Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: mlody » 22 gru 2005, o 22:07

Na poprzednim forum był taki temat... i miał on wiele odpowiedzi...

Jakie miasta lubicie ? oczywiście oprócz KALISZA?
bo wiadomo że w Polsce jest mnóstwo miast.. i dużych i średnich i małych...
Jakie Lubicie???

Ja Bardzo Bardzo Lubie:
*Wrocław (tam się urdzodziłem i często powracam)
*Gdańsk - prześliczne miasto, fajni ludzie.. miasto z klimatem
*Częstochowa - przyjemne miasto... mimo że nie jest jakoś tam piekne to lubie cz-we
*Torun - piekna starówka
*Świdnica - małe miasto bo około 60 tys. mieszkańców a to wg mnie jedno z piękniejszych miast w naszym kraju...
*Olsztyn- mam tam rodzinke i czesto bywam.. mimo ze nie jest jakims super pieknym miastem.. tylko jedno osiedle ma ładne (os. Kętrzynskiego) reszta jak na miasto wojewódzkie jest brzydkie, zniszczone i zaniedbane.. jednakze lubie Olsztyn i Olsztynian
*Opole - całkiem Ok. miasto
:-)
*Warszawa- jako że nasza stolica to jest ok!
:P

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 22 gru 2005, o 22:21

Wrocław - moje ulubione po Kaliszu miasto ze względów estetycznych i świetnych ludzi - to jedno z najbardziej "europejskich" miast w Polsce. Dodatkowo dochodzi motyw emocjonalny - część mojej familii się wywodzi (jeszcze z czasów przedwojennych) i do dziś zresztą tam mam rodzinkę bliską.

Lublin - świetne miasto. Może nie należy do najpiękniejszych ale to świetne miejsce do życia - dużo czasu spędziłem tam przez poprzedni rok akademicki. Jeżeli ktoś się wypowiada o miastach studenckich, niech to robi po 10 wizytach w Lublinie. ps.na Kalisz mówimy Kaliszfornia, lublinianie (a przynajmniej studenci) mówią na Lublin L.A. :)

Łódż - rok mieszkałem (pod koniec lat 90-tych), póżniej często bywałem, obecnie nie mam po co. Wszyscy ludzie (łącznie z łodzianami) mówią, że to syf. To prawda, w dużej mierze to syf, ale takich zabytków, jakie znajdują się w ścisłym centrum (i nie tylko), nie ma w żadnym innym mieście! No i fajnie mi się mieszkało :)

Pomorze i niektóre miejscowości na Dolnym i Górnym Śląsku - ze względów sentymentalnych - korzenie wielowiekowe etc. i nie tylko :)
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 23 gru 2005, o 00:02

Warszawa-Stolica, mnóstwo nowoczesnej architektury, wspaniale wieżowce, no i ta anonimowość
Gdańsk-za klimat
Poznań-za wspaniałe imprezy i piekne kobiety
Wrocław-za postepy jakie poczynil w ciagu ostatnich lat.

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 5 sty 2006, o 11:51

No cóż, najbardziej kocham Kalisz, sercem jestem przy nim, a na drugim miejscu Szczecin za pewien klimat,chociaż Szczecin raczej jest wielkim miastem epoki PRL, ale ma to coś, nienawidzę kilku miast- Poznania- bo ma snobistyczny klimat, Wrocławia - bo ma dekadencką zabudowę i te wielachne fabryki, które zatruwają powietrze, Łódzi- bo ma ponure blokowiska, odechciewało mi się tam żyć, Katowic - za to. że mnie bardzo rozczarowało to miasto, ogladałem jego fotki, a w rzeczywistości było jakieś nijakie, no ten spotek jakiś malutki był :wink: Lublina - bo ma okropne centrum, a ten smród wydobywający z kamiennic... masakra. Zwiedziłem prawie całą Polske i szczerze mówiąc, jeszcze nie znalazłem lepszego miasta od Kalisza :D niech żyje Kalisz!

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 5 sty 2006, o 16:50

Marco zgadzam się prawie ze wszystkim oprócz z Wrocławiem... Wrocław jest suuuuupeeeer

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 11 sty 2006, o 18:57

przyznaje, ze centrum Wrocka jest ładne, ale ma jedna wade, nie ma idealnego sredniowiecznego ukladu urbanistycznego, Kalisz ma idealny, na samym srodku ratusz, dookoła ratusza kamienice - oto ideał, nawet Poznań tak nie ma :lol: jak bedziesz znowu jechał do Wrocka to popatrz z okien wagonu jak wyglada z "innej strony", normalny nocny koszmar....

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 11 sty 2006, o 19:10

Trójmiasto-jeżdżę tam na wczasy od kiedy tylko pamiętam, uważam że dobrze znam teren i naprawdę z chęcią bym tam zamieszkał :)

Bydgoszcz-miałem tam rodzinę kiedyś, niestety poumierali i jeżdzimy dwa razy w roku na cmentarz ;)

Toruń-Uważam że bardzo urodziwe miasto.

Poznań-wiemy jakie są konakty pomiędzy Kaliszem a Poznaniem ale mimo wszystko szanuje to miasto i bardzo mi się podoba.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 15 sty 2006, o 12:44

Może Toruń, Wrocław, Zielona Góra, centrum Legnicy, Gdańsk. Te miasta są ładne.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3649
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 4 wrz 2015, o 23:12

Czy od 2006 r. polubiliście jeszcze jakieś inne miasta? Niestety, pewnie zagraniczne?

