Miasto zlikwidowało MOK.

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 31 mar 2011, o 15:08

Miejski Ośrodek Kultury w Kaliszu będzie działał do końca roku. Radni w czwartek przyjęli uchwałę intencyjną w sprawie wygaszenia działalności placówki. 16 radnych głosowało za, 9 było przeciwko.

"Cieszy mnie, że radni w 100% nie zagłosowali przeciwko MOK-owi" - powiedziała po głosowaniu dyrektor placówki Anna Majewska: "Od poniedziałku uruchamiam archiwa. Wszyscy ci, którzy chcą przyjść, zobaczyć, dotknąć - mogą sobie sami wyrobić opinie na temat 30-letniej działalności MOK-u. Mam nadzieję, że pan Grodziński także wpadnie, zobaczy i dotknie."

"To jest decyzja dotycząca zabrania się do intensywnej pracy. Cel, jaki mi przyświeca, to wbrew temu, co niektórzy próbują podnosić - zwiększenie liczby zajęć dla dzieci, imprez i wydarzeń kulturalnych w Kaliszu. Musiałem prosić w tym miesiącu o podjęcie takiej uchwały, aby móc przez kolejne pół roku nad tym intensywnie pracować" - powiedział Radiu Centrum wiceprezydent Dariusz Grodziński.

Działalność w sferze edukacji artystycznej MOK-u przejmie młodzieżowy Dom Kultury, a w kwestii organizacji imprez masowych - OSRiR. Dyrektor Majewska zapowiedziała, że odchodzi na emeryturę.

http://rc.fm/polityczne/mok-przeglosowany.html

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 kwie 2011, o 19:55

g13k

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 maja 2011, o 10:26

Czy podpisany przez MKiDN i Premiera ,,PAKT DLA KULTURY'' - uchroni tą placówkę kultury przed niechybną śmiercią? Ten haniebny pomysł szatański zupełnie dyskwalifikuje zarówno kaliskie PO, jak i samego pomysłodawcę.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 paź 2011, o 15:12

g13k

rebtewje
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2010, o 13:06
Lokalizacja: chmielnik

Nieprzeczytany post autor: rebtewje » 16 paź 2011, o 17:32

Szanowni Państwo, Kaliszanie!

20 PAŹDZIERNIKA 2011 R. RADA MIASTA MA PODJĄć OSTATECZNĄ DECYZJĘ W KWESTII LIKWIDACJI MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY (MOK).

Czy likwidacja MOK to sposób na poprawienie życia kulturalnego?

Czy jesteś zadowolony z tego co dzieje się w kulturze?

Czy prowadzi się w naszym mieście dialog na ważne dla mieszkańców tematy?

Jeśli uważasz, że nie, jeśli chcesz uratować Miejski Ośrodek Kultury, możesz zrobić prostą rzecz. W najbliższym sklepie kup znicz.

W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK (17 X 2011) PO PROSTU PRZYJDŹ POD SIEDZIBĘ MOK-U. (pałacyk ul Górnośląska 71B) i wraz z nami i innymi Kaliszanami zapal lampkę.

Zbiórka punktualnie O GODZINIE 18:30 Jeśli będzie nas dużo, zapalone przez nas światło być może zostanie dostrzeżone w ratuszu i stanie się symbolem nadziei.

Jeśli będzie nas garstka, w milczeniu i w doborowym towarzystwie nieobojętnych pożegnamy MOK.

POMÓŻ URATOWAć MOK PRZED KRÓTKOWZROCZNOŚCIĄ WŁADZ

strona wydarzenia w serwisie Facebook: http://www.facebook.com/event.php?eid=186464261430230 - dołącz, podaj dalej

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 17 paź 2011, o 16:16

Kalisz beż miejskiej placówki kultury, to powrót do ŚREDNIOWIECZA!

Ja pójdę!!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 paź 2011, o 18:27

Po co nam kultura. Wystarczy aquapark, stuczne ognie, wystawy kotów w hali Arena.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 17 paź 2011, o 18:30

K-man rozwaliłeś mnie z tymi kotami :lol:
g13k

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 17 paź 2011, o 21:57

Dziś pod MOK- iem było około 200 osób i pod ,,nadzorem'' Straży Miejskiej i ,,żarówy'' paliliśmy znicze. W czwartek , 20 X br na godz. 9.00 idziemy na ,,kulturalną'' sesję do ratusza.

tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 17 paź 2011, o 23:38

Po co nam MOK, teraz kultura przez duże "ó" będzie na rogu Nowego Rynku i Al. -go Maja. Od soboty.
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 18 paź 2011, o 09:48

No nie mów, nie mów. Ja już przeżyłem okres, kiedy uczyłem się historii sztuki i historii jazzu ,,samoobsługowo'' , na lekcjach wychowawczych w łódzkim Liceum. W okresie kiedy PRL schował się za ,,żelazną kurtynę'' a ten rodzaj ,,sportu'' był zakazany przez ówczesną władzę komunistyczną. Jakoś sobie poradzilismy i mieliśmy nawet nagrania do ilustracji muzycznych. Lecz to był tylko wycinek, a i czasy były inne. Teraz społeczeństwo jest mądrzejsze i mimo wszystko liczy na mądrość władzy, a nie na chwilową koniunkturę!. To jest obrazek z wczoraj, a tych ludzi było znacznie więcej niż podaje redakcja :

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/11 ... ml#galeria

W czwartek idziemy na sesję w Ratuszu. Zapraszam wszystkich, którym sprawy kultury nie są obce - 20 pażdziernika br godz.9.oo - I-sze piętro w Ratuszu
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

rebtewje
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2010, o 13:06
Lokalizacja: chmielnik

Nieprzeczytany post autor: rebtewje » 19 paź 2011, o 00:25

http://www.youtube.com/watch?v=XUoQfrmFJ9w - relacja z wczorajszego happeningu

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 paź 2011, o 12:59

I już przesądzone!
Długa i pełna emocji dyskusja poprzedziła głosowanie nad likwidacją kaliskiego MOK-u.

