KALISZ PO 20 LATACH SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
studentka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 23:13
Lokalizacja: ODNOWIONA

KALISZ PO 20 LATACH SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

Nieprzeczytany post autor: studentka » 5 kwie 2011, o 23:27

Proszę o opinie na temat samorządu terytorialnego w Kaliszu po 20 latach.Ankieta jest mi potrzebna na studia do pracy dyplomowej.Dziękuję:)

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 5 kwie 2011, o 23:32

koleżanko bardzo ogólnikowo, ale koledzy może będą na tyle uprzejmi i wyrozumiali, że mimo wszystko coś obiektywnego napiszą od siebie, powodzenia

studentka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 23:13
Lokalizacja: ODNOWIONA

Nieprzeczytany post autor: studentka » 5 kwie 2011, o 23:38

Proszę opisać jak oceniają państwo samorząd pod względem pracy, zmian zachodzących w Kaliszu, czy są państwo zadowoleni z pracy samorządowców. Czy społeczność lokalna interesuje się samorządem oprócz wyborów.Czy rady osiedlowe korzystają z budżetu i w jaki sposób.Wszystko mi się przyda:)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 6 kwie 2011, o 00:08

Muszę być obiektywny i powiem, że jedyny raz w historii tego XX-lecia udało nam się najpierw nakłonić i potem zobaczyć całą komisję kultury na zabytkowych nekropoliach przy Rogatce kaliskiej. Uważam to za sukces naszego ówczesnego samorządu pod wodzą p.Adeli P. Szkoda, że za tą wizytą nie poszły pieniądze. Udało nam się tylko wywieżć smieci.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2011, o 22:53 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Nieprzeczytany post autor: Józef » 11 kwie 2011, o 14:23

Ja tu żadnej ankiety nie widzę!?

Proszę opisać jak oceniają państwo samorząd pod względem pracy
^^
Jak ocenia Pan/Pani pracę samorządu w skali od 1 do 5
*1bżle
*2żle
*3średno
*4dobrze
*5 bdobrze)
*nie wiem/nie interesuje się tym

1)Jeżeli chcesz uwzględnić nasze odpowiedzi w swojej pracy skonstruuj porządną ankietę. Za moich czasów każdą opinię należało poprzeć odpowiednim żródłem / badaniem no chyba że teraz wystarczy napisać że ludzie mówią że...
2)Sprecyzuj zakres swojej pracy/szczebel samorządu
ocena samorządu na szczeblu gminy/powiatu/miasta/województwa może być zupełnie inna;
3)Sprecyzuj zakres swojej pracy (terytorialny) miasto/powiat/województwo
najprawdopodobniej piszesz tylko o Kaliszu co nie oznacza, że nie warto przeprowadzić podobnego badania w innym mieście np. Ostrowie i porównać wyniki/wskazać przyczyny ewentualnych różnic ( Kalisz jest specyficznym miastem ze względów historyczny i np. ocena reformy administracyjnej w Kaliszu może być zupełnie inna niż w innych miastach w Wlkp.)

Jaki konkretnie jest temat pracy?
Masz jakiś plan pracy?
Masz jakieś pojęcie o temacie pracy czy jest "z losowania"
PWSZ ZwIS?

studentka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 23:13
Lokalizacja: ODNOWIONA

Nieprzeczytany post autor: studentka » 11 kwie 2011, o 23:19

To właściwie ma nie być ankieta, a jedynie opinia mieszkańców na temat samorządu na szczeblu gminy ponieważ w swojej pracy uwzględniam tylko Kalisz. Ja niestety mam niewiele do powiedzenia na ten temat, bo pamiętam tylko kadencje Janusza Pęcherza. Dziękuję za zainteresowanie.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 kwie 2011, o 18:42

ekhm... na której uczelni studiują takie studentki ? :D
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 14 kwie 2011, o 20:26

Pewnie PWSZ.....

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 14 kwie 2011, o 21:08

Już się tak nie czepiajcie.

Jak powszechnie wiadomo ustawa o sam. gminnym weszła w życie w 1990 roku. Wtedy Kalisz, podobnie jak inne duże miasta, stał się pionierem idei samorządnych gmin. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że im dłużej ta samorządność w kaliskim wydaniu istnieje - tym gorzej. Po 9 latach zlikwidowano województwo kaliskie. Kalisz, jako jedyne subregionalne miasto nowego województwa, w miarę dobrze te zmiany przeszedł, tracąc jednak na znaczeniu. Potem Kalisz zmarginalizowano, za Włodarka było żle (konsultowałem się z rodziną), za Pęcherza jest żle.

Mimo pięknych słów "aglomeracja", "porozumienie", "współpraca" nasze miasto stacza się niżej. Nie dość, że wojna negatywnie wpłynęła na sytuację Kalisza, sama komuna - trochę robiła, ale miasto zmarginalizowała. Obecnie udajemy, że bez mniejszego Ostrowa jesteśmy nic nie znaczącym miastem.

Ot jest moja opinia, opinia rodziców i dziadków.

I jeszcze jedno (jako, że moja rodzina mieszka szczególnie w dawnych województwach zielonogórskim, sieradzkim i łódzkim) - b. często mówi się, że byłoby dużo lepiej, gdyby Kalisz znalazł się w łódzkim.

Proszę Cię o przeczytanie wątków dot. województwa wschodniowielkopolskiego/kaliskiego/środkowopolskiego. Tam naprodukowaliśmy się sporo na ten temat. Wątek o zmianie ekipy prezydenta Pęcherza również świadczy o ogólnej opinii dot. samorządności w kaliskim wydaniu.

studentka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 23:13
Lokalizacja: ODNOWIONA

Nieprzeczytany post autor: studentka » 19 kwie 2011, o 11:52

Czy wie ktoś gdzie znajdę programy wyborcze wszystkich którzy startowali w wyborach samorządowych 2010? Niestety nie wszystkie są na stronach lub nie potrafię ich znalezć :/ Potrzebuje konkretnie program SLD, PO, PIS, „Nowoczesny Kalisz”, a „Samorządny Kalisz” mam. Dziękuję :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 kwie 2011, o 13:16

Może powinnaś się udac do przedstawicieli tych partii osobiście. No chyba, że nie masz czasu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

studentka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 23:13
Lokalizacja: ODNOWIONA

Nieprzeczytany post autor: studentka » 19 kwie 2011, o 18:44

Dzięki szymkalisz, a jasiek20 jak nie chcesz pomóc, bo nie potrafisz, to się nie wtrącaj.

studentka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 23:13
Lokalizacja: ODNOWIONA

Nieprzeczytany post autor: studentka » 19 kwie 2011, o 18:46

Czy wie ktoś gdzie znajdę programy wyborcze partii politycznych, które startowały w wyborach samorządowych 2010 roku.SLD, PO, PIS, „Nowoczesny Kalisz”

ODPOWIEDZ