Noc Kultury w Kaliszu 16-17 września 2010

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Noc Kultury w Kaliszu 16-17 września 2010

Nieprzeczytany post autor: Artur » 14 wrz 2010, o 22:03

Poniżej link do programu Nocy Kultury w Kaliszu 16-17 września 2010

http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=128 ... e28bc7234e
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 17 wrz 2010, o 12:37

sobieray-3 pisze:Jak już Off top, to lecimy :). My kaliszanie, to jeszcze mogliśmy sobie radzić, ale co powiedzieć o bezradnych gościach edycji kaliskiej Kongresu Miast Polskich, a mieli niezlą ,,nasiadowkę''! Sam obok bezradnych przyjezdnych ,,pocalowalem'' klamkę Braci Mniejszych i służyłem za ciceroene ( bo służby miejskie nieruchawe) :wink: . Jak na koniec się okazala byli to przedstawiciele samorządu i Pani viceburmistrz jednego z miast dolośląskich. Przy takiej okazji Miasto powinno się spiąć !
Jak to się stało, że Ojczulkowie się nie spisali? Trochę szkoda, bo przecież zabudowania klasztorne mają niesamowity klimat!

Ja z kolei byłem nieco zawiedziony, że katedralne organy zabrzmiały tylko raz - około 21. Miałem nadzieję, że muzyka będzie towarzyszyła zwiedzającym także póżniej. Ale to moja jedyna uwaga do tego, co zdążyłem zobaczyć wczorajszego wieczoru.

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 17 wrz 2010, o 13:26

Może to będzie impuls do organizacji Nocy Muzeów w Kaliszu?
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

rebtewje
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2010, o 13:06
Lokalizacja: chmielnik

Nieprzeczytany post autor: rebtewje » 17 wrz 2010, o 13:42

Nagana dla Teatru ?
17 września, 2010 - 11:41 — [email protected]

Kaliszanie mają za sobą wyczerpującą, ale jednocześnie ekscytującą noc. W ramach jubileuszu "Kalisia 18,5" z 16-go na 17-ty września przygotowano dla nich Noc Kultury. Ogromne bogactwo programu nie pozwoliło być we wszystkich miejscach. Wiemy jednak, że oblężenie przeżyła Biblioteka Główna na Legionów, gdzie królowała literatura erotyczna. Tłumy szturmowały wieżę ratuszową. Niestety, wielu z kwitkiem odeszło z kaliskiego Teatru, który zaprosił w tę noc na otwartą próbę spektaklu "Mayday". Według relacji świadków, wstęp był, owszem, wolny, ale tylko dla znajomych. Sytuację komentuje dyrektor Teatru, Igor Michalski:

"Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak dużo ludzi, że będzie taka frekwencja, w związku z tym były wejściówki porządkowe. Ci, którzy mieli wejściówki, wchodzili. Ci którzy nie mieli wejściówek, czekali na kolejkę. To wszystko. Nie mam nic do dodania. Jeżeli coś się wydarzyło (jak zwykle się wydarza przy takich imprezach masowych), to są nieporozumienia, za które bardzo przepraszamy. Pani, która te wejściówki wręczała, dostała naganę od dyrektora."

Wyjaśnienie przyjmujemy, ale niesmak pozostał. Jak komentują internauci: "kaliski Teatr na przyszłość winien być prezcyzyjniejszy w formułowaniu zaproszeń."

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 17 wrz 2010, o 13:43

Bardzo fajna inicjatywa, zgadzam się z Gawronem. Niestety noc była za krótka, żeby skorzystać ze wszystkich możliwości :(

Trzeba też powiedzieć, że nie wszystkim się ten event podobał. Wchodząc do ratusza słychać było opinię jednego z panów, iż "myślał, że się w końcu coś Kaliszowi udało, ale niestety". No ale malkontentów nigdy nie brakuje.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 wrz 2010, o 13:52

Chyba ów pan ma prawo do własnego zdania na temat tej imprezy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 17 wrz 2010, o 13:52

:( Czemu dopiero teraz dotarłem do tego newsa :(
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 17 wrz 2010, o 14:04

K-man pisze:Chyba ów pan ma prawo do własnego zdania na temat tej imprezy.
Pewnie, że ma. Piszę o tym tylko dlatego, że tutaj są pozytywne opinie, więc chciałem pokazać, że negatywne też się zdarzały.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 wrz 2010, o 14:33

Może brakowało mu sztucznych ogni. Nasza władza je wprost uwielbia ;)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 17 wrz 2010, o 15:22

gawron pisze:
Jak to się stało, że Ojczulkowie się nie spisali? Trochę szkoda, bo przecież zabudowania klasztorne mają niesamowity klimat!