Ostatecznie, większością 16 głosów, przy 9 przeciwnych, Miejski Ośrodek Kultury zakończy działalność 31 grudnia tego roku.

Głosowanie odbyło się na czwartkowej sesji Rady Miasta. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
rc.fm
g13k

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 20 paź 2011, o 17:08

Niestety, wyszło jak wyszło. Starali się tylko radni PiS i SLD. Zjawił się poseł Rogacki, którego nie chciano dopuścić do głosu.
Oczywiście, świetnym wydarzeniem była obrona MOKu w poniedziałkowy wieczór. Niestety, niczego to nie zmieniło :(
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 paź 2011, o 17:21

K-man pisze:Po co nam kultura. Wystarczy aquapark, stuczne ognie, wystawy kotów w hali Arena.
Masz rację k-man, po co nam? Wiem, że to sarkazm tylko, że wymienione przez Ciebie obiekty mogą ,,trwać'' tak długo jak Mister Bidownictwa'75 - Dworzec PKS w Kaliszu :). Poczekajmy, niech skończą budowę i zobaczymy wtedy , czy b edzie Was stać na rodzinną wyprawę na plazowanie? Mnie , to właściwie jest już obojętne - ja swoje przeżyłem, ale martwię się o wnuki, o prawnuki. Wiem co to znaczy, bo miałem swój DzDK,,Energetyk'', miałem swój MDK z krytym basenem(przedwojenna YMCA), miałem ŁDK oraz kilka galerii i muzeów. Kin ze 20,kilka teatrów, operetkę i operę a cyrk stał przez tydzień i na każdym przedstawieniu bywał komplet. Miałem także swój cmentarz ewangelicki i górki w parkach conajmniej trzech w pobliżu. A Wy nie dosyć że macie BIDĘ, to jeszcze z tej bidy politykierzy i urzędnicy urywają ile się da. Czasy mamy niełatwe, a pewnie idą jeszcze gorsze? Życzę Wam i Waszym dzieciom żeby nie musiały powrócić do fajerki na drucie i piłki-szmacianki, żeby gołębnik nie był ich główną atrakcją dzieciństwa. Ci co Was oskubali sobie poradzą, o nich mi nie chodzi.

tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 21 paź 2011, o 00:39

S-3, a ŁDF też miałeś? Bo jeśli, to my są bratanki. Dziadkowi memu na bramę strajkową, w 81 roku, w pabianickim PKS-ie zupę woziłem rowerem, by walczył o wolną Polskę, dziś dziadka nie ma i wspólnej, normalnej Polski też nie. Banda skurwysynów się na tym wszystkim jeno wyżywiła...
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 21 paź 2011, o 00:40

mogę dostać bana - wisi mi to :)
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 21 paź 2011, o 08:34

Bana z prawdę ?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 21 paź 2011, o 10:18

tooom pisze:S-3, a ŁDF też miałeś? Bo jeśli, to my są bratanki. Dziadkowi memu na bramę strajkową, w 81 roku, w pabianickim PKS-ie zupę woziłem rowerem, by walczył o wolną Polskę, dziś dziadka nie ma i wspólnej, normalnej Polski też nie. Banda skurwysynów się na tym wszystkim jeno wyżywiła...
ŁDF ??? - co to za skrót? ŁWD może? Bo może powstał po moim wyjeżdzie :wink: ?
ŁKS - to znam , nawet RTS. PTFotograficzne przy Andrzeja też. Za to do MUZY mieliśmy pewnie jadnkowo blisko :)? Kina podobnie jak MOK nie ma, bo troska o kulturę jest jednaka w obu miastach! Z najbardziej poczytnego tygodnika kaliskiego dowiedziałem się, że teraz KULTURĄ będą zajmowały się ... g a l e r i e . W Ostrowie ten ,,problem'' wziął na swoje barki niemiecki O B I ! Już skrzykują familie do partycypacji ... w zakupach!!!
W Kaliszu JP III finansuje kibiców najbardziej kulturalnej dyscypliny sportu - bridge'a oraz niejakiego Martensa - ,,olędra'' pewnie pomarańczowego, bo Kalisz promował w Wilniusie. Za promocję kaliskich zabytków nic nie płaci!!!

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 21 paź 2011, o 12:20

Poprawny skrót to WTF, Sobieray :)
Podobało mi się, kiedy przewodniczący Sapiński chciał zamknąć temat MOKu o godz. 11, a radna Pawliczak zapytała: "A Pan dokąd się spieszy? Wiem, że sezon w teatrze już się zaczął, ale Panu chyba się tam nie spieszy?"
Pan Dyrektor Teatru, który likwiduje inna instytucję kultury. Ciekawe kiedy zamknie Teatr?
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

ODPOWIEDZ