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 wrz 2015, o 10:05

PL: Wrocław, Warszawa, Kraków, Toruń, Gdynia, Gdańsk, Sopot, Bielsko-Biała.

INNE: Paryż, Londyn, Rimmini, Valletta, Manchester, Liverpool, Cannes, Hannover.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: milo » 17 wrz 2015, o 10:20

Ostatnio Poznań.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3649
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 17 wrz 2015, o 10:44

milo pisze:Ostatnio Poznań.
Jak się nie ma, co się lubi... :lol:

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 wrz 2015, o 12:36

Milo, a za co tak polubiłeś Poznań? Jeszcze się nam tam przeprowadzisz nam.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 wrz 2015, o 12:39

Pewnie, Milo chciał to napisać na "Zdaniach, których kaliszanie nigdy nie mówią" na fejsie :P
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: milo » 17 wrz 2015, o 13:10

K-man pisze:Milo, a za co tak polubiłeś Poznań? Jeszcze się nam tam przeprowadzisz nam.
Nie aż tak , żeby się przeprowadzać :lol:
Poznań ma swoje uroki , tylko do ich poznania potrzebny jest ktoś kto je zna na miejscu i potrafi ci je pokazać.

Np. bardzo ładne okolice podpoznańskie jak Puszcza Zieonka , Biedrusko czy WPN czyli sporo lasów , jeziorka ,, okolice dobre do jeżdżenia rowerem etc. To taki odpowiednik naszej Wolicy czy Szałego , ale na znacznie wyższym poziomie.

Lubie poznańską Maltę wraz z przyległościami czyli okolice zoo.

Fantastyczna jest twierdza Poznań - polecam miłośnikom bunkrów , umocnień - tu Kalisz po prostu wypada słabo.

Urokliwa jest poznańska Cytadela jako park.

Są inne ciekawe zakątki , oczywiście oklepany rejon rynku , ale np. mało znane jak ostrów tumski i leżąca obok śródka albo pierzejowa zabudowa jezyc bodajże i grunwaldu , która oczywiście nie jest wielce zabytkowa...ale pomimo to spoglądam na nią z sentymentem.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 17 wrz 2015, o 14:04

Dobrze nam tu milo prawi. Faktycznie Poznan moze byc urokliwy, ale jak dla mnie i tak wypada slabiej niz Wroclaw, ktory - nie ukrywajmy, w porownaniu do Poznania jest architektoniczna perelka. Natomiast miasto ma swoje uroki, rowniez bardzo lubie Grunwald i Jezyce.

Ale Kalisz i tak uwazam za miasto idealne, idealny rozmiar, dobra liczba ludnosci, miasto na tyle duze, ze ma jeszcze jakies znaczenie w regionie, a za razem na tyle male, ze nie odczuwa sie w nim tych wielkomiejskich problemow. No i cale miasto mozna przejsc na nogach w 2 h :)

Ale czy Kaliszanie lubia Poznan? Nie wydaje mi sie. Po prostu mlodzi ludzie uciekaja gdzie popadnie, a Poznan jest jedna z trzech najblizej polozonych wielkomiejskich i perspektywistycznych aglomeracji.

Ja ze swej strony dodam, ze bardzo lubie:
1. Zakopane
2. Łódź
3. Częstochowę
4. Gdańsk
5. Toruń
6. Kraków.

Natomiast bardzo nie podoba mi sie wspolczesna Warszawa. To takie pomieszanie komunistycznej megalomanii, starego warszawskiego stylu, zachowanego gdzieniegdzie, przesadnej nowoczesnosci i braku ladu urbanistycznego. Ogolnie strasznie eklektyczna architektura. Nie podoba mi sie to i mysle, ze nigdy w zyciu tam nie zamieszkam. Zdecydowanie bardziej podoba mi sie Łódź, ktora w zasadzie w wielu miejscach przypomina troche taki drugi Kalisz. Podziwiam twórców tego miasta za przejrzysta siatke komunikacyjna stworzana na planie prostokata. Ogolnie widac tam pewien lad, mimo ze na pierwszy rzut oka ktos moglby to obsmiac i powiedziec, ze Łódź jest obskurna i ma jedna ciekawa ulice. Dla mnie to miasto ma dusze, tak samo jak Kalisz. :)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 wrz 2015, o 14:10

<Przemek> pisze:...Faktycznie Poznan moze byc urokliwy, ale jak dla mnie i tak wypada slabiej niz Wroclaw, ktory - nie ukrywajmy, w porownaniu do Poznania jest architektoniczna perelka.
Oczywiście ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
kimm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 21 sie 2010, o 08:56
Lokalizacja: z podróży

Re: Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: kimm » 17 wrz 2015, o 17:44

Wroclove 8)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 wrz 2015, o 20:03

Wrocław ładny, ale stanowczo przereklamowany. A już jak widzę jak powyżej napisy to mnie żal ogarnia. :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
kimm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 21 sie 2010, o 08:56
Lokalizacja: z podróży

Re: Jakie Miasta Lubią Mieszkańcy Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: kimm » 17 wrz 2015, o 21:51

K-man pisze:Wrocław ładny, ale stanowczo przereklamowany. A już jak widzę jak powyżej napisy to mnie żal ogarnia. :lol:
to do mnie? :)
kocham Wrocław, tam się urodziłam i spędziłam większość życia - i jestem z tego dumna :P :D

ODPOWIEDZ