Ja z kolei byłem nieco zawiedziony, że katedralne organy zabrzmiały tylko raz - około 21. Miałem nadzieję, że muzyka będzie towarzyszyła zwiedzającym także póżniej. Ale to moja jedyna uwaga do tego, co zdążyłem zobaczyć wczorajszego wieczoru.
Pewnie bylismy o tej samej porze/ Gawronie - albo koncert, albo zwiedzanie. . Jednak te atrakcje są keszcze na etapie raczkowania, a przecież Rada Parafii moglaby trochę zarobic na gaadżetach minformatorach, także częściowo bezplatnych np. dla ubogich studentow czy rencistow. Poza tym , to oświetlenie nie dostoaowane do nocnych spacerow po swiatyni. Probposzcz mial wlączony ,,program oszczędnościowy'' :wink: W bazylice bylo podobmie.

ad.Franciszkanie - nie wiem jakie byly ustalenia Ratusza? Klasztor funkcjonuje swoim rytmem i jeśli byla nikla albo zadna frekwencja ojcowie zdecydowali sie na zamkniecie. Zagladalismy takze od Sukienniczej. Wszedzie bylo ciemno w oknach.

Przy okazji - odp. dla rym-ka. Tegoroczna NM - zgodnie z prezydenckim rozkladem jazdy - wlaśnie byla w godz. 20.oo - 24.oo. A czy będzie następne wydanie? Nie wiem . W przyszlym roku napewno w Kaliszu takiego Kongresu nie bedzie :wink:
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 17 wrz 2010, o 17:51

Adi pisze::( Czemu dopiero teraz dotarłem do tego newsa :(
dzisiaj jest kontynuacja. o 21 u Tarasina wieczór poezji ulubionego poety, o 22 wystawa w Żywej. na Zawodziu o 21 oprowadzają i kościoły też chyba są otwarte do północy
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 17 wrz 2010, o 22:30

sobieray-3 pisze:
Pewnie bylismy o tej samej porze/ Gawronie - albo koncert, albo zwiedzanie.
Pojawiłem się tam o 22, kiedy było już po wszystkim. Przewodnik wychodził, a organisty ani widu, ani słychu :( Ale można było bez problemu zajrzeć do zakrystii i prezbiterium.
Jednak te atrakcje są keszcze na etapie raczkowania, a przecież Rada Parafii moglaby trochę zarobic na gaadżetach minformatorach, także częściowo bezplatnych np. dla ubogich studentow czy rencistow.


Myślę, że impreza z założenia jest skonstruowana tak, by uczestnik dokonał pewnego wyboru. Niemniej warto byłoby dodać w programie, iż koncert jest dokładnie o 21, bo wtedy łatwiej ustalić indywidualny harmonogram. Albo zastosować inne rozwiązanie, podobne do tego z wieży ratuszowej. Np. co godzinę zrobić krótkie oprowadzenie po świątyni zwieńczone niedługim pokazem możliwości organów :)
Poza tym , to oświetlenie nie dostoaowane do nocnych spacerow po swiatyni. Probposzcz mial wlączony ,,program oszczędnościowy'' :wink: W bazylice bylo podobmie.
To już kwestia gustu. Osobiście odebrałem to oświetlenie jako doskonale dobrane do wieczornego charakteru imprezy, choć rzeczywiście trudniej wtedy dostrzec szczegóły wyposażenia. Mimo wszystko, mocne oświetlenie niech pozostanie zarezerwowane dla uroczystych celebracji ;)
AlixVonHessen pisze: i kościoły też chyba są otwarte do północy
Tylko Jezuici i bazylika.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 17 wrz 2010, o 22:43

A ja ciepliwie czekam, aż Garnizonowy dostanie ,,czystą'' elewację, bo mi ten brud poprostu obrzydł i myślę, że za mojego żywota się doczekam.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Koperek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2007, o 00:02
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Koperek » 18 wrz 2010, o 17:07

sobieray-3 pisze:ad.Franciszkanie - nie wiem jakie byly ustalenia Ratusza? Klasztor funkcjonuje swoim rytmem i jeśli byla nikla albo zadna frekwencja ojcowie zdecydowali sie na zamkniecie. Zagladalismy takze od Sukienniczej. Wszedzie bylo ciemno w oknach.
Bylem u Franciszkanow kilka minut po 22. Mieli otwarte, oprowadzala nas po klastorze jakas starsza pani.

ODPOWIEDZ