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej to kilka oddziałów. Różnorodna jest też oferta, ale zainteresowanie odwiedzających wystawami systematycznie spada. Ostatnim rokiem, który przyciągnął największą liczbę osób był 2011. Wtedy wszystkie oddziały odwiedziło w sumie 53 tysiące zwiedzających.
Od tego czasu liczba ta spadła o kilka tysięcy i plasuje się na poziomie 49 tysięcy. Niby niewiele, ale dla Muzeum to spora strata. - Tendencja spadkowa utrzymuje się od 2011 roku. Szczególnie dotyczy to takich oddziałów, jak chociażby Centrum Rysunku im. Kulisiewicza. W 2014 roku odwiedziło je niecałe 1500 osób. W przypadku Zawodzia odpływ widzów też jest znaczny. W 2012 roku Kaliski Gród Piastów odwiedziło 23 tysiące osób, w 2013 niecałe 17, a rok później zaledwie 10 tysięcy. W stosunku do 2013 to spadek o ponad połowę a to bardzo niepokojąca tendencja – mówi Sylwia Kucharska, kierująca od początku grudnia Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej.

http://www.faktykaliskie.pl/malo-popularne-muzeum" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 15 gru 2015, o 16:08

Ja się dziwię, że ktokoliwek tam jeszcze chodzi. Oki ja czasami wpadam, ale ja jestem nieuleczalnym przypadkiem. :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Lokalizacja: Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym :-)
Kontakt:

Post autor: milo » 12 wrz 2016, o 11:36

Znów Ostrów nas okrada ;-)

http://www.rc.fm/polityczne/ostrow-wiel ... pod-ostrow" onclick="window.open(this.href);return false;

Kolejny krok na drodze do zmiany właściciela pałacu w Lewkowie. W sierpniu Rada Powiatu Ostrowskiego podjęła uchwałę o woli przejęcia obiektu. Teraz Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o wyłączeniu zespołu pałacowego z Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej i przekazanie pod kuratelę samorządu.
Na remont zespołu pałacowego Urząd Marszałkowski przekaże 20 000 000 złotych.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